ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Post Reply
User avatar
theodoulos
Posts: 148
Joined: Sat Apr 18, 2009 7:13 am

ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Post by theodoulos »

ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΗΓΑΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ, ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΣΑΣ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ, ΕΧΕΙ ΣΤΗΣΕΙ 4 ΚΑΛΑΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΑΛΛΑ 4 ...... :evil: :twisted: :oops: :oops: ΘΑ ΠΕΙΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ''ΕΝΝΕΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΚΥΠΡΟΣ,ΕΝ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ''. ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ''ΣΙΚΛΑ'' ΣΟΥ ΜΕ 2 ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ΚΑΙ 1 ΣΟΡΚΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΜΕ 10 ΚΙΛΑ ΨΑΡΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΠΙΑΕΣ 2 ΚΙΛΑ ΨΑΡΙ ΑΤΕ ΕΣΩ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΠΑΣΜΩΣΕΙΣ ΟΧΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΕΙΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ...... :oops: :oops: :evil: :evil: :twisted: :twisted:
Last edited by theodoulos on Tue Jun 09, 2009 7:50 pm, edited 1 time in total.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Post by marios »

theodoulos wrote:ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΗΓΑΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ, ΣΤΟ ΠΟΣΤΟ ΣΑΣ ΕΝΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ, ΕΧΕΙ ΣΤΗΣΕΙ 4 ΚΑΛΑΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΑΛΛΑ 4
Το πόστο σου μπορεί να είναι και δικό τους και δικό μου και καμια 20αρια άλλον!!!Το ποσα καλαμια χρησιμοποιεί ο κάθε ένας δεν με απασχολεί άφωτου δεν υπάρχει σχετική νομοθεσία (εμενα μου αρέσει να ψαρεύω με ένα καλάμι αντεννα-απικο κάποιου του αρέσει με 4 σύρτες casting)
theodoulos wrote: ΘΑ ΠΕΙΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ''ΕΝΝΕΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΚΥΠΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ'':
Η κύπρος είναι δικη μας :D
theodoulos wrote: ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ''ΣΙΚΛΑ'' ΣΟΥ ΜΕ 2 ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ΚΑΙ 1 ΣΟΡΚΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΜΕ 10 ΚΙΛΑ ΨΑΡΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΠΙΑΕΣ 2 ΚΙΛΑ ΨΑΡΙ ΑΤΕ ΕΣΩ ΣΟΥ.:
όπως το περιγραφής μου θυμίζει σκηνές από σπασιμον ιχθυοτροφείων :o 10 κιλά ψάρι!!...προσωπικά :snooty: δεν θα με απασχολούσε γιατί πιάσανε αυτή 10 κιλά !! αλλα θα με απασχολούσε γιατί έπιασα εγώ μονο 3 ψαρια :doh: (έχτος από κλουβισια ψαρια δεν μπορώ να φανταστώ τέτοια ψαρια).......... και για να μιλήσω και λίγο πιο σοβαρά είναι χιλιοειπωμένα στο φόρουμ πρέπει να σεβόμαστε τα ελάχιστα επιτρεπτά μεγέθη όλοι μας...ενήλικα ψαρια δεν μπορείς να επιβάλεις σε κανένα ποτε θα σταματήσει να ψαρεύει και ποτε πρέπει να φυγή (με εξαίρεση τα φράγματα) ...είναι θέμα του κάθε ενός από εμάς
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ

Post by konstantinos kalogir »

Εντάξει ρε παιδκιά και εγώ ψαρεύκω με 4 καλάμια, μπορεί και με 5. Αλλά εν νομίζω να ενοχλώ κανένα.... :doh: :doh: :doh:
Τωρά για 10 κιλά ψάρι, το πιο πολύ που έπιασα είναι περίπου 3... (όλα άγρια ενοείτε), αν εξεραίσουμε κάποια πιο μεγάλα ψάρια που ανέβαζαν τον δείκτη των κιλών... ως τα 5 κιλά... αλλά όταν σέβεσαι τα επιτρεπόμενα μεγέθη, έτσι καλές μέρες, αν όχι πάντα, αυξάνεις που μόνος σου τα επιτρεπόμενα μεγέθη, ελευθερώνεις τα πιο μικρά (και ας είναι 15-20 εκατοστά μουρμούρες) και κρατάς τες πιο μεγάλες. Αλλά τούτο στον τόπο μας εν πράμα που δύσκολα συμβαίνει..Τωρά τούντες μέρες το μόνο που μπορείς να φκάλεις πολλά κίλα είναι...κούνελλοι,κουνελλόψαρα,λαγοκέφαλοι.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Post Reply

Return to “ANNTENA”