Σκαροι!!!

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Σκαροι!!!

Post by pavlos_agianapitis »

http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... 8782&hilit

Έτο ρε ορφε αλλα εν νεν αναγκι να διαγράψεις το θέμα αν δε σου πει κάποιος διαχιριστής.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

legendguards

Re: Σκαροι!!!

Post by legendguards »

:o :o :o :o

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by fISHANDCHIPS »

Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σκαροι!!!

Post by MariosK »

fISHANDCHIPS wrote:Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
Τζε ειδικές βάρκες με τρύπαν...

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by orfos »

fISHANDCHIPS wrote:Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
Ε ηντα τεχνικη ενε ρε φιλε? :think: :think: :think:

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by Στάθης »

Πρέπει να ειναι κάποιο είδος trolling... :)
no whey no gain

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Σκαροι!!!

Post by MariosK »

orfos wrote:
fISHANDCHIPS wrote:Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
Ε ηντα τεχνικη ενε ρε φιλε? :think: :think: :think:
:doh: :doh: :doh: :doh:

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by fISHANDCHIPS »

orfos wrote:
fISHANDCHIPS wrote:Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
Ε ηντα τεχνικη ενε ρε φιλε? :think: :think: :think:
Α εν ξέρω
Πάντος σε ντοκιμαντερ που έβλεπα είπαν οτι είναι ιαπωνέζικη τεχνική ... σκαλοπάτια μπροστά οι άτιμοι 8)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by bam bam »

orfos wrote:
fISHANDCHIPS wrote:Είναι καινούρια τεχνική ρε Ορφέ
Αν δεν κάμνω λάθος φέρνει καλάμια ο Τρύφωνας για την τεχνική τουτη
Να τον ρωτήσουμε όμως ....
Τρύφωνα !!! στέκει η κουβέντα ή επερίπαιζες με ? :think:
Ε ηντα τεχνικη ενε ρε φιλε? :think: :think: :think:
Εν η τεχνικη του ¨Ξερω τοπον τους σκαρους τζε παω τζε σιναο" ειτε με καλαμιν, ιτε με μισιναν στο χεριν ιτε με ψαροτουφεκκον ειτε τζε με το σκουποξιλον του γερο τζιμακου"

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by christos nic »

Δεν βρισκω τι το κακο υπαρχη να παει καποιος σε ενα τοπο που υπαρχουν σκαροι η αλλο ψαρι και να ψαρεψει λιγους καθε φορα με σκοπο να μην καμει ζημια στον τοπο..
τωρα πως θα παει ο καθενας και με ποια τεχνικη εξαρτατε απο τον ιδιο πως του αρεση καλυτερα να ψαρευει ειτε με σκουποξυλο ειτε με καλαμι 300γρ ειναι προσωπικο θεμα..

Εγω ετσι ψαρεμα που εκανε ο γερος δεν θα το εκανα ποτε γιατι δεν θα το χαιρομουν καθολου γιατι μου φαινετε οτι ειναι αμαν αμαν να πιασει ψαρι..αλλο να καμνεις καθετη απο την βαρκα και να χαλαρωνεις με την μπυρουα σου και την παρεα σου και αλλο να εισαι προυμουτισμενος να περιμενης την στιγμη που θα δεις το ψαρι να κοντεψει του δολωματος για να το καρφωσεις..χαρας την μεση που ειχε ο παππους :)

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by bam bam »

christos nic wrote:Δεν βρισκω τι το κακο υπαρχη να παει καποιος σε ενα τοπο που υπαρχουν σκαροι η αλλο ψαρι και να ψαρεψει λιγους καθε φορα με σκοπο να μην καμει ζημια στον τοπο..
τωρα πως θα παει ο καθενας και με ποια τεχνικη εξαρτατε απο τον ιδιο πως του αρεση καλυτερα να ψαρευει ειτε με σκουποξυλο ειτε με καλαμι 300γρ ειναι προσωπικο θεμα..

Εγω ετσι ψαρεμα που εκανε ο γερος δεν θα το εκανα ποτε γιατι δεν θα το χαιρομουν καθολου γιατι μου φαινετε οτι ειναι αμαν αμαν να πιασει ψαρι..αλλο να καμνεις καθετη απο την βαρκα και να χαλαρωνεις με την μπυρουα σου και την παρεα σου και αλλο να εισαι προυμουτισμενος να περιμενης την στιγμη που θα δεις το ψαρι να κοντεψει του δολωματος για να το καρφωσεις..χαρας την μεση που ειχε ο παππους :)
ε μα ρε φιλε μου τζε εσυ κοιτα...ο γερος αργησε να παει 1ο, 2ο επρεπε να πιασει τζε αλας και επειτα να παει να κουρεψει τζιολας...εντζεν ουλλη σαν εμας τους αθκιασερους χεχεχε

ουτε εγω το βρισκω καθολου κακο να ξερεις τοπο τζε να συναεις, αντιθετος, τζε μαλλον εν τζινη η μαγκια κατα βαθος γιατι αν δεν εχει ψαρι εκει που παεις τοτε ποττε εν θα πιασεις ειτε με οποιοδηποτε τροπο δοκιμασεις αρα??.... τζε θεμα ρε φιλε τωρα με το google earth που μπορεις να βλεπεις και τον μορφολογια του βυθου και γενικα το βυθο ειναι πολλα ωραιο να ψαχνεις τοπον απο το κοπιουτερ τζε μετα να διας μεσα με το gps ακριβως εκει στες συντεταγμενες που επελεξες απο το google earth!

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by christos nic »

bam bam wrote: ε μα ρε φιλε μου τζε εσυ κοιτα...ο γερος αργησε να παει 1ο, 2ο επρεπε να πιασει τζε αλας και επειτα να παει να κουρεψει τζιολας...εντζεν ουλλη σαν εμας τους αθκιασερους χεχεχε
:) σκευτου να ισιεν και καμια αλλη δουλεια να καμει ηντα ψαρεμα θα εκαμνε :)
bam bam wrote: ουτε εγω το βρισκω καθολου κακο να ξερεις τοπο τζε να συναεις
Το ψαρεμα φιλε μου για μενα δεν ειναι να παω να συναξω μιση σικλα ψαρια τωρα αν τυχει καποια φορα ενταξη αλλα παντα τα επιτρεπομενα μεγεθη και δεν θα το επιδιωξω την ποσοτητα δηλ..αλλα να πιασω αν τυχει λιγα και καλα..να σεβαστω τον τοπο να τον διαχειριστω σωστα
bam bam wrote: τζε θεμα ρε φιλε τωρα με το google earth που μπορεις να βλεπεις και τον μορφολογια του βυθου και γενικα το βυθο ειναι πολλα ωραιο να ψαχνεις τοπον απο το κοπιουτερ τζε μετα να διας μεσα με το gps ακριβως εκει στες συντεταγμενες που επελεξες απο το google earth!
φιλε μπορεις να βαλεις ενα παραδειγμα πως να βλεπω την μορφολογια του βυθου που το google earth γιατι με ενδιαφερει..ευχαριστω.

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by bam bam »

Ρε φιλε εν απλο....οπως βλεπεις απο πανω κατω την θαλασσα....βουττα και θα μπεις απο κατω.....μετα ομως φτιαξε την οραση σου για να μεν βλεπεις μπρουμηττα αλλα να βλεπεις ευθεια ουτως ωστε να βλεπεις τι γινεται .......πρεπει να μπεις σε γαλαζιο νερο για να δεις οχι στα ξεβαθα.....

αν δεν τα βρισκεις να σου στειλω και ενα file με την ακριβη διαδικασια στο google earth ...

koursaros21
Posts: 123
Joined: Mon May 23, 2011 8:04 am

Re: Σκαροι!!!

Post by koursaros21 »

bam bam wrote:Ρε φιλε εν απλο....οπως βλεπεις απο πανω κατω την θαλασσα....βουττα και θα μπεις απο κατω.....μετα ομως φτιαξε την οραση σου για να μεν βλεπεις μπρουμηττα αλλα να βλεπεις ευθεια ουτως ωστε να βλεπεις τι γινεται .......πρεπει να μπεις σε γαλαζιο νερο για να δεις οχι στα ξεβαθα.....

αν δεν τα βρισκεις να σου στειλω και ενα file με την ακριβη διαδικασια στο google earth ...
ρε φιλε..χωρις πλακα..οντως δουλεφκει? :!: :!:

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: Σκαροι!!!

Post by orfos »

Ε φιλε δουλευκει ετσι πραμα?
Τζιαι γιω πρωτη φορα το ακουω! :)

Post Reply

Return to “ANNTENA”