φιδια

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

φιδια

Post by mariosspinning »

κοπελια καλησπερα,ξερετε που μπορω να βρω κανενα κομματι διχτυ μισινετινο καμια 30 μετρα για να περιφραξω το χοραφι μου απο τα φιδια γιατι εν παει αλλο τουτι η κατασταση,για λαρνακα.
Ευχαριστω :D
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: φιδια

Post by Costass »

καλημέρα. φιλε το δίχτυ για τες koufaes απαγορεύτηκε πέρσι αν δεν κάμνω λάθος. αίσχη άθρωπο τις κυβέρνησις που "ερκετai" tze πιάνει τες.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: φιδια

Post by fISHANDCHIPS »

Μαριε, να καθαρίσεις το χωράφι που τα χόρτα να βλέπεις που πατάς και τα φίδια δεν θα σου επιτεθούν έτσι απλά.
Άφησε τα ήσυχα να τρων καμιά ποντίκα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: φιδια

Post by admin »

Αν κάμεις και καταπολέμηση των ποντικών θα φύγουν και τα φίδια και οι φίνες!!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: φιδια

Post by Greg »

χαμνα καμια ντουζινα καττους πανω στο κτημα, ουτε ποντικους ουτε φιδια θα αφησουν
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: φιδια

Post by (CyBasser) »

mariosspinning wrote:κοπελια καλησπερα,ξερετε που μπορω να βρω κανενα κομματι διχτυ μισινετινο καμια 30 μετρα για να περιφραξω το χοραφι μου απο τα φιδια γιατι εν παει αλλο τουτι η κατασταση,για λαρνακα.
Ευχαριστω :D
Που είναι το χωράφι? Τι φίδια?
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: φιδια

Post by admin »

Greg wrote:χαμνα καμια ντουζινα καττους πανω στο κτημα, ουτε ποντικους ουτε φιδια θα αφησουν
Έτσι έκαναν πολλοί αλλά οι γάτοι εκτός απο τα ποντίκια και τα φίδια μετά ξεκινούν και τρώνε μικρά λαγουδάκια, περδίκια, άλλα πουλιά πάνω στις φωλιές και ότι γενικα΄μπορούν να πιάσουν είναι αίλουροι και κάνουν μεγάλες ζημιές στην φύση.

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: φιδια

Post by (CyBasser) »

(CyBasser) wrote:
mariosspinning wrote:κοπελια καλησπερα,ξερετε που μπορω να βρω κανενα κομματι διχτυ μισινετινο καμια 30 μετρα για να περιφραξω το χοραφι μου απο τα φιδια γιατι εν παει αλλο τουτι η κατασταση,για λαρνακα.
Ευχαριστω :D
Που είναι το χωράφι? Τι φίδια?
Mαριος, το θέμα με ενδιαφέρει άμεσα. Αν μπορεις δωσε παραπάνω λεπτομέρειες...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: φιδια

Post by mariosspinning »

το χοραφι ειναι αλεθρικο,ε φιλε τα θερκα εν με ενοχλουν ξερω οτι εν καλο που κανουν,τζινο που φουμε ειναι οι φινες,ειδα 3 μες το περβολι μου και φουμε που τα μορα.
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: φιδια

Post by admin »

φίλε εξάλειψε τοςυ ποντικούς και θα απομακρυνθούν και αν έίσαι το μοναδικό σημείο με νερό στην περιοχή τότεπροσπάθα να δημιουργήσεις καμιά ποτίστρα μακριά απο το χωράφι να΄μην τα προσελκύεις στο χωράφι σου και ποτίζεις και την πανίδα του τόπου μας σε μια χρονιά στεγνή!!!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”