"Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post Reply
User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

"Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post by gptochos »

Ρε παιδκιά ξέρετε αν υπάρχει κάποια λύση για τα αραχνιάσματα (επιφανειακά τσακρίσματα) πάνω στο Fiberglass του σκάφους? Απ' ότι μου είπαν δεν είναι κάτι ανησυχιτικό αλλά είναι αντιαισθητικό. Υπάρχει κάποια λύση? Κάποιο gel coat που μπαίνει για να μην προχωρήσει το ράγισμα?

Επίσης ρε παιδκια σε κάποιες γωνιές του πατώματος της βάρκας έχει φύγει το άσπρο στρώμα (έφυγε επιφανειακό κομμάτι του Fiberglass). Πως διορθώνεται αυτό?
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: "Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post by gdeme »

υπάρχει μια αλοιφη που καμνει για τα αραχνίασματα, δηλ για να κλεινει ισα ισα ετσι μικρες ρωγμες.

Για το αλλο που λες θες gel coat , πινελακι, και υπομονη.

Οσο για τις αδειες που λες.

1) ψαροτουφεκου ηδη εχεις
2) βγαζεις και μια για το σκαφος που μπορεις να ψαρεψεις, με καλαμια, τονους, χταποδια κτλ

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: "Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post by gptochos »

gdeme wrote:υπάρχει μια αλοιφη που καμνει για τα αραχνίασματα, δηλ για να κλεινει ισα ισα ετσι μικρες ρωγμες.

Για το αλλο που λες θες gel coat , πινελακι, και υπομονη.
Ευχαριστώ Γιώργο! Ξέρεις από που μπορω να τα προμηθευτώ τούτα?

Μιας και κάθεται ακόμη το σκάφος λόγω κάποιων αλλαγων που θέλω να κάμω στο τρόλλευ έπιαμε η ψυροσύνη και θέλω να μην βλέπω τίποτα που δεν μου αρέσκει πάνω στο σκάφος :snooty:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: "Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post by Giorkos »

gptochos wrote:
gdeme wrote:υπάρχει μια αλοιφη που καμνει για τα αραχνίασματα, δηλ για να κλεινει ισα ισα ετσι μικρες ρωγμες.

Για το αλλο που λες θες gel coat , πινελακι, και υπομονη.
Ευχαριστώ Γιώργο! Ξέρεις από που μπορω να τα προμηθευτώ τούτα?

Μιας και κάθεται ακόμη το σκάφος λόγω κάποιων αλλαγων που θέλω να κάμω στο τρόλλευ έπιαμε η ψυροσύνη και θέλω να μην βλέπω τίποτα που δεν μου αρέσκει πάνω στο σκάφος :snooty:

ρε...αν έθελες project για να ποσκολιέσαι γιατί εν μου είπες τίποτε.... έχω πολλά στο νού :wink: :whistle: :think: :doh:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: "Αραχνιάσματα" Σκάφους

Post by gdeme »

ΕΙναι αλοιφη gel coat ακριβως για τα αραχνιασματα. Λογικα εχουν ολα τα μαγαζια με τα σχετικα ειδη. Για περισσοτερα call με για να μην κάνουμε και διαφήμιση ;)

Post Reply

Return to “ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΚΑΦΩΝ”