Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by fISHANDCHIPS »

Η εισήγηση μου για ένα αρχάριο και όχι μόνο,που σκοπέυκει για σφύρνες (συνηθησμένου μεγέθους),λαυράκια ...

-Ένα καλάμι cw 5-15gr (να μπορεί να ρίξει μίκρα τεχνιτά και να ευχαριστιέτε το τράβημα του ψάριου)
-Μηχανούα μέχρι 2500
-Νήμα 10-12mm
-τεχνίτα ψαράκια 5-15gr
yo-zury - crystal minnow(χρώματα πολλά ,διαλέγης και πέρνεις) + το κλασσικό ασπρο με κόκκινο κεφάλι
και μια φάσουσα άλλα - τουλάχιστο οι σφύρνες εν έχουν ιδιαίτερες προτιμήσεις
και κανένα κουταλούι nickel τζε κανεί
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

demetris.savva
Posts: 29
Joined: Fri Oct 17, 2008 9:36 am

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by demetris.savva »

e file ti ennoeis -Μηχανούα μέχρι 2500 ??? ti en touto?

fragkiskos
Posts: 25
Joined: Mon Mar 03, 2008 10:23 am
Location: Sassari

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by fragkiskos »

maratheftis wrote:σε συνεχεια του προηγουμενου...επιασα ενα καλαμι spinning με μηχανουα olympous εβαλα πανω 40 μισηνα αλλα αμαν καμω cast πλεκεται,.εν ξερω γιατι,,,εκοιταξα stopper ktl φενουνται οκ,,, εν πολλα χοντρη ι μισηνα? εν πολλα ελαφρυ το lure... εν το combo rod and reel της anglermania
file na sou pw eixa k gw ena olpympus k mou ekane sinexeia nera...pira ena oraio mitchelaki k elysa to problima mou! ;)

demetris.savva
Posts: 29
Joined: Fri Oct 17, 2008 9:36 am

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by demetris.savva »

παιδια τα ψαρακια τα ψευτικα τι τιμες εχουν περιπου?

fragkiskos
Posts: 25
Joined: Mon Mar 03, 2008 10:23 am
Location: Sassari

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by fragkiskos »

demetris.savva wrote:παιδια τα ψαρακια τα ψευτικα τι τιμες εχουν περιπου?
apo 3€ mexri 40-45€...katalabaineis oti h erwthsh einai polly genikh!! ;)

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by AggelosLRK »

το καλυτερο εργαλειο για spinning ειναι η βαρκα,μονο που θα αποφευγω τον καθε πελλο της παραλιας ειμαι happy

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by Greg »

AggelosLRK wrote:το καλυτερο εργαλειο για spinning ειναι η βαρκα,μονο που θα αποφευγω τον καθε πελλο της παραλιας ειμαι happy

+ 100000000.. Να μπαινεις μεσα φιλε και να οδηγας προς στρατηγικα σημεια, παρα να καμεις ακροβατικα και να περπατας κατι χιλιομετρα μεχρι να φτασεις εκει που θελεις.

Λοαρκαζω να αγορασω ενα φουσκοτο για αυτο τον σκοπο
Esox Lucius

demetris.savva
Posts: 29
Joined: Fri Oct 17, 2008 9:36 am

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by demetris.savva »

σωστά.. πρώτα απόλα φιλε να σου πω ότι στόχος m είναι τα λαβράκια. το καλάμι m είναι ύψος 2.70 και λαλεί 10-30g.. πέμου εσύ τι ψαράκι μου προτείνεις να αγοράσω και ποσα γραμμάρια και αν μπορείς να μου πεις και την τιμή θα σου ήμουν ευγνώμων..

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by fISHANDCHIPS »

Greg wrote:
AggelosLRK wrote:το καλυτερο εργαλειο για spinning ειναι η βαρκα,μονο που θα αποφευγω τον καθε πελλο της παραλιας ειμαι happy

+ 100000000.. Να μπαινεις μεσα φιλε και να οδηγας προς στρατηγικα σημεια, παρα να καμεις ακροβατικα και να περπατας κατι χιλιομετρα μεχρι να φτασεις εκει που θελεις.

Λοαρκαζω να αγορασω ενα φουσκοτο για αυτο τον σκοπο
fISHANDCHIPS wrote:xaxax ...τζινη την μπανιέρα είχα την αρκετές φορές μες τα πόθκια μου ... μια αγκυρούα θέλει και κάμνει για ψάρεμα κοντα στην ακτή ... αλλά και το fishing kayak ε καλή ιδέα για πρωινά ψαρέματα οσπού εν ήσυχη η θάλασσα :idea: :idea: :idea:
κάμνεις και γυμναστική ,ασυλα sport fishing ... aαν τζε ε παραπάνω για λίμνες :twisted:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by MariosK »

AggelosLRK wrote:το καλυτερο εργαλειο για spinning ειναι η βαρκα,μονο που θα αποφευγω τον καθε πελλο της παραλιας ειμαι happy
Συμφωνώ απόλυτα. Spinning-trolling (όι όμως με γαουροκάλαμα) που βάρκα είναι η υπέρτατη απόλαυση :mrgreen:.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by Giorkos »

demetris.savva wrote: πέμου εσύ τι ψαράκι μου προτείνεις να αγοράσω και ποσα γραμμάρια και αν μπορείς να μου πεις και την τιμή θα σου ήμουν ευγνώμων..
φίλε,

μήν πιάσεις ψαράκι....πιάσε ΨΑΡΑΚΙΑ !!!!! έκαμα το λάθος και αγόρασα 2 μόνο...ένα γοπλερ και ένα που βουττά....εψάρευκα σήμερα με το γοπλερ...έσιρα καμιά 10αρκα΄φορε΄ς ...εκοράτζισε τις 2...εκόπην μου στην τρίτη :twisted: :twisted: :twisted:

επαρέτησα τα τζαι έμεινα χάσκοντας...γιαυτό αγόρασε μερικά να μεν πάθεις ότι εγώ :wink:

α..εμ το καλάμι του καστινκ εψάρεφκα ματς (αν εν σωστ΄ςο ο όρος ) και έκαμα C&R ένα Μούρα Μπούρα (Μούρμουρο...μουρμουρούιν κατακρίβειαν) :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by fISHANDCHIPS »

:)
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by HellRider »

kαλα αν τσιμπισει κανενα μεγαλο ψαρι εν θα ποκουπιστει το κανο?? :shock: :lol: :lol:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Spinning κατά τις βραδινές ώρες.

Post by MariosK »

Κάποιος το δοκίμασε τζε απ' ότι φαίνεται εν έχει κανένα πρόβλημα :D

http://revver.com/video/477189/kayak-fi ... wfin-tuna/

Post Reply

Return to “SPINNING”