ποσα οπλα εχετε

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by gptochos »

Οff Topic " ΡΕ Γιώρκο το όπλο που κάμνεις εννα έρτω να σου το κάμω κομμάδκια γιατί εν παρόμοιο με τζίνο που σχεδιάζω εγώ τωρά"

Σήμερα είδα τις photos. Τα λεφτά μου δεν τα πετάσσω στο Diveshop και νομίζω σου το απόδειξα ότι οι αγορές μου είναι προσεγμένες και δεν με ακούεις :lol:

Αντρέα όποτε θα έρθεις Λάρνακα φέρω και τροφή για τους κάττους του Γιώρκου. Εν δαμάλια οι γέριμοι :D Squintus Squintus να μεν πάρει τα χάρη Γιώρκο γιατί αλλού θα σημιαδκιάζεις και αλλού θα παίζει :D

Ο πρώτος εξοπλισμός που αγόρασα ήταν μια μάσκα αμαρκέ η οποία είχε μια μύτη με βαλβίδα μπροστά για να βγαίνει το νερό και κάτι mares πέδιλα πορτοκαλιά από το μακαρίτη το παπά του Technisub. Το θεϊκό ψαροτούφεκο που είχα ήταν ένας της σούστας με τριαινα που είχε ο πατέρας μου. Σιγά σιγά με την ενασχόλιση, την τριβή με το υγρό στοιχείο και τον καταναλωτισμό που με διακατέχει :x άρχισα την αγορά που εξειδικευμένου εξοπλισμού. Παρ' όλα αυτά δεν κάνω ψαροτούφεκο γιατί μου αρέσι το ψάρι ή γιατί θέλω να παίζω ψάρια αλλά γιατί μου αρέσει η θάλασσα και ειδικότερα η όλη διαδικασία και η ηρεμία του ψαροτούφεκου. Τωρά αν έρθει κανένα ψαράκι και δώσει πάνω στη βέργα δεν φταίω εγώ, είναι καλοδεχούμενο. :mrgreen:

Το βασικότερο κομμάτι του εξοπλισμού μας το οποίο θα μας βοηθήσει να αναπτύξουμε την τεχνική μας και τα βάθη, για όσους επιθυμούν βάθη, είναι το Σχολείο ελέυθερης κατάδυσης (ειδικά εαν αυτό γίνεται από καταξιωμένους εκπαιδευτές) το οποίο είναι το μόνο κομμάτι του εξοπλισμού μου που δεν έχω μετανοιώσει τα λεφτά που έχω δώσει.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by hemilios »

Συμφωνώ απόλυτα με το σχολείο κατάδυσης. Το δεύτερο πράγμα που είναι εξίσου σημαντικό όσο και το σχολείο είναι το ζευγάρι. Και μόνο η καλή ψυχολογία που έχεις με ένα ζευγάρι δίπλα σου , σε κάνει να απολαμβάνεις καλύτερα τις βουτιές σου . Αυτό φάνηκε απο την τελευταία εξόρμηση με τον Νίκο . Ιδίος μετά τα σουβλάκια που χτυπήσαμε στο "πρασινο καροτσακι "

OFF TOPIC
Και εγώ πηγαίνω αρκετές φορές μόνος μου ( έχει κάποιο που μπορεί καθημερινές πρωινά ( λόγο δουλειάς έχω πρωινά ελεύθευρα )? ψαρεύω απο 0-10 μέτρα ( 10 όταν είμαι με ζευγάρι ) από Παραλίμνι μέχρι Λεμεσό αφού είμαι από Λευκωσία ) αλλά τουλάχιστο περιορίζομαι τελείως ξέβαθα.

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

re pethkia 3erei kanenas pou vrisko demka ?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

Πρέπει να ρωτήσεις ...ε ποιον άλλο....ναι ...σωστά μάντεψες...τον Πτωχόπουλο !!! :mrgreen:

ανακάλυψε τον εισαγωγέα στην Πάφο..... Πάει και συχνά στην Πάφο (ο πτωχόπουλος) Σήμερα κατακρίβειαν είναι Πάφο !!!! Call him και βάλε του παραγγελία !!!!


Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Οff Topic " ΡΕ Γιώρκο το όπλο που κάμνεις εννα έρτω να σου το κάμω κομμάδκια γιατί εν παρόμοιο με τζίνο που σχεδιάζω εγώ τωρά"
Γιωρκούιν....για λλόου σου να το κόψω στα δυο.... αν θέλεις :twisted: ,
gptochos wrote:
Παρ' όλα αυτά δεν κάνω ψαροτούφεκο γιατί μου αρέσι το ψάρι ή γιατί θέλω να παίζω ψάρια αλλά γιατί μου αρέσει η θάλασσα και ειδικότερα η όλη διαδικασία και η ηρεμία του ψαροτούφεκου.
Να πάεις Μοναχός Βουδιστής στο Αφγανιστάν καλό.... :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
gptochos wrote:Τωρά αν έρθει κανένα ψαράκι και δώσει πάνω στη βέργα δεν φταίω εγώ, είναι καλοδεχούμενο. :mrgreen:
αν έρτει νέψε του να έρτει που την πλευρά μου..... :roll:

άτε, έλα στο γκαράζ και φέρε mr brown....καρτερά σε ο Σκουίντης τζαι ο Τσιούτσιης !!! :wink:

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by gptochos »

"Εγώ εννα πάω ποτζιή". Οϊ φίλε Γιώρκο μεν το μοιράσεις το οπλούι σου ...... άφηστω που θα έρτω να σου βάλω τη σπόντα για να κρατιέται η μπετονιά και αν δεν σου το γεμώσω τρύπες να μου γοράσεις τα Majestic με το πέλμα Pathos - Fireblade :lol:

Αντρέα δευτέρα θα σου στείλω με πμ στο τηλέφωνο του αντιπροσώπου στην Πάφο. Όποτε πάω εν κλειστός :P Ευτυχώς δηλαδή γιατί ηταν να πάει όλος ο μισθός :D

Ο τσουτσιης εν ο κάττος που δεν περπατά για να μην λερώσει τις πατούσσες του? :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

Giorko diladi gia ta ypolipa pou agorases e metanioses to??? :lol:

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by gptochos »

Το εμετάνοιωσα είναι σχετικό.... πχ θα μπορούσα αντι να έπαιρνα το 90αρι carbon να το έπερνα αλουμίνιο και να έκανε μια χαρά τη δουλειά του. Θα μπορούσα αντι να αγόραζα το 75αρι HF να αγόραζα ένα σωληνά και να έκανα ένα μόνος μου μεχαμηλότερο κόστος. Κάλλιστα για κάποια κομμάτια του εξοπλισμού μου δεν το έχω πολυ ψάξει και τα αγόρασα με αποτέλεσμα να μπορούσα να κάνω κάποια οικονομία ή να αγόραζα κάτι καλύτερο.

Σου έστειλα Pm με τα τηλέφωνα του αντιπρόσωπου της Demka
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by hdemetris »

Βρε βρε βρε. Ήρταν στο site τζαι τα γιωρκούθκια με τα πολλά οπλούθκια.
Άτε να πω τζαι γω τα δικά μου.
Omer excalibur 3000 100άρι με διπλά 16άρια τζαι 6.5 βέρκα. Το βασικό μου όλπο το οποίο κεντά :)
Cressi Comanche 90 με 6.25 και 18άρι χωρίς μουλινέ. Έπιασα το για λαβράκια στα ρηχά. Ακόμα να το συνηθίσω αλλά την δουλειά του έκαμεν την με το παραπάνω :wink:
Beuchat 75άρι για τρύπες. Χρησιμοποιώ το σπάνια εώς καθόλου μια και δεν ασχολούμαι με τρύπες (τουλάχιστον σε βράχους :wink: ).
Balco 55άρι αεροβόλο. Κάποιος μου το χάρισε. Εχρησιμοποίησα το μια φορά.
Περιμένω τζαι ένα ξύλενο μάρκας giorkossub. Να δούμεν πότε εννάν έτοιμο :)
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: δεν ασχολούμαι με τρύπες (τουλάχιστον σε βράχους :wink: ).
:lol: :lol: Είσαι ένας Αρχηγός :mrgreen:
hdemetris wrote: Περιμένω τζαι ένα ξύλενο μάρκας giorkossub. Να δούμεν πότε εννάν έτοιμο :)
είπαμε...έρχεται τριήμερο....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by sotiris »

arketa kalo to thema genika re paidia. to ksylino oraio file mou pou ekames.

diabazontas ola ayta pou grapsate thimithika ayto pou eipe o giannis blaxos sto periodiko deep se mia sunentfksi tou pou sumfonw. eipe: o psaras pianei ta psaria me to oplo tou. omos to oplo einai san to tokso toy odyssea, mporei na ksediploseis tis psareytikes sou ikanotites mono otan tis exeis,,,,, kalutera mia mera na katseis na mastorepseis to oplo sou para na pas psarema kai na katastrefeis ta psaria sxizontas ta i stin kaluteri periptosi ekpedeyontas ta me astoxes boles.
prosopika exw ena 90 ari imersion me mouline,mayra 18 lastixa
75 ari beuchat me 16 lastixa latex. kai mou arkoun

pisteuw to basiko einai i kali boli. ti na to kanw to carbon ama eimai astoxos i den exei psari? tha mou peis pio ebelikto sto nero.sumfono ala prin kameis tin boli prepei na ksereis ti xtypas kai pou tha to ktipiseis

kales boles paidia (brabo gia to thema)

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: είπαμε...έρχεται τριήμερο....
Μάστρε γιώρκο έτριψα το καλά το έπιπλο. Άτε στήσε τζαι καμιάν λαβή τζαι πάμε για μινέρκα. Ήβρες κανέναν όνομα? Σκέφτομαι να το βαφτίσω seriola :)
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Antreas »

Giorko θελω τζαι εγω εναν giorkosub οπλουι :D
3ερεις τζαι πως το θελω περιπου
καμε τζαι να σε πληρώσω

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
Giorkos wrote: είπαμε...έρχεται τριήμερο....
Μάστρε γιώρκο έτριψα το καλά το έπιπλο. Άτε στήσε τζαι καμιάν λαβή τζαι πάμε για μινέρκα. Ήβρες κανέναν όνομα? Σκέφτομαι να το βαφτίσω seriola :)
τον ένα BAZZ
το άλλο UKKA

men κολλήσεις στο spelilng... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

edit: εν να σείρετε κλήρο για το πιος θα πιάσει πιο όνομα ???? :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ποσα οπλα εχετε

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: edit: εν να σείρετε κλήρο για το πιος θα πιάσει πιο όνομα ???? :lol:
Όι ρε. Εννά πιάσω ολόκληρο το Bazzuka εγώ :lol:
Πάντως ομόρφισεν πολλά με το τρίψιμο! Επέρασεν τζαι έγκριση που το ΓΕΕΦ (Έλενα) για να καταλάβεις :lol:
Who the cap fit
Let them wear it

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”