ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Θεωρείτε ότι το τραβητό είναι μια ορθή επιλογή για ψαροτούφεκο?

ΝΑΙ
15
48%
ΟΧΙ
15
48%
ΔΕΝ ΞΕΡΩ
1
3%
 
Total votes: 31

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gptochos »

barracuda wrote:Με αυτά που γράφεις (κύριε ) Ναδιώτη προκαλείς εκατοντάδες ψαροντουφεκαδαις !
Τώρα που μαθαίνουνε για την προβοκάτσια που δημιουργείς είμαι περίεργος να δω την αντίδραση τους προς το πρόσωπο σου !!!!
Ξέρεις κάτι ? Ο ΤΟΠΟΣ ΟΙΝΕ ΜΙΚΡΟΣ!!!!
GAME OVER"
Υγ - συγνώμη για την ενοχλήσει !
Καλά ρε φίλε εσύ τώρα νομίζεις ότι με το να απειλέις τον Ναδιώτη και τον κάθε Ναδιώτη κερδίζεις κάτι? Δηλαδή ζούμε σε ένα καθεστώς αν κάποιος δεν συμφωνεί ή εκφράζει μια άποψη πρέπει να τον δέρνουμε και να τον απειλούμε!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gdeme »

Ετσι ειναι στην Κυπρο ρε George. :whistle:
Δεν εχεις ακούσει το κλασικο : Ξερεις ποιος εν που ειμαι εγω? :dance: :dance:

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gdeme »

Πολυ διαφορετικο το νοημα της προτασης μετα την προσθεση της φρασης (και οι τοιχοι εχουν αυτια).

Ομως αν και εχουν αυτια, τα ανοιγουν ΜΟΝΟ εκει που θελουν ή μαλλον καλυτερα τα κλεινουν εκει που δεν θελουν (να ακουσουν τα στραβα).

Το τμημα αλιειας εχει πολυ δουλεια να κανει αν θελει. Η θαλασσες τις νυχτες βιαζονται κατα συρροη , απο επιδοξους ψαροτουφεκαδες.
Και μετα βαζουμε και καμια φωτογραφια με 20-25 συναγριδες στους παγκους των καταστηματων (ετσι για να βλεπει ο κοσμος, και οι μικροι που ερχονται να αγρασουν κανενα οπλακι)

Αντε παιδες, χαλαρωστε και κοιταξτε ο καθενας να πραττει αυτα που ειναι νομιμα και οσα απο τα μη παρανομα θεωρει ηθικα.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gptochos »

barracuda wrote:Επικροτώ για αυτά που αναφέρεις !!+ 1000!!!
Αλα μην πάμε να δημιουργούμε νέα προβλήματα στο ελεύθερο ψαροντουφεκο !!
Δεν ξέρω εάν μπορείς να με καταλάβεις !!!!!
Δηλαδή ρε φίλε αν βγει απαγόρευση για το τραβητό εσύ θεωρείς ότι είναι πρόβλήμα για το ψαροτούφεκο? :doh: Ο τρόπος που το έγραψές στην αρχή ρε φίλε όντως βκαίνει προς τα έξω ώς απειλή!

Σύμφωνώ μαζί σου Γιώργο και όντως υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε από το τραβητό! Εγώ άνοιξα το θέμα λόγω προσωπικών προβληματισμών και λόγω ασυμφωνίας με κάποια είδη - τεχνικές "ψαρέματος" και όχι τεχνικών αναγνώρισης τόπων!

Και για τον φίλο Vintage εγώ το θεωρώ ανηθικό να με τραβά η βάρκα και να αλωνίζω τη θάλασσα και τους ψαρότοπους και όταν δώ ψάρι να ξαπολώ το σχοινί και καρτερώ να τρυπώσει το ψάρι για να το παίξω! Ρε φίλε τούτο κατ εμένα δεν είναι ψάρεμα! Αντέχω να κολυμπήσω και να κάμνω τα καρτερούδκια μου να ψαρέψω! Εν αντέχω να πάω σπίτι μου μπας και μείνει κανένα ψάρι σε κάνενα ψαρότοπο που δεν επρόλαβα να ψαρέψω!
Για τους ίδιους λόγους που απαγορευτηκε το ψάρεμα την νύκτα και για τον ίδιο λόγο που απαγορευτηκε το ψαροτούφεκο με τη χρήση μπουκάλας! :wink:
Δηλαδή να είμαστε ίσοι με τα ψάρια!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by tasos83 »

Vintage wrote:Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ
από Vintage » 25 Μάιος 2010, 13:16

gptochos έγραψε:
Vintage έγραψε:
Το μόνο σημείο που εχω θίξει στα γραφόμενα σου είναι την λέξη "νόμιμο"


Ρε φίλε αν αλλάξω το "νόμιμο" και βάλω το "ηθικό" είμαστε καλυμμένοι? Αν είναι τούτος ο λόγος που ξέσπασες για να μεν σε κακοφανίσω θα βάλω το ηθικό


Με κάλυψες απόλυτα ευχαριστώ

τώρα αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να πεις σε μένα και στους υπόλοιπους που κατά την γνώμη σου υπάρχει το ανήθικο στο τραβιτό?
Φίλε μου μπορείς εσύ να μας πεις γιατί είναι ηθικό το τραβιτό;

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by c.nadiotis »

barracuda wrote:Με αυτά που γράφεις (κύριε ) Ναδιώτη προκαλείς εκατοντάδες ψαροντουφεκαδαις !
Τώρα που μαθαίνουνε για την προβοκάτσια που δημιουργείς είμαι περίεργος να δω την αντίδραση τους προς το πρόσωπο σου !!!!
Ξέρεις κάτι ? Ο ΤΟΠΟΣ ΟΙΝΕ ΜΙΚΡΟΣ!!!!
GAME OVER"
Υγ - συγνώμη για την ενοχλήσει !
Κάποιοι έδειξαν πάλι το ποιον τους… απλά ΑΠΑΞΙΩ να ασχοληθώ άλλο με το θέμα… κάποιες φόρες αναρωτούμε αν πρέπει να σταματήσω να ασχολούμαι και με το φόρουμ… καλό Ιούνιο κύριοι… :clap: και μπράβο
I live my life a breath at a time

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gptochos »

Vintage wrote:
gptochos wrote: Δηλαδή να είμαστε ίσοι με τα ψάρια!
Μπες γυμνός στη θάλασσα από ακτή και πάρε ψάρια με τα χέρια σου τότε
Αν αυτό εννοείς κανε το πρώτος...

Και μην μου κοπανάτε συνέχεια το μπουκαλα και νυχτερινό δεν τα κάνω τα σπορ αυτα δεν είναι για μένα...
Κανένας δεν σου είπε φίλε μου ότι κάνεις νυκτερινό και μπουκάλα (εσύ ξέρεις τι κάμνεις)!

Ωραία απάντηση φίλε μου! Αυτό τα λέει όλα και ειλικρινά λυπούμαι γιατί τέτοιου είδους σκέψεις και νοοτροπίες μας οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση! Και για αυτό ο άλλος πάει νύκτα με το ψαροτούφεκο και γι αυτό ο άλλος πάει και κάμνει ψαροτουφεκο με μπουκάλα :doh:

Τωρά εγώ απάντησα σου απάντα και εσύ στην ερώτηση που έκαμε ο φίλος Tasos83. Εγώ υποστήριξα τη θέση μου! Υποστήριξε και εσύ τη δική σου :whistle:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gdeme »

barracuda wrote: Επικροτώ για αυτά που αναφέρεις !!+ 1000!!!
Αλλα μην πάμε να δημιουργούμε νέα προβλήματα στο ελεύθερο ψαροντουφεκο !!
Δεν ξέρω εάν μπορείς να με καταλάβεις !!!!!

Εγω σε καταλαβαινω. Εγω ειμαι αυτος που εγραψα καπου (αν ψαξεις θα το βρεις) οτι αν καποιος θελει να βγαζει μικρα ή πολλά, ας το πραττει αφου δεν καταλαβαινει γιατι δεν πρεπει, αλλα ας μην τα βαζει φωτογραφιες δημοσια, γιατι προκαλει διάφορες αντιδρασεις.

Το ηθικο και το ανηθικο ειναι λιγο σχετικο να το πω έτσι απλά.

Αν αποδεχτω οτι το τραβητο ειναι ανηθικο,
μήπως θα έρπεπε να αποδεχτω οτι το να βουτας με δευτερη ζωνη ή έξτρα βαρος είναι ανηθικο?
Μηπως το να με βουτα το ζευγαρι μου τα πρωτα 10 μετρα (μιλαω για την τεχνικη που σε σπρωχνει το ζευγαρι σου μεχρι την αρνητικη) είναι ανηθικο?
Και πολλα αλλα παρομοια παραδειγματα...

ΥΓ: Καποιοι αρπαχτηκατε απο τα γραφομενα άλλων. Ηρεμηστε όλοι και προσπαθηστε να συζητηστε επι του αντικειμενου και οχι να εξελιχτει σε προσωπικη κοντρα μεταξυ σας.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gdeme »

barracuda wrote:Μάλλον δεν έχετε βάρκα και δεν μπορείτε να το κάνετε ! :clap: :dance: :clap: :dance: :lol:
Δεν ειναι ωραιο επιχειρημα και μονο ενταση μπορει να φερει η πιο πανω προταση. :naughty:

Σας παρακαλω και παλι ΜΗΝ προσπαθειτε να δημιουργησετε προβλημα στο thread. :shhh:
Για προσωπικες κοντρες υπαρχουν τα ΠΜ και αν δεν τα βρειτε εχει και fight clubs. :dance:

User avatar
tasos83
Posts: 156
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:15 pm
Location: Πάφος

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by tasos83 »

Vintage αν δεν το εκατάλαβες εσυ εγ@@@@@ες το thread. τζε δε τα ποστς πριν που σένα που όλες οι απόψεις ακούονταν χωρίς κανένα πρόβλημα. Μια συζήτηση πάει να γίνει τζε ως συνήθως έρκεσε πανικόβλητος μέσα σε ένα κλίμα "τρομοκρατίας" (θα μας τα απαγορεύσουν ούλλα) να πεις γενικά τα δικά σου να αρκέψεις τες ρητορείες σου. Ουσιαστικά είπες τίποτε; Μόνον κράζεις.
Πε την άποψη σου ρε φίλε τζε κανεί γαρνιτούρα..

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gdeme »

εγω επειδη εχω χασει επεισοδια προφανως και επειδη το θεμα εχει ξεφυγει απο τον τιτλο του, και παει κατα αλλες οδους, αποχωρω απο το παρον θεμα.
καλες βουτιες

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by admin »

ήρεμα ρε παιδιά όλοι έχουν δικαίωμα στην άποψη. Απο μια πλευρά όλα είναι σωστά και όλα είναι λάθος. Ακούγεται λίγο φυλοσοφικό αλλά έτσι είναι η αλήθεια εκείνο που δέν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ορισμένοι δέν δέχονται την άποψη κάποιον άλλον και προσπαθούν να εκνευρίσουν να κοντραριστούν και να ξεφεύγουν απο κάποια πλαίσια. Vintage σε εσένα απευθύνομαι κυρίως. Αλλο να λέω τεκμηριωμένα την άποψη μου και άλλο να λέω εσύ είσαι μιτσής δέν ξέρεις και βγάζεις τα μάτια σου μόνος σου. Θές να πείς κάτι πές στο όμορφα και ωραίο όπως μιλούν και οι άλλοι εδώ μέσα τα επίθετα οι ειρωνίες και τα μισόλογα μόνο προβλήματα δημιουργούν (κατεπανάληψη) . Ηρεμίστε επιτέλους

Feuilles
Posts: 43
Joined: Tue Dec 02, 2008 10:52 am

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by Feuilles »

Ρε Παιδιά, παρακολουθώ την συζήτηση εδω και καιρό και απείχα για να μην κατηγορηθώ οτι ξεφεύγω του θεματος και κατηγορώ κόσμο. Ακόμη και τώρα δεν θα ασχοληθώ με το τι είναι νόμιμο ή όχι. Απλώς με μεγάλη μου λύπη βλέπω άτομα να διαπληκτίζονται μεταξύ τους για κάτι τελείως άσχετο και ανούσιο. Τι σημασία έχει τώρα ποιός το θεωρεί νόμιμο ή ανήθικο? Ο καθένας πιστεύει οτι πιστεύει και κάνει ότι γουστάρει μέσα στα υπάρχοντα νομικά πλάισια. Πτωχόπουλλε, αν θεωρείς το τραβητό ανήθικο μην το κάνεις, αλλά μην προσπαθείς να περάσεις και αυτή την αποψη σου σε άλλους. Η λέξη ανήθικο δεν ταιριάζει, με το ιδιο σκεπτικό τα να έχεις σκάφος και να πηγαίνεις σε παρθένους χωρους είναι και παλι ανηθικο. Μην μας γα@ας τα μυαλά μας τώρα. Ναδιώτη, γα@ησαμε και εμείς, αυτό σημαίνει ότι το καναμε και ξερουμε και κρίνουμε. Και επειδη το εκανα, δικαιούμε να έχω την αποψη μου και δεν γουσταρω οποιοδήποτε να προσπαθεί να με πεισει διαφορετικά. Το θέμα ειναι ότι η ημιμαθεια είναι το χειροτερο πραγμα και δυστηχω΄ς αντι να ειμαστε μαζί, ενωμενοι για το καλό του ψ.τ καβγαδίζουμε για ακούσιες μα@@κίες. Δυστηχώς σαν λαός το έχουμε και η ιστορία μας το δείχνει. Και πάλι κάτι παρόμοιο θα γίνει. Κάποιος θα βρεθεί να μας ''επιβάλει'' κατι επλά επειδη εμεις τσακωνόμαστε αν ειναι ηθικο ή όχι. Και μετά, όπως και η ιστορία του λαού μας θα δείχνει, το μονο που θα κανουμε έιναι να κλάιμε και να μοιρολογούμε.

Καλή σας μέρα.
ΑΑΑΑΑ. Και το φαναρι, απαγορεύετε? Πτωχόπουλε αυτό με βάση την υπερτατη ηθικολογία σου ειναι ηθικό ή όχι? Και μην μου πεις οτι δεν χρησιμοποιείς.
Τα όνειρα μας Εφιάλτες σας. Και τα μυαλά στις βέργες

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by c.nadiotis »

Feuilles wrote: Κάποιος θα βρεθεί να μας ''επιβάλει'' κατι επλά επειδη εμεις τσακωνόμαστε αν ειναι ηθικο ή όχι. Και μετά, όπως και η ιστορία του λαού μας θα δείχνει, το μονο που θα κανουμε έιναι να κλάιμε και να μοιρολογούμε.

Καλή σας μέρα.
ΑΑΑΑΑ. Και το φαναρι, απαγορεύετε? Πτωχόπουλε αυτό με βάση την υπερτατη ηθικολογία σου ειναι ηθικό ή όχι? Και μην μου πεις οτι δεν χρησιμοποιείς.
Έχεις την νοημοσύνη να κατανοήσεις γιατί έγραψα αυτό που έγραψα (για τον Vintage) αυτό που δεν χωρά στο μυαλό μου είναι η θέση: μην συζητάτε κάποια πράγματα για να μην μας τα απαγορέψουν. Εσείς που είστε κάποιας ηλικίας και διαθέτετε, υποθέτω, εμπειρίες που εμείς ακόμα, και ίσως να μην… αντί να δώσετε σωστά παραδείγματα και να βγείτε με θέσεις σωστά τεκμηριωμένες να θίξετε κάποια πράγματα που θεωρείτε πως εμείς οι νεότεροι τα βλέπουμε λάθος, έρχεστε με ύφος παλιού στρατιώτη: εγώ είμαι παλιός και τα ξέρω όλα και εσείς είστε αφηνιασμένοι έφηβοι και δεν έχετε ιδέα του τι συμβαίνει γύρο σας. Λοιπόν κύριοι, αφού θέλετε τόσο πολύ να μας δείξετε τον σωστό δρόμο, κάντε το σωστά και κερδίστε τον σεβασμό που διεκδικείτε.

Πάντα φιλικά Κ.Ν.
I live my life a breath at a time

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ΤΡΑΒΗΤΟ - ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Post by gptochos »

Feullies για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα καταρχας Vintage δεν υποκινούμαι από κανένα δεν υποκρίνομαι ούτε θα κατεβώ για βουλευτής! :D Αυτά που έγραψα είναι προσωπικοί μου προβληματισμοί!

Baracuda ( προτιμώ το cuda) γιατί με τα γραφόμενα σου αυτό δείχνεις και σε λυπούμαι γιατί ξεκινήσαμε να κάνουμε μια συζήτηση και εσύ δεν είπες κάτι επί της ουσίας μόνο πελλάρες και ειλικρινά λυπούμαι που κάθομαι και σπαταλώ το χρόνο μου μαζί σου! 8)

Φίλε Feullies δεν είπα ότι είναι παράνομο αν δεις τα προηγούμενα post είπα και στον Vintage ότι πλεόν χρησιμοποιώ την λέξη ηθικό! Δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει! Αν όχι δκιάβαστω. Επίσης δεν υποκίνησα κανένα στο να μην κάμνει τραβητό ούτε θέλω!

Ο καθένας μας έχει νού (όσον διαθέτει) για να κρίνει! Εδώ εξεκινήσαμε μια συζήτηση και εσιέισετε πάνω μας να μας φάτε! Κάποιος μας απείλησε κιόλας :D Αν δεν σας αρέσκει απλά μην μπαίνετε στην συζήτηση και αν μπείτε πέιτε την γνώμη σας όμορφα και ωραία! Δεν είναι ανάγκη να καταστρέφετε το θέμα! Αμα δεν συμφωνώ με κάτι απλά λέω την άποψή μου και ως εκεί, δεν προσπαθώ να γαμήσω τα μυαλά κανενός φίλε μου! Απολαμβάνω να γ@μώ άλλα πράγματα! Αν εσένα σου αρέσει να γ@μ@ς τα μυαλά τον άλλων γούστο σου και καπέλο σου έτσι την βρίσκεις!

Όσον αφορά το φακό Feullies δεν χρησιμοποιώ ποτέ μου! Και για του λόγου το αλήθες φακό έπιασα πριν 5 χρονιά και ακόμη δεν του έχω αλλάξει μπαταρίες! Η μόνη χρήση που του έχω κάνει είναι στην επιθεώρηση του σκάφους που μου ζητησε φακό ο επιθεωρητής και απλά του τον έδειξα! 8-)

Και έτσι για να ξεκαθαρίσω και κάτι άλλο ποτέ μου δεν συμμετείχα σε συλλόγούς, σε αγώνες κλπ (ουτε θέλω) και αν θέλεις να μάθεις για εμένα ρώτα όποιον θέλεις κανένα πρόβλημα εγώ είμαι "καθαρός" γιατί πάνω από όλα είμαι ηθικός και ουδέποτε το έπαιξα πας ψαροτουφεκάς και ειδήμων επί του θέματος! Είμαι απλα ένας ψαροτουφεκάς που κάνει ψαροτούφεκο για την παρέα και την χαλάρωση τίποτα παραπάνω τίποτα πιο λίγο!

Ελπίζω να σε κάλυψα!!!!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”