apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post Reply
omonoia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by omonoia »

enta3i re file m someone opos nomizeis..en tsie na sou po ti 8a kamneis alla den antifasko..outeego en na pe3o enan orfoui alla ton mai aman do enan orfo apo 9 kai pano en 8a tou tin xariso πχ..an 8eleis na ma8eis tsie tora esxei psarka aukomena alla dikaioute to psarema tora pale en na pextoun...

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by PeRoUkKaS »

omonoia wrote:enta3i re file m someone opos nomizeis..en tsie na sou po ti 8a kamneis alla den antifasko..outeego en na pe3o enan orfoui alla ton mai aman do enan orfo apo 9 kai pano en 8a tou tin xariso πχ..an 8eleis na ma8eis tsie tora esxei psarka aukomena alla dikaioute to psarema tora pale en na pextoun...
file omonoia, opws ekatalava esi ise atomo pou oti kamei o enas laleis "giati na men to kamw j egw?" .. ti en katalaveis oti einai NOMOS ? kala re.. 1 mina en mporeis diladi na sevasteis enan nomo? en katalavw giati to sinexizeis akoma.. alla ton mai aman do enan orfo apo 9 kai pano en 8a tou tin xariso .. en toutin tin nootropia pou exoumen akoma emeis oi kipreoi je pamen pou ta sk@@ta sta k......a :idea: :idea: :idea: einai NOMOS .. telos!!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by caveman »

omonoia wrote: den antifasko..........alla ton mai aman do enan orfo apo 9 kai pano en 8a tou tin xariso ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ρε μα περιπέζεις μας οξά είσαι πιομένος :?: :?: :?: :?:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Someone »

caveman wrote:
omonoia wrote: den antifasko..........alla ton mai aman do enan orfo apo 9 kai pano en 8a tou tin xariso ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ρε μα περιπέζεις μας οξά είσαι πιομένος :?: :?: :?: :?:

"Απο εννιά τζιαι πάνω" είπε, όι ό,τι νά'ναι.
Τζιαι επειδή είμαι ΣΙΟΥΡΟΣ ότι έτσι ορφοί έννεν του "βεληνεκούς" του (τούτοι που μπορούν τζιαι φκάλλουν ορφούς 9 κιλά εν τούτοι που καταλαβαίνουν κάποια πράματα), φαίνεται ότι αδικήσαμε το παιδί.

ΟΥΤΕ ο omonoia θα ψαρέψει τον Μάη τελικά. Φίλε μου, αν σε έθιξα σε προηγούμενα ποστ μου, απολογούμαι.

omonoia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by omonoia »

oxi file m en esxei provlima..na eisai kala tsie kales psaries mexri ton mai..

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Antreas »

re kopellia ma akoma laonneste ???? :lol:

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by sotiris »

proxorise pollu to thema e? telos panton arxisa ti suzitisi na tin klisw kiola an m epitrepetai?


KYRIE AN APAGOREUEIS TO PSAREMA KATA TO MHNA MAIO APOGOREPSE GENIKA TO PSAREMA, OXI TO PSAROTOYFEKO ALOS FASKEI K ANTIFASKEI EDW ETSI?

EN EKATALALABA DILADI? EFTEKSEN TO PSAROTOYFEKO MPROSTA STA ALA MAS TA XALIA? OSO GIA AUTA POU LES FILE SOMEONE TON TYPO TON KATAGEILA ALA OPWS EIPA K PRIN E STIN KUPRO POU ZOUME KAI OXI STIN USA POU OI AMERIKANOI PSARADES EXOUN SINIDISI KTL.( NAI OK KALA TA LES PROSTATEYOUN TO TOPO TOUS ALA TI KANAN STI ADRIATIKI THALLASSA ME TOUS BOMBARDISMOUS STO BELIGRADI ? DEN MOU LES? POU ADIZAN OSE BOMBES DEN RIKSAN?
GAMISAN ALES THALLASSES OXI TIS DIKES TOUS , K EPIDI ETYXE NA SPOUDASW SE XWRA POU BREXETAI APO TIN ADRIATIKI THALLSSA KAI ETYXE K NA PSAREPSW EIDA TI EIXE EKEI TOTE K TI META TOUS BOMBARDISMOUS . OPOTAN ASE TOUS AMERIKANOUS K MI MAS TOU FERNEIS GIA PARADEIGMA NA XAREIS, (SORRY AN TO THEMA PEIRE POLITIKES DIASTASEIS :D :D :D :D .)

PROSOPIKI EPILOGI TOU KATHENOS MAS TI THA KANEI TO MAIO (
PROSOPIKA APOFASISA NA MI PSAREPSW .ATE ME PEISATE :D :D :D NA DOUME OMOS POSOI THA KANOUN TO IDIO. KANEIS GIA ANTALAGI DVD NA BGALOUME TO MAIO?

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by hdemetris »

Φίλε Someone
Σε παλιότερη δημοσίευση μου είχα δώσει τα εύσημα στον Greg γιατί αφήνει τα μικρά. Επίσης συγχαίρω όλους όσους εφαρμόζουν το catch and release. Σε τελική ανάλυση συμφωνούμε στις απόψεις μας. Όλοι κάνουμε ζημιά στην θάλασσα και όλοι πρέπει να αποκτήσουμε συνήδηση. Εμένα τζείνο που δεν μου άρεσε ήταν η αντίδραση του largemouth και η τάση του να τα ρίξει τις ευθύνες σε μας αγνοώντας τις δικές του.
Ναι είμαστεν οι πρώτοι που θωρούμε το χάλι της θάλασσας και πίστεψε με τους παραπάνω μας λυπεί αφάνταστα τούτη η κατάσταση.
Γι'αυτό θέλουμε να ληφθούν μέτρα και όχι ημίμετρα και πελλάρες.
Ναι να μας απαγορεύσουν το ψαροτούφεκο τον Μάιο. Να απαγορεύσουν όμως το ψάρεμα και με δίχτυα, τράτες, παραγάδια κλπ. Επίσης να φροντίζουν να εφαρμόζονται οι νόμοι γιατί τωρά κάμνει ο καθένας ότι θέλει.
Εν τζαιρός να πάρουμε δραστικά μέτρα τζαι εμείς αλλά κυρίως η πολιτεία γιατί δεν έμεινε τίποτε.
Who the cap fit
Let them wear it

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Someone »

Δημήτρη, το μεγαλύτερο λάθος ήταν που "εγελάσαν" της κοινοτικής οδηγίας σχετικά με την απαγόρευση των διχτύων στους ερασιτέχνες.
Τζιαμέ πρέπει να ασκηθεί πίεση.
Ποιός θα το κάμει όμως; Οι Οικολόγοι; Εψές εμίλουν με ένα φίλο Λευκωσιάτη που του ανέφερα την ιστορία με την εκβάθυνση του λιμανιού τζιαι την αποσιωπίηση του θέματος που τα κανάλια/εφημερίδες. Έψαξε το θέμα γιατί ανησύχησε τον τζιαι τζιήνον, τζιαι επικοινώνησε με το κίνημα "Οικολόγων". Ξέρεις τι του είπαν; ΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Θα σύρουν τη λάσπη ακριβώς στο ίδιο μέρος όταν εκάμαν την πρώτη εκβάθυνση, ακριβώς μες τη μέση του κόλπου της Λεμεσού, χωρίς επίσημη μελέτη (μόνο κάποιες προκαταρτκικές έρευνες εκάμαν), τζιαι λαλούν ότι ΔΕΝ ΕΣΙΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!

Αλλά τι τα σκαλίζουμε τούτα, δαμε τα πιό βασικά τζιαι έσιει κόσμο που δεν τα αντιλαμβάνεται. Δε πόσοι μες τούντο τόπικ ακόμα επιμένουν να θωρούν ΕΞΩ που τη δική τους ευθύνη τζιαι φκάλε συμπέρασμα.

Ατού ο Γαβρίλης. Φταιν οι "άλλοι".

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Someone »

sotiris wrote:proxorise pollu to thema e? telos panton arxisa ti suzitisi na tin klisw kiola an m epitrepetai?


KYRIE AN APAGOREUEIS TO PSAREMA KATA TO MHNA MAIO APOGOREPSE GENIKA TO PSAREMA, OXI TO PSAROTOYFEKO ALOS FASKEI K ANTIFASKEI EDW ETSI?

EN EKATALALABA DILADI? EFTEKSEN TO PSAROTOYFEKO MPROSTA STA ALA MAS TA XALIA? OSO GIA AUTA POU LES FILE SOMEONE TON TYPO TON KATAGEILA ALA OPWS EIPA K PRIN E STIN KUPRO POU ZOUME KAI OXI STIN USA POU OI AMERIKANOI PSARADES EXOUN SINIDISI KTL.( NAI OK KALA TA LES PROSTATEYOUN TO TOPO TOUS ALA TI KANAN STI ADRIATIKI THALLASSA ME TOUS BOMBARDISMOUS STO BELIGRADI ? DEN MOU LES? POU ADIZAN OSE BOMBES DEN RIKSAN?
GAMISAN ALES THALLASSES OXI TIS DIKES TOUS , K EPIDI ETYXE NA SPOUDASW SE XWRA POU BREXETAI APO TIN ADRIATIKI THALLSSA KAI ETYXE K NA PSAREPSW EIDA TI EIXE EKEI TOTE K TI META TOUS BOMBARDISMOUS . OPOTAN ASE TOUS AMERIKANOUS K MI MAS TOU FERNEIS GIA PARADEIGMA NA XAREIS, (SORRY AN TO THEMA PEIRE POLITIKES DIASTASEIS :D :D :D :D .)

PROSOPIKI EPILOGI TOU KATHENOS MAS TI THA KANEI TO MAIO (
PROSOPIKA APOFASISA NA MI PSAREPSW .ATE ME PEISATE :D :D :D NA DOUME OMOS POSOI THA KANOUN TO IDIO. KANEIS GIA ANTALAGI DVD NA BGALOUME TO MAIO?

Σωτήρη, να με συγχωρείς αλλά σάννα τζιαι εφκήκες εντελώς εκτός θέματος.
Αν αναφέρω τωρά την Αγγλία, που κλείουν ολόκληρες παραλίες για ψάρεμα με casting, τζιαι αννοίουν τες μόνο συγκεκριμένες εποχές του χρόνου, εννα θυμηθούμε την ΕΟΚΑ;

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by largemouth »

Φιλε hdemetri
Πρωτον είπα την γνώμη μου εν εθυμωσα με κάποιον ουτε έχω άχτι κάποιον :? :? δεν ρίχνω τις ευθήνες κάποιου απλά εσεις με το ψαροτούφεκο (αν ίσε ψαροτουφεκάς) ενώ έχετε τη ευχέιρια να ελέξετε το βάρος και το ποσό των ψαριών κάπιοι(δεν μιλώ συγκεκριμένα ουτε ξέρω κάποιο πρωσοπικά) κτυπούν άσκοπα ψάρια λες και εννα λείψουν(και έρχονται οι φώτο στα περιοδικά που λέτε ότι εν την περασμέσης δεκαετιας)Οσο για το catch and release και εγώ το εφαρμόζω το μια και τα πλείστα ψαρέματα μου είναι στα γλυκά νερα πιον.Αλλά και στην θάλασσα αμαν κάπιο ψάρι εν μικρό πάλε ρίχνω το πίσω.
Waiting for the perfect storm

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by sotiris »

BASIKA FILE SOMEONE NA mou epitrepseis na pw oti esy anaferes amerikanous kai agglous.
to thema ti tha kanate to maio? kai an thimame kala arxisame o enas ton allo na katigorei( kalamades k psarotoufekades) mas diabazoun oi alloi oloi oi paranomoi( nai ok kapote eimoun k egw < ekama egklima psarepsa maio > kai geloun. na eisaste sigouroi merikoi kurioi pws k pws perimenoun to maio.

ALLA FILE MOU SOMEONE TELIKA NA DOUME TO SPITI MAS KAI OXI TI KANOUN AGGLOI K AMERIKANOI?????? EXOU PARALIES AUTOI EN EMEIS POU EN EXOUME ( NA MI MILISW GIA RAMPES EPARXEIA LEMESOU )POU EN EXOUME POU NA RIKSOUME FOSKOTO :evil: :evil: :evil: :evil:
:) :) 8) 8) 8) 8) ?

P.s THIMITHITE KAPOTE EIMASTAN OLOI PARANOMOI KAI POLLOI APO EMAS PSAREYAN K MAIO ( PRIN POLLA XRONIA ) TOTE AS POUME DEN GENNOUSAN TA PSARIA?????????????????? EIXAME POLLA TOTES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ENEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????

KALES BOLES K FRONIMES BOUTIES S OLOUS TOUS SUNADERFOUS (OSES MERES MEINAN MEXRI TO MAIO TOULAXISTON ) K STOUS KALAMAES POU EKTIMW EPIDI EXOUN UPOMONI OI ANTHROPOI ,,,,,,,,,,,,,KALI TSIMPA REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :) :) :) KAI KANEI ANTIPARATHESEIS :P

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Someone »

sotiris wrote: ALLA FILE MOU SOMEONE TELIKA NA DOUME TO SPITI MAS KAI OXI TI KANOUN AGGLOI K AMERIKANOI?????? EXOU PARALIES AUTOI EN EMEIS POU EN EXOUME ( NA MI MILISW GIA RAMPES EPARXEIA LEMESOU )POU EN EXOUME POU NA RIKSOUME FOSKOTO :evil: :evil: :evil: :evil:
:) :) 8) 8) 8) 8) ?
Φίλε μου, έννεν αντροπή να παραδειγματιζούμαστε που τους Άγγλους τζιαι τους Αμερικάνους σε κάποια πράματα. Μεν αφήνεις την ξενοφοβία να σε τυφλώνει.

Εσυνειδητοποίησες τί παραδείγματα σου έφερα;
ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ για ψάρεμα!!!!! Τζιαι οι ψαράδες ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ.

ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ ΝΟΜΙΜΟ!!!!Τζιαι οι ψαράδες ΣΕΒΟΝΤΑΙ τα θηράματα.

Τίποτε άλλο.

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by mariosko »

εγω πιστευκω να βρεθουμε οι ψαροτουφεκαες και οι καλαμαες και να πεξουμε ξυλο και οποις δερει να πιεννει ψαρεμα τον Μαη... κανει πιον ρε παιθκια, ειπαμεν τα ουλλα, οποιος θελει ας παει και οποιος θελει ας μηνει σπιτη. δεν νομιζω να εχει κανενα που θα πεισει τον αλλο να κανει κατι, εφκαλαμεν ναμι. ο καθενας ας καμει οτι κρεινει σωστο
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Giorkos »

mariosko wrote:εγω πιστευκω να βρεθουμε οι ψαροτουφεκαες και οι καλαμαες και να πεξουμε ξυλο και οποις δερει να πιεννει ψαρεμα τον Μαη.
Ενεν καλλύτερα να πάμε να πιούμε κανένα καφέ....ή ακόμη καλλύτερα...αφού ψάρι εν έσιη (ή τουλάχιστον εβν βρίσκω εγώ :cry: )...να πάμε σε καμιά ψαροταβέρνα να φάμε ούλλοι μαζί...???


κανονίστε και πεινάσαμε.........
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”