1Η IOYNIOY 2010

Post Reply
paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

1Η IOYNIOY 2010

Post by paulos charalambous »

ΤΕΛΟΣ Ο ΜΑΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑ ... ΟΣΟΙ ΕΠΙΕΤΕ ΨΑΡΕΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ.. ΒΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΜΕ ΝΑΚΚΟΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣΤΕΝ ΣΤΗ ΞΕΝΙΘΚΙΑΝ :dance: :dance:..ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ??

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Giorkos »

paulos charalambous wrote:ΤΕΛΟΣ Ο ΜΑΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑ ... ΟΣΟΙ ΕΠΙΕΤΕ ΨΑΡΕΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ.. ΒΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΜΕ ΝΑΚΚΟΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣΤΕΝ ΣΤΗ ΞΕΝΙΘΚΙΑΝ :dance: :dance:..ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ??

εποσπάστην ο μάης τζαι μαζί του τζαι μείς.....

εμάχουμουν να πιντώσω-ξιπιντώσω κάτι λάστιχα για πότισμα (ται μετά να πάω καμιά ώρα κανένα γυρό), τζαι στο ξιπίντωμα εξιπίντωσα τον ώμο μου :evil: :evil: :evil:

θα την φκάλουμε στο πισι με τον πάγο στον ώμο.... :evil: :evil: :evil:

πέρκει βάλουν κανένα ψάρι οι υπόλοιποι τζαι περάσει η ώρα....

Υ.Γ ζητείται ζεφκάριν να μου οπλίζει ..... :)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Panayiotis3 »

Giorkos wrote:Υ.Γ ζητείται ζεφκάριν να μου οπλίζει ..... :)
Για να σου οπλιζω ερκουμαι ρε Γιωρκο περκι μαθουμε τιποτε που κανεναν πιο εμπειρο!!!! :D :D :D

τουτο το λαυρακι επιασα το σημερα στο ζυγι (αλοπως εμεινε που το χειμονα)
Attachments
28082009034!.jpg
28082009034!.jpg (34.79 KiB) Viewed 6196 times

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by hdemetris »

Δεν είχα πολύ χρόνο στην διάθεση μου οπότε πήγα για 1-2 ώρες εδώ στην γειτονιά. Πήγα για να κάνω μια μόνο βολή και την έκανα.
Δυστυχώς οι προσδοκίες μου ήταν για να έριχνα σε κάτι άλλο πιο ασημί και πιο μεγάλο την μια και μοναδική βολή που θα έκανα αλλά δεν πειράζει. Μια χαρά πέρασα,ξέφυγα από την ρουτίνα πήρα και τον μεζέ μου. Αύριο πάλι.
Καλό μήνα συνάδελφοι
Last edited by hdemetris on Wed Jun 02, 2010 4:26 pm, edited 1 time in total.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by hdemetris »

PS. Ο σούρος με καρτέρι το κουζούιν με ψακτήρι :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Panayiotis3
Posts: 80
Joined: Thu May 20, 2010 1:33 pm
Location: Μακεδονιτισσα, Λευκωσια

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Panayiotis3 »

hdemetris wrote:PS. Ο σούρος με καρτέρι το κουζούιν με ψακτήρι :D
ενεν λιτσα τζινι;;; ή σουρος λιτσα εν το ιδιο πραμα;;;

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by mariosko »

τουτον με την μια βολη εν το εκαταλαβα, αν ερκετουν και δευτερον δηλαδη εν θα το επεζες? οξα επερασαν και αλλα πριν που τουτην και εν τα επεξες.

ΥΓ. με το κουζουιν παεις φυλακη ολοισια...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by hdemetris »

mariosko wrote:τουτον με την μια βολη εν το εκαταλαβα, αν ερκετουν και δευτερον δηλαδη εν θα το επεζες? οξα επερασαν και αλλα πριν που τουτην και εν τα επεξες.
Να σου εξηγήσω τι εννοώ. Ο τόπος που πήγα εν πολλά μικρός. Άμα παίξεις ένα ψάρι ότι άλλο κυκλοφορεί εκεί χάνεται (όπως και έγινε). Επίσης δεν έχει ούτε τρύπες για σορκούς ούτε τίποτε άλλο. Συν το ότι δεν είχα ούτε χρόνο.
Εγώ φίλε μου όταν ξεκίνησα για να βουτήσω στο σημείο αυτό είχα στο μυαλό μου μιαν ωραία λίτσα. Όχι ένα τσαμπί σορκούς ούτε 2 κιλά σκαροκουρκούνες :wink:

Φίλε Παναγιώτη η λίτσα είναι άλλο ψάρι (συγγενικό). Ωραίο λαβράκι. Εγώ έχω μήνες να δω.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by hdemetris »

mariosko wrote:ΥΓ. με το κουζουιν παεις φυλακη ολοισια...
Γιατί ρε; Λαλείς να είναι αρχαίο; Δεν νομίζω.
Who the cap fit
Let them wear it

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by mariosko »

ουτε εγω παω και παιζω οτι κινητε, πρωσπαθω να ειμαι επιλεκτικος στο τι πεζω, σιγουρα πρωτιμω (και ετσι καμνω) να πεξω ενα ψαρι καλο παρα 2 κιλα σκαροκουρκουνες ή μιαν φαουσαν σορκους (εκτος και αν ειναι μεγαλοι οποταν αλλασει το πραμαν). εν θα σηκωστω να παω ψαρεμα ομως και να εχω στον νου μου να καμω μια βολη μονο. τα ψαρεματα που καμνω ομως 9 στα 10 ειναι με βαρκα, οποταν αλλασουμε αρκετους τοπους, ετσι δεν υσχυει οτι θα ταραξω τον τοπο με μια βολη. BTW ετυχε πολλες φορες να καμουμε αρκετες βολες και "φασαρια" σε ενα τοπο και μετα να εβρουμε το ψαρι το καλο, ειτε αυτο ηταν μαυροψαρο ειτε καρτερισιο ψαρι, οποταν μεν το εχεις κανονα οτι αν καμεις μια βολη δεν θα εβρεις τιποτε αλλο. ετυχε να πεξω ψαρι, να βραχωσει και να χρειαστει και δευτερομα και ακομα 2-3 βουτιες να φκει, και στα 20 -30 μετρα να εβρω συναγριδα καθιστη να περιμενει.
τωρα για το κουζουι, δεν ξερω αν το συγγεκριμενο ειναι αρχαιο, εγω μια φορα εφκαλα ενα που την πεγια, εσπασε ομως και εμεινε ο λεμος μονο, εφερα τον σπιτη και οταν με επισκευτικε μια φιλη που τυχανει να ειναι ανθροπολογος αρχαιολογος και το ειδε ακουσεν μας η γειτονια, παρολιγο να μου το σειρει πας την κελλε, εθελε να το πιασει να το παρει στο μουσιο και για πικκα εν της το εδιουν, τελικα εβαλα το μεσα στην αποθηκη γιατι ειπεν μου αν το δει κανενας που καταλαβει παω αδικαστος, και στο τελος εχασα το εν ξερω που ενει...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by Giorkos »

ρε χατζηπαντέλα....γειτονιά σου α....

έκαμες την βολή σου πάλε :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by chrysanthos9 »

Σημερα εμπηκαμεν στο νερο η ωρα 6 και μισι και εφκικαμε η ωρα 9 τιποτε εχτος που λιους σκαρους και ενα καλο σούρο. Τιποτε αλλο το ζευγαρι μου επιασε ενα κεφαλο και εναν σορκο καλο
Rememper always someone waiting for you at home

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by paulos charalambous »

Giorkos wrote:
paulos charalambous wrote:ΤΕΛΟΣ Ο ΜΑΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑ ... ΟΣΟΙ ΕΠΙΕΤΕ ΨΑΡΕΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΑΣ.. ΒΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΜΕ ΝΑΚΚΟΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣΤΕΝ ΣΤΗ ΞΕΝΙΘΚΙΑΝ :dance: :dance:..ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ??

εποσπάστην ο μάης τζαι μαζί του τζαι μείς.....

εμάχουμουν να πιντώσω-ξιπιντώσω κάτι λάστιχα για πότισμα (ται μετά να πάω καμιά ώρα κανένα γυρό), τζαι στο ξιπίντωμα εξιπίντωσα τον ώμο μου :evil: :evil: :evil:

θα την φκάλουμε στο πισι με τον πάγο στον ώμο.... :evil: :evil: :evil:

πέρκει βάλουν κανένα ψάρι οι υπόλοιποι τζαι περάσει η ώρα....

Υ.Γ ζητείται ζεφκάριν να μου οπλίζει ..... :)
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΓΙΩΡΚΑΤΣΕ ΜΟΥ!!ΧΑΡΑΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΣΟΥ

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by paulos charalambous »

hdemetris wrote:Δεν είχα πολύ χρόνο στην διάθεση μου οπότε πήγα για 1-2 ώρες εδώ στην γειτονιά. Πήγα για να κάνω μια μόνο βολή και την έκανα.
Δυστυχώς οι προσδοκίες μου ήταν για να έριχνα σε κάτι άλλο πιο ασημί και πιο μεγάλο την μια και μοναδική βολή που θα έκανα αλλά δεν πειράζει. Μια χαρά πέρασα,ξέφυγα από την ρουτίνα πήρα και τον μεζέ μου. Αύριο πάλι.
Καλό μήνα συνάδελφοι
μΙΑ ΧΑΡΑ ΕΥΚΑΛΕς ΤΟΝ ΜΕΖΕΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ!! ΤΖΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝ ΛΙΤΣΑ ΤΖΕ ΟΙ ΣΟΥΡΟΣ

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: 1Η IOYNIOY 2010

Post by c.nadiotis »

Γιώργο μου περαστικά :( , εμείς πήγαμε Ακάμα, μονό κουρκουνες είδαμε, ούτε άσπρα, ούτε μαύρα… αποζημιώθηκα όμως από μια χελώνα που με άφησε πολύ κοντά της για αρκετή ώρα.. δεν με άφησε να την αγγίξω όμως… Υπέροχη εμπειρία!!!! :dance:
I live my life a breath at a time

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”