Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

plenom'metatopsarem? wrote:υποτίθεται ρε φίλε τζίνος που του την είχα παρει εν ηλεκτρολόγος για βάρκες, σάζει μάλιστα τζίνες που εν μες τη μαρίνα της Λάρνακας. Αλλά ..έτα αποτελέσματα!
Τώρα τζιαι κάτι μου ανέφερε ο Άγγελος για κάποιον που ξέρει.
Πέρκει τελειώνω με τούτη την ιστορία γιατί έσπασε με! ...και κοστίζει ... :? :? :? :roll:
Ρε φιλε γιατι εν του την παιρνεις τζε να του πεις το προβλημα να το κοιταξει.
Αν ειναι τζινος που εκαμεν την εγκατασταση κανονικα πρεπει να μπορει να ριξει μια ματια τζε να σου πει ποιο μπορει να ειναι το προβλημα.
Δεν ειναι απαραιτητο να φταιει ο μηχανικος παντα, ισως να φταιει κατι αλλο και δημιουργειται το προβλημα.
Συμβουλη μου, πριν να ανακατωσεις τζιαλλον μηχανικο μες την υποθεση που παλε θα πρεπει να πληρωσεις, πε τζινου που εκαμεν την εγκατασταση τζε απαιτησε να σου λυσει το προβλημα σου χωρις εξτρα λεφτα. Κανονικα ειναι δικη του ευθυνη να καμει το συστημα να δουλευει που την στιγμη που επληρωθηκε γιαυτο[/quote]

Ρε Κώτσιο.εσκέφτηκά το ,αλλά είμαι σχεδόν σίουρος πως εννα ητήσει να πληρωθεί τζι εννα σκοτωθούμε!
αν είχα και κάποιον που γνωρίζει που ηλεκτρονικά εννα ήξερα αν πάει να εκμεταλλευτεί ή όι!

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by COTSIOS80 »

plenom'metatopsarem? wrote:
plenom'metatopsarem? wrote:υποτίθεται ρε φίλε τζίνος που του την είχα παρει εν ηλεκτρολόγος για βάρκες, σάζει μάλιστα τζίνες που εν μες τη μαρίνα της Λάρνακας. Αλλά ..έτα αποτελέσματα!
Τώρα τζιαι κάτι μου ανέφερε ο Άγγελος για κάποιον που ξέρει.
Πέρκει τελειώνω με τούτη την ιστορία γιατί έσπασε με! ...και κοστίζει ... :? :? :? :roll:
Ρε φιλε γιατι εν του την παιρνεις τζε να του πεις το προβλημα να το κοιταξει.
Αν ειναι τζινος που εκαμεν την εγκατασταση κανονικα πρεπει να μπορει να ριξει μια ματια τζε να σου πει ποιο μπορει να ειναι το προβλημα.
Δεν ειναι απαραιτητο να φταιει ο μηχανικος παντα, ισως να φταιει κατι αλλο και δημιουργειται το προβλημα.
Συμβουλη μου, πριν να ανακατωσεις τζιαλλον μηχανικο μες την υποθεση που παλε θα πρεπει να πληρωσεις, πε τζινου που εκαμεν την εγκατασταση τζε απαιτησε να σου λυσει το προβλημα σου χωρις εξτρα λεφτα. Κανονικα ειναι δικη του ευθυνη να καμει το συστημα να δουλευει που την στιγμη που επληρωθηκε γιαυτο
Ρε Κώτσιο.εσκέφτηκά το ,αλλά είμαι σχεδόν σίουρος πως εννα ητήσει να πληρωθεί τζι εννα σκοτωθούμε!
αν είχα και κάποιον που γνωρίζει που ηλεκτρονικά εννα ήξερα αν πάει να εκμεταλλευτεί ή όι![/quote]

Ρε φιλε εσυ ξερεις καλυτερα.
Good luck!
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by MariosK »

Φοίβο συμφωνώ με τον Κώστα ρε φίλε. Εν υποχρεωμένος να διορθώσει όποιο τυχόν λάθος έκαμεν αν έκαμεν. Τουλάχιστο κάμε μια προσπάθεια και μίλα του.

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

MariosK wrote:Φοίβο συμφωνώ με τον Κώστα ρε φίλε. Εν υποχρεωμένος να διορθώσει όποιο τυχόν λάθος έκαμεν αν έκαμεν. Τουλάχιστο κάμε μια προσπάθεια και μίλα του.
μπορεί να το κάμω αύριο κιόλας...
τώρα να δούμε

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by AggelosLRK »

Τελικα τι εκαμες?πηγες στον ηλεκτρολογο σου?εγω μολις εβαλα νικελ μπαρα και plotter,μου εμειναν τα φωτα γιαυτο δεν ειχα χρονο να σε κανονησω

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by AggelosLRK »

Εχει κανενας καναν ανθρωπο να μου προτεινει για service της μηχανης? Λαρνακα μεριες

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:Εχει κανενας καναν ανθρωπο να μου προτεινει για service της μηχανης? Λαρνακα μεριες
έχω εγώ,να σε πιάσω αύριο τηλ!
δεν πρόλαβα τη δική μου ρε φίλε! :? :? :?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by AggelosLRK »

χρειαζομαι ανεμοθωρακα για το πιλοτηριο,πουλανε ετοιμα η πρεπει να παω σε καποιο εργαστηριο?

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:χρειαζομαι ανεμοθωρακα για το πιλοτηριο,πουλανε ετοιμα η πρεπει να παω σε καποιο εργαστηριο?
Βρήκες μηχανικό για τη μηχανή?!
Για ανεμοθώρακα , δεν ξέρω η δική μου είχε.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by AggelosLRK »

εκατσα και εμαθα πως να την κανω μονος μου,στη πολυ την ωρα καμνω την και βιδες χαχα

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:εκατσα και εμαθα πως να την κανω μονος μου,στη πολυ την ωρα καμνω την και βιδες χαχα
χεχεχε, είσαι τσιάκος! :)

ηλεκτρολογικά έμαθες?!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by AggelosLRK »

εποικηνωνησες με τον ηλεκτρολογ σου?αν ερθεις αυριο λαρνακα χτυπα μου 1 τηλ να της ριξουμε μια ματια

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

AggelosLRK wrote:εποικηνωνησες με τον ηλεκτρολογ σου?αν ερθεις αυριο λαρνακα χτυπα μου 1 τηλ να της ριξουμε μια ματια
έλα Άγγελος, δεν επικοινώνησα ακόμα!
μέσα στη βδομάδα θα επικοινωνήσω και θα δω αν καταφέρω ναρθώ κιόλας!

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by plenom'metatopsarem? »

Κάποια ερωτήματα σχετικά με τα..."απαραίτητα"!!!


Α)τι εννοούμε όταν λέμε: L < 6 m
Α Β

τι είναι το Α και τι το Β αν επιτρέπεται?!!! Να ξέρουμε τουλάχιστον τι έχουμε! :D

Β)
17. Δύο πορτοκαλόχροα καπνογόνα θάλασσας (σύμφωνα με SOLAS) Ναι
18. Δύο ερυθρές φωτοβολίδες αλεξιπτώτου (σύμφωνα με SOLAS) Ναι

Είναι απαραίτητα?!!! Κι από που μπορώ να τα αγοράσω?!

Γ) 11. Κάδο νερού με σχοινί Ναι

Ο κουβάς με το νερό σε τι χρησιμεύει αν αγαπάτε κι είναι απαραίτητος?!

Ευχαριστώ!

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Πια πραγματα θεωρειτε απαραιτητα στο σκαφος σας?

Post by gptochos »

Αγγελε ένας καλός μηχανικός είναι Μιχάλης τηλ 99578977 (εγώ έκαμα την εκεί σέρβις βασικά ήρθε σπίτι μου και την έκαμε) :D

Φοίβο αυτά τα Α και Β αν δεν κάμνω λάθος το Β είναι για τα ταχύπλοα που νοικιάζουν.

Φωτοβολίδες χρειάζονται μόνο για σκάφω πάνω από 6 μέτρα! ο Κάδος με το σχοινί βάλτον μόνο για την επιθεώρηση και μετά βγάλτον!

Εν για την επιθεώρηση που ρωτάς? Για ηλεκτρολόγο της βάρκας δεν ξέρω κανένα ρε φίλε!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΚΑΦΩΝ”