Σχετικά με την ασφάλεια μας....

minatsus
Posts: 75
Joined: Thu Jan 22, 2009 7:09 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by minatsus »

Admin έχουμε καμιά εξέλιξη????

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by admin »

minatsus wrote:Admin έχουμε καμιά εξέλιξη????
Φίλε θα το κάμω εισήγηση επίσημα σε όλους τους αρμόδιους ΣΦΥΚΚ-ΟΦΕΚ -AIDA και να βάλουμε όλοι το χέρι στην πούγγα να κάμουμε τα αυτοκόλλητα να τα έχουμε- Ή αν κάποιο κατάστημα θέλει να συνησφέρει ή ακόμη να το αναλάβει εξ ολοκλήρου μέσα στα πλαίσια της διαφημιστικής του καμπάνιας και να βάλει και το λογότυπο του επάνω Κανένα πρόβλημα.

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by leonidasss »

Λέεις <Η λύση είναι μόνο να προσέχουμε τους τόπους, τις ώρες που βουτάμε και προπάντων να υπάρχει το ζευγάρι από πάνω να μας προσέχει. Και μόλις εντοπιστεί ένα σκάφος να παρακολουθείται>.....
Ε καλά ρε τζίνοι που έχουν τα σκάφη τι σκατά κάμνουν???????? Εν πρέπει να προσέχουν και τζίνοι λλιο?????

Την 1η Ιουλίου ένας άλλος "επαγγελματίας" με ένα πλοίο από τα μεγάλα που κουβαλούν τουρίστες παρολίγο να κόψει στην κυριολεξία το φουσκωτό του Νικόλα που τη μέση στο ίδιο σημείο που συνέβη το περιστατικό εκείνη τη μέρα. Έστριψε στα 20 μέτρα μετά που άκουσε για όλο του το σόι (δεν το συνιθίζουμε, το ξέρεις αλλά έλεος). Αν δεν τους προσέχουμε δε μας εγγυάται κανένας τπτ. Πρέπει να το καταλάβουμε, και κυρίως παιδιά που δεν είχαν τέτοιες εμπειρίες, ότι πρέπει να έχουμε την έννοια τους. Σφυρίχτρα στη σημαδούρα και φωνή βίρα... Συχνά και χοροπηδητά με το όπλο προς τα πάνω για να ξυπνήσουν από το λήθαργο.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

επήεν σήμερα ο ξάδερφος μου (εγγλεζοκυπραίος να φκάλει άδεια στον ναυτικό όμιλο στη λάρνακα)...
είπεν μου ότι εθκιάβαζε για τες εξετάσεις τζαι όταν τον ερώτησα τι θκιαβάζει (γιατί είχα υπόψη που τον γπτωσό τι εθκιάβαζε, το οποίο ήταν για παναίρκα) είπεν μου ότι ο πωλητής βαρκών που του εκανόνιζε τα χαρτιά βάρκας έδωκεν του κάτι ερωτήσεις με τες απαντήσεις...οκ...νο πρόπλεμ ως δαμέ.. ρωτώ τον "άμαν δεις σημαδούρα στο νερό η/και καταδυτική σημαία τι σκατά κάμνεις ??? " πάστο αστείο είπεν μου ότι εν να με τσιλλήσει...τούτος νομίζω τουλάχιστο ξέρει τι είναι σμαδούρα γιατί έχω εγώ και είπα του....αλλά όλοι οι άλλοι που παν στες εξετάσεις, (όι μόνο οι εγγλέζοι, για΄τι τούτο το μάνιουαλ εγίνην για εγγλέζους ) δεν ξέρουν και ΔΕΝ τους λένε τι είναι η σημαδούρα και τι κάμνουν σε έτσι περίπτωση...μπορεί και να έχω λάθος αλλά έτο τετρασέλιδο έγγραφο που θκιαβάζουν για τες εξετάσεις....

εμίλησα πριν λίο του εξάδερφου τζαι ερώτησα τον αν τον επεράσαν ..όι αν επέρασε αλλά αν τον επεράσαν ... το παιδί έγραψε 100% ...αρίστευσε !!!! ξέρι τι σκατά σημαίνει ο κόμβος και τι είναι ο χάρακας και μετρούμε που τον γ..ο τον ισημερινό...τζαι πολλές άλλες ηλίθιες γνώσεις για κάποιο που θα θερίζει τες θάλασσες σύριζα που τες σημαδούρες των λουωμένων, όπως το 90% των άλλων βαρκάρηων !!!!!

ερώτησα τον αν τον ερωτήσαν, ή έστω αν τους είπαν τι πρέπει να κάμουν αν δουν σημαδούρα και μου είπε " ΝΟ" !!!! εβάλαν τους 20 ερωτήσεις που τα φυλλάδια τζαι όποιον πάρει ο χάρος στο νερό !!! αλλά το παιδί ξέρει ότι μετρά με ναυτικά μίλια τουλάχιστον τες αποστάσεις στην θάλασσα

νομίζω πρέπει να εστιαστεί τζαι η προσπάθεια στην έκδοση της άδειας

συγχαρητηρια στον ξάδερφο τζαι τους υπόλοιπους νέους καπαιτανέους
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Attachments
DSC00144.JPG
DSC00144.JPG (111.16 KiB) Viewed 3377 times
DSC00143.JPG
DSC00143.JPG (110.69 KiB) Viewed 3382 times
DSC00142.JPG
DSC00142.JPG (109.28 KiB) Viewed 3380 times
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

οι υπόλοιπες σελίδες γιατί μόνο 3 με αφήνει σε κάθε ποστ....


εν γ...ται λαλώ...εφώναξα του Τσιούτσιου (επίδοξος Καπετάν Τσιούτσιος) να ρίξει μιαν μαθκιά των ερωτωαπαντήσεων....να τον βάλλει βαρκάρη ο γπτωχός να βουτούμε άνενιας....τούτος νομίζω εν να γλέπει νάκκον !!!
Attachments
DSC00146.JPG
DSC00146.JPG (77.22 KiB) Viewed 3378 times
DSC00145.JPG
DSC00145.JPG (59.33 KiB) Viewed 3376 times
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by leonidasss »

Τις τρεις επόμενες μέρες θα είμαι Πόλη Χρυσοχούς. Υπάρχει κανένας που μπορεί να πάμε μαζί κανένα ψαρεματάκι;; Θα είμαι μόνος και δε θέλω να μπω χωρίς ζευγάρι. . .

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Antreas »

ρε παιθκια οσο το δυνατό αποφεύγετε να πηγαίνετε μονοι ψαρεμα ιδικά αυτη την περίοδο
τζαι αν παλε πατε να είσαστε τελια στα ξεβαθα που εν εχει βαρκες.
υπομονή τζαι ερκετε ο Σεπτέμβρης τζαι θα τελειώσει τουτο ολο το παναύρι
:(

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by MariosK »

Είναι πράγματι έναν μεγάλο παναήριν!!!! Εψές νυχτερινό ψάρεμα με καλάμι στη Λάρνακα ένα αχάπαρος πας σε μια γουρούνα εφκίκε πας την παραλία τζε έρκετουν ολόισια πάνω μας. 10-15 μέτρα πριν το Κωνσταντίνο έστριψεν απότομα για να τον ποφύει τελευταία στιγμή!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Είναι πράγματι έναν μεγάλο παναήριν!!!! Εψές νυχτερινό ψάρεμα με καλάμι στη Λάρνακα ένα αχάπαρος πας σε μια γουρούνα εφκίκε πας την παραλία τζε έρκετουν ολόισια πάνω μας. 10-15 μέτρα πριν το Κωνσταντίνο έστριψεν απότομα για να τον ποφύει τελευταία στιγμή!!!

Κωσταντίνο,

πάνω σου η γουρούνα ρεεεεεεεεεεεεεεεε :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


η γουρούνα εξαπολήθην με απειλητικές διαθέσεις.... ήταν να σου κάμει τα καλάμια λιλλίτσια ρε κωσταντίνο !!! :doh: :doh: :doh:


αστεία αστεία....αλλά λειον έλειψε να γινεί ο χαττάς....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

minatsus
Posts: 75
Joined: Thu Jan 22, 2009 7:09 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by minatsus »

μα ήντα που γίνετε ρε παιδκιά???
ΕΛΕΟΣ με τουτα που ακούω.....
ΑΕΡΟΠΟΥΡΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΤ ΠΙΣΤΟΛΙ ΜΕ ΦΩΤΟΒΟΛΙΔΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.....

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”