ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by christos nic »

Μπραβο κοπελια για τις κουρκουνες..αλλα η φουσκωτη βαρκουα δεν απαγορευεται για ψαρεμα?????ρωτατε για να μεν βρεθητε με κανανα δυνατο προστιμο!
Αν δεν απαγορευεται να εχετε υποψη τον κυνδυνο μεν βρεθητε καμια μερα πχ κανενα Λιβανο :)(ετυχε σε καποιο με μικρη αγγυρα ακομα να τον παρασυρη ο καιρος αρκετα μεσα με μικρη βαρκα οχι φουσκωτη) αν αλλαξει αποτομα ο καιρος και σας κοψει λιγο μεσα γιατι με τα κουπια δεν γινεται τιποτε!εχετε κανενα κινητο για να καλεσετε βοηθεια αν τυχει τιποτα μη κακο..και λετε και καποιου τι ωρα υπολογιζεται να βγειτε να σας εχει υποψη..

User avatar
alexmares
Posts: 11
Joined: Wed Apr 13, 2011 7:12 pm
Location: Larnaka dromolaxia

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by alexmares »

φιλε μου παντα περνουμε κινιτο και εχουμε μαζι μας πεδιλα,μασκα,και φορουμεν και στολι 5mm εν χοντρι και επιπλεεις,αν σιμβει κατι δουλεβει σαν σοσιβιο παντα λαμβαννοθμεν τα μετραμας προτα η ασφαλια και μετα τα αλλα ουλλα!!!!!!! :D :D :D

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by MariosK »

alexmares wrote:φιλε μου παντα περνουμε κινιτο και εχουμε μαζι μας πεδιλα,μασκα,και φορουμεν και στολι 5mm εν χοντρι και επιπλεεις,αν σιμβει κατι δουλεβει σαν σοσιβιο παντα λαμβαννοθμεν τα μετραμας προτα η ασφαλια και μετα τα αλλα ουλλα!!!!!!! :D :D :D
Ναι αλλά με 5mm στολή τωρά που μπένει το καλοκαίρι εν να φκάλετε ζιλικουρτιν και στο τέλος εν καμιά θερμοπληξία που να πάθαιτε :lol:.

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by chrysanthos9 »

ρε φιλε μα καθεσε πας την βαρκα με 5αρα στολη και ψαρευκεις? εν πειρονεις αμαν σου φακα ο ηλιος κατακεφαλα? εγω φορω την 5 λεπτα πριν να μπω στο νερο και εν να πεθανω πολυ πυρα ειδικα αμαν σου φακκα ο ηλιος πουπανο :( ωραιες οι κο0υρκουνες μπραβο :)
Rememper always someone waiting for you at home

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by christos nic »

alexmares wrote:φιλε μου παντα περνουμε κινιτο και εχουμε μαζι μας πεδιλα,μασκα,και φορουμεν και στολι 5mm εν χοντρι και επιπλεεις,αν σιμβει κατι δουλεβει σαν σοσιβιο παντα λαμβαννοθμεν τα μετραμας προτα η ασφαλια και μετα τα αλλα ουλλα!!!!!!! :D :D :D
Φιλε εχω 5 αρα στολη και μεσα στο νερο ακομα κανα μηνα απο τις 9-10 η ωρα και μετα ειναι ανυποφορη απο την ζεστη και οτι σε ζεσταινει περισσοτερο καθως περνα η ωρα γιατι μεγαλωνει την θερμοκρασια του σωματος χωρις να αποβαλλεται απο καπου με τον κυνδυνο θερμοπληξιας.. πολλα ευκολα που ειναι πολλα σοβαρος κυνδυνος.. οχι να την φορας και μες τον ηλιο..
ο συνδιασμος της ψηλης θερμοκρασιας περιβαλοντος και η ψηλη υγρασια στην θαλασσα.. η στολη που φορας μες τον ηλιο ειναι φιλε μου η μαγικη συνταγη να παθεις θερμοπληξια καθως η ηλιαση φανταζει πανευκολη υποθεση..εχετε υποψη τα ποιο κατω για καλο και για κακο..

http://www.genikos-iatros.gr/Thermopliksia.html

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by fISHANDCHIPS »

Μπορεί η στολή να είναι τρυπιτή (πουά) :lol: :lol: :lol: Όπως και να έχει προσέχετε γιατι εν πολλά ευκολο να σας παρασύρει μέσα.
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by mikrosa »

ρε πεθκια προσοχη με τη βαρκουα !στην λαρνακα εχει 6 μετρα σκυλοψαρο που καταστρεφει τα διχτια και προσοχη επιδει οι αλοι με τες κανονικες βαρκες εν εμπεναν μεσα για αυτο προσοχη

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by orfos »

mikrosa wrote:ρε πεθκια προσοχη με τη βαρκουα !στην λαρνακα εχει 6 μετρα σκυλοψαρο που καταστρεφει τα διχτια και προσοχη επιδει οι αλοι με τες κανονικες βαρκες εν εμπεναν μεσα για αυτο προσοχη
Ποιος σου ειπε ετσι πραμα ρε φιλε?
Οι τζιαι 6 μετρα ρε εν παρα πολλα.

User avatar
alexmares
Posts: 11
Joined: Wed Apr 13, 2011 7:12 pm
Location: Larnaka dromolaxia

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by alexmares »

ρε φιλε εν και παο και πολλα μεσσα τελια ξοβαθα απλος επιλεγο βραχοδις βυθους γιρο στα 4m max, που να κοντεψει σκιλοψαρο. να πουμε τιν αλιθια πιροννις πολλα μες τιν στολι πας τιν βαρκουα τελεφτεατις φορα τις στολις εν υποφερνετε!!!τι να κανουμε αφου μασ κοβουν το πσαροντουφεκκο το μαιο :x ψαρεβουμε κουρκουνες και κινδινεβουμε!!!!!! :lol: :lol: :lol:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by chrysanthos9 »

εν σηιλοψαρο η φαλαινα? :lol: :lol:
Rememper always someone waiting for you at home

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by orfos »

chrysanthos9 wrote:εν σηιλοψαρο η φαλαινα? :lol: :lol:
Κοπελια τουτο με το χιηλοψαρο εν αληθκεια?

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by mikrosa »

παιθκια οτι ακουσα εγραψα :shifty: αλλα ο αλλος ειπε οτι εν θα επιενε να σορεψει τα διχτια εχτες λογο αυτου του τερατος κατα ποσων ειναι 6 μετρα εν ειμε 100% σιουρος μπορει να ηταν 5,50 μ
αστεια αστεια αλλα προσοχη αν ακουστει οτι εν εβρεθηκε ως τον ιουνη για εσας με τα ψαροντουφεκα αλλα γενικα σε ολους και παλι προσοχη

legendguards

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by legendguards »

Νομιζω ε τουτο
Attachments
dogfish11.jpg
dogfish11.jpg (32.94 KiB) Viewed 6612 times

orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by orfos »

mikrosa wrote:παιθκια οτι ακουσα εγραψα :shifty: αλλα ο αλλος ειπε οτι εν θα επιενε να σορεψει τα διχτια εχτες λογο αυτου του τερατος κατα ποσων ειναι 6 μετρα εν ειμε 100% σιουρος μπορει να ηταν 5,50 μ
αστεια αστεια αλλα προσοχη αν ακουστει οτι εν εβρεθηκε ως τον ιουνη για εσας με τα ψαροντουφεκα αλλα γενικα σε ολους και παλι προσοχη
Eν νομιζω ρε φιλε να εν αληθκεια διοτι με οι ειδησεις το ειπαν με τπτ.
Εσύ που το ακουσες?
Εμπαση περιπτωση εννα το βρουν ω στον Ιουνη που εννα παει :D :D :D
Εμπαση περιπτωση Προσοχη σε Ολους Παιδια!

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by fISHANDCHIPS »

Εγώ απορώ πως εμπλέχτηκς το σκυλλοψαρο το 6μετρο μες το τοπικ για ψάρεμα αντένα :doh: :doh: :doh:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Post Reply

Return to “ANNTENA”