Για ονομα του θεου!!

Post Reply
User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Για ονομα του θεου!!

Post by chrysanthos9 »

Βλεπω κατι φωτογραφιες στο φασεμποοκ απο γνωστους Κυπριους ψαροτουφεακδες που μας μιλανε για σωστη διαχειρηση για επιλεκτικοτητα κτλ κτλ τα οποια ουτε καταδιανια δεν τηρουν τα επιτρεπτα ορια ειδα φωτογραφεις με μαυροψαρα τα οποια ουτε ΕΝΑ δεν ειναι πανω απο το επιτρεπτο οριο σε καθε ψαρια 6-7 ακομα και 11 μετρησα μαυροψαρα σε μια φωτο για ονομα του θεου που παμε ρε? αν αυτοι οι δηθεν επιλεκτικοι ψαροτουφεκαδες δεν τηρουν τα σωστα στανταρ πως οι αλλοι οι νεοι που παραδειγματιζονται απο τους δηθεν ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ θα ειναι επιλεκτικοι στο ψαρεμα τους και θα σεβονται τα μικρα μαυροψαρα και οχι μονο. Ονοματα δεν θελω να πω να μεν μπλεξουμε και πουποτε αλλα να πω οτι ειναι ατομα που ειναι γνωστα στο νησι και απο το μεγαλυτερα ονοματα του κυπριακου ψαροντουφεκου ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΜΑΥΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΟΥ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑ
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by COTSIOS80 »

chrysanthos9 wrote:Βλεπω κατι φωτογραφιες στο φασεμποοκ απο γνωστους Κυπριους ψαροτουφεακδες που μας μιλανε για σωστη διαχειρηση για επιλεκτικοτητα κτλ κτλ τα οποια ουτε καταδιανια δεν τηρουν τα επιτρεπτα ορια ειδα φωτογραφεις με μαυροψαρα τα οποια ουτε ΕΝΑ δεν ειναι πανω απο το επιτρεπτο οριο σε καθε ψαρια 6-7 ακομα και 11 μετρησα μαυροψαρα σε μια φωτο για ονομα του θεου που παμε ρε? αν αυτοι οι δηθεν επιλεκτικοι ψαροτουφεκαδες δεν τηρουν τα σωστα στανταρ πως οι αλλοι οι νεοι που παραδειγματιζονται απο τους δηθεν ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ θα ειναι επιλεκτικοι στο ψαρεμα τους και θα σεβονται τα μικρα μαυροψαρα και οχι μονο. Ονοματα δεν θελω να πω να μεν μπλεξουμε και πουποτε αλλα να πω οτι ειναι ατομα που ειναι γνωστα στο νησι και απο το μεγαλυτερα ονοματα του κυπριακου ψαροντουφεκου ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΜΑΥΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΟΥ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΑ
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΡΟΦΟΔΟΤΕΣ ΤΩΝ ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΩΝ ΣΕ ΜΑΥΡΑ
Ditch the bitch and let's go fishing!

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by leshi cy »

χρυσανθε μου μεν μαραζονις φιλε μου !!
το που παμε δειχνη το η γενικη εικονα μας σαν λαος!!
το φαινομενο που λαλης εννεν μονο στην κυπρο αλλα και ελλαδα !!
...σημασια δεν εχει το οτι τα ποσταρουν κακο του κεφαλιου τους αλλα το οτι τα πεζουν !!
ειμαι σιουρος πος εννα εχει και αλλους που παν οπως τες τρατες !!
τουτα μονο τους ιδιους μειωνουν !!
παντως παρα 5-6 ψαρκα μικρα καλλιτερα να μεν σηρο τουφετσια !!
για να καταλαβης τα τελευταια 3 ψαρεματα εκαμα ελαχιστες βολες ,
σε 15 ωρες το πιο λιο μες το νερο εννεν τα ψαρκα εν το ψαρεμα !!
εχουμε την επιλογη το τη πιανουμε !!
σημασια εχει να προσπαθουμε εμεις αφου δεν μπορουμε να αλλαξουμε τουσ αλλους !

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by chrysanthos9 »

σιουρα ρε φιλε εχις δικαιο πρεπει ομως να γινει κατι εγινε καθε φορα που πασιν ψαρεμα να καμνουν κηδειες στα μαυροψαρα που αμαν εν μικρα σε μεγεθος εν εχουν ουτε κυνηγετικη αξια ουτε τιποτε στεκουν και περιμενουν να καμεις βολη εν τουτα τα πραματα που με νευριαζουν που ξεκληριζουν τα μικρα μαυρα καλυτερα να παρεις 1-2 για φαει και τα αλλα να τα αφηκεις να καμουν το κυκλο τους εν λεω επηρα και εγω καποιες φορες μικρα μαυρα τις περισσοτερες ομως οταν αρχιζα το ψαροντουφεκο χωρις να το θελω που λαθος υπολογισμο μεσα στην τρυπα που εν εμπορουν να τα υπολογισω σωστα
Rememper always someone waiting for you at home

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by leshi cy »

φιλε μου ολοι μα ολοι πηραμε μικρα ψαρια !
ολοι εκαμαμεν με τον ενα η τον αλλο τροπο την παρανομια μας , την ζημια μας να το πο καλυτερα !
τωρα εν μπορω να καταλαβω γιατι να πιασω 6-7 μικρα μαυρα ...εννα μου πης εν για φαη ...τελος παντων !
...και για εκεινο που ειπες στην αρχη οτι ειναι εμπειρη και με ονομα τι τουσ κανη καλυτερουσ απο εσενα φιλε μου !
τον καθε ενα απο εμας μονο η πραξεις μας μας κρινουν !
δεν εχει σχεση με τα ποσα κατεβενης με αν εισε εμπειρος !
..ο ψαρας φενεται που τα ψαρκα του φιλε μου !
...φυσικα οχι οπως το αλλο ακρο που ειδα πριν λιγα χρονια 3 οπλα 11-12 μαυρα απο 3-10 κιλα !
...τουτοι ψαρευκουν η για την αυτοπροβολη η για το ευρο !!

καλα να ειμαστε να ψαρευκουμε ...παντως 8α ηθελα να την δω την φωτο :roll:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by chrysanthos9 »

Αν την βλαω φορουμ ρε φιλε εν να μας πεξουν :lol: αν θελεις στελω σου την με πμ
Rememper always someone waiting for you at home

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by mariosko »

Χρυσανθε μου οντος εχει ψαροτουφεκαες που καμνουν κηδειες, για δικους τους λογους, αλλα νομιζω που μια φωτογραφια δεν μπορεις να κρινεις και πολλα, γιατι δεν ξερεις ουτε ποσα ατομα ψαρεψαν ουτε ποσες μερες. Αν θελεις στειλε μου την φωτο με τα 11 μαυρα με πμ, νομιζω ξερω για ποια περιπτωση μιλας
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by chrysanthos9 »

φιλε μου την φωτο περιμενε να κοιταξω να την εβρω και να σου την στειλω. Αλλα οσες μερες και αν ψαρεψαν οσα ατομα και να ψαρεψαν εν νομιζω ναν σωστο να παρουν 11 μαυρα να παρουν 4-5 αν εν πολλα ατομα για φαει μονο τα αλλα στην καταψυξη θα μεινουn :(
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Για ονομα του θεου!!

Post by belluga »

τουτη την φωτο επετυχατην πριν λλιο τζαιρο τζαι εφυλαξα την
νομιζω εν που ελλαδα ομως οι που κυπρο Image


Sent from my iPhone using Tapatalk

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: Για ονομα του θεου!!

Post by leshi cy »

... :lol: :lol: :lol:
τζιε εγιο παω τα 5 νταωρα μου και συρνω 2 βολες πασε κανενα παλιοψαρο :lol: :lol: :lol:
καλα εκαμεν ο ανθρωπος να τα πεξουν ουλλα να μεν μεινη τιποτε να δουν την γλυκα :whistle: :whistle:

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”