Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

Pantera wrote:Γιώρκο μου η παραλία Χελώνα είναι στην Ακανθου ( συγκεκριμένα ειναι κόλπος οχι παραλία.). Ονομάστηκε έτσι γιατι ηταν τοπος που εγγενούσαν οι χελώνες. Αν είναι ο ίδιος τοπος που μιλουμε τωρα εκεί καμνουν ενα αναπτυξιακο εργο κατι μα..... Εγγλεζοι.

Φυσικά νομίζω έχει και στο Δαυλο αλλα και στο Μπογαζι κοντα στο Τρικώμο παραλίες με το ονομα τουτο....
εν εύκαλα άκρη ακόμα !!! όπως και νάχει...πολλα ωραίοι τόποι γιατί έτσι εμείναν που τον τζαιρό που εφύαν που τα χωρκά ποτζί οι πρόσφυγες !!!

διερωτούμε πως θα ήταν τωρά αν ακόμα τα είχαμε...τσιμεντομένα, χτισμένα, τουριστικά.....

τώρα να δούμε τι θα τα κάμουν 'τζίνοι' ..... :?
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by andrea5 »

ρε φιλε αν τα ειχαμε εμεις θα ηταν οι ιδιες καταστασεις που εχουμε ποδα ,δηλαδη ουτε λιτσες που να σου κοντευκουν ,αλλα ουτε τζαι τζεφαλους μισοκιλους με στα ποθκια σου :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by MariosK »

andrea5 wrote:ρε φιλε αν τα ειχαμε εμεις θα ηταν οι ιδιες καταστασεις που εχουμε ποδα ,δηλαδη ουτε λιτσες που να σου κοντευκουν ,αλλα ουτε τζαι τζεφαλους μισοκιλους με στα ποθκια σου :D
Κάποτε είχαμεν τα αλλά εφάαμεν τα ρε Αντρέα :think:

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gouili »

Ρε παιδιά επειδή εννά μας σαντανώσετε. .

Πράγματι πριν τον Απ. Αντρέα είναι ο Παχύαμμος και είναι όπως φαίνεται στην φωτογραφία!
Η χελώνες είναι αρκετά πριν τον Παχύαμμο και εκεί είναι και ένα μικρό λιμανάκι. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφία να βάλω. Όταν πάω Κύπρο θα σας βάλω. Απολαύστε

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

Ρε φίλε γιατί να σε σαντανώσουμε? Αφού είπαμε ότι ο παχυαμμός είναι άλλο και οι σιελώνες άλλο. Απλά ο Χριστοφής (Pantera) είπε ότι έχει και μια παραλία με το ίδιο όνομα στη Ακανθού. Δεν είπε ότι είχαμε λάθος.

gouili μπεσ στο link που έβαλα είναι η σελίδα των Ριζοκαρπασιτών και εχει αρκετές φωτογραφίες για να δείς.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

yiannos
Posts: 8
Joined: Mon Oct 13, 2008 8:33 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by yiannos »

ρε εννα μας πελλάνετε; η παραλία στη φωτογραφία πιο πάνω όντως βρίσκεται λίγο πρίν τον Απόστολο Αντρέα και μετά το Ριζοκάρπασο. Ονομάζεται χρυσή ακτή τζαι όντως εκεί γεννούν χελώνες. Ο Παχύαμμος που κολλά; Καμιά 300σια χιλιόμετρα που τζαμαί βρίσκεις τζαι τον Παχυαμμο!

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Pambs »

τωρα ειναι παραπανω εν κατεχωμενα? εν πεζετε παντως, εχουμε ποδα ετσι τοπους που να μεν πολυσυχναστει?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

Pambs wrote:τωρα ειναι παραπανω εν κατεχωμενα? εν πεζετε παντως, εχουμε ποδα ετσι τοπους που να μεν πολυσυχναστει?
την παραλία τούτη εκολύμπησα την 3 φορές !!!!

ο πιο πολύς κόσμος που είδα κατά μέρα ήταν γύρω στα 10 άτομα τη παραλία, σε όλη(εν τζια πολλά που λαλώ) ...ίσως άλλη μέρ ανα πιάνει παραπάνω (λίο παραπάνω) κόσμο, αλλά νομίζω ότι επειδή εν σχετικά 'μακριά' που 'πολιτισμό' εν πάσειν πολλοί τζιαμέ !!!!

νομίζω το 'μπανάκι' με το μπικίνι και γκομενιλίκκιν τζαι σιερκές σιρκές στην παραλία, δεν είναι στες προταιρεότητες τους :whistle: :whistle: :whistle:

αλο μια φωτό (οι ουμπρέλες τούτες εν υπάρχουν τωρά....)

τζίντο σιλλούιν εσύναξε 3-4 γάρους που εκυκλοφορούσαν στην παραλία τζαι οδήγησεν τους μακριά !!! (εσφκέτηκα πολλά να μεν το φέρω μαζί μου :whistle: :whistle: )


Image
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by NIKOLAS HARRIS »

ρε γιωρκο εσυ που παεις συχνα φκαλε με την καμερα υποβρυχιως να δουμε τι παιζει απο κει με τα ψάρια!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

NIKOLAS HARRIS wrote:ρε γιωρκο εσυ που παεις συχνα φκαλε με την καμερα υποβρυχιως να δουμε τι παιζει απο κει με τα ψάρια!

ρε νικ, έσιη πολλίν τζαιρό να τραβήσω τίποτες (με την κάμερα εννοώ :wink: )

άσε...που να τύχει να ξαναπάω να δοκιμάσω να τραβήσω.....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

gouili
Posts: 80
Joined: Mon Dec 03, 2007 5:52 pm
Location: Lemesos

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gouili »

gptochos wrote:Ρε φίλε γιατί να σε σαντανώσουμε? Αφού είπαμε ότι ο παχυαμμός είναι άλλο και οι σιελώνες άλλο. Απλά ο Χριστοφής (Pantera) είπε ότι έχει και μια παραλία με το ίδιο όνομα στη Ακανθού. Δεν είπε ότι είχαμε λάθος.

gouili μπεσ στο link που έβαλα είναι η σελίδα των Ριζοκαρπασιτών και εχει αρκετές φωτογραφίες για να δείς.
Sorry σε καμια περίπτωση δεν εννοουσα ότι δεν υπάρχει άλλη παραλία με το ίδιο όνομα. Απλά είχα διαβάσει το ποστ απο την αρχή και έιπα να ρίξω λίγο φως. Είδα και το λινκ μετα που έκανα ποστ . . Κατατοπιστικότατο! Επίσης το μόνο σαιτ που με κάνει να κλαίω απο συγκίνηση :(

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Antreas »

εμενα μου ετυχε την ιδια μερα. ειχαμε παει με ενα οπλο και μια καμερα.
οποτε εκανα καρτερι με το οπλο δεν εβλεπα τιποτε οποτε εκανα καρτερι με την καμερα τουμπανο κεφαλοι του κιλου κομμα ραμμα πανω μου

User avatar
markosgeorgiou
Posts: 20
Joined: Sun Nov 01, 2009 11:49 am
Location: lemesos

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by markosgeorgiou »

ρε φιλε εγω παντος καταφερνω τα.ακουσα εχει θηκη για την καμερα που την βαλλεις πανω στο οπλο. ξερετε τιποτε? :D

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

markosgeorgiou wrote:ρε φιλε εγω παντος καταφερνω τα.ακουσα εχει θηκη για την καμερα που την βαλλεις πανω στο οπλο. ξερετε τιποτε? :D
Κάθε μοντέλο κάμερας έχει το δικό της underwater housing (αδιάβροχη θήκη)! Μπες στην ιστοσελίδα της φωτογραφικής που έχεις ή κάνε google για accesories της μηχανής που έχεις και θα βρεις! Τώρα για να μπορέσεις να την βάλεις πάνω στο όπλο σου πρέπει να κάμεις από μόνος σου βάση και να την βιδώνεις με κάποιο τρόπο πάνω στο όπλο! Πρέπει να προσέξεις όμως να μην σε εμποδίζει στην όπλιση και σκόπευση καθώς επίσης και να μην χαλάσεις ή τέλοσπάντων να ξαναρυθμίσεις την πλευστότητα του όπλου σου!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”