Δίχτυα

Post Reply
User avatar
11dimitris14
Posts: 38
Joined: Wed Apr 07, 2010 1:28 pm
Location: Λάρνακα,Κύπρος

Δίχτυα

Post by 11dimitris14 »

Σήμερα σαν ήμουν με τους φίλους μου και ψαρεύαμε με ψαροντούφεκο, την ώρα που φεύγαμε είδαμε έναν κύριο με το παιδί του με κάτι δίχτυα στην περιοχή της ΑΗΚ στην Λάρνακα. Ήταν ΤΡΟΜΕΡΟ :shock: καθώς μας είπε αυτός ο "κύριος" οτι έρχεται συχνα εκεί. Εμείς όμως σαν γνωστά θύματα δεν καλέσαμε το λιμενικό, την επόμενη φορά όμως δεν θα την γλυτώσει. Πραγματικά είναι απάνθρωπο! Δεν πιστεύετε πως αισθανθήκαμε εκείνη την στιγμή. Ενώ εσύ παλεύεις και προστατεύεις τα μικρά ψάρια κατα κάποιον τρόπο και δεν τα σκοτώνεις, έρχεται ο αλλος με το δίχτυ και τα μαζεύει.
Αυτοσεβασμός, αυτογνωσία, ζευγάρι.

j the r
Posts: 115
Joined: Fri Mar 02, 2007 9:13 pm

Re: Δίχτυα

Post by j the r »

Ειδατε πωσες ζεμπιλες εριχνε?Μεσα απο τις σημαδουρες η πριν τις σιμαδουρες?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Δίχτυα

Post by admin »

j the r wrote:Ειδατε πωσες ζεμπιλες εριχνε?Μεσα απο τις σημαδουρες η πριν τις σιμαδουρες?
Εν έχουμε καμιά φώτο; Παλιά κάποιος έβαλε φώτο απο μια βάρκα που έζωνε τέλια έξω με δίχτια και κάποιο σε ποδηλατούι της θάλασσας που έβαζε δίχτυα όποιος έχει τις φώτο να μου τις στείλει

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Δίχτυα

Post by marios »

admin wrote: Εν έχουμε καμιά φώτο; Παλιά κάποιος έβαλε φώτο απο μια βάρκα που έζωνε τέλια έξω με δίχτια και κάποιο σε ποδηλατούι της θάλασσας που έβαζε δίχτυα όποιος έχει τις φώτο να μου τις στείλει
στάλθηκαν :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
11dimitris14
Posts: 38
Joined: Wed Apr 07, 2010 1:28 pm
Location: Λάρνακα,Κύπρος

Re: Δίχτυα

Post by 11dimitris14 »

Ήταν πριν της σημαδούρες, δύστυχος δεν το έκοψε ο νους μας να βγάλουμε φώτο...
Αυτοσεβασμός, αυτογνωσία, ζευγάρι.

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”