WORMS!

User avatar
maratheftis
Posts: 217
Joined: Fri Mar 23, 2007 4:03 pm
Location: Nicosia

WORMS!

Post by maratheftis »

Μια σκέψη...διουμε τοσα ευρω πανω στους ακροβατες...αμερικανους.. κτλ...μπικατινια
εσκεφτουμουν εχτες αφου τα μπικατινια μπορουν να δολωθουν...τα οποια δεν είναι σκουλικια τις θαλασσας.....τοτε γιατι τα σκουλικια που εχουμε στην αυλη δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν ...στο γλθκο νερο ξερω οτι παιζει τουτο το σεναριο!!

εδοκιμασεν ποττε κανενας? εστω για την πλακα?
ΗΤΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΙΣΤΑ ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: WORMS!

Post by AggelosLRK »

.
Last edited by AggelosLRK on Fri May 07, 2010 1:47 pm, edited 1 time in total.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: WORMS!

Post by caveman »

Μαραθεύτη

Που είσουν μιτσής, πριν καμια δεκαριά χρόνια εψάρεβες? Και με τι δόλωμα?

Τον γεοσκόληκα τον χρησιμοποιούμε σαν δόλωμα από τότε που εφερβέθηκε το αγκίστρι... και είναι πολύ καλήτερος από τον ακροβάτη κτλ ειδικά για μούρμουρους...
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: WORMS!

Post by fISHANDCHIPS »

caveman wrote:Που είσουν μιτσής, πριν καμια δεκαριά χρόνια εψάρεβες? Και με τι δόλωμα?
εγώ έκαμνα ζυμάρι με αλεύρι και γάλα βλάχας ... ε καλό ? :lol: :lol: :lol:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: WORMS!

Post by fISHANDCHIPS »

maratheftis wrote:Μια σκέψη...διουμε τοσα ευρω πανω στους ακροβατες...αμερικανους.. κτλ...μπικατινια
εσκεφτουμουν εχτες αφου τα μπικατινια μπορουν να δολωθουν...τα οποια δεν είναι σκουλικια τις θαλασσας.....τοτε γιατι τα σκουλικια που εχουμε στην αυλη δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν ...στο γλθκο νερο ξερω οτι παιζει τουτο το σεναριο!!

εδοκιμασεν ποττε κανενας? εστω για την πλακα?
σίουρα ο γεωσκώληκας δεν είναι τόσο ανθεκτικός όσο το μπικατίνι
το μπικατίνι είναι προσαρμοσμένο να ζει κάτω απο αντιξοες συνθήκες (μέσα σε ψώφια ζώα κτλ ) όπου η χημεία κάμνει πάρτυ ... έτσι λογικό να αν΄τεχει και στο αλμυρό νερό
απο την άλλη ο γεωσκόληκας ζεί σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες,που είναι πολύ διαφορετικές απο αυτές της θάλασσας ... έτσι δεν μπορεί να επιζήσει πολλή ώρα μες την αλμύρα.
αν μιλάς για εγκλέζικο ή αντένα τοτε νομίζω είναι οκ .... αλλά για καστινκγ οπου το δόλωμα μένει αρκετή ώρα στο νερο εν θα είναι και το καλύτερο δόλωμα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: WORMS!

Post by marios »

fISHANDCHIPS wrote:
maratheftis wrote:Μια σκέψη...διουμε τοσα ευρω πανω στους ακροβατες...αμερικανους.. κτλ...μπικατινια
εσκεφτουμουν εχτες αφου τα μπικατινια μπορουν να δολωθουν...τα οποια δεν είναι σκουλικια τις θαλασσας.....τοτε γιατι τα σκουλικια που εχουμε στην αυλη δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν ...στο γλθκο νερο ξερω οτι παιζει τουτο το σεναριο!!

εδοκιμασεν ποττε κανενας? εστω για την πλακα?
σίουρα ο γεωσκώληκας δεν είναι τόσο ανθεκτικός όσο το μπικατίνι
το μπικατίνι είναι προσαρμοσμένο να ζει κάτω απο αντιξοες συνθήκες (μέσα σε ψώφια ζώα κτλ ) όπου η χημεία κάμνει πάρτυ ... έτσι λογικό να αν΄τεχει και στο αλμυρό νερό
απο την άλλη ο γεωσκόληκας ζεί σε πολύ συγκεκριμένες συνθήκες,που είναι πολύ διαφορετικές απο αυτές της θάλασσας ... έτσι δεν μπορεί να επιζήσει πολλή ώρα μες την αλμύρα.
αν μιλάς για εγκλέζικο ή αντένα τοτε νομίζω είναι οκ .... αλλά για καστινκγ οπου το δόλωμα μένει αρκετή ώρα στο νερο εν θα είναι και το καλύτερο δόλωμα
:clap: +1
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: WORMS!

Post by Greg »

εδοκιμασα τον σκουλουκο της γης εγω σε θαλασσα..κατι παθαινει με το αλμυρο νερο, λιωννει και φευγει απο πανω.. απο την αλλη ο καραολος ο μικρος ο ασπρος που μενει παραθαλασσια δουλευει καλα ως δολωμα
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: WORMS!

Post by caveman »

fISHANDCHIPS wrote:
caveman wrote:Που είσουν μιτσής, πριν καμια δεκαριά χρόνια εψάρεβες? Και με τι δόλωμα?
εγώ έκαμνα ζυμάρι με αλεύρι και γάλα βλάχας ... ε καλό ? :lol: :lol: :lol:
Όι έννεν καλό ρε Πετρή!! :lol: Ειδικά αν ήταν τζαι παστεριομένο!! :lol:

Έχει σκούλουκους και σκούλουκους... μια φορά έφερα από την Βουλγαρία σκουλίκια της κοπριάς... έκαμε θραύση!! Ο σκούλουκος ο χοντρός, ο κοινός γεοσκόληκας, που βγαίνει άμα βρέξει δεν κάνει, και ο άλλος ο λεπτός και σκληρός που έχουμε στα βουνά μας πάλι δεν κάνει(πουλούν μας τον θέμας), το άλλο το πιο λεπτό που εν λίγο ροζο-κόκκινο και λεπτό(έχει συνήθως εκεί που έχει γρασίδι και είναι υγρό το έδαφος) αυτός είναι πολύ καλήτερος αλλά το νούμερο ένα είναι ο σκούλουκος του Καρνάγιου!!!

Σε σημεία που η θάλασσα βρίσκει χώμα(όχι άμμο, όπως στο καρνάγιο στην Λεμεσό...) ζει ένα άλλο είδος γεωσκόληκα, είναι λεπτός και μικρός, αντέχει το αλμυρό νερό και είναι το καλήτερο σκουλίκι που έχω δολώσει στην ζωή μου.
Και για γλυκά και για αλμυρά νερά είναι τέλειος!! Αλλά μιλάμε πάντα για λεπτά ψαρέματα(φελλό-μικρό αγγίστρι κτλ).
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: WORMS!

Post by admin »

caveman wrote:
fISHANDCHIPS wrote:
caveman wrote:Που είσουν μιτσής, πριν καμια δεκαριά χρόνια εψάρεβες? Και με τι δόλωμα?
εγώ έκαμνα ζυμάρι με αλεύρι και γάλα βλάχας ... ε καλό ? :lol: :lol: :lol:
Όι έννεν καλό ρε Πετρή!! :lol: Ειδικά αν ήταν τζαι παστεριομένο!! :lol:

Έχει σκούλουκους και σκούλουκους... μια φορά έφερα από την Βουλγαρία σκουλίκια της κοπριάς... έκαμε θραύση!! Ο σκούλουκος ο χοντρός, ο κοινός γεοσκόληκας, που βγαίνει άμα βρέξει δεν κάνει, και ο άλλος ο λεπτός και σκληρός που έχουμε στα βουνά μας πάλι δεν κάνει(πουλούν μας τον θέμας), το άλλο το πιο λεπτό που εν λίγο ροζο-κόκκινο και λεπτό(έχει συνήθως εκεί που έχει γρασίδι και είναι υγρό το έδαφος) αυτός είναι πολύ καλήτερος αλλά το νούμερο ένα είναι ο σκούλουκος του Καρνάγιου!!!+1 :D

Σε σημεία που η θάλασσα βρίσκει χώμα(όχι άμμο, όπως στο καρνάγιο στην Λεμεσό...) ζει ένα άλλο είδος γεωσκόληκα, είναι λεπτός και μικρός, αντέχει το αλμυρό νερό και είναι το καλήτερο σκουλίκι που έχω δολώσει στην ζωή μου.
Και για γλυκά και για αλμυρά νερά είναι τέλειος!! Αλλά μιλάμε πάντα για λεπτά ψαρέματα(φελλό-μικρό αγγίστρι κτλ).

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: WORMS!

Post by pavlos_agianapitis »

Τουτος ο ροζ ο γεωσκόλικας ε σκεφτικα τον και εγω για δόλομα αλλα εν πολλα λεπτος.Βρισκο τον συνεχια σε υγρεσ περιοχες ή κατο που πετρες αλλα θα δολόνετε? Γιμνοσαγκαλιας(καραολος τιτσιρος) μπορεί να κάμνει. Α! αλλη πελλαρα, σαραντοποδαρουσα αλλα δανγόνει εκτος αμαν φορείς γαντια.

που ε φτασαμεν να πιερόνουμεν 5.50 ευρό τα σκουλικια.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: WORMS!

Post by Tryfon »

καλα παμε να λαλεις... τα σκουλικακια(ακροβατις) μολις εφανηκαν ήταν 4 ΛΙΡΕΣ !! τα 30 γρ
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
Panayiotis
Posts: 11
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:23 am
Location: Λευκωσία

Re: WORMS!

Post by Panayiotis »

Tryfon wrote:καλα παμε να λαλεις... τα σκουλικακια(ακροβατις) μολις εφανηκαν ήταν 4 ΛΙΡΕΣ !! τα 30 γρ
ναι σωστά, επειδή εν χρυσάφι που τα ταϊζουν

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: WORMS!

Post by marios »

Panayiotis wrote:
Tryfon wrote:καλα παμε να λαλεις... τα σκουλικακια(ακροβατις) μολις εφανηκαν ήταν 4 ΛΙΡΕΣ !! τα 30 γρ
ναι σωστά, επειδή εν χρυσάφι που τα ταϊζουν
  • Eχεις 3 επιλογές :
  • 1)Δεν αγοράζεις !
  • 2) δοκιμάζεις να εισάγεις από μονος σου
  • 3) δοκιμάζεις να τους εκτρέφεις
Mετά από την δοκιμη 2,και 3, "H" θα είσαι ευχαριστημένος με την επιλογή τον 4,5,6 ευρώ αγοράς "H" δεν αγοράζεις! :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: WORMS!

Post by apsavvas »

προσωπική μου άποψη καλά σας λέει ο Τρύφωνας.
Εν πάρα πολύ που προσπάθησαν να φέρουν δολώματα αλλά ήταν μισοπεθαμένα κ όχι μόνο αυτό. Καλό είναι να υπάρξει η προσφορά στο θέμα αυτό ανά περιόδους για το κάθε ένα δόλωμα ξεχωριστά.. Και κάτι ακόμη να οριστεί για όλους τους καταστηματάρχες τιμή πώλησης για να μην υπάρχουν προβλήματα.
The only source of knowledge is experience

User avatar
Panayiotis
Posts: 11
Joined: Thu Jun 12, 2008 8:23 am
Location: Λευκωσία

Re: WORMS!

Post by Panayiotis »

marios wrote:
Panayiotis wrote:
Tryfon wrote:καλα παμε να λαλεις... τα σκουλικακια(ακροβατις) μολις εφανηκαν ήταν 4 ΛΙΡΕΣ !! τα 30 γρ
ναι σωστά, επειδή εν χρυσάφι που τα ταϊζουν
  • Eχεις 3 επιλογές :
  • 1)Δεν αγοράζεις !
  • 2) δοκιμάζεις να εισάγεις από μονος σου
  • 3) δοκιμάζεις να τους εκτρέφεις
Mετά από την δοκιμη 2,και 3, "H" θα είσαι ευχαριστημένος με την επιλογή τον 4,5,6 ευρώ αγοράς "H" δεν αγοράζεις! :)
φυσικά και δεν αγοράζω,ξέρω που να πετάξω τα λεφτά μου φίλε Μάριε :) .

Post Reply

Return to “Δολώματα”