spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

NikolasPhilippou
Posts: 68
Joined: Thu Apr 24, 2014 10:16 am

spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by NikolasPhilippou »

Για σασ. Σασ παρακαλο μπορει καπιοσ να μου πει καπια καλα σειμια και περιοχεσ στην κυπρο για shore jigging και spinning.Εδω και καιρο ψαρευω με τον πατερα μου αλλα δεν βρικαμε τιποτα το αξιολογο

NikolasPhilippou
Posts: 68
Joined: Thu Apr 24, 2014 10:16 am

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by NikolasPhilippou »

εαν δεν ξερετε για περιοχεσ πεστε μου πληροφοριεσ για την τεχνικη η τα ψαρια που τσιμπανε πιο πολυ και πυ συνηθοσ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by AggelosLRK »

Δεν υπαρχει κανε μυστικο φιλουι μου στις παραλιες,το λοιπον πιανεις το αυτοκινητο και ξεκινας απο τον ΚΟΤ πριν την δεκελεια και φτανεις μεχρι το ζυγι.Ειναι μια παραλια που σιγουρα ολο και κατι θα σου δωσει.

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by senior »

Ο ανθρωπος ρωτησε για ψαροτοπους οχι για την ακτογραμμη της Κυπρου!
(Απο Δεκελια μεχρι Ζυγι....) ! Αποσταση ..........5 Km. εεε... 10; 20;
:violin:
Φιλε εγω πιστευω να πας στα απαγορευμενα.... Αμαθουντα!
Λοιπον καλα τα αστεια αλλα για να μιλησουμε σοβαρα πιστευω καλος ψαροτοπος ειναι στους ¨Γυπες ¨ δηλαδη κατω απο το ιερο του Απολλωνα. Το προβλημα ειναι η προσβαση αλλα λιγο καταβαση/αναβαση κανει καλο στην υγεια.
:dance:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by AggelosLRK »

senior wrote:Ο ανθρωπος ρωτησε για ψαροτοπους οχι για την ακτογραμμη της Κυπρου!
(Απο Δεκελια μεχρι Ζυγι....) ! Αποσταση ..........5 Km. εεε... 10; 20;
:violin:
Εσυ κλεινεις ραντεβου με τα ψαρια? ουτε εποχες σας απασχολουν ουτε τα ρευματα ουτε ο καιρος. Απλα να μπει στο GPS ο μαγικος τοπος ο κρυμμενος παραδεισος που παμε εμεις οι μυστικοπαθεις και κραταμε για εμας,το εφτασφραγιστο μυστικο!!
Ουτε ενας να ρωτησει για εξοπλισμο,αν αυτα που κανει ειναι σωστα.. περιοδοι αναπαραγωγης και φασης της σεληνης? ααα αυτα ειναι ψιλα γραμματα.. τι μας ζαλισεις και εσυ τωρα..
Η νεα γενια ψαραδων του facebook :clap: :clap:

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by senior »

Επιμενω φιλε οτι για ψαροτοπο μιλησε ο ανθρωπος. Τωρα πιος μιλησε για μυστικοπαθεις; Οταν καποιος σε ρωταει για κατι η δεν μιλας η του δινεις μια συγκεκριμενη απαντηση και οχι του τυπου ψαρεψε σ´ολη την Κυπρο καπου θα βρεις ψαρι!
Ποιος μιλησε για μυστικο! Και σιγα το μυστικο εαν υπαρχει!! :doh: να το χαιρεσαι :clap:
Για τα υπολοιπα .. Περιοδους, εξοπλισμοος κτλ σωστα ειναι εαν δεν ξερει να ρωτησει. Αλλα βλειπεις εγω ο ¨νεος ¨ ψαρας του facebook δεν θελω να κανω τον ¨παλιο¨ καθηγητη γιατι μπορει ο ανθρωπος να ξερει καλυτερα απο εμενα :ugeek: Βλειπεις δεν ειναι μονος του. Παει με τον πατερα του ψαρεμα! ( πιθανον ο πατερα του η και ο ιδιος να ειναι γνωστες των τεχνικων, να εχουν καλο εξοπλισμο και τα λοιπα... Ας που ειναι και πιο ´παλιος´ αλλα εσυ τα ΞΕΡΕΙΣ ολα!εγω ηθελα λοιπον να του κανω μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ εισηγηση. Τιποτα αλλο και δεν μιλησα ποτε για εσας αλλα για σενα!
Και για να μιλουμε ελληνικα εγω του ειπα μια τοποθεσια ....που εαν παει πιθανον και να πιαςει τιποτα γιατι ετσι οπως καταντησες τη Κυπρο δεν ουτε για αθερινα εν το βλεπω! :snooty:
Καλη φωτηση!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by admin »

senior wrote:Ο ανθρωπος ρωτησε για ψαροτοπους οχι για την ακτογραμμη της Κυπρου!
(Απο Δεκελια μεχρι Ζυγι....) ! Αποσταση ..........5 Km. εεε... 10; 20;
:violin:
Φιλε εγω πιστευω να πας στα απαγορευμενα.... Αμαθουντα!
Λοιπον καλα τα αστεια αλλα για να μιλησουμε σοβαρα πιστευω καλος ψαροτοπος ειναι στους ¨Γυπες ¨ δηλαδη κατω απο το ιερο του Απολλωνα. Το προβλημα ειναι η προσβαση αλλα λιγο καταβαση/αναβαση κανει καλο στην υγεια.
:dance:

Στους γύπες στον Απόλλωνα πρέπει

1) πρώτ ανα παρατηρήσει καλά την περιοχή απο ψιλα΄γιατί μπορεί αν είναι γεμάτη δίκτυα απο κάτω
2) να προσέχει πολύ απο φίνες γιατί μέχρι να πάεις κάτω υπάρχουν πολλές πιθανότητες να δώσεις πάνω σε καμιά
3)να έχει μαζί του σπρεϊ για κουνούπια γιατί τώρα ξεκινούν και υπάρχουν αρκετά στην περιοχή

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by admin »

NikolasPhilippou wrote:Για σασ. Σασ παρακαλο μπορει καπιοσ να μου πει καπια καλα σειμια και περιοχεσ στην κυπρο για shore jigging και spinning.Εδω και καιρο ψαρευω με τον πατερα μου αλλα δεν βρικαμε τιποτα το αξιολογο

για shore jigging οι περιοχές πρωταρά -αγίας νάπας πρός άγιους αναργύρους είανι καλή αλλά περισσότερο χειμώνα τώρα με τον τουρισμό μπορείνα πιάσεις κανένα τουρίστα. Για spinning προτίμησε έξω απο λιμάνια και αλιευτικά καταφύγια

solpa
Posts: 14
Joined: Tue Oct 29, 2013 8:09 am

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by solpa »

....
Last edited by solpa on Sat Apr 26, 2014 8:49 am, edited 1 time in total.

solpa
Posts: 14
Joined: Tue Oct 29, 2013 8:09 am

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by solpa »

AggelosLRK wrote: ουτε εποχες σας απασχολουν ουτε τα ρευματα ουτε ο καιρος. Απλα να μπει στο GPS ο μαγικος τοπος ο κρυμμενος παραδεισος που παμε εμεις οι μυστικοπαθεις και κραταμε για εμας,το εφτασφραγιστο μυστικο!!
Ουτε ενας να ρωτησει για εξοπλισμο,αν αυτα που κανει ειναι σωστα.. περιοδοι αναπαραγωγης και φασης της σεληνης?
Αγγελε θα μπορούσες, μια και ειμαι και εγω αρκετα αρχαριος και ειδικά στο spinning, να μου πεις για τα ρευματα, φασεις της σελινης, ωρες, τεχνικες ανάκτησης κλπ. Η αν υπαρχει κατι στο ιντερνετ να διαβασω? Εγω πιστευω οτι αυτα ειναι τα πιο σημαντικα και μετα ο τοπος.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by AggelosLRK »

senior wrote:Επιμενω φιλε οτι για ψαροτοπο μιλησε ο ανθρωπος. Τωρα πιος μιλησε για μυστικοπαθεις; Οταν καποιος σε ρωταει για κατι η δεν μιλας η του δινεις μια συγκεκριμενη απαντηση και οχι του τυπου ψαρεψε σ´ολη την Κυπρο καπου θα βρεις ψαρι!
Ποιος μιλησε για μυστικο! Και σιγα το μυστικο εαν υπαρχει!! :doh: να το χαιρεσαι :clap:
Για τα υπολοιπα .. Περιοδους, εξοπλισμοος κτλ σωστα ειναι εαν δεν ξερει να ρωτησει. Αλλα βλειπεις εγω ο ¨νεος ¨ ψαρας του facebook δεν θελω να κανω τον ¨παλιο¨ καθηγητη γιατι μπορει ο ανθρωπος να ξερει καλυτερα απο εμενα :ugeek: Βλειπεις δεν ειναι μονος του. Παει με τον πατερα του ψαρεμα! ( πιθανον ο πατερα του η και ο ιδιος να ειναι γνωστες των τεχνικων, να εχουν καλο εξοπλισμο και τα λοιπα... Ας που ειναι και πιο ´παλιος´ αλλα εσυ τα ΞΕΡΕΙΣ ολα!εγω ηθελα λοιπον να του κανω μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ εισηγηση. Τιποτα αλλο και δεν μιλησα ποτε για εσας αλλα για σενα!
Και για να μιλουμε ελληνικα εγω του ειπα μια τοποθεσια ....που εαν παει πιθανον και να πιαςει τιποτα γιατι ετσι οπως καταντησες τη Κυπρο δεν ουτε για αθερινα εν το βλεπω! :snooty:
Καλη φωτηση!
αν θυμωσες πιες ξυδι,εγω ξερω τι λεω.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by AggelosLRK »

solpa wrote:
AggelosLRK wrote: ουτε εποχες σας απασχολουν ουτε τα ρευματα ουτε ο καιρος. Απλα να μπει στο GPS ο μαγικος τοπος ο κρυμμενος παραδεισος που παμε εμεις οι μυστικοπαθεις και κραταμε για εμας,το εφτασφραγιστο μυστικο!!
Ουτε ενας να ρωτησει για εξοπλισμο,αν αυτα που κανει ειναι σωστα.. περιοδοι αναπαραγωγης και φασης της σεληνης?
Αγγελε θα μπορούσες, μια και ειμαι και εγω αρκετα αρχαριος και ειδικά στο spinning, να μου πεις για τα ρευματα, φασεις της σελινης, ωρες, τεχνικες ανάκτησης κλπ. Η αν υπαρχει κατι στο ιντερνετ να διαβασω? Εγω πιστευω οτι αυτα ειναι τα πιο σημαντικα και μετα ο τοπος.
Σου εστειλα ΠΜ

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by pavlos_agianapitis »

Εγώ ενα πράμα θέλω να πω τζαι έθελα να το πω πολλην τζαιρο. Ότι πιον εν βοηθα σχεδον κανενας vip ή αλλοι πιο παλεοι για να απαντιθούν τυχον απορίες. Ασπούμε πιο παλλία εγινίσκετουν διάλογος τζαι οι παλεοί του φορουμ εβοηθούσαν παραπάνο. π.χ ανοιξα πριν κατι μηνες θεμα για shore jigging εγώ που εν υπάρχει καπου στο φορουμ για να καμουμεν λιο διάλογον, να μαθευτει λιο η τεχνικη στην Κύπρο τζαι να δω τη παιζει με τα Κυπριακα δεδομενα(περαζματα, π.αναπαρογωγης εποχες κ.τ.λ). Εχεσαμε ούλοι.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

labraxcy
Posts: 126
Joined: Mon Feb 25, 2013 8:11 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by labraxcy »

Παυλο ειναι λαθος ρε φιλε να βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι ,εγω ειμαι υπερ στο να ανεβαινει το επιπεδο και το χω πει πολλες φορες οτι μονο ανεβενοντας το επιπεδο και εχοντας περισσοτερους καλους ψαραδες θα παει μπροστα τουτος ο τοπος,εγω τουλαχιστον προσωπικα σε αυτα που ασχολουμε οσες φορες και οσοι φιλοι ειτε μεσο φορουμ ,ειτε προσοπικα,ειτε τιλεφωνικα ,ιμουν και ειμαι εκει παντα και με την καλητερη προθεση,οσο για τον αγγελο αποτι ξερο ο ανθρωπος ειτε στο μαγαζι ειτε οπουδιποτε αλλου ποτε δεν αρνιθικε να βοηθησει απλος εγω αυτο που καταλαβα επειδη οι νεοι δεν μπορουν να το καταλαβουν και συμβενει αρκετα αυτο το πραμα ,ηθελε να τονισει οτι χαθικε η ουσια καπως στο ψαρεμα τελευταια και το βλεπω και γω καπως αυτο παω ψαρεμα και μπορει να βγαλω ενα ψαρι και με ρωτανε που το πηρες και δεν ρωτανε ολα τα αλλα που θα τον βοηθισουν οστε να γινει καλητερος ψαρα να ανεβει επιπεδο ,και να μπορει να βγαζει ψαρια και εκει που δεν πιανει γιατι εκει ειναι τα ψαρια ,αυτο πιστευω ηθελε να πει ο αγγελος απλα μπορει να ηταν καπως πιο εντονος, γιαυτο παιδια να μην τσακονομαστε με το παραμηκρο και οτι απορια υπαρχει εχει παιδια που ειναι προθημοι να βοηθισουν, και ναι να τα εχουμε ασχημα με αυτους που πραγματικα δεν θελουν το καλο μας ,με αυτους που δεν θελουν να υπαρχει λεπι στις θαλασσες μας ,και φρονριζουν πολυ καλα γιαυτο !

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by admin »

[quote="pavlos_agianapitis"]Εγώ ενα πράμα θέλω να πω τζαι έθελα να το πω πολλην τζαιρο. Ότι πιον εν βοηθα σχεδον κανενας vip ή αλλοι πιο παλεοι για να απαντιθούν τυχον απορίες. Ασπούμε πιο παλλία εγινίσκετουν διάλογος τζαι οι παλεοί του φορουμ εβοηθούσαν παραπάνο. π.χ ανοιξα πριν κατι μηνες θεμα για shore jigging εγώ που εν υπάρχει καπου στο φορουμ για να καμουμεν λιο διάλογον, να μαθευτει λιο η τεχνικη στην Κύπρο τζαι να δω τη παιζει με τα Κυπριακα δεδομενα(περαζματα, π.αναπαρογωγης εποχες κ.τ.λ). Εχεσαμε ούλοι.[/quot

Φιλε Παυλο σχεδον κανεις δεν ασχοληθηκε σοβαρα με αυτη την τεχνικη μην το περνης προσωπικα κσι χρονια πολλα

Post Reply

Return to “SPINNING”