αξιζει??

Γιώργοs
Posts: 25
Joined: Mon Nov 14, 2011 1:22 am

Re: αξιζει??

Post by Γιώργοs »

χμμμ.. και διαβασα τοσο καλεσ κριτικεσ για αυτο το μοντελλο!!αλλα τωρα μακρια!! :P εχεισ κανενα αλλο μοντελλο υποψη σου αγγελε σ αυτη την τιμη? επισησ αν ειναι δυνατο να μ πεισ κ πωσ σου φαινεται το προηγουμενο καλαμι που αναφερα? το πηρα απο το ebay σε τιμη ευκαιρεια αλλα δεν ξερω αν ειναι και πολυ καλο...

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: αξιζει??

Post by AggelosLRK »

Απο πειρα ξερω οτι τα καλαμια της Daiwa ειναι λιγο πιο σκληρα απο τα γιαπωνεζικα,τωρα 10 ποδια ειναι καλα αν ψαρευεις απο παραλια,αλλα στα βραχια ενα εχεις προβλημα με τον χωρο.
Απο μηχανες αν διαθετεις πανω κατω 100 ευρο θα σου ελεγα για
PENN Affinity AF 4000
SHIMANO AERNOS 4000 FA

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: αξιζει??

Post by marios »

AggelosLRK wrote:Απο πειρα ξερω οτι τα καλαμια της Daiwa ειναι λιγο πιο σκληρα απο τα γιαπωνεζικα,τωρα 10 ποδια ειναι καλα αν ψαρευεις απο παραλια,αλλα στα βραχια ενα εχεις προβλημα με τον χωρο.
Απο μηχανες αν διαθετεις πανω κατω 100 ευρο θα σου ελεγα για
PENN Affinity AF 4000
SHIMANO AERNOS 4000 FA
:handgestures-thumbupright: :arrow: http://www.ebay.it/sch/i.html?_nkw=SHIM ... m270.l1313
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Γιώργοs
Posts: 25
Joined: Mon Nov 14, 2011 1:22 am

Re: αξιζει??

Post by Γιώργοs »

ειναι σκληρο οντωσ αγγελε... μονο η μυτη του καλαμιου ειναι ευαισθητη.. να σου πω την αληθεια διαλεξα το συγκεκριμενο επειδη ειναι 4 κομματια κ ετσι θα το μεταφερω πιο ευκολα απο αγγλια-κυπρο και επειδη ολοι μεσα στα φορουμ ελεγαν πως για βραχια και παραλια πιο καλα ειναι αυτα που ειναι 10 ποδια. η aernos μου αρεσει παραπολυ διοτι ειναι ιδια σχεδον με την stradic ci4, αλλα βεβαια θα πρεπει να φυλαξω λιγα παραπανω χρηματα για να την παρω μιασ και ειναι καμια 20 λιρεσ πιο ακριβη απο την exceler x. θα μου προτεινεσ να πουλησω το daiwa whisker και να πιασω κατι αλλο μιασ και το πηρα σε τιμη ευκαιρειασ κ ειναι σχεδον καινουργιο?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: αξιζει??

Post by AggelosLRK »

κρατα το και στην πορεια θα κρινεις μονος σου,μπορει και να σε ικανοποιει ειδικα αν εισαι και ψηλος πανω απο 1.80

Γιώργοs
Posts: 25
Joined: Mon Nov 14, 2011 1:22 am

Re: αξιζει??

Post by Γιώργοs »

ψηλος δεν ειμαι αγγελε.. :P αλλα σε ευχαριστώ παραπολυ... με βοηθησες παρα πολυ με τισ συμβουλεσ σου και σιγουρα θα εχω καλυτερο ξεκινημα τωρα με τι βοηθεια σου!! μαλλο τον αλλο μηνα θα εχω λευτα για τη μηχανη κ θα του δωσω του σπιννινγ να αψει οπωσ λεμε κ στην κυπρο :P!

User avatar
djvader
Posts: 21
Joined: Sat Aug 28, 2010 10:05 pm
Location: Ελλαδα-Π.Φαληρο
Contact:

Re: αξιζει??

Post by djvader »

EVANTHIS LOIZOU wrote:ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ Γιωργο απο μια Βροχερη Κυπρο :D :D
Οντως τα πραγματα στην Θαλασσα ειναι αρκετα δυσκολα εδω στον τοπο μας.
Αν θελεις ομως, και αυτη ειναι η συμβουλη μου σαν ο "γερος" της παρεας, ειναι να ασχοληθεις με το ψαρεμα στα φραγματα μας με εμφαση στο Λαβρακι.

Γιώργο καλησπέρα.
Γνωρίζοντας τον άνθρωπο που σου έγραψε το παραπάνω μήνυμα (τον οποίο σέβομαι βαθύτατα) και έχοντας πάει δύο φορές στην ζωή μου στην Κύπρο και τις δύο για ψάρεμα μεγαλόστομου, σου λέω πως πραγματικά αξίζει τον κόπο να γνωρίσεις από κοντά, αυτό το πανέμορφο είδος που λέγεται: Largemouth bass.
Αν το κάνεις, θα σε συμβούλευα να σεβαστείς την απίστευτη δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά ( http://www.cyprusfaa.com ) στα φράγματα με τους εμπλουτισμούς και παρά τις αντίξοες συνθήκες έχουν καταφέρει άθλους, πίστεψέ με.

Υ.Γ. Περιμένω την επόμενη φορά που θα καταφέρω να ξαναέρθω στα μέρη σας και να ξαναδώ από κοντά τα παιδιά που γνώρισα εκεί (και κάνα μεγαλόστομο δεν θα με χάλαγε) :D
Υ.Γ.2 Συνεχίστε παιδιά την προσπάθεια. :handgestures-thumbup:

Post Reply

Return to “SPINNING”