SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Δημοσίευσηαπό Someone » Τρί Οκτ 02, 2007 6:01 am

Οι πεταλίνες πάντως δουλεύκουν μια χαρά, ειδικά αν ψαρεύκετε τζιαι με αντένα. Ειδικά τωρά που εννα έσιει τζιαι λλίο θάλασσα, μες τη θολούρα, εν ό,τι πρέπει. Μάλιστα διαλέγω τις μικρές τζιαι δολώνω τες ολόκληρες σε έτσι περιπτώσεις, τζιαι ψαρεύκω πατωτά. Οι σορκοί προτιμούν τες, μάλλον νομίζουν ότι εξεκολλήσαν που το βράχο τζιαι μουντάρουν. Απλά βάλλετε μισίνα 20άρα τζιαι πάνω με παράμαλλο τουλάχιστον 18άρι γιατί εν τζιαι εννα θέλει πολλά πολλά να σας τρυπώσει τζιαι να τα κόψει ούλλα. Αν προσέξετε τζιόλας τζιαι δε στέκεστε όπως το μπαμπούλα πάνω που το νερό, θα με θυμηθείτε.
Επίσης, ο μούρμουρος που έφκαλα την Κυριακή που επέρασε, εφκήκε πάνω στη γαρίδα.
Τζιαι άλλες φορές έτυχε να δουλεύκω ακροβάτη τζιαι γαρίδα, τζιαι έφκαλα ψάρια τζιαι με τα δύο δολώματα.
Οπότε χαλαρώστε, έννεν ανάγκη να φεύκουν 20 λίρες σε δολώματα κάθε φορά που πάμε ψάρεμα.

no-nick: ποτζιή ποδά, αποκάλυψες ΟΥΛΛΟΥΣ τους τόπους μες τη Λεμεσό που φκαίνουν καλοί σορκοί. Ως πέρσυ το χειμώνα, ήμουν μόνος μου πάνω σε τζιήνους τους βράχους με μηχανούα. Οι υπόλοιποι επαλεύκαν με τροφή τζιαι αντένες. Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα; Τζιαι να χρησιμοποιήσω το κοτόπουλο που παίρνεις μαζί σου;
Someone

Δημοσ.: 495
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 01, 2007 8:41 am

Δημοσίευσηαπό no-nick » Τρί Οκτ 02, 2007 11:06 am

Someone έγραψε:
no-nick: ποτζιή ποδά, αποκάλυψες ΟΥΛΛΟΥΣ τους τόπους μες τη Λεμεσό που φκαίνουν καλοί σορκοί. Ως πέρσυ το χειμώνα, ήμουν μόνος μου πάνω σε τζιήνους τους βράχους με μηχανούα. Οι υπόλοιποι επαλεύκαν με τροφή τζιαι αντένες. Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα; Τζιαι να χρησιμοποιήσω το κοτόπουλο που παίρνεις μαζί σου;

σε 2-3 μερες αποτι ειδα θα εχει 4-5 μποφορ νοτιο, αρα η λεμεσος θα ανακατωθει καλα , αρα θα εχουμαι ταραμενη θαλασσα που εχει αρκετο καιρο να ανακατωθει, αρα ταραμενη θαλασσα και βολες κοντα σε πετρες=ΣΟΡΚΟΣ , καπου ενα με εβρης :D :D, τωρα ενομιζω να με συρης μεσα γιατι πληρωνω να με προσεχουν :D
Άβαταρ μέλους
no-nick

Δημοσ.: 898
Εγγραφη: Πέμ Φεβ 15, 2007 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό Panikos » Τρί Οκτ 02, 2007 1:11 pm

Someone έγραψε:Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα

re file fona3e mou je mena na ton siroume mazi :D :D :D
en kanei pou enafini monodolia gia tous allous tora kataskopefki je pou psarefki o ka8enas mas :D :D :D
Panikos

Δημοσίευσηαπό no-nick » Τρί Οκτ 02, 2007 4:04 pm

panikos έγραψε:
Someone έγραψε:Αν σε πετύχω κανένα ξημέρωμα πάνω στην ακριανή πλάκα του βραχίονα μπορώ να σε σύρω μέσα

re file fona3e mou je mena na ton siroume mazi :D :D :D
en kanei pou enafini monodolia gia tous allous tora kataskopefki je pou psarefki o ka8enas mas :D :D :D

ρε εσυ κουτσουφλας τζαι πεφτης μονος σου τζαι ενα καταφερης να συρης αλλους μεσα
Άβαταρ μέλους
no-nick

Δημοσίευσηαπό Greg » Τρί Οκτ 02, 2007 5:38 pm

ahahhahaha

pete mu je mena kanena 'sorkotopo' entometaksu.. na paw na dokimaso
Esox Lucius
Άβαταρ μέλους
Greg

Δημοσ.: 3067
Εγγραφη: Τρί Αύγ 07, 2007 3:54 pm
Τοποθεσια: by the sea

Δημοσίευσηαπό no-nick » Τετ Οκτ 03, 2007 10:34 am

Greg έγραψε:ahahhahaha

pete mu je mena kanena 'sorkotopo' entometaksu.. na paw na dokimaso

δοκιμασε τοπους που ειναι αμμος και συνορευη με βραχους η καθαρα μονο βραχους, αλλα παρε και πολλα βαριδια σε ετσι τοπους .
Άβαταρ μέλους
no-nick

ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Δημοσίευσηαπό jack tar » Τρί Αύγ 12, 2008 6:37 am

ΡΕ κοπελια που μπορω να βρω ζωντανα δολωματα στη Λευκωσια ετσι περιοδο που σχεδο ειναι ολοι κλειστοι? Εσεις πια δολωματα μου προτεινετε?
''surf casting'' A way of Living
Άβαταρ μέλους
jack tar

Δημοσ.: 299
Εγγραφη: Τρί Ιούλ 29, 2008 6:37 am
Τοποθεσια: λευκωσια-Δάλι

Re: ΔΟΛΩΜΑΤΑ

Δημοσίευσηαπό maratheftis » Τρί Αύγ 12, 2008 6:58 am

file pienne sto MAVRO sto strovolo...tziame kati pezete...
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ
Άβαταρ μέλους
maratheftis

Δημοσ.: 217
Εγγραφη: Παρ Μαρ 23, 2007 4:03 pm
Τοποθεσια: Nicosia

Δημοσίευσηαπό jack tar » Τρί Αύγ 12, 2008 7:03 am

θα παω και απο εκει.εσι τι χρησιμοποιασ?
''surf casting'' A way of Living
Άβαταρ μέλους
jack tar

Δημοσ.: 299
Εγγραφη: Τρί Ιούλ 29, 2008 6:37 am
Τοποθεσια: λευκωσια-Δάλι

Δημοσίευσηαπό marios » Τρί Αύγ 12, 2008 5:59 pm

jack tar έγραψε:ΡΕ κοπελια που μπορω να βρω ζωντανα δολωματα στη Λευκωσια ετσι περιοδο που σχεδο ειναι ολοι κλειστοι?
Παλια Λευκωσια κοντα στο παλιο δημαρχιο & Αγιο δομετιο κοντα στον ιπποδρομο κενταυρου 32 :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!
Άβαταρ μέλους
marios
Site Admin

Δημοσ.: 1784
Εγγραφη: Τρί Φεβ 13, 2007 5:53 pm
Τοποθεσια: Λ/σια.κ/κλι.

Re: KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Δημοσίευσηαπό maratheftis » Τετ Αύγ 13, 2008 6:10 am

εγω κυριως γαριδα....ωσ τωρα απογωητεθτηκα με τους σκουλουκους....
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ
Άβαταρ μέλους
maratheftis

Δημοσ.: 217
Εγγραφη: Παρ Μαρ 23, 2007 4:03 pm
Τοποθεσια: Nicosia

Re: KSERI KANIS??(καταστήματα ειδών αλιείας δολώματα)

Δημοσίευσηαπό PsychoAP » Δευτ Σεπ 22, 2008 7:25 am

Παιδιά,

Το καινούργιο μαγαζί στα Λατσια έχει ζωντανά δολώματα. Ακροβάτη και Αμερικάνο μέχρι στιγμής. Εγώ απο εκεί τα παίρνω. Τους παίρνω τηλέφωνο την Πέμπτη το βράδυ, τους λές τι θέλω και μου το φυλάνε για να το παραλάβω Σαββάτο απόγευμα.
PsychoAP

Δημοσ.: 10
Εγγραφη: Τετ Σεπ 03, 2008 8:45 pm

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Δολώματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor