Σχετικά με την ασφάλεια μας....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

MariosK wrote:Παιθκιά καλλύτερα να κάμνετε λίον υπομονή το καλοτζέρι τζε να αποφεύγεται ψαρέματα τις ώρες που εν λίον το φώς. Ξέρω το ότι έννεν δίκαιο αλλά πρώτα που ούλλα η ζωή μας τζε μετά το χόμπι.
με φως ή πιο λίο φως εν κάμνει διαφορά...πάλε οι παραπάνω(σίουρα το 99%) εν αμπάλατοι τζαι δεν έχουν ένοια για οτιδήποτε άλλο υπάρχει στη θάλασσα, εκτός τζαι αν εν άλλο σκάφος τζαι εν να δώκουν πάνω του...οτιδήποτε άλλο, θα το θερίσουν.....

εγώ και ο πτωχός στους κότσινους με την βάρκα του...μπαίνουμε στο νερό, είμαστε 5 μέτρα που την βάρκα....είχαμε ΚΑΙ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΜΕ ΣΗΜΑΙΑ ψηλά, που φαίνεται αρκετά μακριά....

ο ψαράς όμως πάλε επέρασε 15 μέτρα που δίπλα μας.... εμπορούσε να στρίψει που πολλά πιο μακριά τζαι να περάσει αρκετά πιο μακριά που μας....αλλά , η πορεία τους εν πορεία τζαι για τίποτε δεν την αλλάζουν :evil: :evil: :evil:

Κανένας δεν έσιη εμπιστοσύνη πλέον !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by mariosko »

κατα την αποψη μου ψαρεμα στον Πρωταρα, Αγια Ναπα και λοιπες περιοχες με τοση κινηση απο σκαφη ειναι πελλαρα μεσα στο καλοκερι. Οσες σημεες και να βαλεις, οσο και να προσεχεις παλι κυνδυνευεις απο αχαπαρους, μεθησμενους, μαστουρομενους κτλ. Ατε να παεις πολυ πρςι και ος τις 9 - 9:30 παεις για φραπε.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by hemilios »

mariosko wrote:κατα την αποψη μου ψαρεμα στον Πρωταρα, Αγια Ναπα και λοιπες περιοχες με τοση κινηση απο σκαφη ειναι πελλαρα μεσα στο καλοκερι. Οσες σημεες και να βαλεις, οσο και να προσεχεις παλι κυνδυνευεις απο αχαπαρους, μεθησμενους, μαστουρομενους κτλ. Ατε να παεις πολυ πρςι και ος τις 9 - 9:30 παεις για φραπε.
:handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft:

minatsus
Posts: 75
Joined: Thu Jan 22, 2009 7:09 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by minatsus »

Ρε παιδιά γιατί να μεν κάμουμε μια προσπάθεια να προωθήσουμε την αφίσα και τα αυτοκόλλητα???
Έχει κόσμο που εν πολλά αχαπαρος που εν ηξέρει καν τι εν η σημαδούρα ή η σημαιούα η καταδυτική.. Οι παραπάνω παν καταπάνω της να δουν τι είναι ή καμνουν σλάλομ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!!!!!

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by tasos83 »

Γενικά με τζίνα τα αυτοκόλλητα τι έγινε. Αν χρειάζεται να τσοντάρουμε και τπτες ας μας πει ο αντμιν!!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by hdemetris »

Giorkos wrote: ο ψαράς όμως πάλε επέρασε 15 μέτρα που δίπλα μας.... εμπορούσε να στρίψει που πολλά πιο μακριά τζαι να περάσει αρκετά πιο μακριά που μας....αλλά , η πορεία τους εν πορεία τζαι για τίποτε δεν την αλλάζουν :evil: :evil: :evil:
Καλάν ρε μα σοβαρομιλάς;
Εν κανεί που εβουττήσετε στην θάλασσα τους για να πιάτε τα ψάρκα τους, εν φτάνει που εμπήκετε στην πορεία του είχατε και την απαίτηση να αλλάξει πορεία;
Πάλε καλά να λέτε που εν σας εκουπάνησε :D
Νομίζω ακόμα να καταλάβετε την νοοτροπία τους τζεικάτω :evil:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
Giorkos wrote: ο ψαράς όμως πάλε επέρασε 15 μέτρα που δίπλα μας.... εμπορούσε να στρίψει που πολλά πιο μακριά τζαι να περάσει αρκετά πιο μακριά που μας....αλλά , η πορεία τους εν πορεία τζαι για τίποτε δεν την αλλάζουν :evil: :evil: :evil:
Καλάν ρε μα σοβαρομιλάς;
Εν κανεί που εβουττήσετε στην θάλασσα τους για να πιάτε τα ψάρκα τους, εν φτάνει που εμπήκετε στην πορεία του είχατε και την απαίτηση να αλλάξει πορεία;
Πάλε καλά να λέτε που εν σας εκουπάνησε :D
Νομίζω ακόμα να καταλάβετε την νοοτροπία τους τζεικάτω :evil:
εκαταλάβαμε την Χατζηπαντέλα ...εκαταλάβαμε την.... :twisted: :twisted: :twisted:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by gptochos »

Ευτυχώς που εν έρεξε που πάνω μας να λαλείς ρε Γιώρκο. Πλέον εν τους κόφτει τίποτε. Άλλο που να κάμνουν ζημιές στα αυτοκίνητα μας και να μας φοητσιάζουν δεν κάμνουν και εσύ καρτεράς να μας ποϋρίζουν? :shock:

Δαμέ αν του δώκεις σκοινί μπορεί και να σε γ@@@@@@σουν τούτοι. Πρέπει να τους καταγγέλεις αλλά και η λιμενική πρέπει να λάβει και τα κατάλληλα μέτρα ιδάλλιως δεν γίνεται τίποτε δυστυχώς! Μια ζωή θα έχουμε το ίδιο πρόβλημα.

Ευτυχώς που είχαμε βάρκα όξα εν θα εθόρεν την σημαδούρα. Τουλάχιστον η βάρκα εκτός από ευκολία στο ψάρεμα είναι και ένα μέτρο επιπρόσθετης ασφάλειας στο ψάρεμά σου. Φτάνει να είσαι κοντά της. :?
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Antreas »

τωρα ειδα τουτο το θεμα
πολλα ενδιαφερον
τελικα θα γινει τιποτε με τα αυτοκολλητα?
αχ θεε μου τζαι εγω παω ψαρεμα στο καβο γκρεκο αυριο :violin: :violin:

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Giorkos »

Antreas wrote:τωρα ειδα τουτο το θεμα
πολλα ενδιαφερον
τελικα θα γινει τιποτε με τα αυτοκολλητα?
αχ θεε μου τζαι εγω παω ψαρεμα στο καβο γκρεκο αυριο :violin: :violin:
με το νου σου ρε.... εγώ πάντωε καλοτζαίρι τζαιρό ούτα κατά διάνοια να πάω σε τουριστικούς τόπους γι αψάρεμα.... :evil:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by mariosko »

παρετα Αντρικο μου, ελα να σε παρω στες τουνες και κανει...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by ANDREAS TSOKKOS »

Antreas wrote:τωρα ειδα τουτο το θεμα
πολλα ενδιαφερον
τελικα θα γινει τιποτε με τα αυτοκολλητα?
αχ θεε μου τζαι εγω παω ψαρεμα στο καβο γκρεκο αυριο :violin: :violin:
ετσι σοβαρα ,, μεν παεις !!!!!
ειδικα στο καβο γκρεκο εσιει παραπανω βαρκεσ παρα αυτοκινηνητα μεσα στο δρομο.
ειναι αρκετα επικινδυνο.
hdemetris wrote:
Giorkos wrote: ο ψαράς όμως πάλε επέρασε 15 μέτρα που δίπλα μας.... εμπορούσε να στρίψει που πολλά πιο μακριά τζαι να περάσει αρκετά πιο μακριά που μας....αλλά , η πορεία τους εν πορεία τζαι για τίποτε δεν την αλλάζουν :evil: :evil: :evil:
Καλάν ρε μα σοβαρομιλάς;
Εν κανεί που εβουττήσετε στην θάλασσα τους για να πιάτε τα ψάρκα τους, εν φτάνει που εμπήκετε στην πορεία του είχατε και την απαίτηση να αλλάξει πορεία;
Πάλε καλά να λέτε που εν σας εκουπάνησε :D
Νομίζω ακόμα να καταλάβετε την νοοτροπία τους τζεικάτω :evil:
οσο για τουτο , χωρις να θελω να δικαιολογησω οτιδηποτε σε σχεση με τη νοοτροπια μας(ειμαι παραλιμνιτης), σε τι μαυρα χαλια ειναι, το 50% των βαρκων που κινουνται αυτη την εποχη στις περιοχες αγιασ ναπας πρωταρα ειναι οι ιδιοκτητες τους ειναι απο αλλα μερη τις κυπρου
και πολλοι απο αυτους διοτι κανενας δεν τους γνωριζει εκει ,κανουν του κοσμου τις μ@@@@@@ς. φτανει μια μερα να κατσεις να τους δεις

βεβαιος το θεμα ειναι η ασφαλεια και οχι το απο που ειναι ο καθενας. εννεν προβληματικη η νοοτροπια μας μονο στα κοκκινοχωρια αλλα ουλλους τους κυπραιος ειναι προβληματικη και πρεπει επιτελους να το καταλαβουμε διοτι δεν ειναι μονο οι ψαροτουθφεκαδες που κινδυνευουν αλλα και οσοι ειναι μεσα στο νερο ακομα και λουομενοι σε ρηχα νερα πολλες φορες.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by Tryfon »

ρε παιδκια ηρτεν μια κυρία και λαλει μου οτι εκαμνεν κολυμπι και φορουσε κοκκινο καπελακι και κολυμπουσε... και τι κανει ενας με το jetski ... ΤΗΝ ΠΕΙΡΕ ΓΙΑ ΣΗΜΑΔΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΤΣΙΣΕΙ!!!! αν ειναι δυνατον!! που εφτασε η γαιδουροσινι και η ανεστησια του αθροπου!!! και guess what!! ηταν κυπραιος :evil: αν δεν εσικωννε το χερι της η γυνεκα θα ηταν μακαριτησσα. το συμβάν? δυστηχως περιοχή προταρά. η κοπελλα ηταν εντός του κόλπου λιγο πριν τις σημαδουρες
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by MariosK »

Σήμερα ξεκινώ με την βάρκα τζε πάω προς την πόρτα να φκω έξω. 3 jetski να πιενόρκονται τζε να κάμνουν σλαλομ που την μια σημαρούδα της πόρτας στην άλλη!!!!

Έλεος πιον!!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σχετικά με την ασφάλεια μας....

Post by AggelosLRK »

ειναι ανεξελεγκτη η κατασταση παλε μαζι τους και θα κλαιμε και αλλο θυμα φετος,να με θυμηθειτε.. :snooty:

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”