boiles για θαλασσα.

Post Reply
kostas123456
Posts: 3
Joined: Thu Dec 03, 2009 5:04 pm

boiles για θαλασσα.

Post by kostas123456 »

Βλέποντας ενα βίντεο για το φτίαξιμο boiles για ψαρεμα σε γλυκα νερα μου δημιουργιθηκαν μερικες αποριες. Δεν μπορουμε να φτιαξουμε μποιλες για ψαρεμα στην θαλασσα για ψαρια οπως κεφαλους εννοειται να αλλαξουμε τα συστατικα ευχαριστω για τις απαντησεις.............. :D

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: boiles για θαλασσα.

Post by Greg »

τα boilies ειναι δολωμα για κυπρινους. η φιλοσοφια ειναι να καρφωνεται το αγκιστρι στα μαλακα χειλη του κυπρινου την στιγμη που παει να το σηκωσει απο το βυθο για να το γευτει.

Για κεφαλους δεν το νομιζω διοτι εχουν μικροσκοπικο στομα. Τα μονα ψαρια που μπορω να σκευτω να πιανοντε με boilies ειναι, λαυρακια, σμυρνες και χελια
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: boiles για θαλασσα.

Post by caveman »

Τούτον είναι ένα θέμα που άρχισε να με απασχολεί χρόνια πριν.........

Για λαβράκια προβλέπετε θανατηφόρο!!!

Στην περίπτοση του λάβρακα, φτιάχνεις τα με βάση το ψαράλευρο.

Αλλά εγώ εν για άλλα ψάρια που ήθελα να κάμω... το θέμα όμως έχει πολλή χημεία μέσα και για αυτό τα παράτησα... πάντως αν θέλεις να κάμεις, έχω τα σύνεργα...

Για να λέμε όμως και την αλήθεια... λαυράκια μπόληκα από τα ιχθιοτροφεία, μπόϊλις για άλλα ψάρια μην το ψάχνεις...εάν άξιζε τον κόπο, εάν είχαμε ψάρια δλδ, όχι μόνο μπόϊλις αλλά κυριολεκτηκά τα ΠΑΝΤΑ θα δοκιμάζαμε, αλλά όπως έχει η κατάσταση δεν αξίζει τον κόπο... πες ότι τα έκαμες και τα έκαμες σωστά και όπως πρέπει... δεν θα μάθεις ποτέ αν είναι καλά αφού δεν έχει ψάρια για να τα τσιμπίσουν....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Δολώματα”