Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by MariosK »

(CyBasser) wrote:
PrEdAtΩR wrote:
caveman wrote:Το ένα δεν αρκεί!!!! Εγώ τωρά είμαι πολλά συνγκρατιμένος λόγο επικίμενης αγοράς αυτοκινήτου. Μετά τον Νιόβρη που θα στραφούμε που Αίγυπτο, αντί καλαμιών, θα γυρεύκω φτηνά εισιτίρια για Ελλάδα, Φιλανδία, Βουλγαρία, Σκόπια, Σερβία, Αγγλία τζαι όπου αλλού έχω φίλους :wink:

CUBA!!!!!
CYPRUS
Εν τζε πιο οικονομικά :P

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Στην εποχη του "ψυχρου πολεμου" η Κυπρος ειχε θεωρηθει σαν η "Κουβα της Μεσογειου" :oops: :cry:
Τωρα εκαταλαβα γιατι :?: :?: :?: :?: .......Διοτι εχει τα ιδια ψαρια με την Κουβα :roll: εννεν :?: :?: :?:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol: ε καλό! κότζια μου μάρλιν που έχουμεν δαμέσα :shock: :lol: ....κάτι πελλοί εδηλόναν οπαδοί του Κάστρο :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Στην εποχη του "ψυχρου πολεμου" η Κυπρος ειχε θεωρηθει σαν η "Κουβα της Μεσογειου" :oops: :cry:
Τωρα εκαταλαβα γιατι :?: :?: :?: :?: .......Διοτι εχει τα ιδια ψαρια με την Κουβα :roll: εννεν :?: :?: :?:
Ναι. Και καλύτερα!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

(CyBasser) wrote:
PrEdAtΩR wrote:
caveman wrote:Το ένα δεν αρκεί!!!! Εγώ τωρά είμαι πολλά συνγκρατιμένος λόγο επικίμενης αγοράς αυτοκινήτου. Μετά τον Νιόβρη που θα στραφούμε που Αίγυπτο, αντί καλαμιών, θα γυρεύκω φτηνά εισιτίρια για Ελλάδα, Φιλανδία, Βουλγαρία, Σκόπια, Σερβία, Αγγλία τζαι όπου αλλού έχω φίλους :wink:

CUBA!!!!!
CYPRUS

LOL

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

- International Bass Championship Lago di Garda, Italy -

Mπράβο στα παιδιά του RBL για την πρώτη θέση!! Λεπτομέρειες σήμερα η αύριο

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

C&R wrote:- International Bass Championship Lago di Garda, Italy -

Mπράβο στα παιδιά του RBL για την πρώτη θέση!! Λεπτομέρειες σήμερα η αύριο
Μόλις πληροφορήθηκα και εγώ τα νέα! Όντως, τα παιδιά του RBL (Russian Bass League) που έμαθαν να ψαρεύουν λαβράκι στα Κυπριακά φράγματα, και όπου συνέχισαν εδώ και 6 χρόνια να προπονούνται και να βελτιώνονται, κατάφεραν και κέρδισαν στον ετήσιο διεθνές διαγωνισμό ομάδες από χώρες με τεράστια παράδοση στο αγωνιστικό ψάρεμα λαβρακιού, όπως Ιταλία, Ισπανία και....ΗΠΑ! Αξίζει να σημειωθεί ότι σαν έδρα του RBL δεν είναι δηλωμένη η Ρωσία αλλά η Κύπρος! Έστω και έμμεσα, η Κύπρος δικαιωματικά πήρε την θέση που της αρμόζει στον παγκόσμιο χάρτη αγωνιστικού ψαρέματος λαβρακιού! Αναμείνατε (όπως προανάφερε ο C&R) ενημέρωση σε ξεχωριστή θεματική ενότητα - κάτι τέτοιο είναι πολύ σημαντικό για να μείνει "κρυμμένο" στα "Περι ανέμων και Υδάτων".... (Σίγουρα, συναγωνίζεται σε σημασία την επιτυχία της Κυπριακής ομάδας ψαροντούφεκου στο Καστελλόριζο, με την διαφορά - δυστυχώς - ότι την ομάδα απάρτιζαν Ρώσσοι και όχι Κύπριοι - κάτι που ίσως αλλάξει στο μέλλον)...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

(CyBasser) wrote:
C&R wrote:- International Bass Championship Lago di Garda, Italy -

Mπράβο στα παιδιά του RBL για την πρώτη θέση!! Λεπτομέρειες σήμερα η αύριο
Μόλις πληροφορήθηκα και εγώ τα νέα! Όντως, τα παιδιά του RBL (Russian Bass League) που έμαθαν να ψαρεύουν λαβράκι στα Κυπριακά φράγματα, και όπου συνέχισαν εδώ και 6 χρόνια να προπονούνται και να βελτιώνονται, κατάφεραν και κέρδισαν στον ετήσιο διεθνές διαγωνισμό ομάδες από χώρες με τεράστια παράδοση στο αγωνιστικό ψάρεμα λαβρακιού, όπως Ιταλία, Ισπανία και....ΗΠΑ! Αξίζει να σημειωθεί ότι σαν έδρα του RBL δεν είναι δηλωμένη η Ρωσία αλλά η Κύπρος! Έστω και έμμεσα, η Κύπρος δικαιωματικά πήρε την θέση που της αρμόζει στον παγκόσμιο χάρτη αγωνιστικού ψαρέματος λαβρακιού! Αναμείνατε (όπως προανάφερε ο C&R) ενημέρωση σε ξεχωριστή θεματική ενότητα - κάτι τέτοιο είναι πολύ σημαντικό για να μείνει "κρυμμένο" στα "Περι ανέμων και Υδάτων".... (Σίγουρα, συναγωνίζεται σε σημασία την επιτυχία της Κυπριακής ομάδας ψαροντούφεκου στο Καστελλόριζο, με την διαφορά - δυστυχώς - ότι την ομάδα απάρτιζαν Ρώσσοι και όχι Κύπριοι - κάτι που ίσως αλλάξει στο μέλλον)...

οι ρε ήντα topic ηβρες να κανεις το 666 post σου :)

όπως ακριβώς τα είπες

ελπίζω κάποτε να κατεβουμε και ως εθνική κύπρου με κυπραίους

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:[

οι ρε ήντα topic ηβρες να κανεις το 666 post σου :)
Ήνταλως κάμνεις ρε Predatwr! ΄Ε, τωρά επήα 667!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να τους ανταγωνιστούμε την άνοιξη όταν θα έρθουν. Έχει κανέναν που νιώθει δυνατός?

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PeRoUkKaS »

C&R wrote:Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να τους ανταγωνιστούμε την άνοιξη όταν θα έρθουν. Έχει κανέναν που νιώθει δυνατός?
καλα ρε παιθκια.. εγω εννα πελλανω με ενα πραμα.. οι ρωσσοι ερκουντε μες την χωρα μας να προπονηθουν γιατι εν εχουν στην δικη τους τζαι πιαννουν τζαι κυπελλα.. εν γινετε εμεις που ημαστεν δαμε να μεν μπορουμεν να παμεν σε ετσι διαγωνισμους.. εγω πιστεφκω εννα ημαστεν πολλα ψηλα.. ειδικα με καποιους που δαμεσα που γνωριζουν πολλα καλα το ψαρεμα τουτο (cybasser, greg, caveman, c&r, predator, evanthis, bassman) και αλλοι.. μπορει να γινει πολλα ωραια ομαδα με ψηλους στοχους :idea: 8)
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

PeRoUkKaS wrote:
C&R wrote:Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να τους ανταγωνιστούμε την άνοιξη όταν θα έρθουν. Έχει κανέναν που νιώθει δυνατός?
καλα ρε παιθκια.. εγω εννα πελλανω με ενα πραμα.. οι ρωσσοι ερκουντε μες την χωρα μας να προπονηθουν γιατι εν εχουν στην δικη τους τζαι πιαννουν τζαι κυπελλα.. εν γινετε εμεις που ημαστεν δαμε να μεν μπορουμεν να παμεν σε ετσι διαγωνισμους.. εγω πιστεφκω εννα ημαστεν πολλα ψηλα.. ειδικα με καποιους που δαμεσα που γνωριζουν πολλα καλα το ψαρεμα τουτο (cybasser, greg, caveman, c&r, predator, evanthis, bassman) και αλλοι.. μπορει να γινει πολλα ωραια ομαδα με ψηλους στοχους :idea: 8)
Φυσικά και μπορούμε στο χέρι μας είναι. Για μένα όλα τα ονόματα που ανέφερες πιο πάνω είναι εξίσου ικανά με τους φίλους από το RBL. Το μονο που χρειάζεται είναι λεφτά(sponsor) και πολλή ελεύθερο χρόνο.

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by bassman »

Ζομίζω ότι χρειάζεται νερό πρώτα απ' όλα!!!

Και κάτι άλλο... Η υπόθεση "κροκόδειλοι στον Κούρη" έχει και συνέχεια....

http://www.fishingcy.com/gr/htmldocs/fi ... #crocodile
I'd rather be fishing!

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

Φιλε bassman , πάντα θα υπάρχουν φράγματα με λαβράκια στην Κύπρο. Ακόμα και στην χειρότερη ξηρασία εγώ τουλάχιστον απολαμβάνω το ψάρεμα λαβρακίου έστω και με κάποιες δυσκολίες.

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by bassman »

Μακάρι να υπάρχουν πάντα φίλε μου. Τώρα το πόσο μπορεί ο καθένας να το απολαμβάνει είναι σχετικό. Αν είσαι Λευκωσιάτης οικογενειάρχης με πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. :( :( :cry:
I'd rather be fishing!

Post Reply

Return to “BASS FISHING”