Τροφες για ψαρεμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by sotiris!129 »

michalispsarema wrote:
sotiris!129 wrote:επια σημερα με 2 παρεες στες κουρκουνες... 3ιμερονει ουτε 1 τσιμπιμα, αρεα και που κανενα ψεφτοτσιμπιμα, 3 μεγαλα ψαρια που κουτσα στραβα εκαταφεραμε να τα αγκιστροσουμε λογο του ψεφτοτσιμπιματος που εκαμαν δεν επιανουνταν καλα και μετα απο λιγι μαχι μας εφιγαν, εσπασα και την αντενα την 8μετρι ατε τι αλλο θελεις για αν 3εκινεισει 1 μερα στραβα, αλασουμε τοπο, η θαλασσα πισινα εβλεπαμε τες κουρκουνες κοπαθκια πουκατω μας , ζε μεγαλες θεμας τον 15-20 cm δεν ετσιμπουσαν με τιποτε! ετσι φιγαμε απογοητεβμενοι!
Φιλε Σωτηρη αν επιτρεπεται που επιατε ψαρεμα
φιλε μου σιγνωμη αλλα δεν λεο τοπους
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by maxhtec »

Ρε κοπελλια να ρωησω κατι ασχετο οι σαλπες του μισου κιλου τσε πανω αμαν εν καλη η θαλασσα εν πιανουνται η θελουν φουρτουνα γιατι θορο και κοπαθκια σαλπες με κατι θηρια πανω που κιλο τελια στα ρηχα

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

άμαν έχει σάλπες τζιαμέ που ψαρέυκεις και η θάλασσα εν ολοκάθαρη και χρισιμοποιεισεις μικρό σιζε φελλού,μισίνα αόρατη με σύνδεση θηλία θηλιά το πιο πιθανό να πιάεις γιατί όχι΄;
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by maxhtec »

Μα ρε φιλε μιλουμε για σαλπες τεραστιες οι για σαλπουες τον 50γρ σαλπες επιασα καμποσες μες τες φουρτουνες η πιο μεγαλη που επιασα 600γραμμαρια αλλα ειδα να φκαλουν σαλπα του κιλου με τη θαλασσα λαντα τσε επικρατει μια συχηση με τες σαλπες

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

αμαν χρισημοποιείσεις λεπτά και προσεγμένα εργαλεία εννα φκάλεις και εσύ,εγώ είδα που εφκάλαν λαβράκι με θάλασσα ολοκάθαρη αλλά πριν να ξημερώσει,να πιάεις την αντένα την οχτάμετρη να ψαρέυκεις πιο μακρια για να με σε θωρούν και να καταφέρεις να τους γελάσεις και να τσιμπούν.Η σάρπα μουντάρει το δόλωμα μόλις πέσει μες το νερό
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by maxhtec »

Το προβλημα ειναι οτι αν βαλω 18αρα μανα 16παραμαλλο το πιο πιθανο ειναι να μου τα κοπσει ουλλα τσε ειδικα η σαλπα που τραβα οπος τη γαουρα

Nikolas Nklou

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by Nikolas Nklou »

maxhtec wrote:Το προβλημα ειναι οτι αν βαλω 18αρα μανα 16παραμαλλο το πιο πιθανο ειναι να μου τα κοπσει ουλλα τσε ειδικα η σαλπα που τραβα οπος τη γαουρα
υπαρχουν ειδικες μισινες σκληρες για ετσι περιπτωσεις.....

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

Αν εκαλής μάρκας η μισίνες σου εν νομίζω να σου τα κόπσει
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Nikolas Nklou

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by Nikolas Nklou »

mariosspinning wrote:Αν εκαλής μάρκας η μισίνες σου εν νομίζω να σου τα κόπσει
ενε τουτο το θεμα.....τζε με το καλης μαρκας?? δαμε εν μεγαλο κεφαλαιο...... :D υπαρχουν τζε μισηνες φτηνες που αντεχουν στον κομπο και στην καταπονεση που το θαλασσινο νερο περισσοτερο απο μισηνες ακριβες..... :wink:

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

εγώ εν ανάφερα μισίνες ακριβές,είπα για μισίνες μιας καλής μάρκας και καλής ποιότητας,ε θα παεις να πιάεις ένα καρούλι μισίνα 3 ευρώ και να περιμένεις να φκάλεις ψάρι του κιλού,αλλά στους καιρούς μας τίποτε δεν είναι ακατόρθωτο
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Nikolas Nklou

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by Nikolas Nklou »

..
Last edited by Nikolas Nklou on Fri May 18, 2012 5:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

.
Last edited by mariosspinning on Fri May 18, 2012 5:48 pm, edited 3 times in total.
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Nikolas Nklou

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by Nikolas Nklou »

mariosspinning wrote:για πια τεχνική ψαρέματος μιλάς ρε Νικόλα;
Σε ποια ενοτητα γραφουμε ???? εν λιο fail τουτη η ερωτηση ρε Μαριε......

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by maxhtec »

Πετε μας καμιαν μαρκα καλη εγω εβαλλα την discovery αλλα τορα επια μιαν asso πετε καμια δυνατη μισηνα που να σοννει

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

asso camouflage
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Post Reply

Return to “ANNTENA”