Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by Greg »

Πήγα ένα γύρο σήμερα σε ένα γνωστό κατάστημα τις Λεμεσού το, green n blue, για να αγοράσω ένα μηχανισμό spinning που θα έκανα δώρο σε κάποιο άτομο.

Σε μια φάση ήρθεν κοντά μου κάποια 'στρίγγλα' που με τη συμπεριφορά της εκαταλαβα πως πρέπει να ήταν η πεθερά του μαγαζάτορα και άρχισε να μου φωνάζει : 'Δεν είναι σωστό αυτό που κανεις!! Δεν γίνεται να κάθεσαι na βλέπεις όλες τις μηχανές μια μια!! Και θα τις ΣΠAΣΕΙΣ, και τι θα πει κάποιος πελάτης όταν σε δει!!' κτλ κτλ κούφα ... Εκνευρησεν με σε σημειο που ηρτεν μου να πιασω κανενα καλαμι του surfcasting και να της το βαλω που την πισω πορτα, ομως εφυγα για να μεν το πραξω.. Το μονο που της ειπα ειναι πως : 'Εγω πληρωνω χοντρα λεφτα για το ψαρεμα και πως δεν προκυται να με ξαναδει ΟΥΤΕ εμενα ΟΥΤΕ τους φιλους μου να μπενουν ξανα μες τζινο το καταστημα΄..

Τουτες οι συμπεριφορες ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!..Να τους δινουμε τοσα λεφτα και να συμπεριφερουντε με τουτο τον τροπο. Αν προκυται να αγορασω κατι αρεσκει μου να το περιεργαζουμε πρωτα και υστερα να τους κοττω τα euro μου. Ευτηχως τους τελευταιους μηνες αγοραζω τα παντα απο το internet, εκτος που μερικες περιπτωσεις που βιαζομαι (οπως ετυχε σημερα)... Το μονο που εχω να πω για τουτα τα καρχαριο-κασαπικα καταστηματα που εχουμε δαμεσα ειναι ενα μεγαλο ΑΣΙΧΤΗΡ!! :evil: :evil:
Esox Lucius

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by HellRider »

καλά ρε φιλε...εκατσες και εβλεπες τες μηχανες μια μια?και ετζιζες τους?εισαι απαραδεκτος :P επρεπε να πεις της "κοπελας" να σου δοκει μια που σου καμνει. :lol: σοβαρα τωρα καλα κανεις και το λες.ουτε εγω παω τοτε.ο πελατης εχει παντα δικαιο και πρεπει να σεβεσαι το γεγονος οτι σε προτιμησε απο καποιο αλλο καταστημα.
εχει και αλλου πορτοκαλιες...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by Greg »

ετσι ενει φιλου μου, αμαν ειμαστε θυματα και βλακες εκμεταλλευκουντε μας.. το καλυτερο μαγαζι εν το internet. Μισες και πολλες φορες 1/3 των τιμων δαμεσα, καμουν refund, δεχονται επιστροφες και το stock ειναι απειρο
Esox Lucius

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by bassman »

Greg wrote:ετσι ενει φιλου μου, αμαν ειμαστε θυματα και βλακες εκμεταλλευκουντε μας.. το καλυτερο μαγαζι εν το internet. Μισες και πολλες φορες 1/3 των τιμων δαμεσα, καμουν refund, δεχονται επιστροφες και το stock ειναι απειρο
Και επίσης δεν ακούεις την πεθερά του ιδιοκτήτη να σου μουρμουρά.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I'd rather be fishing!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by caveman »

HellRider wrote:εχει και αλλου πορτοκαλιες...
Άμπράβο! ...έσιει τζαι αλλού πορτοκαλιές! Πού τζίνους έπιανα κάνα σκούλουκο(7 πακκέττα ακροβάτι τζαι 4 μονοδόλια κάθε βδομάδα κατά την Χειμερινή περίοδο) τωρά εν πρόκειτε να ξαναπατίσω τζιμέσα.

Τζίνον που εκατάλαβα εγώ για τους μαγαζάτορες μας, άμαν ξοδεύκεις πολλά εν καλά να μείνεις λίον προσκολλιμένος σε ένα, ούτος ώστε να σου κάμνει πιο εύκολα εκπτόσεις κτλ να μεν σου πουλά σκάρτα πράματα, τζαι να δέχεται επιστροφές κτλ εγώ πάνο κάτο τούτον κάμνω.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
HellRider
Posts: 123
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:10 am
Location: λεμεσος

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by HellRider »

ναι αλλα εν καλα να τους φακας ουλλους γυρο.ο "φιλος" μαχαζατορας μπορει να σου πασαρει κατι με πολλη εκπτωση
και να το βρεις μετα αλλου μιση τιμη.επισης το καταστημα που πας συχνα ισως να μην εχει ακριβως αυτο που θελεις και απο ντροπη να αγορασεις κατι υποδυεστερο η κατι που δεν σε εξηπηρετα και να πεταξεις τα λεφτα σου.αρα φιλος με ολους,
ουλλοι που λιο..

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by C&R »

καταλαβα για ποίαν εν που λέις. Είναι απαράδεκτο και ούτε εγώ θα ξαναπάω...

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Καταστήματα ειδών αλιείας και συμπεριφορά τους προς εμάς

Post by MariosK »

Εγώ είμαι της απόψης ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο (σε λογικά πλαίσια) γιατί εν να σου κοττίσει τις λίρες σου. Έχεις δικαίωμα να θωρείς τα πράματα όσην ώρα θέλεις τζε να τα δοκιμάσεις τζε να ρωτάς τζε 500 ερωτήσεις.

Εγώ νευριάζω λείον με τους καταστηματάρχες που σε βουρούν που πίσω να σου δείξουν ούλλον το μαχαζί τζε να σου παρατζίλουν τι να γοράσεις. Στις αρχές εσαντανώναν με τζε επίεννα τζε γοραζα άσχετα πράματα. Εμέναν αρέσκει να φακκώ τον γύρο μου, να θωρώ μόνος μου αν εφέραν τίποτε νέον τζε αν έχω απορίαν να τους ρωτώ.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”