παττωτο

Post Reply
shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

παττωτο

Post by shark25 »

Γεια σασ.
αγορρασα καινουργιο καλαμι αντενα 7μετρο και σκεφτομε να παω την αλλη ωδοματα στο ζυγι εκει στα καναλια.την τελευτεα φορα που πηγα εκει ψαρευαν πατωτο.εππειδη δεν εχω καθολου εμπειρια απο πατωτο μπορει καπιοσ να μου λυσει καποιεσ απορειεσ
1)δεν θα βαλω καθολου φελο πανω
2)αν οχι πως θα καταλαβω το τσιμπιμα
3)το ψαρι θα πρεπει να το καρφωσω με αποτομη κινηση για να πιαστει ι ινε αυτο που λεμε θα πιαστει απο μονο τ(μιλω για τσιπουρεσ και λαβρακια)
ειχεσ κανεισ επιτιχιεσ εκει τελευταια?

User avatar
evol12
Posts: 62
Joined: Thu Apr 10, 2008 7:33 pm

Re: παττωτο

Post by evol12 »

φηλε μου ειναι χωρίς φελλό και συνήθως βαλλης κάτι πανο στην μύτη της αντένας για να καταλαμβαινεις καλύτερα της τσιμπιές πχ ένα κομμάτι απο πιο χοντρή μησηνα η όπως ψαρεφκουν στην ελλάδα με καρτελάκι όταν θα τσιμπήσει να καρφώσης

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: παττωτο

Post by LEONIDAS »

shark25 wrote:Γεια σασ.
αγορρασα καινουργιο καλαμι αντενα 7μετρο και σκεφτομε να παω την αλλη ωδοματα στο ζυγι εκει στα καναλια.την τελευτεα φορα που πηγα εκει ψαρευαν πατωτο.εππειδη δεν εχω καθολου εμπειρια απο πατωτο μπορει καπιοσ να μου λυσει καποιεσ απορειεσ
1)δεν θα βαλω καθολου φελο πανω
2)αν οχι πως θα καταλαβω το τσιμπιμα
3)το ψαρι θα πρεπει να το καρφωσω με αποτομη κινηση για να πιαστει ι ινε αυτο που λεμε θα πιαστει απο μονο τ(μιλω για τσιπουρεσ και λαβρακια)
ειχεσ κανεισ επιτιχιεσ εκει τελευταια?
Ρε φίλε προσωπική συμβουλή γιατί ξέρω καλά τον τόπο. Αννέν carbon το καλάμι μεν το παννίσεις τζιαμέ διότι εννά θέλεις να αγοράσεις άλλον μετά!!!!Ο τόπος τζιαμέ θέλει γαουροκάλαμο. Όντως τζιαμέ πσαρεύκεις πατοτά λόγω του ότι έχει πολύ ρέυμα και δεν στήννει ο φελλός. Όσο για αποτελέσματα εγώ πήγα πριν καμιά βδομάδα και δεν έπιασα τσίμπημα.
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: παττωτο

Post by shark25 »

καμια συμβουλη τοτε για συγκεκριμενο τοπο στο ζυγι.απλα αν μπορειτε θελω λεπτομεριεσ για τον εξοπλισμο οσπου να ανακαλυψω το λαθος μου.
σιζε μισινα+παραμαλου,αγκιστρι,βαρακια,σιζε φελου,δολωμα και μαλαγρα.
υπερβολικα αλλα πρεπει να βρω το λαθοσ

markhsempatis
Posts: 2
Joined: Wed Apr 21, 2010 4:20 pm
Location: emba

Re: παττωτο

Post by markhsempatis »

παντος ρε κοπελια εγιρισεν μου σημερα...εψαρεφκα πατωτα τζιε εκαμνε μου κατι παραξενες τσιμπιες το καννι,,σε μια φασι καμνι ενα αποτομο καρφωμα κατω τζιαι οπος το τραβου πανω χωρω μια σμηρνα που ηταν πανω που κιλο τζια οσον εφκικε η κκελλε της πουπανω εκοψεν μου την αρματωσια ουλλη,,,0.30μμ μανα με 0.22 μμ νο7 τζιαι ειχα γαριδα πανω,,,μιαν αποσσιην να ειχα θα μουν πιο τυχερος

Post Reply

Return to “ANNTENA”