1Η IOYNIOY 2010

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by NIKOLAS HARRIS »

Απο οτι ακουσα και απο οτι βλεπω τα ψαρια σημερα ειδοποιηθηκαν απο καποια μυστικη υπηρεσια του λιμενικου και............την εκαναν :dance:

πηγα κ γω ενα απογευματινο δυωρο πηρα τη λιχουδια μου αφου ψαρια γιοκ και...............επειδη ειμαι προνοητικος ειχα ξεπαγωσει δυο σαργους και εκανα ενα ωραιο τσιμπουσι!!

καληνυχτα!!!
Attachments
tyo.JPG
tyo.JPG (49.89 KiB) Viewed 4066 times
bhy.JPG
bhy.JPG (68.2 KiB) Viewed 4065 times
njy.JPG
njy.JPG (64.68 KiB) Viewed 4063 times

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Giorkos »

NIKOLAS HARRIS wrote:επειδη ειμαι προνοητικος ειχα ξεπαγωσει δυο σαργους και εκανα ενα ωραιο τσιμπουσι!!

καληνυχτα!!!
:clap: :clap: :clap:

καλή η ιδέα σου.....

Υ.Γ ...νάκκον περίεργη η σαλάτα σου ρε νικόλα.....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by NIKOLAS HARRIS »

Giorkos wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote:επειδη ειμαι προνοητικος ειχα ξεπαγωσει δυο σαργους και εκανα ενα ωραιο τσιμπουσι!!

καληνυχτα!!!
:clap: :clap: :clap:

καλή η ιδέα σου.....

Υ.Γ ...νάκκον περίεργη η σαλάτα σου ρε νικόλα.....
γιατι ρε φιλε μου; καρροτο βιολογικο και προκολο και για υδατανθρακες σιταρο βραστο!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Giorkos »

οκ :)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Rodos
Posts: 71
Joined: Thu Apr 29, 2010 1:02 pm

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Rodos »

Παιδια η μεγαλη μερα ευτασε , στην αρχη πρην μπω καν στο νερο εσχισα την στολη γμτ. Λαλο που μεσα σαμου η καλη μερα παο το προι φενετε .Αλλα δοξασι ο θεος τα πηγαμε περηφημα .Κτυπεισαμε 9,5 kg ψαρι , απο τισ 6 το πρωι μεχριε τησ 2 το απογευμα .Μολις καταφερω θα ανεβασω τις φωτογραφιες .Δεν βρηκαμε ομως κατι αξιολογο(ενο κανενα μαυρο ψαρι, καμια συναγριδα , ),αλλα πυραμε αρκετους σαργους απο 700 γρ μεχρι 1,200κg , 2 σαρπες του κιλου 1 σουπια , και 4-5 κg κοουρκουνες τερατε μαζι με σκαρους μεγαλους .Πντος δεν βρηκαμε κια πολυ ψαρι δεν ξερο ειναι λογο του καιρου που μια εν ζεστει και την αλλη μερα χαλα ,τι να σας πω!!!!Σημερα αφου χορτασαμεν εκτες δεν πηγαμε :D :D ,βασι,κα λογο δουλιων δεν πηαμε , υπολογηζουμε αβριο να παμεν .

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by paulos charalambous »

barracuda wrote:
NIKOLAS HARRIS wrote:Απο οτι ακουσα και απο οτι βλεπω τα ψαρια σημερα ειδοποιηθηκαν απο καποια μυστικη υπηρεσια του λιμενικου και............την εκαναν :dance:

πηγα κ γω ενα απογευματινο δυωρο πηρα τη λιχουδια μου αφου ψαρια γιοκ και...............επειδη ειμαι προνοητικος ειχα ξεπαγωσει δυο σαργους και εκανα ενα ωραιο τσιμπουσι!!

καληνυχτα!!!
Μικρούς σορκος βλέπω 200 – 250 άρεις !! :think: !!!!!
Πρέπει να ανέβης σε βάρος πολύ περισσότερο !!!
Οίνε κρίμα να σκοτώνεις τόσο μικρούς !! :think: !
εσυ ρε φιλε που να βρισκεις ετσι σωρκους οπως του Νικολα μεν τους παιζεις ενεν καλοι!παιζει κιλισιμους μονο που εσχει πολλους!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by admin »

μακάρη να έπαιζαν όλοι 250άρηδες και δέν θα είχαμε πρόβλημα

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by paulos charalambous »

admin wrote:μακάρη να έπαιζαν όλοι 250άρηδες και δέν θα είχαμε πρόβλημα
συμφωνο με τον μαστρε admin :mrgreen:

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by c.nadiotis »

Παιδία δείτε λίγο το μέγεθος της καραβίδας στην άλλη φωτογραφία, οι σαργοί είναι πάνω κάτω οι ίδιοι, σίγουρα μετρίσιμοι… Το θεωρώ ατυχές να κατηγοράτε τον Νικόλα για το μέγεθος αυτών των ψαριών.
I live my life a breath at a time

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by admin »

οι ρε φίλε απλά κάποιοι προσπαθούν απο ότι φαίνεται για ακόμη μια φορά να πουλήσουν πνεύμα και να ειρωνευτούν , αρχίσαν να γίνονται Αδύναμοι κρίκοι δαμέσα

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Panayiotis3 »

και εγω πολυ θα ηθελα να επιανα σορκους σαν του Νικολα. :D :D :D
Στις πλυστες ψαροταβερνες/ψαραγορες αν κοιταξετε ειναι αυτου του μεγεθους και μικροτεροι, οποτε δεν μπορειτε να κατηγορειτε τον Νικολα!!!!
Και αν διεβασετε καλα ολοκληρο το θεμα για το οποιο μιλα ο barracuda νομιζω οτι ο Νικολας μιλουσε με καπως ειρωνικο υφος για να συνεφερει καποιους αλλους οι οποιοι εχουν αθρασυνθει τελειος!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by admin »

admin wrote:οι ρε φίλε απλά κάποιοι προσπαθούν απο ότι φαίνεται για ακόμη μια φορά να πουλήσουν πνεύμα και να ειρωνευτούν , αρχίσαν να γίνονται Αδύναμοι κρίκοι δαμέσα
Και νομίζω ότι δέν τους βοηθά όύτε το μυαλό τους να σκεφτούν λογικά. Ο τελευταίος 300άρης μες την τρύπα (εννοείται ότι έπαιξα τους υπόλοιπους και αυτός κρύφτηκε) με το να παίξω 2-3 μετρήσιμους ορισμένοι δέν μπορούν να αντιληφθούν ούτε τα λεγόμενα κάποιον αλλά ούτε και τον τρόπο σκέψεις. Φυσικά εγώ προσωπικά πιστεύω ότι κάποιοι θέλουν σημασία και προσπαθούν να ανεβάσουν για ακόμη μια φορά την ένταση υποβαθμίζοντας προσπάθειες και ΄΄ατομα.

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by c.nadiotis »

barracuda wrote:Πάλι έχω κάνη λάθος ?? :doh: ??
Πιθανός να μην βλέπω καλά !!! :pray: !!
Πιθανός να μην ξέρω να διαβάζω !!!! :pray: !!!!
Αλα από βάρος τον ψαριών γνωρίζω πάρα πολύ καλά !!!! :lol: !!!
Υ/Γ Το μέγεθος αυτό οίνε καλύτερα τηγανιτά !! :lol: :lol: !!Πάντα καλοπροαίρετα!! :D !!
Τίποτα δεν έγραψες καλοπροαίρετα φιλαράκι, άντε να πουλήσεις κουτόχορτο εκεί που το αγοράζουν και άσε μας εμάς στην ησυχία μας.
Last edited by c.nadiotis on Wed Jun 02, 2010 2:11 pm, edited 1 time in total.
I live my life a breath at a time

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by chrysanthos9 »

Οι σορκοι του Νικολα μια χαρα ειναι μακαρι να σεβεσαι και εσυ την θαλασσα οσω την σεβεται και ο Νικολας και πριν να μιλας καμε και μια ερευνα για το ατομο που κατηγορας αν θυμουμε καλα σε ενα πιο παλιο του ποστ ο Νικολας επιασε μια μερα ενα ορφο και μια συναγριδα αν θυμουμε καλα και ειδε ακομα ενα ορφο που μπορουσεν α τον παιξει αλλα δεν το εκαμε γιατι θα ηταν πλεονεξια πολλα λιγοι ψαροτουφεκαες θα το εκαναν αυτο ακομη και εγω 80% ηταν να τον παιξω τον ορφο αν ερκετουν σε αποσταση βολης.

Παντα φιλικα :wink:
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by gptochos »

Το όριο είναι 23 εκατοστα αν δεν κάμνω λάθος και εμένα μου φαίνεται ότι είναι πάνω από το όριο οπόταν μια χαρά ψαριά είναι! Ωραίο τσιμπούσι ρε Νικολά! :D Η κωλοκτύπα όπως το μέλι :!:

Μακάρί να είχαν και άλλοι την ψαρευτική παιδεία του Νικόλα μην μασάς Νικολή αν ηταν η αζουλα πουζα...... κλπ κλπ κλπ! Δυστυχως!!!!!
Last edited by gptochos on Wed Jun 02, 2010 2:14 pm, edited 1 time in total.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”