Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

omonoia

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by omonoia »

Εν τσιε ηπα οτι εσεις λαλειτε μαλακιες....εσεις ηπετε οτι εγο λαλο μαλκιες.... τσιε εσεισ να το δειτε οτι ι γνομι του καθε ενοσ ειναι σεβαστη..εγο ουτε ιπα κανενενου οτι εν λαθοσ που λαλει απλα παντα λαλο την γνομι μου ρε κοπελια!!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by admin »

Εκείνο που είπα νομίζω είναι ξεκάθαρο, αν κάποιον δέν τον γεμίζουν οι αγώνες επειδή είναι έμπειρος και δέν χρειάζεται επίβλεψη, η να δεί πιο έμπειρους απο αυτόν η απλά επειδή δέν μπορεί να λειρουργησει υπό την πίεση του συναγωνισμού μπορεί απλά να μην λαμβάνει μέρος. Αλλά να ζητούμε και εμείς οι ίδιοι απαγόρευση των αγώνων αυτό είναι έγκλημα.

omonoia

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by omonoia »

Πραγματι ετσι ειναι κυριε admin διοτι μερικοι μιλουν χορις να ξερουν..συγνομη αλλα συφωνω με τον κυριο admin!!!!!!

pavlos
Posts: 42
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:43 am

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by pavlos »

θα υποστιρηξω την θεση του αντμιν. πιστευκω οτι οσοι λαλουν οτι οι αγωνες ειναι λαθος η οτι καταστρεφουν τη θαλασσα απλα δεν γνωριζουν η δεν ελαβαν ποτε μερος σε αγωνες. αντιθετος εκπαιδευουν τους πιο νεους στο σωστο ψαροντουφεκο. εγω θελω να θιξω εναν αλλο trade τις ρατσας μας την "αζουλα". Τα τελευταια χρονια το ψαροντουφεκο εξελιχθηκεν πολλα και μαζιν του εξελιχθηκαν ορισμενοι και ΟΧΙ ολλοι οι ψαροντουφεκαδες. εσχει κοσμο που αγαπα το ψαροντουφεκο και πραγματικα ασχολειτε με αυτο. μιλω για ανθρωπους που πασιν σε σχολια πιανουν διπλωματα τζε ψαρευκουν ολοχρονα σε μεγαλα βαθοι τζε φκαλουν ψαρι που ορισμενοι δεν επιστευκαν ποττε οτι μπορει να φκει με ψαροντουφεκο. Εν τζερος να αφικουμεν τον κοσμο που πραγματικα ασχολειται ισυχον τζε αν θελουμεν να παιξουμε ψαρι να ασχολειθουμεν τζε εμεις ειδεμι να παμε στην ψαραγορα να πιαμεν το ψαρι μας τζε να παμεν εσσο μας. φιλικα ρε παιθκια μεν παρεξηγειται.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by hdemetris »

Φίλε pavlos φιλικά πάντα η αζούλα τζαι τα υπόλοιπα που έγραψες εν άσχετα με το topic τζαι το αν υποστηρίζει η όι κάποιος τους αγώνες.
Δηλαδή θέλεις να πεις ότι όσοι εν εναντίον των αγώνων η αδιαφορούν για αυτούς όπως εγώ π.χ. δεν ασχολούνται σοβαρά με το ψαροτούφεκο τζαι αζουλέφκουν τους τζείνους που παν αγώνες τζαι ξέρω γω κουβέντες? Πόθεν έφκαλες τούτα τα συμπεράσματα? Τι σχέσην έχουν τούτα μεταξύ τους δεν εκατάλαβα.
Last edited by hdemetris on Sat Jun 28, 2008 11:50 pm, edited 1 time in total.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Greg »

pavlos wrote:θα υποστιρηξω την θεση του αντμιν. πιστευκω οτι οσοι λαλουν οτι οι αγωνες ειναι λαθος η οτι καταστρεφουν τη θαλασσα απλα δεν γνωριζουν η δεν ελαβαν ποτε μερος σε αγωνες. αντιθετος εκπαιδευουν τους πιο νεους στο σωστο ψαροντουφεκο

Ακριβως οπως τα ηπες.. Ειδαμεν και τον περσυνο 'πρωταθλητη' ποσο καλα εκπαιδευτικε, που εγραφεν μες το φορουμ δαμε για τζινες τες ντουζινες ορφουθκια μισοκιλα που επεζε για να φκαλει τα εξοδα του ημισχ.. Το αν εισαι σωστος η οχι ειναι θεμα καθαρα ατομικο. Οι αγωνες κατα την αποψη ειναι καθαρη κρεατοσυλλογη και οχι αθλημα. Αφου το 'πρωταθλημα' η το 'κυπελλο' πιανει το τζινος που θα φκαλει εξω που τη θαλασσα το παραπανω κρεας... Και βαση τουτης της λογικης εγω δεν επηα καμια φορα σε διαγωνισμους τουνας, χαννου, ψαροτουφεκκου και ουτε θελω.
Esox Lucius

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Giorkos »

Ρε κοπέλλια,

Αφήστε το αν οι αγώνες καταστρέφουν την θάλασσα ή αφανίζουν τα ψάρια....νομίζω αν διαβάσετε καλά τα πιο πάνω ποστ δεν γίνεται τόσος λόγος για την καταστροφή-ψαριών-τόπων, αλλά για το αν η ΙΔΕΑ Αγώνων ψτ (σε ιδεολογικό επίπεδο είναι σωστή ή όχι).....

ούτε αζουλεύκω κανενού ότι πιάνει ψάρκα..μπράβο σε όσους πιάνουν ψάρκα...βουτώ όσο βουτώ (και όσο μπορώ με τα μέσα και γνώσεις που διαθέτω) και δεν κομπλάρομαι αν ο Χ και ο Ψ φκάλλουν Λαγούς και Πετραχήλεια.... και αν ακο΄μα έφκαλλα τα ψάρκα που λέει ο φίλςο Παύλος πάλι εναντίον των αγώνων θα είμουν :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Antreas »

Giorkos wrote:


ούτε αζουλεύκω κανενού ότι πιάνει ψάρκα..μπράβο σε όσους πιάνουν ψάρκα...βουτώ όσο βουτώ (και όσο μπορώ με τα μέσα και γνώσεις που διαθέτω) και δεν κομπλάρομαι αν ο Χ και ο Ψ φκάλλουν Λαγούς και Πετραχήλεια.... και αν ακο΄μα έφκαλλα τα ψάρκα που λέει ο φίλςο Παύλος πάλι εναντίον των αγώνων θα είμουν :wink:

:wink: ακριβώς αυτό

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by admin »

Greg wrote:
pavlos wrote:θα υποστιρηξω την θεση του αντμιν. πιστευκω οτι οσοι λαλουν οτι οι αγωνες ειναι λαθος η οτι καταστρεφουν τη θαλασσα απλα δεν γνωριζουν η δεν ελαβαν ποτε μερος σε αγωνες. αντιθετος εκπαιδευουν τους πιο νεους στο σωστο ψαροντουφεκο

Ακριβως οπως τα ηπες.. Ειδαμεν και τον περσυνο 'πρωταθλητη' ποσο καλα εκπαιδευτικε, που εγραφεν μες το φορουμ δαμε για τζινες τες ντουζινες ορφουθκια μισοκιλα που επεζε για να φκαλει τα εξοδα του ημισχ.. Το αν εισαι σωστος η οχι ειναι θεμα καθαρα ατομικο. Οι αγωνες κατα την αποψη ειναι καθαρη κρεατοσυλλογη και οχι αθλημα. Αφου το 'πρωταθλημα' η το 'κυπελλο' πιανει το τζινος που θα φκαλει εξω που τη θαλασσα το παραπανω κρεας... Και βαση τουτης της λογικης εγω δεν επηα καμια φορα σε διαγωνισμους τουνας, χαννου, ψαροτουφεκκου και ουτε θελω.
Φίλε το είπαμε και το ξαναλέμε αν δέν γνωρίζετε κάτι ολοκληρομένα μέν πετάσετε πελλάρες. Ο πρωταθλητής δέν ήταν σε αγώνες που εψάρευκε αλλά μόνος και αν ήταν σε αγώνες δέν θα γινόταν αυτό. Δεύτερο στους αγώνες τα κύπελλα δέν τα πέρνει εκείνος με τα περισσότερα αλλά εκείνος με τα πιο ποιοτικά για αυτό υπάρχουν και βαθμοί και μπόνους. Τρίτο μην πιάνεστε απο ένα παράδειγμα γιατί όπως καλά ξέρουμε παντού υπάρχει η εξαίρεση.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by gptochos »

Η "αζούλα" εξαρτάται από τον χαρακτήρα του καθενός μας. Εγώ προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα πιάσω ψάρι ή όχι. Κάμνω ψαροτούφεκο διότι κάμνω κάτι το οποίο με γεμίζει και με χαλαρώνει. Αν καταφέρω και βρω ένα αξιόλογο ψάρι και το πιάσω σίγουρα είναι επιπλέον ευχαρίστηση. Ο Ψαροτουφεκάς έχει το πλεονέκτημα να επιλέγει το θήραμα του και να αξιολογεί αν θα πρέπει να το πάρει ή όχι.

Κάποιοι ευχαριστιούνται όταν το ζευγάρι τους ή κάποιος γνωστός βγάλει ένα αξιολόγο ψάρι κάποιοι άλλοι ζηλεύκουν!

Το να μπω στη διαδικασία να λάβω μέρος σε αγώνες και να ανταγωνιστώ με κάποίον για ποιος θα βγάλει τα περισσότερα ψάρια απλά δεν με γεμίζει. Δεν σημαίνει ότι ζηλέυκω. Κάποιοι είναι σαρκές και ότι εβρουν θερίζουν άσχετα με το αν λαμβάνουν μέρος και σε αγώνες.Άρα τι διδάσκουν οι αγώνες στους συμμετέχοντες, καλύτερα τι αποκομίζουν οι συμμετέχοντες από τους αγώνες; Γνώμη δική μου τίποτα. Όλα εξαρτώνται από το χαρακτήρα και την ιδεολογία του ανθρώπου.

Το να διαθέσω χρήματα για σχολεία δεν το κάνω για να πιάσω περισσότερα μέτρα αλλά το κάνω για την δική μου και του ζευγαριού μου ασφάλεια!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

omonoia

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by omonoia »

Ρε κοπελια αμαν παεισ ψαρεμα εν να πεξεισ τον ορφο τον 2kg τσιε το σορκο τον 250γρ. στουσ αγονεσ ειναι απο 3kg και 300 γρ αντιστιχα.. τορα πεστε μου ποτε καμνουμεν ζιμια?

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Mnason »

Νομίζω θα ήταν καλά να τα πούμε απο κοντά μια μέρα. Να κανονίσουμε μια συνάντηση ρε παίδες.
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Giorkos »

Mnason wrote:Νομίζω θα ήταν καλά να τα πούμε απο κοντά μια μέρα. Να κανονίσουμε μια συνάντηση ρε παίδες.

Εισηγηθείτε τόπο και ώρα.... αν έσιη και κανένα σουβλακι στην υπόθεση ακόμα καλύτερα !!!! :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by gptochos »

omonoia wrote:Ρε κοπελια αμαν παεισ ψαρεμα εν να πεξεισ τον ορφο τον 2kg τσιε το σορκο τον 250γρ. στουσ αγονεσ ειναι απο 3kg και 300 γρ αντιστιχα.. τορα πεστε μου ποτε καμνουμεν ζιμια?
Φίλε Ομόνοια ο σωστός ψαροτουφεκάς δεν περιμένει τους αγώνες για παίξει όρφό ή σορκό εντός των ορίων. Το αποτέλεσμα είναι που μετρά δηλ. αν στους αγώνες δεν παίζεις τον δίκιλο τον ορφό ή τον 25οάρι τον σορκό γιατί απλά δεν θα μετρήσει για το "τρόπαίο" ενώ σε καθημερινές ψαροτουφεκάδικες εξορμήσεις τα θερίζεις, που είσουν πούποτε!

Μήκος επιτρεπτού σορκού 23cm, Μήκος Επιτρεπτού εντός ορίων ορφού 45cm απλά για να έχουμε υπόψη πια είναι τα όρια.

Πάντα φιλικά

Γιώργος

ΥΣ: Κανονίστε μέρα ώρα και τόπο για συνάντηση να τα πούμε και από κοντά
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Αγωνιστικό Ψαροντούφεκο...

Post by Mnason »

Εγώ λέω για κανένα Lady Smile σε κανένα κέντρο....:)
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”