Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post Reply
User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by AggelosLRK »

Εχετε μηχανισμους σπασμενους,σκουριασμενους,παλιους και δεν τους χρειαζεστε,κοινως θελετε να απαλλαγειτε απο αυτους?Ειναι κριμα να τους πεταξετε στα σκουπιδια ενω θα μπορουσατε να βοηθησετε καποιον αλλο να επισκευασει τον μηχανισμο του και καμια μερα να επισκευασετε και τον δικο σας!
Ανταλλαζω τις υπηρεσιες μου για οποιοδηποτε μηχανισμο ανεξαρτητου μαρκας και καταστασης,παρεχω εκπτωσεις σε αναβαθμησεις των μηχανισμων σας ακομα και χρηματα αν ο μηχανισμος σας ειναι επωνυμης εταιριας οπως Shimano,Daiwa, κτλ.
Υπαρχει μια πολιτικη με μερικες εταιριες οι οποιες δεν παραγουν εξαρτηματα για να υποστηριξουν τους μηχανισμους τους με αποτελεσμα παρα πολυ ψαραδες να αφηνουν στην ακρη εναν μηχανισμο ο οποιος χρειαζετε μια μικρη αντικατασταση εξαρτηματος και ο οποιος κοστιζει ακομα και 50-60-70ευρο!
Δυστηχως και οι μεταπωλητες μας στην Κυπρο ειναι με δεμμενα χερια αφου ουτε εκεινους υποστηριζουν με εξαρτηματα για ευνοητους εμπορικους λογους.
Γιαυτο σας παρακαλω μην πετατε τις μηχανες σας στα αχρηστα ενω καποιοι αλλοι θα ωφεληθουν και καποια μερα θα ερθει και η σειρα σας.
Μπορειτε να εποικηνωνησετε μαζι μου μεσο προσωπικου μυνηματος και μεσω facebook.



Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by Sorkomanis »

ποσα το κιλο??? :)
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by inglese.fishing »

Άγγελε επειδή το θέμα εν τραγικό, και σχεδόν πάντα εν τα gears που χαλούν, αν έχεις κάποιο δικό σου στην Αμερική και έχει την καλή διάθεση υπάρχουν πάρα πολλά gears μάρκας Penn που ταιριάζουν σε πολλές μηχανές. Το θετικό είναι ότι είναι από μπρούντζο και όχι ψευδάργυρο. Άλλαξα σε 2 exage τα gears και δεν έχουν πάθει το παραμικρό.
Δυστυχώς ο φίλος μου δεν είναι πλέων στην Αμερική και δεν μπορω να τα ξαναφέρω.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by AggelosLRK »

για εξαρτηματα της penn εχω γνωστο απο αμερικη να μου στειλει,φυσικα και εκεινα απο γραφιτη ειναι τουλαχιστον απο την ημερα που επιασε την penn μια πολυεθνικη εταιρια αλλα ευχαριστω για το tip :wink:

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by rockfishing »

εχω και εγω μια exage που ελιοσαν τα gears φτιαχνεται με μπρουντζινα;

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by AggelosLRK »

Για να ειμαστε ακριβεις,το οτι ελιωσαν ειναι γιατι υπηρχε ελλιπές γρασσο η και καθολου,αν μου πεις πιο μοντελο ακριβως εχεις μπορω να σου στειλω με πμ το κοστος των ανταλακτικων

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by rockfishing »

AggelosLRK wrote:Για να ειμαστε ακριβεις,το οτι ελιωσαν ειναι γιατι υπηρχε ελλιπές γρασσο η και καθολου,αν μου πεις πιο μοντελο ακριβως εχεις μπορω να σου στειλω με πμ το κοστος των ανταλακτικων
ειναι exage 2500 RB εχει 2 χρονια που :angelic-halofell:
Να σε ρωτησω, εν πιο καλα να εχει λαδι στα gears με λιγο γρασο η μονο γρασο;
σε αλλες μηχανες που εχω βαλλω λαδι σιλικονης σε σπρει, φεφκει το γρασο;

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Ανακυκλωνονται μηχανισμοι ψαρεματος.

Post by AggelosLRK »

To καλυτερο ειναι μοναχα γρασσο,με το γρασσο σιλικονης δεν παθαινει κατι αλλα ανακατευει συνεχως το γρασσο και γινονται ολα μια μαζα μαυρη μαγνητης ολων των βρωμιων που ανακυκλωνονται μεσα στον μηχανισμο μαζι με το αλατι και τον αμμο.

Post Reply

Return to “ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΕΙΕΣ”