Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by MariosK »

caveman wrote:............η απόλυτη γεριμία! Εξεκίνισα να πάω τζαι άψεν η λαμπούα του λαθκιού :lol: θορώ τα μίλια... επρεπεν να πάει για σέρβις πριν κάνα μήνα :lol: άτε λαλώ, να μεν το κρούσω τζαι πρέπει να φκάλει αλλο κάνα μήνα... καρτερούν με να πάμε τζαι στους τζέφαλους πόψε! τελικά εννά το φκάλω έσσο το Σαβατοκύριακο :x :lol:
Μα που είσαι ρε φίλε????? Τελικά έμεινες που λάδι? :(

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by largemouth »

Διαβάστε κάτι για το c&r
http://sports.espn.go.com/outdoors/bass ... _200809005
Waiting for the perfect storm

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

largemouth wrote:Διαβάστε κάτι για το c&r
http://sports.espn.go.com/outdoors/bass ... _200809005
Σωστότατο άρθρο.

Λέει αυτό που πάντα λέγαμε: ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ. Φυσικά, για την περίπτωση της Κύπρου που ως πριν 2 χρόνια ήταν περίπου 90%keep 10%release δεν ισχύει. Τώρα που πήγαν τα πράματα να αλλάξουν έχουμε άλλου είδους προβλήματα (έλλειψη νερού, παρανομία). Ελπίζουμε για το μέλλον....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by largemouth »

Φιλε cybasser και οι υπολοιποι πιστευεται ειλικρινά οτι ο κουρης και κάποια άλλα φράγματα θα σωθουν? :evil: :evil: :evil:
Waiting for the perfect storm

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by bassman »

largemouth wrote:Φιλε cybasser και οι υπολοιποι πιστευεται ειλικρινά οτι ο κουρης και κάποια άλλα φράγματα θα σωθουν? :evil: :evil: :evil:
Νομίζω ότι είναι μόνο θέμα χρόνου. Μας έχουν δείξει ξεκάθαρα ότι δεν έχουν καθόλου προγραμματισμό στο ΤΚΥ. Οι αποφάσεις τους είναι της στιγμής και φυσικά το θέμα ψάρια ή υδροβιότοποι δεν υπάρχει γι' αυτούς. Το ΤΑ επίσης νοσεί σοβαρά. Δεν έχει κάνει το παραμικρό για να διασωθούν κάποια φράγματα ενώ είχε όλον τον απαραίτητο χρόνο. Γνώριζαν για το σημερινό αποτέλεσμα εδω και πολύ καιρό. Η αδιαφορία τους έχει φτάσει σε εγκληματικά επίπεδα. Είναι απλοί θεατές στην συνεχιζόμενη καταστροφή. Θεατές που πληρώνονται από εμάς άδικα και αδρά.

Μας έχουν αποδείξει πάρα πολλές φορές στο ΤΚΥ ότι δεν τους ενδιαφέρει η ζωή στα φράγματα. Γερμασόγεια, Καλαβασός, Λεύκαρα, Διπόταμος, Λύμπια, Παλαιχώρι. Και πιό παλια Πωμός, Λύμπια και πάλιν, Αραδίππου, Αχνα, Λεύκα, Μαυροκόλυμπος, Καλοπαναγιώτης. Τί πιθανότητες έχουμε τώρα? Αν δεν βρέξει σύντομα και μάλιστα πολλές βροχές πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου και μόνον. Ο Κούρης είναι σχεδόν νεκρός. Έχουν μείνει κάποιες ποσότητες νερού στα φράγματα Ευρέτου, Κανναβιού και Ασπρόκρεμμου και γίνονται ήδη έργα για μεταφορά αυτού του νερού στο ΣΥ Πάφου (όπου και γίνεται η μεγαλύτερη σπατάλη νερού από όλες τις άλλες περιοχές της Κύπρου).
Επίσης ας μην ξεχνούμε ότι πολιτικά δεν θέλει κανένα κυβερνών κόμμα να δείξει ότι απέτυχε. Θα δίνουν όσο νερό έμεινε με οποιοδήποτε κόστος είτε οικονομικό είτε περιβαλλοντικό.

Κατά τα άλλα, έχουν δώσει άδεια σε 14 νέα γήπεδα γκόλφ πρίν μερικές εβδομάδες (με τους ίδιους όρους όπως τα 2 υφηστάμενα - νερό από το κράτος). :evil:
I'd rather be fishing!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by EVANTHIS LOIZOU »

:oops: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry:
Φιλε Δημητρη, σε χαιρετω :D
Για μενα, περαν του πονου που προκαλουν οι πιο πανω καταστασεις, συνεβηκε πριν λιγες μερες και κατι που εγω το θεωρω ΙΛΑΡΟΤΡΑΓΙΚΟ :cry: :cry: Καποιος μου εκανε "δωρο" μια steez.
Ασε καλυτερα. Οσο μαζοχισμο και να διαθετω, πιστεψε με, ωρες ωρες δεν καταλαβαινω γιατι εμεινα σ'αυτον τον τοπο :oops:

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

ως πριν 1 χρόνο ακολουθούσα την αγορά στο εξωτερικό περί bass fishing, ενημερωνόμουν για τα πάντα, χρησιμοποιούσα δολώματα που ούτε καν στην αμερική γνώριζε ο κόσμος, είχα φίλους επαγγελματίες που κρατούσα επαφή , μου μάθαιναν κόλπα για το λαβράκι etc. τώρα όμως όλα αυτά είναι μια καλή ανάμνηση ,η πραγματικότηα σε αυτό το τόπο είναι αυτή που δίνει ο φίλος bassman

στο τέλος αηδιάζεις με την όλη κατάσταση και λες δεν γ....... όλοι


στην κύπρο η μονη σωτηρια είναι το πολύ νερό,

οι αλλοδαποί περιορίζονται σε ορισμένα σημεία τον φρακτών, πιάνουν πιο λίγα ψαρια .
τα ψαρια είναι αρεά τους δίνετε ευκαιρία να αναπαραχθούν , να γλιτώσουν και να μεγαλώσουν

φυσικά πρέπει να αντιληφθείτε όλοι ότι πιο παλιά, ελάχιστοι ψάρευαν στα φράγματα, δεν ήξεραν πως να ψαρέψουν , αλλοδαποί δεν υπήρχαν έτσι τα ψαρια είχαν αναπαραχθεί και μεγάλωσαν.τώρα με όλες τις καταστάσεις που επικρατούν πολύ φοβάμαι ότι ποτε δεν θα έχουμε τα fisheries που είχαμε ως το 2005.

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by Greg »

Φιλε

Ειπαμεν τα 100 φορες τουτα, ποσες φορες να τα πουμε?? Εγω ηδη πλεον εχωνεψα το.. Το χειροτερο ομως πιο ειναι?? Η θαλασσα ειναι σε χειροτερη κατασταση απο τους φρακτες :evil: ... Που να παμεν να σταθουμε ετσι σχεδιο?? Οπως ειπαμε, ειμαστε οι πιο απεγνωσμενοι ψαραες του κοσμου
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

Εγώ προτείνω group therapy μια φορα την εβδομάδα η να ξεκινήσουμε και εμείς το golf!!

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by bassman »

C&R wrote:Εγώ προτείνω group therapy μια φορα την εβδομάδα η να ξεκινήσουμε και εμείς το golf!!
Το golf φίλε μου στην Κύπρο είναι πολύ διαφορετικό από τις άλλες χώρες. Παίζεται με άλλο τρόπο. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι κάμποσα λεφτά. Αγοράζεις την έπαυλη σου σε πρώην γεωργική γή και γίνεσαι ένας golfer πρώτης ποιότητας. Ούτε μπαστούνια χρειάζεσαι ούτε μπάλες ούτε άσπρα κοντά παντελονάκια. Πάντα πρωτοπόροι στην Κύπρο. Δεν παν να π....χτούν όλοι λέω εγώ.
I'd rather be fishing!

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

αντί group therapy , ένα group trip στο εξωτερικό τον χρόνο for ol’ times sake

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by largemouth »

Αντεξε 2 μηνες ρε φιλε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Waiting for the perfect storm

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by caveman »

Το ένα δεν αρκεί!!!! Εγώ τωρά είμαι πολλά συνγκρατιμένος λόγο επικίμενης αγοράς αυτοκινήτου. Μετά τον Νιόβρη που θα στραφούμε που Αίγυπτο, αντί καλαμιών, θα γυρεύκω φτηνά εισιτίρια για Ελλάδα, Φιλανδία, Βουλγαρία, Σκόπια, Σερβία, Αγγλία τζαι όπου αλλού έχω φίλους :wink:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

caveman wrote:Το ένα δεν αρκεί!!!! Εγώ τωρά είμαι πολλά συνγκρατιμένος λόγο επικίμενης αγοράς αυτοκινήτου. Μετά τον Νιόβρη που θα στραφούμε που Αίγυπτο, αντί καλαμιών, θα γυρεύκω φτηνά εισιτίρια για Ελλάδα, Φιλανδία, Βουλγαρία, Σκόπια, Σερβία, Αγγλία τζαι όπου αλλού έχω φίλους :wink:

CUBA!!!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:
caveman wrote:Το ένα δεν αρκεί!!!! Εγώ τωρά είμαι πολλά συνγκρατιμένος λόγο επικίμενης αγοράς αυτοκινήτου. Μετά τον Νιόβρη που θα στραφούμε που Αίγυπτο, αντί καλαμιών, θα γυρεύκω φτηνά εισιτίρια για Ελλάδα, Φιλανδία, Βουλγαρία, Σκόπια, Σερβία, Αγγλία τζαι όπου αλλού έχω φίλους :wink:

CUBA!!!!!
CYPRUS
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Post Reply

Return to “BASS FISHING”