Καλάμι και μηχανή

Post Reply
User avatar
alive
Posts: 30
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:47 am

Καλάμι και μηχανή

Post by alive »

Για σε όλους.
Θα ήθελα τη βοήθεια σας για την αγορά ενός set καλαμιού και μηχανής για spinning. Τα χρήματα που θα διαθέσω είναι περίπου 150~200 ευρώ. Σκοπεύω να ασχοληθώ με spinning στη θάλασσα (από την ακτή). Θα προτιμούσα allround λύση.
Ευχαριστώ :ugeek:
no singature

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by gptochos »

Πιασε ενα καλαμι spinning 10-30 gr και μια μηχανουα 25-30αρα! Εγω που ξεκινω τώρα εχω καλαμι 10-30γρ και μια μηχανουα 35αρα που την ειχα για casting αλλα εβολεψε με σε spinning!

Αν εισαι απο Λευκωσία πηαινε στα μαγαζια και θα σε βοηθήσουν στο στήσιμο του καλαμιού σου!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by konstantinos kalogir »

Προτίμα ύψος καλαμιού 2.70-2.75, αφού θα ψαρεύεις θάλασσα θέλεις ένα αρκετά ψηλό καλάμι... (Για αρχή) :) Όσο αφορά τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστηκά του θα συμφωνήσω με τον ptocho!! Cave, Greg, βοηθάτε λίο παραπάνω εσείς που το κατέχετε καλύτερα το πράμα!!

User avatar
alive
Posts: 30
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:47 am

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by alive »

Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταποκριση σας :D
Επιπλέον να σας πω ότι σκεφτομαι να αγοράσω από internet, όποτε αν έχετε να μου πείτε πιο συγκεκριμένες λύσεις βάση της εμπειρίας σας θα το εκτιμούσα.
Thanx
no singature

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by fISHANDCHIPS »

alive wrote:Επιπλέον να σας πω ότι σκεφτομαι να αγοράσω από internet, όποτε αν έχετε να μου πείτε πιο συγκεκριμένες λύσεις βάση της εμπειρίας σας θα το εκτιμούσα.
Thanx
υπάρχουν καλά καλαμια και μηχανές που θα κάμνουν την δουλειά σου, που την ντοπια αγορά και βρίσκεις και σε καλές τιμές ... νομίζω δεν υπάρχη λόγος
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by konstantinos kalogir »

alive wrote:Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταποκριση σας :D
Επιπλέον να σας πω ότι σκεφτομαι να αγοράσω από internet, όποτε αν έχετε να μου πείτε πιο συγκεκριμένες λύσεις βάση της εμπειρίας σας θα το εκτιμούσα.
Thanx
Όταν έχεις να κάμεις με αγορά καλαμιού ή μηχανισμού προσωπική μου άποψη είναι πως πρέπει να το πιάσεις στα χέρια σου, και όχι απλά να δεις μια φωτογραφία που ένα σάιτ. Τωρά βέβαια αν έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου το οποίο το ψαρέυει κάποιος γνωστός σου ή anw έπεσε κάποια στιγμή στα χέρια σου, τότε το ιντερνετ δεν ειναι άσχημη επιλογή.. Πάντα προσωπική μου άποψη..

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε alive! Καλησπερα :)
ΑΝ θελεις και την δικη μου αποψη, στο price range για το οποιο ενδιαφερεσαι, σε διαβεβαιω οτι στην τοπικη αγορα υπαρχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ προτασεις.
Καποιοι εισαγωγεις μπορει να σου δωσουν ακομη και επιλογη να παραγγειλης καποια πραγματα.
Πες μου απο που εισαι να σου συστησω καποια καταστηματα αν θελεις.
Απο το εξωτερικο αξιζει αν θα φερης ακριβα πραγματα η αν δεν θα πληρωσης ναυλο και φορους :idea: :idea:

User avatar
alive
Posts: 30
Joined: Thu Dec 06, 2007 6:47 am

Re: Καλάμι και μηχανή

Post by alive »

Μένω στη Λευκωσία.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
no singature

Post Reply

Return to “SPINNING”