ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
koutroullos
Posts: 91
Joined: Wed Dec 03, 2008 6:17 pm

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by koutroullos »

Την περασμένη Πέπτη πήγα για ψάρεμα σε μια παραλία στη Λαρνακα λίγο πριν το Lordos και ειχε 2 Κυπραίους 40-50 χρονών που εβαλλαν δύχτια με τροχο. Τουτο εννεν παρανομο; Ποιο είναι το τηλέφωνο που μπορούμε να τηλεφωνούμε και να καταγγέλλουμε ετσι τύπους;

Υπάρχουν απαγορευμένες περιοχές ψαρέματος οπως εχει για το κυνηγι;

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by Giorkos »

koutroullos wrote:Την περασμένη Πέπτη πήγα για ψάρεμα σε μια παραλία στη Λαρνακα λίγο πριν το Lordos και ειχε 2 Κυπραίους 40-50 χρονών που εβαλλαν δύχτια με τροχο. Τουτο εννεν παρανομο; Ποιο είναι το τηλέφωνο που μπορούμε να τηλεφωνούμε και να καταγγέλλουμε ετσι τύπους;

Υπάρχουν απαγορευμένες περιοχές ψαρέματος οπως εχει για το κυνηγι;


http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... F%82#p8631
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Versus
Posts: 24
Joined: Mon Jul 20, 2009 5:56 pm

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by Versus »

παιδια εψες επεια με κατι φιλουςγια ψαρεμα πισο που τον φαρο και περιπου κατα της 10 ιδαμε μιαν βαρκα (εν ηξερο αν ηταν ψαροβαρκα η κατι αλλο) και ηταν καμιαν 500 - 600 μετρα που την στεργια τσε επιενε τσε ερκετου. ος δαμε καλα. σε καποι φαση ομος ενας που τουσ παρεες μου λαλη μου οτι πεζουμασ με τα λαζερ και εδοκαμε λιγι προσοχι και οντος που την ωαρκα εσιμαδεφκαμασ με τα λαζερ και μετα εσιμαδεφκαν τα αεροπλανα που επετουσαν.
επιασα τηλεφονο την αστυνομια και ηρταν τσαμε αλλα επιδι ηταν πολλα εκσιπνι ηρταν με ανιχτουσ τουσ φαρους και πρεπι να τουυσ ειδαν στην βαρκα και εσβησαν οτι φος ειχεν πανο στην βαρκα.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Δίλλημα για καταγγελία

Post by gdeme »

To Σαββατοκυριακο πηγα και εγω σαν καλος ψαροτουφεκας σε ένα μερος για βουτια.
Την ωρα που ετοιμαζομασταν αντιληφθηκα 2 παλικαρια μόλις είχαν έρθει και ετοιμαζονταν να μπουν.

Ο τροπος που κινουνταν , το υφος και η σταση τους με έβαλαν σε υποψίες.

Πηγα και εγω λοιπον στα κλεφτα να δω τι παιζει στο φουσκωτο τους και επιβεβαιώθηκα.
Ειδα τουλαχιστον μια φιάλη και ενα αεροβόλο.

Νευριασα, πρασινισα, κοκκινισα και μετα το ξανασκεφτηκα.

Εβαλα την στολή μου και πηγα για βουτιά.

Ξέρω οτι αλλο να εισαι εκει και αλλο να κρινεις εκ των υστερων.

Τι θα κανατε εσεις?

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Δίλλημα για καταγγελία

Post by chrysanthos9 »

εγω θα τους καταγκελα και μολις ερτει το τμημα αλιεις και πιασει τους θα συνεχιζα το ψαρεμα μου :D
Rememper always someone waiting for you at home

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Δίλλημα για καταγγελία

Post by mariosko »

φιλε αν ησουν Λιοπετρι ή Ξυλοφαγου καλα εκαμες και εφυες (αν και η καταγγελια ειναι το σωστο) γιατι το ποιο πιθανο ηταν να μεν εβρισκες αυτοκινητο την επομενη φορα που θα επιεννες. εμεις τσακκοθηκαμε με ενα μπουκαλακια στο Λιοπετρι, εν κανει που ηταν τελια ανετος και δεν τον εκοφτε, ειχε και την απειτηση να φυγουμε που τον τοπο του. Ακουσε καμποσα, εφερε με ενα βημα πριν να μπω μεσα να τον πεξω, επιασα τηλεφονο να καμω καταγγελια, το Λιμενικο ερκετε ακομα, και την επομενη φορα που πηγαμε Λιοπετρι μας εκατσαν και τα 4 λαστιχα του αυτοκινητου, ετηλεφονησα αστυνομια και ερκετε και εκινη ακομα...

Καταγγελειες πρεπει να καμνουμε, αλλα αμαν φακουμε του κουφου (να μεν πω τιποτε αλλο) την πορτα ετο τι ανταποκριση εχουμε.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Δίλλημα για καταγγελία

Post by admin »

Σε τέτοια περίπτωση πρέπει να γράφετε τα το όνομα και τα νούμερα της βάρκας και το στίγμα που βρίσκεστε και να τα δίνετε στο τμήμα αλιείας ή την Λιμενική. Αν δέν θέλετε να το κάνετε εκείνη την ώρα τότε δώστε τα αργότερα τηλεφωνικός. Μπορεί να μην τους πιάσουν επαυτωφόρος αλλά θα τους έχουν σημειωμένους και μπορςεί κάποτε εάν μπούν μέσα και κάνουν καμια περιπολί αν α τους πιάσουν.

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Δίλλημα για καταγγελία

Post by gptochos »

Ρε φίλε εγώ πάντως θα το σκεφτόμουν δυο και τρεις φορές..... Έτσι πράματα δεν έχουν εμπιστοσύνη! Αν το εκάρφωνα ποιοσ μου εγγυάται εμένα ότι δεν θα μου κάμουν ζημιες πάνω σε αυτοκίνητο, σκάφος κλπ όπως έτυχε στο φίλο mariosko? :shock:

Ο πιο σωστός τρόπος είναι εκείνος που είπε ο Άριστος (στίγμα, τηλέφωνο λιμενικής, αριθμό βάρκας κλπ) 8)

Πάντως σε έτσι φάσεις οι πλείστοι ενεργούμε με κεκτημένη ταχύτητα. Εαν ήμουν στη θέση σου ρε Γιώργο θα έπαιζα πελλον διότι κανένας δεν μου εγγυάται ότι στο τέλος δεν θα είχα αντίκτυπο σε ζημιές! Αν είχα εμπιστοσύνη στις αρμόδιες αρχές τότε ΝΑΙ θα τον κάρφωνα αμέσως αλλά επειδή δεν έχω και επειδή ξέρω τι καλοταϊσμένοι είναι όλοι τους, όλοι έχουμε και κάποιο γνωστό στη λιμενική (φίλος, του φίλου, Ω φίλε) θα PLAY Πέλλον! :(
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Δίλλημα για καταγγελία

Post by gdeme »

Τα σκεφτηκα ολα αυτα και γι αυτο επαιξα πελλον, αλλα ειναι το σωστό? Είναι η λύση?

Αρνουμαι να πιστεψω οτι αν τα εδινα εκ των υστερων θα έκαναν κατι ή ότι πχ οταν βγαινουν περιπολία τα έχουν τα στοιχεια πανω στα σκάφη.

Ισως αν γνωριζα 1-2 άτομα σε καθε λιμενική ή τμήμα αλιειας που να ηταν με @@ και έμπιστοι να έκανα τις καταγγελίες αυτες,αλλα....

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by Greg »

με το κλεισιμο της βαρδυας σημερα το πρωι επεριμενα καποιον να εμφανιστει στις οθονες του cc tv που εχουμε στο σταθμο.. κατα τις 6 am εμφανιστηκε ενας μαστρος με την γενεκα του(που πρεπει να εφαε πολλυ ψαρι στη ζωη της, διοτι εγερνε μονοπαντα η βαρκα :lol: ), να τραβουν δυκτια που το μισο μετρο βαθος εξω που τον σταθμο μεσα σε μια βαρκα στυλ κολυμπηθρας.. Υποψην οτι επια ψαρεμα τζιαμε πριν πιασω δουλλια και επιασα δυκτια του!! Πηρα την λιμενικη, απαντησε ενας γνωστος μου του ειπα διαφορα, μετα κτυπησα καρτα και σχολασα...revenge is sweet

οσοι βουττουν στην συγκεκριμενη περιοχη να προσεχουν που τουντους μ****ες
Esox Lucius

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by COTSIOS80 »

Greg wrote:με το κλεισιμο της βαρδυας σημερα το πρωι επεριμενα καποιον να εμφανιστει στις οθονες του cc tv που εχουμε στο σταθμο.. κατα τις 6 am εμφανιστηκε ενας μαστρος με την γενεκα του(που πρεπει να εφαε πολλυ ψαρι στη ζωη της, διοτι εγερνε μονοπαντα η βαρκα :lol: ), να τραβουν δυκτια που το μισο μετρο βαθος εξω που τον σταθμο μεσα σε μια βαρκα στυλ κολυμπηθρας.. Υποψην οτι επια ψαρεμα τζιαμε πριν πιασω δουλλια και επιασα δυκτια του!! Πηρα την λιμενικη, απαντησε ενας γνωστος μου του ειπα διαφορα, μετα κτυπησα καρτα και σχολασα...revenge is sweet

οσοι βουττουν στην συγκεκριμενη περιοχη να προσεχουν που τουντους μ****ες

Επρεπε να του τα μαζεψεις ρε Greg να ερτει να τα εβρει μαζεμενα να φκει τζε που τον κοπο ρε :D :D
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by Greg »

παντως κοπελλια κατι εχει γινει με τους παρανομους, διοτι εχει 2 χρονια να δω νυχτερινο ψαροντουφεκκα, ενω πριν 2 χρονια εβλεπα σχεδον καθε νυχτα... ή εφοβηθηκαν τη λιμενικη ή δεν βρισκουν ψαρι και σταματησαν να βουττουν
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by MariosK »

Greg wrote:ή δεν βρισκουν ψαρι και σταματησαν να βουττουν

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by Giorkos »

Greg wrote:παντως κοπελλια κατι εχει γινει με τους παρανομους, διοτι εχει 2 χρονια να δω νυχτερινο ψαροντουφεκκα, ενω πριν 2 χρονια εβλεπα σχεδον καθε νυχτα... ή εφοβηθηκαν τη λιμενικη ή δεν βρισκουν ψαρι και σταματησαν να βουττουν

κάτε να βράσει ο τζαιρός....

πάσειν στες τζίκλες τωρά πάστες πορτοκαλιές

:lol: :lol: :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ

Post by admin »

:!: :!: :!:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”