Spinning απο παραλια

takis_koll
Posts: 11
Joined: Sat Mar 26, 2011 11:41 pm

Re: Spinning απο παραλια

Post by takis_koll »

Το γοφαρι αδερφε Ελλαδα........Το καλαμι οπου κ να εισαι,οσο πιο μακρυ ειναι τοσο πιο μακρυα θα στελνεις το τεχνητο σου... :D :D

Nikolas Nklou

Re: Spinning απο παραλια

Post by Nikolas Nklou »

συμφωνω και με τους 2 σας..γιαννο δεν νομιζω να ψαρευω αποκλειστικα λαυρακια αλλα και οτι διποτε αλλα αρπακτικα εχουμε στην κυπρο....τακη οταν θα παω ελλαδα μπορει να τα καταφερω να παω ενα γρηγορο ψαρεμα μηπως πιασω κανενα γοφαρακι :D :D :D :D :pray:

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Spinning απο παραλια

Post by christos nic »

nikolasarkaka wrote:ειπα τζε εγω ρε φιλε ηρταν τα γοφαρια στην κυπρο :lol: :lol: :lol:
εχουμε και μεις γοφαρια στην κυπρο...........τουλαχιστον καμια 20αρια :lol: ακουσα παλιοτερα οτι πιασαν 1-2 προς παφο μεριες!

Nikolas Nklou

Re: Spinning απο παραλια

Post by Nikolas Nklou »

christos nic wrote:
nikolasarkaka wrote:ειπα τζε εγω ρε φιλε ηρταν τα γοφαρια στην κυπρο :lol: :lol: :lol:
εχουμε και μεις γοφαρια στην κυπρο...........τουλαχιστον καμια 20αρια :lol: ακουσα παλιοτερα οτι πιασαν 1-2 προς παφο μεριες!
πιο παλια μπορει να ειχε αλλα με τους δυναμιτες που εβαζαν εν εμεινε τιποτε.. :( :(

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Spinning απο παραλια

Post by christos nic »

giannosP wrote:Ναι, αλλα ενεν μονο το μηκος του καλαμι αλλα και το ειδος του τεχνιτου π.χ το κουταλακι εν ενα τεχνιτο που εχει μεγαλη αντισταση στον αερα και χαμηλα gr. βαρος (το σειγκεκριμενο που χρισιμοποιο ειταν 3γρ.).Τωρα κατα ποσων ενα σε βοηθηση το θεμα με το μηκος του καλαμιου, πρεπει να δεις και το c.w του καλαμιου.Λογο του οτι τα λαυρακια, εν τζαμε που σπαζει το κυμα( αν καμνω λαθος διορθοστε με) νομιζω εν θα χριαστης και τοσο μακρινες βολες.
Φιλε Γιαννο το λαβρακι μπορει να βρεθει παντου!!!!,πολλες φορες βρισκετε μεταξυ βραχων κτλ με σκοπο την ενεδρα..κυνηγα στην και στην θολουρα και σε δυνατα ρευματα..λαβρακι καθαρα αγριο που πηρα μια φορα σε σπιννιγκ(ολοχρυσο με εμφανεις διαφωρες απο του ιχθυοτροφιου )οχι γριζο κτυπησε πολλα κοντα απο τους βραχους..ομως η μεγαλη βολη σιγουρα κατα την αποψη μου σου δινει μεγαλυτερες ευκαιριες..
στην προηγουμενη σου απαντηση ειπες για το λαβρακι πως ειναι το πρωτο σου και το τελευταιο..τι εννοεις φιλε τελευταιο.. για το μεγεθως που ηταν πολυ μικρο?
εγω φιλε μου χωρις να θελω να σε κατηγορισω η να καμω τον δασκαλο (σιγουρα ηταν το πρωτο σου καταλαμβαινω και ωραια η εμπειρια σου επισης)θα το εβαζα πισω να μεγαλωσει να γεννηση και παλε την χαρα του θα την επερνα διπλα :wink: !

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Spinning απο παραλια

Post by giannosP »

φιλε, Christo το οτι ειταν μικρο ενοιητε. Πολλα ακουσα για τα λαυρακια,απο παλιους ψαραδες,π.χ οτι ειναι τοσο εξειπνα και δησκολα τα ξεγελας, τωρα γιατι αραγε αυτο το λαυρακι,ξεγελαστικε απο εμενα αυτο παραμενει μυστιριο :lol:.Και συμφωνω απολειτα οτι επρεπε να το απελευθεροσω, αλλα λογο της απειριας μου σε αυτο το ψαρεμα δεν μπορεσα.
Life is a game....Fishing is serious!

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: Spinning απο παραλια

Post by christos nic »

Φιλε το πως το ξεγελασες ειναι μαλλον λογω του κυμματισμου που υπηρχε..τωρα για το λαβρακι πολλα λενε, ακουσα και εγω αρκετα..το θεμα ειναι να τα ακους να τα εχεις υποψη και να παρακολουθας στα ψαρεματα σου τι πραγματικα συμβαινει..εγω αυτα που ειπα ειναι πραγματα που τα ειδα με τα ματια μου στα ψαρεματα μου..εγω θα πω επιθετικο αρκετα(μιλω για το αγριο)! δεν εχω πολλες εμπειριες σε αγριο λαβρακι για να πω περισσοτερα..το λαβρακι ομως του υχθιοτροφιου ειναι αρκετα ευκολο να το παρεις συνηθως απο παραλια με μικρα σιλικονουχα(ζοκες)

Nikolas Nklou

Re: Spinning απο παραλια

Post by Nikolas Nklou »

εχτες εκαμα την δευτερη μου εξορμηση με spinning,παντα απο παραλια και εδεχτηκαμε ωραια χτυπηματα απο μια λιτσα :!: :!: :!: μονο που επειδη εν ξερω καλα ακομα εν εκαταφερα να την πιασω :oops: :cry: :cry: και το αλλο σημερα εκοψα το popper μου της duel και κλεω το ακομα :cry:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Spinning απο παραλια

Post by chrysanthos9 »

μεγαλη λιτσα ρε φιλε ? ατε αθριο μακαρι να την πιασεις :D
Rememper always someone waiting for you at home

Nikolas Nklou

Re: Spinning απο παραλια

Post by Nikolas Nklou »

ετσι οπως την ειδα ρε φιλε πρεπει να εφκαλε 1+ kg :o :o :o :o εκαμε μου τσε το τεχνιτο λιο γεριμο ....αυριο ρε φιλε εν νομιζω να την ξαναδω γιατι εμεινα διχως το popper μου :( :( :( :(

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Spinning απο παραλια

Post by chrysanthos9 »

μια χαρα :D μα εν δυνατον να εν κοντα και να σιρεις τεχνητο και να μεν το τσιμπησει ρε φιλε?
Rememper always someone waiting for you at home

Nikolas Nklou

Re: Spinning απο παραλια

Post by Nikolas Nklou »

που ενα παεις spinning ρε Χρυσανθε μιλουμε.... :D :D επρεπε ποτζι στους τοπους μας να πιαεις τζε κατι με spinning :? :?

ΔΗΜΗΤΡΗΣΑΛΕ3
Posts: 1
Joined: Sat Apr 30, 2011 9:06 pm

Re: Spinning απο παραλια

Post by ΔΗΜΗΤΡΗΣΑΛΕ3 »

ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΝΙΝΚ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑ :character-ariel:

Post Reply

Return to “SPINNING”