Μαγκωμα καλαμιου

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by marios pafitis »

no-nick wrote:δοκιμαστε παγο, το καλαμια διαστελωνται και συστελονται, με τον παγο θα γινη συστολη και θα ξεκωλησουν, δοκιμασμενο
Πολλά σωστό Νίκο εν εσκεφτικα την συστολή με τον πάγo

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by MariosK »

Θέλεις συστολή στο εσωτερικό σκέλος ή/και διαστολή στο εξωτερικό σκέλος. Το αντίθετο θα φέρει αντίθετα αποτελέσματα :mrgreen:. Πάντος έχει χάζι να θωρείς τον Κωνσταντίνο να έρκετε τζε ένα καλάμι 3 μέτρα να εξέχει που το παράθυρο του αυτοκινήτου :lol: .

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by chrysanthos9 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by konstantinos kalogir »

MariosK wrote:Θέλεις συστολή στο εσωτερικό σκέλος ή/και διαστολή στο εξωτερικό σκέλος. Το αντίθετο θα φέρει αντίθετα αποτελέσματα :mrgreen:. Πάντος έχει χάζι να θωρείς τον Κωνσταντίνο να έρκετε τζε ένα καλάμι 3 μέτρα να εξέχει που το παράθυρο του αυτοκινήτου :lol: .
Φίλε το συγκεκριμένο καλάμι ειναι 4.50 τρίσπαστο, το στέλεχος της μύτης είναι περίπου 70 πόντοι. Το υπόλοιπο μήκος αντιστοιχεί στα 2 κομμάτια που εμίναν κολλιμένα!!! Ανοίω και το παράθυρο και κρέμεται έξω...!! :D

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by Costas »

Είπα σου πολλές φορές οτι είσαι πολλά άρρωστος εσύ. Η φάση με το καλάμι να κρέμμεται έξω εθύμησε μου μία ιστορία του παπά μου πριν κάτι δεκαετίες όταν δούλευε στις "Αραπιές" :)

Το καλάμι μέσα στο Nissan Patrol να φέφκει που το σημείο ψαρέματος του και να χεκινά να διασχίσει κάτι "ερήμους" για να πάει σπίτι. Ιστορία η οποία έπρεπε να γραφτεί στην ιστοσελίδα της Michell!! Τι έγινε? Εκτός που στημένο το καλάμι και να "κρέμμεται" έξω που το παράθυρο ήταν και αρματομένο. Σε κάποια στιγμή ακούει κάτι να ξερογυρίζει.... αποτέλεσμα, "ετσίμπισε" ένας θάμνος!! Η μηχανή με ανοικτά τα στόπερ για καλή του τύχη κ το αυτοκίνητο να πιένει τάππο!! Περιττό να αναφέρω οτι έφκαλε αζίνες!!... Οπως κ να έχει, την μηχανή εκείνη ψαρεύκω την εγώ τωρά!!

User avatar
ps1xas
Posts: 290
Joined: Tue Sep 04, 2007 9:47 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by ps1xas »

chrysanthos9 wrote:Επια σημερα ψαρεμα και εμαγκωσε το καλαμι μου το τελευταιο στελεχος οι η μυτη πως μπορω να τα φτιαξω? να βαλω λαδι? γμτ και εν το καλο μου το καλαμι
τελικά τι έγινε ρε φιλε? εδοκιμασες καμια τέχνη? η είναι ακόμα μαγκωμένο?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by chrysanthos9 »

εν να δοκιμασω αυριο επειδη εν μπορω τωρα εν να παω κατω
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by CASTING »

Εχω τζαι γω το ιδιο προβλημα με συγκεκριμενο καλαμι (οχι πολλα καλο) τζαι επειδη τες πληστες φορες φευκο με στα νευρα που το ψαρεμα :) φακκο το χαμε που το κολο ως τη να ξημαγκωση.Αποτελεσμα εξηκολλησε 2 φορες το δαχτιλιδη.
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by chrysanthos9 »

εδοκιμασα σημερα με παγο αλλα δεν ξιμαγκωνει τους αλλους τροπους εν να τουσ δοκιμασω αυριο :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by no-nick »

chrysanthos9 wrote:εδοκιμασα σημερα με παγο αλλα δεν ξιμαγκωνει τους αλλους τροπους εν να τουσ δοκιμασω αυριο :D
Χρυσανθε βαλε παγο για πανω απο 5-6 λεπτα στο σημειο που κωλησαν τα 2 κωματια, αυτος που μου το ειπε κατεχει το θεμα καλαμι παρα πολυ καλα και ειναι και ο πλεον ενδεδειγμενος τροπος για να μην κανης ζημια στο καλαμι, βαλε μερικα παγακια σε ενα σακουλακι και χωσε το σημειο μεσα στα παγακια ωστε να παγωνη περιμετρικα ολο το κωλημενο σημειο , μετα στριψε το καθε κωματι απο την αντιθετη φορα, σε μενα δουλεψε ολες τι φορες .

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by chrysanthos9 »

δεν ξερω για πιο λογο παντως μιλαμε για απικο και οχι καλαμι με μηχανισμο :D παντως Νικολα θα ξαναδοκιμασω :D
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by CASTING »

chrysanthos9 wrote:δεν ξερω για πιο λογο παντως μιλαμε για απικο και οχι καλαμι με μηχανισμο :D παντως Νικολα θα ξαναδοκιμασω :D
Οπως τζαι νασιη φακκα το χαμε να δεις ηνταλως ξεκολλα :D :D
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by no-nick »

chrysanthos9 wrote:δεν ξερω για πιο λογο παντως μιλαμε για απικο και οχι καλαμι με μηχανισμο :D παντως Νικολα θα ξαναδοκιμασω :D
εγω το δοκιμασα σε καλαμι με μηχανισμο, δεν πιστευω να εχει διαφορα

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by marios pafitis »

chrysanthos9 wrote:δεν ξερω για πιο λογο παντως μιλαμε για απικο και οχι καλαμι με μηχανισμο :D παντως Νικολα θα ξαναδοκιμασω :D
τι έκανες τελικά με το απίκο Χρύσανθε :?: :?:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Μαγκωμα καλαμιου

Post by chrysanthos9 »

τιποτε εν γινετε γμτ κ επιασα το και ακριβα :cry: :cry: :cry: :cry:
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “ANNTENA”