ψάρεμα με αντένα- απίκο

Panikos

Re: psarema me antenna

Post by Panikos »

Michael Michaelides wrote:Φίλοι μου, Σας παρακαλώ να γράφετε στα Ελλνικά γιατί το Ελληνικά με Αγγλικούς χαρακτήρες κάνει το διάβασμα πολύ κουραστικό και αναγκάζεσαι να μην συνεχίσεις. Αδιαφορείστε για τα ορθογραφικά λάθη. :lol:

σωστός ο φίλος και είναι καιρός να το τηρούμε όλοι

shark23
Posts: 33
Joined: Fri Mar 02, 2007 10:43 pm
Location: nicosia

Re: psarema me antenna

Post by shark23 »

παιδιά μετά από κάτι μήνες θα παο ψάρεμα έχει τίποτα αξιόλογο για καλάμι και καμια καλή τοποθεσία. στο ζuγι εκεί πούνε το πεδίο βολής τσιμπάει τίποτα ακόμη? αλλου Λάρνακα η Λιοπέτρι?

χρηστος
Posts: 11
Joined: Wed Jan 07, 2009 9:28 pm
Location: ΚΡΗΤΗ

Re: psarema me antenna

Post by χρηστος »

admin wrote:
renos_g9 wrote:re pe8kia, apistefto k omos ali8ino, mesa sto periodiko egrafe oti simmera en e3eretiki mera, kai eko4a kai epia kavo gkreko gia 1i fora k en epiasa oute lepi. istera epia ston potamo tou liopetriou pale to idio. e4arefka me akrovati, garida, trofi kai bio worms. e den to pistefko :!: :!: :cry: :evil: :evil:
Ρε παιδιά ένα πράγμα το οποίο δέν καταλάβατε ακόμη . όταν το περιοδικό δίνει κάποιες μέρες καλές για ψάρεμα θα δείτε πάνω στα ημερολόγια ότι λέιει. Είναι υπολογισμένα βάση της παλλοίριας και του φεγγαριού. ΜΟΝΟ Υπάρχουν αρκετοί άλλοι παράγοντες που επειρεάζουν το ψάρεμα δηλαδή. Ο αέρας πήγε ο nick ψάρεμα την Κυριακή το βράδυ το περιοδικό την έδινε εξαιρετική μέρα πήρε 5 τσιμπιές 2 ψάρια. Πήγα εγώ 3 ώρες μετά και σήκωσε ένα 5άρι Νότιο που ούτε οι άγκυρες κρατούσαν τα δολώματα ακίνητα και έφυγα άπρακτος. Αλλος παράγοντας είναι η παρουσία κυνηγών στην περιοχή. Αν ψαρεύεις για σορκούς π.χ. και υπάρχει ένα μινεράκι στην περιοχή είναι αρκετό για να σκορπίζει πανικό στα ψάρια και να τα αναγκάζει να μένουν τρυπωμένα. Μπορώ να σου απαραριθμήσω δεκάδες λόγους που δέν τσιμπά το ψάρι.
Φιλε μου εχεις απολυτο δυκιο αν δεν πας δεν ξερει αν και τη θα βγαλεις αλλα παντοτε χρειαζετε η καλη μαλαγροση του τοπου που να ερθουν τα ψαρια κοντα τοτε ολλο και καποιο θα βρεθει να πεσει στο αγκιστρι σου

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: psarema me antenna

Post by mourmouros »

Πολύ τα χαίρομαι τα κοπέλια στο Ζύγι που ρίχνουν τη "μαλάγρωση'' με τις σίκλες...όχι για να τραβήξει το ψάρι στη περιοχή...αλλά να το τραβήξει από τον διπλανό ψαρά .... :roll: :roll:
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: psarema me antenna

Post by konstantinos kalogir »

mourmouros wrote:Πολύ τα χαίρομαι τα κοπέλια στο Ζύγι που ρίχνουν τη "μαλάγρωση'' με τις σίκλες...όχι για να τραβήξει το ψάρι στη περιοχή...αλλά να το τραβήξει από τον διπλανό ψαρά .... :roll: :roll:
Εν πειράζει ρε φίλε τουλάχιστον χορτάνουν τα ψάρια και εν του τσιμπά τίποτε :lol:

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: psarema me antenna

Post by renos_g9 »

ρε πεθκια αν επειε κανενασ σασ στο λιμανι του αλαμινου τζιαι επιαε ψαρι πετε μου που επειατε ( μεσα στο λιμανι ) , τι επιατε , τζιαι τι εδολωσατε ! εσιη παρα πολλουσ κεφαλουσ αλλα σπανια πιανω ! φυσικα εν τζιαι παω πολλα συχνα αλλα εν πειραζει
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: psarema me antenna

Post by mourmouros »

renos_g9 wrote:ρε πεθκια αν επειε κανενασ σασ στο λιμανι του αλαμινου τζιαι επιαε ψαρι πετε μου που επειατε ( μεσα στο λιμανι ) , τι επιατε , τζιαι τι εδολωσατε ! εσιη παρα πολλουσ κεφαλουσ αλλα σπανια πιανω ! φυσικα εν τζιαι παω πολλα συχνα αλλα εν πειραζει
Κέφαλους μπορεί...άλλο είδος ψαριού :naughty: :naughty: :naughty:
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: psarema me antenna

Post by marios »

mourmouros wrote:
renos_g9 wrote:ρε πεθκια αν επειε κανενασ σασ στο λιμανι του αλαμινου τζιαι επιαε ψαρι πετε μου που επειατε ( μεσα στο λιμανι ) , τι επιατε , τζιαι τι εδολωσατε ! εσιη παρα πολλουσ κεφαλουσ αλλα σπανια πιανω ! φυσικα εν τζιαι παω πολλα συχνα αλλα εν πειραζει
Κέφαλους μπορεί...άλλο είδος ψαριού :naughty: :naughty: :naughty:
http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 14&start=0 σελ.1
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: psarema me antenna

Post by mourmouros »

mourmouros wrote:
renos_g9 wrote:ρε πεθκια αν επειε κανενασ σασ στο λιμανι του αλαμινου τζιαι επιαε ψαρι πετε μου που επειατε ( μεσα στο λιμανι ) , τι επιατε , τζιαι τι εδολωσατε ! εσιη παρα πολλουσ κεφαλουσ αλλα σπανια πιανω ! φυσικα εν τζιαι παω πολλα συχνα αλλα εν πειραζει
Κέφαλους μπορεί...άλλο είδος ψαριού :naughty: :naughty: :naughty:

Μιλώ γι΄αυτή τη περίοδο και όχι ολόχρονα! Πήγα πριν 2εβδομάδες με δολώματα-μπουφέ.... ΝΕΚΡΑ ΦΥΣΗ!!!
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: psarema me antenna

Post by hemilios »

Μια απορία.

Όλη η περιοχή από αεροδρόμιο μέχρι Μαζωτό τα πρωϊνά είναι γεμάτη με ψαράδες με αντένα. Όντως πιάνουν τίποτε τόσο ξέβαθα ή απλώς είναι για να περνούν την ώρα τους.

Οι άλλες μεθόδοι δεν είναι πιο αποδοτικοί ιδίος σε έτσι περιοχές που το βάθος είναι πολύ μικρό;

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: psarema me antenna

Post by LEONIDAS »

hemilios wrote:Μια απορία.

Όλη η περιοχή από αεροδρόμιο μέχρι Μαζωτό τα πρωϊνά είναι γεμάτη με ψαράδες με αντένα. Όντως πιάνουν τίποτε τόσο ξέβαθα ή απλώς είναι για να περνούν την ώρα τους.

Οι άλλες μεθόδοι δεν είναι πιο αποδοτικοί ιδίος σε έτσι περιοχές που το βάθος είναι πολύ μικρό;
Ρε κοπέλλια εφανήκαν πούποτε κουρκούνες οξά ακόμα???ξέρω ότι εν νάκκον γλήορα αλλά επειδή άκουσα ότι αρκέψαν τζιαι φάινουνται είπα να ρωτήσω.
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: psarema me antenna

Post by konstantinos kalogir »

hemilios wrote:Μια απορία.

Όλη η περιοχή από αεροδρόμιο μέχρι Μαζωτό τα πρωϊνά είναι γεμάτη με ψαράδες με αντένα. Όντως πιάνουν τίποτε τόσο ξέβαθα ή απλώς είναι για να περνούν την ώρα τους.

Οι άλλες μεθόδοι δεν είναι πιο αποδοτικοί ιδίος σε έτσι περιοχές που το βάθος είναι πολύ μικρό;
Πιάνουν κανένα λαυράκι... Τωρά βέβαια εχαθήκαν...αλλά που και που όλο και κάποιο φκάλουν. Αλλά εν τόσα άτομα, αν βκει και κανένα λαυράκι. Τελοσπάντων εν χαμηλά τα ποσοστά επιτυχίας...!!! Επειδή ψαρέυκουν την ημέρα, τα λαυράκια περνούν που τέλεια έξω. Ε και με το μαλάγρωμα τόσα άτομα, όλο και κάτι μαζέυκεται...

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

Re: ψάρεμα με αντένα- απίκο

Post by theodoulos »

kopelia m sas euxome ena kalo pasxa ,gemato epitixies kalokairi j gemata psigia me psarka, . . . . oi opos to fragma tou kourri ..... :clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

Re: αυριο εν να παω να ποσκιλιστω .........

Post by theodoulos »

ρε κοπελια αυριο ειπα μιας και ετέλειωσε το πρωταθλημα με την ομαδα μου (καθε Σαββατο παιχνίδι) να παω λλιο με την αντενουα μου ... οι δηλ. πουποτε σπουδαια δαμε που εινε η περιοχη (μαλλον Αγια Θεκλα)
το καλαμι θελει σασμα και κομα να το σασω ... ηντα μπου να του βαλω εν ναν καλος ο καιρος η να βαλω 8 γρ. φελλο;;;

ατε περκει πιαμεν τιποτες
:think:

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: ψάρεμα με αντένα- απίκο

Post by jack tar »

την περασμενη βδομαδα ειχα παει πρωταρα για ψαρεμα με διαφορα δολωματα .......εφοσον ειδα τις κουρκουνες και τους σκαρους που βγαινουν απο πολλους απεφανθηκα να παω και αυριο ,εχει κανενα που ενδιαφερετε?
''surf casting'' A way of Living

Post Reply

Return to “ANNTENA”