"Περί ανεμων και Yδάτων"

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by gptochos »

Τελικά δεν έχουμε να ζηλέψουμε σε τίποτα από τα Ελληνικά Forum :whistle:

Άτε να σάσει λίον ο τζαιρός να πάμε να ψαρέψουμε γιατί εβαρεσεν σας την αποχή που τη θάλασσα :shifty:

Πάντα φιλικα
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

:D :D :D :D
Δηλαδή πουλάω και ψάρια τώρα? Ρε φίλε, το όνομα μου είναι Πάρης, δεν ξερω αν με σύγχησες με οποιοδήποτε άλλο. Το τραβάω επείδη με συκοφαντείς για κάτι που ποτέ δεν έκανα και δεν ειναι του χαρακτήρα μου και του επαγγελματος μου (του κυρίως εππαγγέλματος) αυτά τα πράγματα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν τα έχεις μαζί μου μόνο ή αν γενικεύεις γενικά για όλους τους ψ/τ. Αυτό που κάνεις είναι συκοφαντία και αφήνεις υπονοούμενα για το άτομο μου χωρίς να τα υποστηρίζεις. Και έτσι για να ξέρεις, μίλα και με τα παιδιά στην Λεμεσσό για να μάθεις πως είχα μεγάλη αποχή από το ψάρεμα λόγω προβλήματος υγείας και πως πρόσφατα ξεκίνησα να επανέρχομαι.

Δωσε μου σε παρακαλώ κάποιες απαντήσεις επειδή από οτι φαίνεται πάιρνω ψαρια που δεν θυμάμαι και τα πουλάω κιολας. Να το διαβάσει και η γυναίκα μου και να την φάμε πας την κκελέ με το μαδράτζιην για το που παν αυτά τα λεφτά :D :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Παιθκιά ημερμήστε λίον. Τεμπέλη να σε παρακαλέσω να μην είσαι τόσο προκλητικός, και θα σε παρακαλούσα να αφήσεις τον Πάρη και το Ναδιότη να συζητήσουν μεταξύ τους χωρίς να επεμβαίνεις για λίγο. Αν συνεχίσεις έτσι θα αναγκαστώ να κλειδώσω το τοπικ για μερικές μέρες.

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

NO MORE COMMENTS FROM ME
I live my life a breath at a time

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

c.nadiotis wrote:NO MORE COMMENTS FROM ME
Σε ευχαριστώ ρε φίλε. Αυτό δείχνει το ποιόν σου. Βγαίνεις, με κατηγορείς για διάφορα πράγματα χωρίς να με γνωρίζεις και χωρίς να είσαι σίγουρος αν ευσταθούν και μετά φεύγεις. Να είσαι καλά πάντως. Με υποχρέωσες. Δεν πειράζει. Ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του. Καλή σου ημέρα

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Τι να σου πω ρε φίλε, ο καθένας ότι θέλει καταλαβαίνει. Εγώ απλά προσπαθώ να βοηθήσω τον Πάρη και το Ναδιότη να τα έβρουν. Το αστείο έκαμα το γιατί αν προσέξεις τα 5-6 προηγούμενα πόστ ήταν στον ίδιο τόνο, ούλλα ήταν αστεία.

Τζίνο που μου κάμνει εμένα εντύπωση όμως είναι η δική σου στάση. Όποτε έχει φασαρία μέσα στο φόρουμ εσύ και ο τεμπέλης είστε οι πρώτοι που επεμβαίνετε και συνήθως υψώνεται τους τόνους, προκαλείται και πάντα οδηγήτε την συζήτηση σε ρήξη. Εγώ απλός κάμνω την "δουλειά" μου.

Επίσης αν εσύ συνεχίσεις να προκαλείς πάλι θα κλειδώσω το τοπικ και αυτό θα είναι εις βάρος όλων με δικό σου φταίξιμο. Τούτο το φόρουμ αφορά το ψάρεμα και θέλει ανθρώπους που να προσφέρουν γνώση και να βοηθούν και όχι άτομα που απλά πετάσσουνται μιαν κάθε τόσο για να ξιτιμάσουν.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Το ακριβώς προηγούμενο πόστ του δικού μου αστείου από εσένα:
Vintage wrote:
c.nadiotis wrote:Πάρη το κείμενο σου με αναγκάζει να απαντήσω και θα δευτερολογήσω κάνοντας σχόλια στα λεγόμενα σου.
MarinePlus wrote:Φίλε Ναδιότι,

Κρίνωντας και από τις διαθέσεις του ιδέα ήταν να μαξευτούμε σε ένα καφέ-εστιατόρειο ή κάτι άλλο για να μιλήσουμε και να τον γνωρίσουμε και να κανονίσουμε και κανένα παρειστικο ψάρεμα.

Από αυτά στον Ακάμα με πέραν των 35 Kg αλιευμάτων;

Αυτό το αφήνω ασχολίαστο, benefit of doubt. Ελπίζω να είσαι ειλικρινής και όλος αυτός ο θόρυβος να δημιουργήθηκε απλά και μονό γιατί δεν έδωσες όνομα στον προσκεκλημένο σου. Δεν θα επανέλθω στο θέμα γιατί το κρίνω άσκοπο, ότι είχε να λεχτεί λεχτικέ και καλύτερα να μείνουμε ως εδώ για να μην δημιουργηθούν περεταίρω αντιπαραθέσεις.
Ευχαριστώ.
35 kg στο παρεΐστικο σου ψάρεμα κύριε Πάρη????? :o :o :o :o :o :o :o :o

ΚΑΡΦΩΣΤΕ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΜΑΣ ΤΑ ΨΑΡΚΑ ΜΑΣ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΤΟΝ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

MarinePlus wrote:
c.nadiotis wrote:NO MORE COMMENTS FROM ME
Σε ευχαριστώ ρε φίλε. Αυτό δείχνει το ποιόν σου. Βγαίνεις, με κατηγορείς για διάφορα πράγματα χωρίς να με γνωρίζεις και χωρίς να είσαι σίγουρος αν ευσταθούν και μετά φεύγεις. Να είσαι καλά πάντως. Με υποχρέωσες. Δεν πειράζει. Ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του. Καλή σου ημέρα

Λοιπόν Παρη για να κλείνουμε τούτο το θέμα γιατί με χαλά…
Αρχικά δεν μου άρεσε ο τρόπος που επέλεξες να διαφημίσεις τον άγνωστο επισκέπτη σου. Μετά δεν μου άρεσε που επέμενες ότι δεν πρόκειται για διαφήμιση. Τελικά καταντήσαμε να τσακωνόμαστε δυο άγνωστοι και να πετάσσετε και ένας τεμπέλης να κατσιαρίζει. Δεν σε ξέρω και ούτε έχω οτιδήποτε εναντίων σου… η πληροφορία για τα 35 κιλά ήρθε από άτομο της απόλυτου εμπιστοσύνης μου… ΑΝ μου είπε μαλακιές και εγώ έπιασα και το δημοσίευσα; κάμνω σου ζημιά και για αυτό απολογούμαι… Αν είναι αλήθεια τότε εκείνοι που ξέρουν, ξέρουν. Ή εσύ είσαι θύμα εδώ ή εγώ…
I live my life a breath at a time

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

Vintage wrote:
c.nadiotis wrote:
MarinePlus wrote:Όσον αφόρα στο άλλο που αναφέρεις εγώ άκουσα κάτι και το μετάφερα… το ότι δεν έχει διαψευστεί κάτι σημαίνει...
Ένα λεπτό ρε φίλε επειδή αυτό που λες τώρα με ψιλοσυχίζει. :think: Δηλαδή βγαίνεις πανυγηρικά και δηλώνεις κάτι για 35 κιλά ψάρια, και τώρα μας τα ψιλοαλλάζεις και λές, ξερετε αυτό άκουσα και δεν έχει διαψευστεί αρα είναι αλήθεια.



Από αυτά στον Ακάμα με πέραν των 35 Kg αλιευμάτων;

Εκείνο που δεν έμαθα είναι αν βρήκες να τα πουλήσεις. Ξέρω, ξέρεις και ξέρουν και πολλοί άλλοι για αυτό μην το τράβας….

Δεν αντέγραψα ούτε γραμμή από το εν λόγο περιοδικό που αναφέρεις το όποιο και δεν διάβασα ποτέ μου, και σε καμιά περίπτωση δεν διεκδικώ τίτλο υπέρψαρα ούτε καν κάλου ψαροντουφεκκά, είμαι στο νερό ένα χρόνο τώρα και είμαι πολύ περήφανος για αυτά που πέτυχα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Εγώ είμαι σωστός και με την θάλασσα και με τον εαυτό μου και δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν, ούτε κανένα συμφέρον έχω, είτε οικονομικό είτε άλλης φύσεως. Δεν έκανα την θάλασσα ούτε επιστήμη ούτε επιχείρηση…. Περνώ καλά στο νερό και είμαι αληθινός και με τον εαυτό μου και με την φύση και με τους ανθρώπους που είναι γύρο μου, ποτέ δεν κτύπησα περισσότερο από όσο αρκεί για να φάω με την γυναίκα μου και τα μωρά μου. Δεν έχω extra freezer γεμάτο από ψάρια…. ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ

Και αν δεν θέλετε να είμαι μέλος του forum πείτε το και θα σωπάσω
:)
Γραφεις όμορφα φιλαράκο και ξέρεις έντεχνα να περνάς συνειδητά και υποσυνείδητα τα μηνύματα σου
το καλύτερο είναι που τα αφήνεις ξεκρέμαστα να πλανώνται.... κατηγοράς τον φανερά.... δώσε και λίγα στοιχεια
Για αδίκημα που εμπίπτει σε δικαιοδοσίες πολλών αρμοδιοτήτων εμπίπτει όχι μονο στο παράνομο ψάρεμα.....
και τα γραφόμενα σου τα διαβάζουν πολλοί και οι εντυπώσεις και η ρετσινιά μένει

τον σεβασμό τον έχεις ακουστά σε κάποια θέματα ιδέες πρόσωπα?

αλλα αυτό έχει να κάνει με ανατροφή δεν αλλάζει

όπως και ο χρόνος που έχεις στο νερό που είναι πολύ λίγος με τεράστιες επιτυχίες όπως μας δείχνεις εντέχνως... αυτό όμως προκαλεί ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ...
ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ να το χαίρεσαι και εσύ και οι υπόλοιποι :think: :think: :think:
αλλα οι γρήγορες επιτυχίες χωρίς την σωστή υποδομή γρήγορα στρέφονται σαν mpoumerang ΠΡΟΣΟΧΗ[/quote]

EN ME KSEREIS... MEN MILAS KAI MHN 8IGEIS THN OIKOGENEIA MOY MILONTAS GIA THN ANATROFH MOY
I live my life a breath at a time

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Δεν έχω κάτι μαζί σου και δεν έχω ιδέα ποιος είσαι, αντίθετα με σένα που έχω την εντύπωση ότι ξέρεις ποιος είμαι. Δεν σε φιμώνω, απλά σου ζητώ να μιλάς και να λες την άποψη σου χωρίς να προκαλείς. Αντίθετα εσύ προκαλείς ακόμα και εμένα που απλά προσπαθώ να βοηθήσω κάνοντας ένα αστείο.

Αν έχεις κάτι άλλο να μου πεις στείλε μου π.μ για να μην ενοχλούμε τους άλλους με τα προσωπικά μας.

MarinePlus
Posts: 79
Joined: Mon Sep 08, 2008 10:39 am

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MarinePlus »

Φίλε Ναδιώτη,

Φτάνει με αυτό το θέμα. Απολογούμε αν είπα κάτι ή προσπάθησα να περάσω κάτι και δεν σου άρεσε. Αντε, να τελειώνουμε. Δεν είναι σωστό να κατηγοράς κόσμο με απλά κάτι που άκουσες. Τέλοσπαντων καλά ψαρέματα

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Ξέρω το, αφού λοαρκάζουμεν να αλλάξουμεν το moderator σε θηριοδαμαστής :D.

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by Tryfon »

:lol:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by freediver33 »

Να δούμε πότε θα ωριμάσετε!!!!!!
Attachments
m.JPG
m.JPG (140.23 KiB) Viewed 4257 times
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by fISHANDCHIPS »

Καλος τον tempeli ... :wink: επεθυμήσαμεν σε ρε φιλέ
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”