Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by Giorkos »

DUKDUK wrote: μαλλον εχουν το διπλοκαμπινο γεματο με τσιακκιλι τζαι τσιμετα, απλα γηρευκουν το τοπο για να καλουποσουν.

η αλήθκεια τσιακκίλιν εν είδα !!!

τσιακκίλιν έσιη πόλικο η παραλία :evil: :evil: :evil:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by hdemetris »

Η δικαιοδοσία τζαμέ ανήκει στο SBA. Ως τζαι έλεγχο εκάμαν σου. Τι άλλην απόδειξη θέλεις;
Η αστυνομία μας στα χωριά που είναι μέσα στις βάσεις έχει δικαιοδοσία μόνο μέσα στο χωρκό. Η γύρω περιοχή ανήκει στις βάσεις.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:Η αστυνομία μας στα χωριά που είναι μέσα στις βάσεις έχει δικαιοδοσία μόνο μέσα στο χωρκό. Η γύρω περιοχή ανήκει στις βάσεις.
κοπρέντε Χατζηπαντέλα !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by george87d »

DUKDUK wrote:
george87d wrote:Ρε φιλε οτι τσιε να καμεις η καμουμεν η οκκα εν 400... εν κοφτει κανεναν.......Ειμαι τσιε γω φανατικος του τοπου τσινου τσιε εδω και 2 καλοκαιρια τα ψαρκα εξαφανιστικαν για καποιο λογο.....Τα δυχτια τσιε οι ποτσες εκαταστρεψαν τα παντα....Πρεπει να γινουμεν καρφκια πιστευκο τσιε να μεν αφινουμεν κανενα να καταστρεφει τους τοπους....
Φιλε george87d το βαρος της οκκας καθοριζουμε το εμεις με την ανοχη μας. Η οκκα θα σηνεχηση να βαρη 400 αλλα για ποσο καιρο ακομα. Οταν αρκεψη να ειναι ελλιμα η οκκα τοτε θα ειναι αργα. Τζινος που εννα σου πει οτι τουτον εν καρφομα τοτε και μαλλον ειναι απο τουτους που μαλλον εχουν το διπλοκαμπινο γεματο με τσιακκιλι τζαι τσιμετα, απλα γηρευκουν το τοπο για να καλουποσουν.
εγω Συμφωνω μαζι σου....... Αλλα ο τοπος γιοκ που ψαρκα....τι καμνουμε??? :think:
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by hemilios »

Πιστεύκφω ότι δυστυχώς στην ΜΑΑΔ θα έχουμε και θύματα σε λίγο καιρό, Θεος φυλάξει. Κατά τις 6:00 κατεβαίνουν ηληκιωμένοι να κάνουν το μπανάκι τους και πηγαίνουν τουλάχιστον μέχρι τις σημαδούρες. Σκεφτείτε ότι πρίν τις σημαδούρες είναι γεμάτο παράνομα δίκτυα και έχει τόπους μόλις 2 με 3 μέτρα βάθος. Αν πιαστεί το πόδι κανενός πάνω σε εκείνα τα δίκτυα.......δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.

Δυστυχώς αυτοί που έχουν τα δίκτυα είναι όλοι από τα "καταλύμματα" που στήνονται για τους καλοκαιρινούς μήνες με την ανέχια των Αρχών.

Μπορεί να πει κάποιος πήγαινε σε άλλο μέρος και μην ασχολείσαι. Εν το θέμα άμαν θωρείς τον ψαρότοπο που άρχισες να ψαρεύεις να έχει καταστραφεί γυρίζει σου, εν σου γυρίζει και να πεις εκτιστήκαν ξενοδοχεία, κέντρα. Αντιθέτως εν το μόνο μέρος που δεν κοντέψαν.

Hummerhead
Posts: 26
Joined: Fri Apr 24, 2009 4:45 pm

Re: Κάποτε υπήρχε ένας ψαρότοπος με ονομασία ΜΑΑΔ

Post by Hummerhead »

Πράγματι, πολλά σωστά τα λες Εμιλιε! Σκέφτου οτι ούτε σήμανση έχουν τα δυκτια που βάζουν ούτε κατι που να μπορεί κάποιος που κολυμπά οτι πρέπει να προσέχει. Εμείς πές πως εμάθαμεν στις εκπληξεις. 4 χρόνια που επιμένω να ψαρεύκω εκεί μονο μια φορά εκοντεψε μου η λιμενική για ελεγχο. Καθεστώς εκατάντησε η κατάσταση εκεί και ατε τι να κάμεις?!! Κατα τα άλλα ενας σύνδεσμος που λειτουργει στην περιοχή εκάλεσε μας και σε εκδήλωση τους μέσω του φόρουμ. Πραγματικά θα ήθελα να δώ κάποιος απο τους οργανωμένους να πεί κάτι, να καλύψει ή να επικρίνει την στάση των τύπων με τα δικτυα....
Knock Knock Knock on bottom's door

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”