Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by george87d »

Γιωρκο μου ποτσι εν παραδεισος......Μιας τσιε εσυναφερες επια τσιε εγω προχτες καμπινγκ στην Θασσο (νησι) επιρα τσιε το 60ρουι μου... Ψαρι παρα πολυ δλδ λαυρακια που μολις σε εβλεπαν ερκουνταν ραμμα πανο σου ενω ησουν επιφανεια, συναγριδουες μισοκιλες μεσ στο λημανουι, σορκοι τερατα παντου σε 3-5 μετρα νερο τσιε εγω που το πεξε πεξε με το 60αρι εζαοσεν η σμηλα τσιε εφιεν τσιε το φτερουι τσιε δεν επιασα τπτ....Παντος ειδα πλλα ψαρκα τσιε θεοπαλαβα..... Για κατεχομενα παντοσ εν το σηζητο...... :D
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by MariosK »

Giorkos wrote:εχτές στην παραλία 'Σιελώνες' πριν τον Απ. Ανδρέα...

επήρα τα πεθερικά 'περίπατο'

επήρα τες μάσκες...με το που πάτησα το ποδι μου στο νερό ένας κέφαλος ~μισό κιλό κολυμπά που μέστα πόθκια μου στα 40 πόντους νερό....αχάπαρος...

βάλλω την μάσκα...ποτζί ποδά ένα κοπάδιν καμιά 15αρκά κομμάτια από μισό μέχρι κιλό επηαίναν τζια έρκουνταν αχάπαροι....απόσταση βολής που λλόμου μου :naughty: ...

σε λίο είδα την....η κοκόνα η λίτσα (όι λιτσομελάνουρο που λέτε γιατί ποτζίνα είχε αρκετά μιτσιά που επηαίναν - έρκουνταν αχάπαρα) επόπτευε τη θάλασσα...

εν έρκετουν κον΄τα...εκολύμπησα ελεύθερο κάμνοντας και θόρυβο προς το μέρος της τζαι αντί να γυρίσει να φύει ΕΚΟΝΤΕΨε περίτου !!!!

εν να ήταν καμά 45 πόντους (μεν με τωτήσετε βάρος :think: ) !!!

σε μια φάση έκαμε να μουντάρει τους τζέφαλους αλλά επαρέτησε τα.. έμεινε γι αλίολίο τζιαμέ τζαι έφυε...τούτα ούλλα σε μια ακτίνα 20 μέτρων που τζαμέ που έμπηκα στο νερό !!!!! :whistle: :whistle: :whistle:
Λάλιννε μας έτσι ρε Γιώρκο τζε το επόμενο παρείστικο ψάρεμα του φόρουμ νομίζω εν κατεχόμενα που να γίνει :shock:

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

Ρε Γιώρκο ποτζίη εν τόποι του μάστρε Χριστάκη. Άκόμα θυμάται τες τρύπες των ορφών :character-grover:

Όντως ποτζιή εν παράδεισος. Εν τους επήρες και στον Πασιήαμμο?

Το Site του Ριζοκαρπάσσου. http://www.rizokarpason.com/paralies_neo.htm Έχει πολλές φωτογραφίες των παραλιών και των τοπίων. Αξίζει τον κόπο να του ρίξετε μια μαδκιά.


ΥΓ: Κάπου μέσα στις φωτογραφίες εν και ο μάστρε Χριστάκης ρε Γιώρκο (ο πατέρας μου). :whistle:

Έχει και συνταγή για Σκάρους κοκκινιστούς της κατσαρόλας. Κοιτάξετε στις συνταγές.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Ρε Γιώρκο ποτζίη εν τόποι του μάστρε Χριστάκη. Άκόμα θυμάται τες τρύπες των ορφών :character-grover:

Όντως ποτζιή εν παράδεισος. Εν τους επήρες και στον Πασιήαμμο?

Το Site του Ριζοκαρπάσσου. http://www.rizokarpason.com/paralies_neo.htm Έχει πολλές φωτογραφίες των παραλιών και των τοπίων. Αξίζει τον κόπο να του ρίξετε μια μαδκιά.


ΥΓ: Κάπου μέσα στις φωτογραφίες εν και ο μάστρε Χριστάκης ρε Γιώρκο (ο πατέρας μου). :whistle:

Έχει και συνταγή για Σκάρους κοκκινιστούς της κατσαρόλας. Κοιτάξετε στις συνταγές.
τον παχύαμμο που λέεις και δείχνει ο χάρτης εν γνωστός και σαν ΣΙΕΛΩΝΕΣ και με άλλα ονόματα που εν θυμούμε !!!! εν ο ίδιος τόπος...

γενικά η παραλία τζίνη εν αμμουδερή !!!! πριν τζαι μετά παραλιες με άμμο πέτρες κτλ ούλλες πανέμορφες και το κυριότερο αν πάτε ποτέ σας ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ !!!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

Ρε Γιωρκο σιελώνες εν άλλος τόπος. ο πασίηαμμος εν ο πασιήαμμος. Σιελώνες εν άλλο. Έχει και φωτογραφίες άμα δεις στο site και σιελώνες δείχνει το λιμανούι και τις πέτρες που φαίνουνται στο βάθος. Τωρά αν τον Πασιήαμμο λαλούν τον και σιελώνες γιατί εβκέναν οι σιελώνες να γεννήσουν τα αυγά τους μπορεί. :think:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Τωρά αν τον Πασιήαμμο λαλούν τον και σιελώνες γιατί εβκέναν οι σιελώνες να γεννήσουν τα αυγά τους μπορεί. :think:
όι μπορεί...ΣΙΟΥΡΑ !!!!

''σιελώνες'' γιατί εφκαίναν οι σιελώνες να γεννήσουν......και εκαταλήγαν σούπα :naughty:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

Το λοιπόν Γιώρκο οι Σιελώνες εν το λιμανούι με τις πέτρες στο βάθος. Ο Πασιηαμμος εν ο πασιήαμμος τελειά και παύλα. Εδιάσταυρωσα τις πληροφορίες μου με τον Χριστάκη και τον παππού.

Αρα τα πεθερικά σου επήρες τα στον Πασιήαμμο και όχι στες Σιελώνες. :doh:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Το λοιπόν Γιώρκο οι Σιελώνες εν το λιμανούι με τις πέτρες στο βάθος. Ο Πασιηαμμος εν ο πασιήαμμος τελειά και παύλα. Εδιάσταυρωσα τις πληροφορίες μου με τον Χριστάκη και τον παππού.
περίεργο να μεν ονομάζουν την παραλία που επηαίναν-πηαίνουν οι σιελώνες να γεννούν αυκά 'σιελώνες' :wink:
gptochos wrote: Αρα τα πεθερικά σου επήρες τα στον Πασιήαμμο και όχι στες Σιελώνες. :doh:

:shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh: :shhh:

ενεν ενάγκη να τους πεις τίποτε....... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

Giorkos wrote:
ενεν ενάγκη να τους πεις τίποτε....... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τάφος :shhh:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by MariosK »

Giorkos wrote:
gptochos wrote:Το λοιπόν Γιώρκο οι Σιελώνες εν το λιμανούι με τις πέτρες στο βάθος. Ο Πασιηαμμος εν ο πασιήαμμος τελειά και παύλα. Εδιάσταυρωσα τις πληροφορίες μου με τον Χριστάκη και τον παππού.
περίεργο να μεν ονομάζουν την παραλία που επηαίναν-πηαίνουν οι σιελώνες να γεννούν αυκά 'σιελώνες' :wink:
Πάντος τζε στην Πάφο τζιαμέ που πάσειν οι σιελώνες τζε γεννούν αυκά λαλούν το "Λάρα" :think: :P

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

MariosK wrote:
Giorkos wrote:
gptochos wrote:Το λοιπόν Γιώρκο οι Σιελώνες εν το λιμανούι με τις πέτρες στο βάθος. Ο Πασιηαμμος εν ο πασιήαμμος τελειά και παύλα. Εδιάσταυρωσα τις πληροφορίες μου με τον Χριστάκη και τον παππού.
περίεργο να μεν ονομάζουν την παραλία που επηαίναν-πηαίνουν οι σιελώνες να γεννούν αυκά 'σιελώνες' :wink:
Πάντος τζε στην Πάφο τζιαμέ που πάσειν οι σιελώνες τζε γεννούν αυκά λαλούν το "Λάρα" :think: :P
μπορεί το 'Λάρα' να τον Παφίτικο για 'Σιελώνες' :D :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by MariosK »

Giorkos wrote:
MariosK wrote:
Giorkos wrote: περίεργο να μεν ονομάζουν την παραλία που επηαίναν-πηαίνουν οι σιελώνες να γεννούν αυκά 'σιελώνες' :wink:
Πάντος τζε στην Πάφο τζιαμέ που πάσειν οι σιελώνες τζε γεννούν αυκά λαλούν το "Λάρα" :think: :P
μπορεί το 'Λάρα' να τον Παφίτικο για 'Σιελώνες' :D :wink:
Καλό :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by gptochos »

MariosK wrote: μπορεί το 'Λάρα' να τον Παφίτικο για 'Σιελώνες' :D :wink:
Καλό :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!![/quote]

Άρα τη Λάρα Κροφτ λαλούν στα Παφίτικα Σιελώνα Κροφτ :dance:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Giorkos »

gptochos wrote:
MariosK wrote: μπορεί το 'Λάρα' να τον Παφίτικο για 'Σιελώνες' :D :wink:
Καλό :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!
Άρα τη Λάρα Κροφτ λαλούν στα Παφίτικα Σιελώνα Κροφτ :dance:[/quote]

ώχχου του μωρού...

που την εθυμήθηκες ρε πτωχό τούτην τωρά :clap: :clap: :clap:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Pantera
Posts: 54
Joined: Sat Aug 25, 2007 7:42 am
Location: Λεμεσός

Re: Πως εξηγάτε αυτό το γεγονός

Post by Pantera »

Γιώρκο μου η παραλία Χελώνα είναι στην Ακανθου ( συγκεκριμένα ειναι κόλπος οχι παραλία.). Ονομάστηκε έτσι γιατι ηταν τοπος που εγγενούσαν οι χελώνες. Αν είναι ο ίδιος τοπος που μιλουμε τωρα εκεί καμνουν ενα αναπτυξιακο εργο κατι μα..... Εγγλεζοι.

Φυσικά νομίζω έχει και στο Δαυλο αλλα και στο Μπογαζι κοντα στο Τρικώμο παραλίες με το ονομα τουτο....
Το πάθος μου στο γαλάζιο, η αγάπη μου στην στεριά...

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”