Spearfishing Champions League

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Spearfishing Champions League

Post by hdemetris »

Λίγο μπαγιάτικο το νέο αυτό:
Η Κυπριακή ομάδα Blueavventura/trailers sourse αποτελούμενη από τους Νίκο Νικολάου, Ηλία Λιασή και Γιώργο Βασιλείου κατέλαβε την πολύ τιμητική δεύτερη θέση στο Spearfishing Champions League που έγινε στο Καστελόριζο. Πρώτοι οι Ελλαδίτες Σιδέρης και Χάλαρης.
Συγχαρητήρια στα παιδία.
Πλάκα πλάκα έμπηκε μου η ιδέα εδώ και λίγο καιρό να αγοράσω εξοχικό στο Καστελόριζο 8) Εν πολύ το ψάριν :D
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Spearfishing Champions League

Post by Giorkos »

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΘΚΙΑ !!!!

Αναρωτιόμουν και γω γιατί δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο στο φόρουμ !!!! όπως είπα, αντιμετωπίστηκε σαν να επήενα ψάρεμα και να έπεζα ένα σορκό !!!!

ενιγουεις..... Απότι είδα σε άλλο φόρουμ (μετφισ) επήαν κιάλλες Κυπριακές ομάδες.
Συγχαρητήρια σε όλους και ιδιαίτερα στους προαναφερθέν για την πολύ τιμητική δεύτερη θέση !!!!

Κάτι άκουσα ότι θα έχει άρθρο στο επόμενο Τεύχος του Περιοδικού !!!!

είναι κρίμα όμως, για άλλα happening που γίνονται εδώ στο χώρο της ελεύθερης και του ψαροτούφεκου να γίνεται ολόλήρο σούσουρο, και κάτι τέτοιο να 'αγνοείται' !!!! :?

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΚΟΠΕΛΛΙΑ !!!!

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Spearfishing Champions League

Post by mariosko »

hdemetris wrote:Πλάκα πλάκα έμπηκε μου η ιδέα εδώ και λίγο καιρό να αγοράσω εξοχικό στο Καστελόριζο 8) Εν πολύ το ψάριν :D
και το βάθος εν πολύ :!: :!:
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Spearfishing Champions League

Post by gptochos »

Συγχαρητήρια στις Κυπριακες ομάδες που νας εκπροσώπησαν και στα παιδκιά που πήραν την δεύτερη θέση!
Μπράβο παιδκιά!!!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

mpousoulas
Posts: 211
Joined: Wed Jun 13, 2007 10:36 am
Location: Λευκωσία

Re: Spearfishing Champions League

Post by mpousoulas »

Μπράβο στην κυπριακή ομάδα.
:D Οποιος έχει λεπτομέρειες για τους αγώνες ας μας διαφωτίσει
"χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία.."
Καβαδίας

kalupso
Posts: 19
Joined: Tue Jun 03, 2008 11:11 am
Location: Λεμεσός

Re: Spearfishing Champions League

Post by kalupso »

Τα παιδια αξίζουν πολλά συγχαριτήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μπράβο............και στο μέλλον και άλλες επιτυχίες!!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Spearfishing Champions League

Post by admin »

Θαυμάστε τους

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Spearfishing Champions League

Post by Mnason »

Ήμαρτων !!!! ελπίζω να μην είναι το πραγματικό πρωτοσέλιδο. :shock:
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Spearfishing Champions League

Post by Giorkos »

Mnason wrote:Ήμαρτων !!!! ελπίζω να μην είναι το πραγματικό πρωτοσέλιδο. :shock:

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:



δεν θα σχολιάσουμε το θέμα 'αγώνες' αυτό το σχολιάσαμε και θα σχολιάσουμε (σίγουρα) σε άλλα ποστς. ...

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω το θέμα ότι τα παιθκιά ήρθαν 2οι στους ΑΓΩΝΕΣ, αλλά το ότι τα παιθκιά μπορούν και φκάλουν Ψάρι !!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Spearfishing Champions League

Post by Mnason »

Αν εκφράζει κάποιους αυτή η εικόνα (ανεξαρτήτος αν μιλούμε για αγώνα ή ένα κοινό ψάρεμα) δικαίωμα τους. Εμένα πάντως δεν με εκφράζει, και ελπίζω να μην εκφράζει και το περιοδικό... Δεν κατηγορώ τα παιδιά, (που τους γνωρίζω πολύ καλά, και δεν χρειάζομαι φωτογραφίες για να μου αποδείξει κάποιος τις δυνατότητες τους) αλλά νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να πω την γνώμη μου.
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Spearfishing Champions League

Post by MariosK »

Εν κρίμα πάντως τόσα ψάρκα, τζε ειδικά ορφοί... Ελπίζω τουλάχιστον να φαγώθηκαν τζε να μεν επεταχτήκαν μετά τον αγώνα...

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Spearfishing Champions League

Post by Someone »

Μα πού εν η κορού του προηγούμενου εξώφυλλου; Μα, δηλαδή, εν θα ξαναποζάρει;

:oops:

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Spearfishing Champions League

Post by freediver33 »

Mnason wrote:Ήμαρτων !!!! ελπίζω να μην είναι το πραγματικό πρωτοσέλιδο. :shock:
Ίσως είμαι βλάκας ή δεν κατάλαβα κατάλαβα το υπονοούμενο σου αγαπητέ Περικλή. Όταν παλιά βλέπατε αθλητές να πηγαίνουν σε διεθνής αγώνες τους θαυμάζατε και τώρα που κάποιοι από εμάς ( κύπριοι ) έχουμε τα κριτήρια , τις δυναμη και το σθένος να αντιμετωπίσουμε και να κοιτάξουμε στα μάτια αντάξια επαγγελματίες αθλητές του είδους, βγαίνουμε στο net και προσπαθούμε να κοροιδέψουμε? Συγνώμη φίλε Περικλή αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Τρία παιδιά και μια πλειάδα άλλων συνεργατών από πίσω τους, που πίστεψαν σε αυτα τα παιδιά, φύγανε από το νησί με ένα όνειρο και επιστρέψανε με μια διεθνή επιτυχία. Και δεν είμαι εγώ αυτός που το ονομάζει διεθνή επιτυχία αλλά άτομα καταξιωμένα στο χώρο οπώς ο Mazzari , Calcagno, Antοnini, Περιστερης, Δερτιλης, Σιδέρης και άλλοι τόσοι. Αυτοί όλοι σου λένε κάτι??? Δεν πειράζει όμως. Αυτό που καταφέρανε αυτά τα παιδιά το κάνανε για την πάρτυ τους και για την διασκέδαση τους και για αυτούς που πίστεψαν σε αυτούς. Απλά κάποιοι άνθρωποι το εκτιμάνε και προσφέρουνε ένα εξώφυλλο στο περιοδικό τους. Πάντα θα υπάρχουν και οι αντιδράσεις. Δεν λέω...... ένας από τους χορηγούς αυτής της προσπάθειας λέγεται Ο.Φ.Ε.Κ. Ίσως αυτό σου θυμίσει κάτι...... ένα σου λέω όμως..... αυτή η επυτιχία θα έχει και συνέχεια...... και ας βγαίνουν οι κακιές γλώσσες να λένε ότι θέλουν........
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Spearfishing Champions League

Post by Giorkos »

Mnason wrote:Αν εκφράζει κάποιους αυτή η εικόνα (ανεξαρτήτος αν μιλούμε για αγώνα ή ένα κοινό ψάρεμα) δικαίωμα του. Εμένα πάντως δεν με εκφράζει, και ελπίζω να μην εκφράζει και το περιοδικό... Δεν κατηγορώ τα παιδιά, (που τους γνωρίζω πολύ καλά, και δεν χρειάζομαι φωτογραφίες για να μου αποδείξει κάποιος τις δυνατότητες τους) αλλά νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να την πω.
Περικλη,

σίγουρα έχεις το δικαίωμα να πεις τη γνώμη σου...

σίγουρα η εικόνα αυτή δεν θα είναι 'συμβατική΄με τα πιστεύω αρκετών...
η εικόνα αυτή είναι όπως πολλές άλλες εικόνες από αγώνες...

καλώς ή κακώς οι αγώνες γίνονταν, γίνονται....και θα γίνονται :?:
με πολλά ή λίγα ψάρια... με πολλές ή λίγες φωτό στα περιοδικά...

όπως έχω ξαναπέι πιο παλιά...είμαι εναντίον της ιδέας του ψτ ως αγωνιστικό άθλημα....το ότι πάρθηκαν Χ ψάρια δεν με προβληματίζει τόσο πολύ !!!

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, η θέα των πολλών 'μαύρων' , δεν με πείραξε καθόλου....

το τι μου έμεινε από την ιστορία/φωτό τούτη, δεν είναι ο αριθμός/είδος ψαριών ούτε τα αισθήματα μου για τους αγώνες ψτ. μου έμεινε η διάκριση της 2ης θέσης.

είμαι εναντίον των αγώνων, αλλά Ελπίζω η φωτό να παραμείνει!!!!

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: Spearfishing Champions League

Post by Mnason »

Νίκο, γνωρίζοντας με τόσα χρόνια σου έδωσα ποτέ το δικαίωμα να πιστέψεις ότι μιλώ με υπονοούμενα και τακτικές? Σου έδωσα το δικαίωμα ποτέ να πεις ότι κρύβομαι πίσω από τις πράξεις μου?...

Mazzari, Amengual, Pelizzari, Mayol αποτελούν σίγουρα πρωτοπόρα ονόματα στον χώρο της ελεύθερης κατάδυσης και του ψαροντούφεκου. Το αν τους θαύμαζα, ή αν τους είχα πρότυπα δεν νομίζω να είσαι εσύ αυτός που θα το πει… Τώρα αν θέλεις να … πάρεις λίγο από την ‘δόξα’ τους αφού τους κέρδισες σε ένα αγώνα δικαίωμα σου… Άσε τον κόσμο να κρίνει.

Δεν είσαι βλάκας, δεν είσαι καθόλου βλάκας. Εγώ ίσως δεν διατύπωσα σωστά τις απόψεις μου. Τουλάχιστο πάντως δεν σχολίασα καθόλου την … παρέα που έκανε την πάρτυ της.
Το μόνο έκανα ήταν να αντιδράσω στην φωτογραφία αυτή η οποία θα μπει στο εξώφυλλο του μοναδικού Κυπριακού περιοδικού του χώρου που θα ήθελα να με εκπροσωπεί.

Νόμιζα ότι μπήκαμε σε άλλο είδος σκέψης…. Η ποιότητα απέναντι στην ποσότητα.. Το όριο που οι ίδιοι οι νόμοι μας επιβάλλουν, για το καλό όλων μας. Το παράδειγμα προς τους νέους.
Τώρα θα μου πεις σε Champions League στο εξωτερικό πήγαμε, άλλοι κανονισμούς εκεί. Μα δεν σχολίασα κάτι για εσάς. Μπράβο και πάλι μπράβο. Εσείς το επιλέξατε και κρίνεστε από τις πράξεις σας όπως όλοι μας.

Μια προσωπική παρατήρηση έκανα για το εξώφυλλο του περιοδικού, και αμέσως με έβγαλες ότι είμαι κακόγλωσσος, και πως σας κοροϊδεύω. Ήμαρτων!!!!
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”