Γλίστρες

Post Reply
krokodilos
Posts: 54
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:45 am
Location: Λευκωσία
Contact:

Γλίστρες

Post by krokodilos »

Ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Έκανα ένα τηλέφωνο στη Μαρίνα Λάρνακας και τους είπα ότι θέλω να κατεβάζω τη βάρκα μου από εκεί. Η απάντηση ήταν ότι απαγορεύεται διότι δεν την έχω μόνιμα ελλιμενισμένη εκεί. Σε δεύτερη ερώτηση σχετικά με το ποιοι νόμοι λένε ότι απαγορεύεται (διότι η πρόσβαση στις ακτές οι οποίες είναι δημόσιες πρέπει να είναι ελεύθερη) μου έλεγαν κάτι περίεργα.
Μπορεί το περιοδικό να στείλει μια επίσημη επιστολή στον ΚΟΤ αφού αυτός διαχειρίζεται τις Μαρίνες να μάθουμε επίσημα και γραπτά γιατί δεν γίνεται; Διότι είμαι της άποψης ότι αν κάνουμε καταγγελία στην Επίτροπο Διοίκησης θα δικαιωθούμε. ΄
Tις απόψεις σας παρακαλώ!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

File Krokodile

Post by admin »

To thema auto mas apasholouse kai mas apasholi sovara. Ehoume kani idi anafora gia tin aparadekti katastasi me tis glistres sto deutero teuhos tou periodikou. To thema ine arketa periploko i toulahisto theloun na to kanoun periploko. Apo ton K.O.T mas estelnan stin Poleodomia, Apo tin Poleodomia stin Arhi Limenon, Apo tin arhi Limeon stin Eparrhiaki Doiikisi.
I eparhies Larnakas kai Lemesou ine i pio adikimenes giati peran ton idiotikon den iparhi mia dimodia glistra opos stin Pafo kai Agia Napa. Kapioi erasitehnes stin Lemeso ekanan mia prospathia gia na xekinisoun mia glistra se ena gnosto simio pou rihnoun varkes kai to apotelesma ipeuthinos sinelifthike. Alla apo tin pleura mas kai emis tha prepi na xekinisoume ton diko mas agona mpas kai siginithi kanenas armodios.

krokodilos
Posts: 54
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:45 am
Location: Λευκωσία
Contact:

Re: File Krokodile

Post by krokodilos »

Συμφωνώ με τα πιο πάνω. Γιατί όμως σαν περιοδικό δεν κάνετε μια επιστολή στην Επίτροπο Διοίκησης σχετικά με το θέμα για να διαπιστώσουμε πρώτον ποιος είναι υπεύθυνος και δεύτερο αν σωστά μας απαγορεύουν την είσοδο π.χ. στη Μαρίνα Λάρνακας. Επίσης, δικαιούται ιδιώτης π.χ. Meridien να κάνει Μαρίνα και να απαγορεύει την είσοδο;

Τεγγης
Posts: 23
Joined: Mon Oct 19, 2009 8:10 am

Re: Γλίστρες

Post by Τεγγης »

Ξερει κανενάς εάν υπάρχει λειτουργική γλίστρα μεταξύ του ψαρολιμανου στο Ρομαντζο και του Ψαρολιμανού στη Λαρνακα?

Ευχαριστω

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Γλίστρες

Post by gptochos »

Δεκέλια στο λιμανάκι στις βάσεις! Εν λίο στενή αλλά δεν έχει πολύ κόσμο τουλάχιστον όσες φορές έριξα τη βάρκα απ εκεί δεν είχα πρόβλημα
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
vas.i.savxx
Posts: 39
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:32 am
Location: nicosia

Re: Γλίστρες

Post by vas.i.savxx »

την κυριακη που πιγα να ρικσω βαρκα στην αγια ναπα.
εδω και κατι μινες το μεγαλο καραβη εν παρκαρισμενο παστην γλιστρα και τα σχινια του σταβρονουν την γλιστρα, επισεις οποιου του καπνιση παρκαρει και την ψαροβαρκαν του και οι αλλοι κοψετε την κεφαλη σας.
Και ολα αυτα κατω που την λυμενικη αστυνομια η οπια απαντισεν μου οτι εν θεμα του τμηματος αλειιας τι γινετε μες το λιμανη
Ατε ρε παρετατε μας καραγκιοζιδες, μονο να πιανετε τες λιρες μας
Attachments
1.jpg
1.jpg (93.11 KiB) Viewed 5394 times
vasilis kyriacou

User avatar
vas.i.savxx
Posts: 39
Joined: Mon Nov 30, 2009 11:32 am
Location: nicosia

Re: Γλίστρες

Post by vas.i.savxx »

ακομα μια φοτο που την γλιστρα της αγιαναπας
Attachments
2.jpg
2.jpg (78.86 KiB) Viewed 5396 times
vasilis kyriacou

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Γλίστρες

Post by Giorkos »

gptochos wrote:Δεκέλια στο λιμανάκι στις βάσεις! Εν λίο στενή αλλά δεν έχει πολύ κόσμο τουλάχιστον όσες φορές έριξα τη βάρκα απ εκεί δεν είχα πρόβλημα

πρόσφατα στο λιμανούιν της Δεκέλειας εκάμναν έργα (εκβάθυνσης, ίσως τζαι 'επέκτασης' ) .

δεν ξέρω αν μπορείς να ρίξεις βάρκα που τζαμέ προς το παρών (γιατί εν η πλατφόρμα με τα μηχανήματα μες στην μέση)....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Γλίστρες

Post by mariosko »

φιλε γιατι δεν παεις στο Λιμενικο να τους ξυπνησεις (γιατι μαλλον θα τζιμουντε) και να τους ρωτησεις τι σκ@τ@ κατασταση εν τουτη???? οτι σου πουν καμε το μια καταγγελια παρακατω να δουμε τι θα γινει.
το καλο τους μολις μας δουν να πρωσπαθουμε να βαλουμε βαρκα μεσα πετασσουντε οπως τους πελλους να τα ελεγξουν ολα.

ΥΓ. τζινο το πλιο εν φοιτσιαρικο παντως, οποτε το δω νομιζω πως εννα πεταχτει κανενα στισιοω που μεσα να μας πετσοκοψει...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Γλίστρες

Post by plenom'metatopsarem? »

ακόμα έχουν το πλοίο εκεί?!!!!!!!!!!!!!!!

Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΚΑΦΩΝ”