Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Κώστας »

Κώστα δαμε εν φαση που κριφκουμεν και αφηνουμεν το να περασει όχι γραφουμε δικιγοριστικα και νομιζουμε ότι καθαρισαμε.

τη πρωτη φορα που ειχεν να καμεται και εν εγινε ηταν και η ευκαιρια να γνωριστουμε με τον Αντη. Εκαταλαβες πως.
εγυριζε το βραδι τον πρωταρα που σηνιθος εκαμνε αγωνες ο shimano για να δει αν επιεν κανενας να του πει ότι εν εχει. ηβρε 7 ατομα τζιντη νυχτα.

Εν πειθες καπιον να γινει μελος σε συνδεσμο χωρεις να εχεις ξεκαθαρο στοχο και παρουσια. Εν σου φταιω εγω, εξαναγραψαν τα περσι αν θυμουμε καλα.

Λαλεις για τον Λοιζιδη, που ποτε ρε φιλε εξαναβρεθικες μετα που το ζυγι και τι συνεννοηση ειχατε για τα δυχτια, για τους παρανομους και την αστυνομευση στο Ρομανζο, Ξυλοφαγου, Λιοπετρη, Αγια Ναπα, Πρωταρα, Καππαρρη.

Αφου δεν εχει γινει το παραμικρο τι θελεις και το τραβας


ΔΕΥΤΕΡΟΝ - Φίλε ΚΩΣΤΑ - πραγματικά θα έλεγα ψέματα ότι θυμάμαι αν ειχα 1 και 2 και 3 αναπάντητες κλήσεις σε διαφορετικές ώρες πρίν ένα χρόνο. Καλά φιλε, που πέρσι ως φέτος γιατί εν με ξαναέπιασες? γιατί εν έπιασες τον χάρη ή την άγγέλα ή κάποιον άλλο??

ΤΟ ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ - φίλε εαν όντως με έπιασες εμένα, και δεν σε πήρα πίσω πραγματικά απολογούμαι - κρατάς μου το μανιάτικο δηλαδη?? Στα σεμηνάρια του Συνδέσμου και εκδηλώσεις που ήρτες γιατί εν ήρτες να μου πείς - ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΣΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕΣ ΠΙΣΩ.

Τη να σε καμω ρε συνονοματε μετα που ένα μηνα όχι ένα χρονο.
Εχω τη θαλασσα 3 χιλιομετρα που το σπιτη μου τζε κοφκω 240 χιλιομετρα κάθε φορα που εν να παω να ψαρεψω.

Λες γιατι εν ηρτα στα σεμιναρια, αφου ηταν να γινουν στην επαρχεια μου γιατι τι κακο θα εκαμνα.

Μα το θεο εν πρεπει να ξερουμε τι επροκιψε τζε αφηνεις τουτα τα υπονοουμενα;

Εγραψες πολλα πραματα και εν μπορω :confusion-seeingstars: ουτε εν η ωρα, όμως να ξερεις που μονος σου εχασες το παιχνιδι που δεν εισουν ενεργος και ενημεροτικος. ΝΑΙ ΕΣΥ

Κανει εν θελω να ξερω τιποται. Τζε μενα να με παρετισετε.

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Costas »

Κώστα δαμε εν φαση που κριφκουμεν και αφηνουμεν το να περασει όχι γραφουμε δικιγοριστικα και νομιζουμε ότι καθαρισαμε.
Οι φίλε μου εν κρίφκουμεν και αφήνουμεν το να περάσει άμαν θεωρούμε ότι καμία σχέση με την πραγματικότητα. Δικηγορίστικα εν γράφω – απλά λέω ακριβώς πως έχουν τα πράματα – εν έχω να καθαρίσω που τίποτε.

τη πρωτη φορα που ειχεν να καμεται και εν εγινε ηταν και η ευκαιρια να γνωριστουμε με τον Αντη. Εκαταλαβες πως. Και βέβαια εκατάλαβα πως.
εγυριζε το βραδι τον πρωταρα που σηνιθος εκαμνε αγωνες ο shimano για να δει αν επιεν κανενας να του πει ότι εν εχει. ηβρε 7 ατομα τζιντη νυχτα. Φίλε – στις ανακοινώσεις μας λέμε ότι οι ημερομηνίες εν ενδεικτικές και ότι θα υπάρξει περεταίρω ενημέρωση – όπως εκάμναμε για τες άλλες εκδηλώσεις –
Ότι η ελεύθερη Αμμόχωστος έτυχε αδικίας εν καθαρό – εν το αρνούμαι. Δαμέ είμαι και απαντώ. Εν κρύφκουμαι πίσω που το δάκτυλο μου. Εάν υπάρχει η θέληση ελάτε να οργανώσουμε εκδήλωση . Εν θέλουμε εμείς νομίζεις??


Εν πειθες καπιον να γινει μελος σε συνδεσμο χωρεις να εχεις ξεκαθαρο στοχο και παρουσια. Εν σου φταιω εγω, εξαναγραψαν τα περσι αν θυμουμε καλα. Φίλε έχουμε ξεκάθαρο στόχο και παρουσία όση μπορούμε – εν είμαι εγώ ο Συνδεσμός- παρουσία των μελών του Συμβουλίου έχει.

Λαλεις για τον Λοιζιδη, που ποτε ρε φιλε εξαναβρεθικες μετα που το ζυγι και τι συνεννοηση ειχατε για τα δυχτια, για τους παρανομους και την αστυνομευση στο Ρομανζο, Ξυλοφαγου, Λιοπετρη, Αγια Ναπα, Πρωταρα, Καππαρρη. Τουλάχιστο ακόμα 3 φορές και εστείλαμε και επιστολή – Παρόντες σε συνάντηση ήταν και ο Χάρης και η Αγγέλα και άλλοι– ζητήσαμε ξεκάθαρα περισσότερη αστυνόμευση, προτείναμε την βοήθεια μας στην αστυνόμευση, εκάμαμε εισηγήσεις για να κάμουν κάτι σαν τον ουλαμό με το λιμενικό, εκάμαμε παράπονα που έν απαντουν τα τηλέφωνα τους, εζητήσαμε τους αριθμούς τηλ. Για καταγγελίες γραπτώς, εδημοσιευσαμεν τες μες το φόρουμ, εκάμαμε καταγγελίες – αλλά πράγματι – αρκετές φορές έν απαντουσαν, εξανακάμαμε παράπονα.. προσπαθούμε φίλε

Αφου δεν εχει γινει το παραμικρο τι θελεις και το τραβας - εν αξίζει να το σχολιάσω τούτο


ΔΕΥΤΕΡΟΝ - Φίλε ΚΩΣΤΑ - πραγματικά θα έλεγα ψέματα ότι θυμάμαι αν ειχα 1 και 2 και 3 αναπάντητες κλήσεις σε διαφορετικές ώρες πρίν ένα χρόνο. Καλά φιλε, που πέρσι ως φέτος γιατί εν με ξαναέπιασες? γιατί εν έπιασες τον χάρη ή την άγγέλα ή κάποιον άλλο??

ΤΟ ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ - φίλε εαν όντως με έπιασες εμένα, και δεν σε πήρα πίσω πραγματικά απολογούμαι - κρατάς μου το μανιάτικο δηλαδη?? Στα σεμηνάρια του Συνδέσμου και εκδηλώσεις που ήρτες γιατί εν ήρτες να μου πείς - ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΣΕ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕΣ ΠΙΣΩ.

Τη να σε καμω ρε συνονοματε μετα που ένα μηνα όχι ένα χρονο. Φίλε – εάν το έλεγες στα σεμηνάρια αν έρκεσουν, εν θα ήταν ένας χρόνος! Γιατί με έπιανες? Γιατί εν έπιασες κάποιον άλλον του συνδέσμου? γιατί εν μου εστειλες ένα μήνυμα??
Εχω τη θαλασσα 3 χιλιομετρα που το σπιτη μου τζε κοφκω 240 χιλιομετρα κάθε φορα που εν να παω να ψαρεψω. ΤΟΥΤΟ ΕΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ – ΕΝ ΓΙΑ ΤΟΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΝ ΜΑΛΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΜΟΥΜΕ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΔΥΝΑΤΟ

Λες γιατι εν ηρτα στα σεμιναρια, αφου ηταν να γινουν στην επαρχεια μου γιατι τι κακο θα εκαμνα. Φίλε μπορεί να είχες 1000 σοβαρούς λόγους κτλ και να μην μπόρεσες να έρτεις – και σεβαστό και κατανοητό.

Μα το θεο εν πρεπει να ξερουμε τι επροκιψε τζε αφηνεις τουτα τα υπονοουμενα; Φίλε εν θέλω να βάλω λόγια στο στόμα άλλων –

Εγραψες πολλα πραματα και εν μπορω ουτε εν η ωρα, όμως να ξερεις που μονος σου εχασες το παιχνιδι που δεν εισουν ενεργος και ενημεροτικος. ΝΑΙ ΕΣΥ επαναλαμβάνω – ο Συνδεσμος εν συλλογικά που λειτουργεί – όχι ατομικά.

Κανει εν θελω να ξερω τιποται. Τζε μενα να με παρετισετε. Φίλε μου ούτε εκλέψαμεν κανένα, ούτε εβρίσαμε ουτε επειράξαμε κανένα και ουδέποτε δεν προσβάλαμε κανένα. Έτο, είμαστε δαμε και ακούμε τα πάντα. Θεωρώ ότι εν άδικο τούτο και προς εμάς και προς εσένα. Η απαξίωση εν εν η λύση- ειδικά όταν γίνονται προσπάθειες και ζητείτε βοήθεια.

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

[quote="Κώστας"]

Λαλεις για τον Λοιζιδη, που ποτε ρε φιλε εξαναβρεθικες μετα που το ζυγι και τι συνεννοηση ειχατε για τα δυχτια, για τους παρανομους και την αστυνομευση στο Ρομανζο, Ξυλοφαγου, Λιοπετρη, Αγια Ναπα, Πρωταρα, Καππαρρη.

Αφου δεν εχει γινει το παραμικρο τι θελεις και το τραβας


Φιλε Κωστα
αλλο πραμα η κριτικη και αλλο ο μηδενισμος
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by admin »

Κοπέλια ήρεμα και με το να λέμε εμένα να με παραιτήσετε απλά απο μόνοι σας αποποιήστες των ευθυνών σας. Θυμίζει μου κάτι κουβέντες που τον τσερό που είμασταν μωρά στύλ 'εν με κόφτει εγώ εν παίζω'. Για όνομα του Θεού Ο σύνδεσμος ήταν η αιτία να μας καλέσουν σε δημόσια διαβούλευση, ο Σύνδεσμος ήταν η αιτία για να κόψουμε αρκετές αποφάσεις του Λοϊζίδη και του ΤΑΘΕ. ο Σύνδεσμος είναι η αιτία που δέν παίρνουν αποφάσεις χωρίς πρώτα να διαβουλευτούν μαζί μας σε πολλά θέματα το ποιό πρόσφατο για την περιοχή Πρωταρά που θα κάνουν μια τεράστια απαγορευμένη στο Κάβο Γκρέκο και θα επιτρέπεται το ψάρεμα μόνο για επαγγελματίες και δικτάκια στον ώμο . Ο Σύνδεσμος έστειλε τις απόψεις του . Ο σύνδεσμος στάθηκε η αιτία να βγούμε σε εφημερίδες, τηλεοπτικούς σταθμούς και ραδιόφωνα και να πούμε τις αλήθειες. Νομίζετε κανένας ότι με το να θέλουμε να φέρουμε κόσμο κοντά στον σύνδεσμο βάλουμε ριάλια μές την τσέπη μας και γράφετε εμένα παρετάτε με και ιστορίες. Αν έχετε κότσια ελάτε κοντά να βοηθήσετε και όχι μόνο κριτική εκ του ασφαλούς. όποιος νιώθει ότι ο Π΄ροεδρος ή τα μέλη δέν έκαναν ότι μπορούσαν μπορούν να διεκδηκήσουν θέση και να αναλάβουν όχι να λέμε παραιτάτε μας γιατί ας σας παραιτήσουμε το μόνο ψάρεμα που θα υπάρχει στην Κύπρο με καλάμι θα είναι το ψάρεμα στον φράχτη.... Τι προσπαθούμε δηλαδή να σκοτωθούμε μόνοι μας???

ANTONISE
Posts: 81
Joined: Sat Jun 29, 2013 2:19 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by ANTONISE »

admin wrote:Κοπέλια ήρεμα και με το να λέμε εμένα να με παραιτήσετε απλά απο μόνοι σας αποποιήστες των ευθυνών σας. Θυμίζει μου κάτι κουβέντες που τον τσερό που είμασταν μωρά στύλ 'εν με κόφτει εγώ εν παίζω'. Για όνομα του Θεού Ο σύνδεσμος ήταν η αιτία να μας καλέσουν σε δημόσια διαβούλευση, ο Σύνδεσμος ήταν η αιτία για να κόψουμε αρκετές αποφάσεις του Λοϊζίδη και του ΤΑΘΕ. ο Σύνδεσμος είναι η αιτία που δέν παίρνουν αποφάσεις χωρίς πρώτα να διαβουλευτούν μαζί μας σε πολλά θέματα το ποιό πρόσφατο για την περιοχή Πρωταρά που θα κάνουν μια τεράστια απαγορευμένη στο Κάβο Γκρέκο και θα επιτρέπεται το ψάρεμα μόνο για επαγγελματίες και δικτάκια στον ώμο . Ο Σύνδεσμος έστειλε τις απόψεις του . Ο σύνδεσμος στάθηκε η αιτία να βγούμε σε εφημερίδες, τηλεοπτικούς σταθμούς και ραδιόφωνα και να πούμε τις αλήθειες. Νομίζετε κανένας ότι με το να θέλουμε να φέρουμε κόσμο κοντά στον σύνδεσμο βάλουμε ριάλια μές την τσέπη μας και γράφετε εμένα παρετάτε με και ιστορίες. Αν έχετε κότσια ελάτε κοντά να βοηθήσετε και όχι μόνο κριτική εκ του ασφαλούς. όποιος νιώθει ότι ο Π΄ροεδρος ή τα μέλη δέν έκαναν ότι μπορούσαν μπορούν να διεκδηκήσουν θέση και να αναλάβουν όχι να λέμε παραιτάτε μας γιατί ας σας παραιτήσουμε το μόνο ψάρεμα που θα υπάρχει στην Κύπρο με καλάμι θα είναι το ψάρεμα στον φράχτη.... Τι προσπαθούμε δηλαδή να σκοτωθούμε μόνοι μας???
εχει ενδιαφερον παντος η συζητηση σας, θα ην παρακολουθω με ενδιαφερον

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by marios pafitis »

Κάτσετε τι μάπα χαμέ προς το παρόν, και αν μερική έχου όρεξη ας κάτσου να δημιουργήσου κοινοτικά clubs για το ψάρεμα , μετά κάμετε ένα επαρχιακό σύλλογο και μετά απαρτίστε τον Σύνδεσμο με άτομα από όλες τις επαρχίες αν θέλετε να προχωρήσετε, μεν περιμένετε μονο που ένα σύνδεσμο, δημιουργήστε clubs

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Σαν αρχιτεκτονας των clubs ,δωσε περισοτερες πληροφοριες και κατευθυντηριες γραμμες
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

AngelosK
Posts: 53
Joined: Thu May 10, 2012 9:19 am

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by AngelosK »

Παρακολουθώ τη συζήτηση και πραγματικα λυπαμε γιατί κάποιοι δεν ξέρουν τι λένε...
Τις θυσίες που έκανε ο χάρης ο άριστος η αντζι και οι υπόλοιποι δεν πρεπει να τις μηδενίζεται χωρίς να ξέρετε προσωπικά τα παιδιά αυτά. Πόσες ώρες απο τον ελεύθερο τους χρονο ξοδεψανε για να έχουμε ολοι καλυτερο αύριο στις θάλασσες. Όλα αυτά χωρίς κέρδος κέρατο αλλά είναι στη φύση του Κυπραίου να μην εκτιμά και απλα να λέει μπούρδες... Τώρα όλα αυτά γίνανε για ενα αγώνα...καλά ρε κοπέλια τοσα πράματα που έγιναν εσείς μονο τον αγώνα θυμηθηκατε; ε βέβαια αφού μονο απο εκεί μπορεί να έχετε κάποιο κέρδος τάχα να κερδισετε ενα κολοκαλαμι η μια κολομηχανουα... Τζάι αφήστε τη θάλασσα να ψοφήσει που τον κάθε δολοφόνο. Μηδενιζετε τα πάντα χωρίς να ξέρετε τι παίχτηκε... Και να πεις δεν κάνανε ποστ εδώ τι ενέργειες κανουν να οω στα ανάθεμα...αλλά διαβάστε τα ποστ να δείτε τον άριστο και το χάρη τι μανίκια τρων συνέχεια και εξακολουθούν ακουραστοι να τρέχουν για ολους μας.
Σε τούτο το τόπο θέλει τα ο κόλος μας. Αντί να ενωθουμε μια γροθιά μαλακιζομαστε.

Τιποτε ολαν

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by rockfishing »

AngelosK wrote:Παρακολουθώ τη συζήτηση και πραγματικα λυπαμε γιατί κάποιοι δεν ξέρουν τι λένε...
Τις θυσίες που έκανε ο χάρης ο άριστος η αντζι και οι υπόλοιποι δεν πρεπει να τις μηδενίζεται χωρίς να ξέρετε προσωπικά τα παιδιά αυτά. Πόσες ώρες απο τον ελεύθερο τους χρονο ξοδεψανε για να έχουμε ολοι καλυτερο αύριο στις θάλασσες. Όλα αυτά χωρίς κέρδος κέρατο αλλά είναι στη φύση του Κυπραίου να μην εκτιμά και απλα να λέει μπούρδες... Τώρα όλα αυτά γίνανε για ενα αγώνα...καλά ρε κοπέλια τοσα πράματα που έγιναν εσείς μονο τον αγώνα θυμηθηκατε;
MA EISAI ME TA KALA SOY. ESY TOYTO EKATALABES :x

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by rockfishing »

Έτρεξαν διάφορα θέματα από πέρσι,

Ανταπόκριση Τ.Α.Θ.Ε
Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα
Διαμαρτυρία ψαράδων για αποτροπή επαναφοράς του γρι-γρι

C.A.B.A.C

• Λόγω των τελευταίων γεγονότων πράγματι υπάρχει ένα πάγωμα .....Σύντομα θα γίνη μια γεννική συνέλευση .Μόλις έχουμε ημερομηνία θα ανακοινωθεί
Τετ Απρ 03, 2013 8:11 am
Ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνετε με τον C.A.B.A.C Είναι Απρίλιος και ούτε πρόγραμμα έβγαλε να ανακοινώση ακόμη , ούτε εκδηλώσεις είδαμε ούτε τίποτα.

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, Λες ότι ήσουν ενημερωμένος αλλα κανένας δεν έγραψε λεξη εκτος που τον Αριστο που σε δικαιολόγησε 2-3 φορες.

Πολύ σύντομα θα ολοκληρωθεί και η αναβάθμιση και ενημέρωση της ιστοσελίδας μας.
υποσχέθηκες ότι θα μπαίνουν ανακοινώσεις στο site. ΠΟΥΝΤΕΣ

Υποσχεθήκατε ότι σειρά στις προτεραιότητες του συνδέσμου είναι η απαγόρευση των διχτύων από την ακτή και η αστυνόμευση.
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΣΤΗΝΟΜΕΥΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΥΧΤΙΩΝ κτλ ΠΟΛΛΗΝΙΣΚΟΥΝ ΤΑ ΔΥΧΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΝΟΜΟΘΕΣΙΕΣ



Τον Μαρτη από ότι κατάλαβα διαφώνησες με την Ομοσπονδία αλλα ο Χαρης ειπε «Η ομοσπονδια ειναι αναγκαια οσο ποτε αλλοτε.Ειναι μονοδρομος ,το νερο μπηκε στο αυλακι » ΠΟΥΝΤΗ


Από τον Απριλιο ρωτουν διάφοροι (Λεω να μεν πω λεξη γιατι όπως συνηθίζει ο Χαρης εν να μας την πει παλε, και αν συνεχίσει εν πολλοί που να παρατηθούν που τον σύνδεσμο και εν θα θελουν να ξανακούσουν λεξη, Τουλαχιστο εσυ Κωστα εβρισαμεν σε που λεει ο λογος αλλα δεν ειπες τιποτε για κανενα.)

Παρα πολλης κοσμος περιμένει απαντήσεις:

Τι θα γινει; Θα ενταχθει ο συνδεσμος σε ομοσπονδια;
Θα γινει ομοσπονδια; Χρειαζεται;
Θα βρειτε τροπους να μαθει ο κοσμος, αλλοι εν να θελουν απομακρινση των δυχτιων, αλλοι ζωνες μονο για ψαρεμα
Βαλτε στοχους να ερθει ο κοσμος κοντα σας και να σας παρακαλα οχι αναποδα. Μα ειναι δυνατο 5 πλασματα να το αντιλαμβανονται τουτο;
Εν να απομακρυνθούν τα διχτυα;
Εν να γινει αστυνόμευση; Εχει άλλο τροπο;
Γιατι τα πράγματα από το Κακο παν στο χειροτερο στο τμημα αλιειας; Αφου υποτίθεται συμβουλεύεται σας.

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Costas »

Για την εισήγηση του φίλου Μάριου Παφίτη –

Η αλήθεια τούτο εν κάτι που εξ αρχής εμείς θέλαμε να κάμουμε. Ήδη έχουμε ετοιμάσει το νέο καταστατικό του Συνδέσμου για τούτο το σκοπό. Για όλους τους λόγους ο Σύνδεσμος θα μπορούσε να λειτουργεί σε επαρχιακά επίπεδα πάρα μα πάρα πολύ καλύτερα. Δυστυχώς – και λέω Δυστυχώς – τα άτομα που χρειάζονται για να μπεί σε εφαρμογή τουτο εν εν αρκετά. Λάθος που μπορεί να μέν εφκίκαμε και να πούμε – κοπέλλια θέλουμε 5 άτομα που κάθε επαρχία. Ποτέ όμως δεν είναι αργά.

Κοπέλια – είμαστε ούλοι ένα και θέλουμε τα ίδια πράματα – παραπονιέται κανένας κάθε τόσο – γίνεται μια έντονη αντιπράθεση – και μετά τα ίδια –

Ο Σύνδεσμος έκαμε αρκετά πράματα αναλόγως με τα εφόδια που είχε. Εν γίνεται σε εκλογική συνέλευση να έχει 15 πλάσματα – έν γίνεται σε σεμηνάρια και εκδηλώσεις να έχει που τα μέλη και το φόρουμ αλλο 10 πλάσματα. Εν γίνεται να επίαμε έξω που την προεδρία της ΕΕ για την κοινή αλιευτική πολιτική 6 πλάσματα και να είχει 50 για τα δικαιώματα των σκύλων.

Έν γίνεται για το γρι-γρι να ήταν 4 πλάσματα –

Εν λέω – εν θα μπορούμε πάντα ούλοι – αλλά τι άλλο θέλετε αίμα??? Σοβαρά τωρα – ΕΛΑΤΕ να ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ



Έτρεξαν διάφορα θέματα από πέρσι,

Ανταπόκριση Τ.Α.Θ.Ε
Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα
Διαμαρτυρία ψαράδων για αποτροπή επαναφοράς του γρι-γρι

C.A.B.A.C
• Λόγω των τελευταίων γεγονότων πράγματι υπάρχει ένα πάγωμα .....Σύντομα θα γίνη μια γεννική συνέλευση .Μόλις έχουμε ημερομηνία θα ανακοινωθεί
Τετ Απρ 03, 2013 8:11 am
Ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνετε με τον C.A.B.A.C Είναι Απρίλιος και ούτε πρόγραμμα έβγαλε να ανακοινώση ακόμη , ούτε εκδηλώσεις είδαμε ούτε τίποτα.

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ, Λες ότι ήσουν ενημερωμένος αλλα κανένας δεν έγραψε λεξη εκτος που τον Αριστο που σε δικαιολόγησε 2-3 φορες.



Πολύ σύντομα θα ολοκληρωθεί και η αναβάθμιση και ενημέρωση της ιστοσελίδας μας.
υποσχέθηκες ότι θα μπαίνουν ανακοινώσεις στο site. ΠΟΥΝΤΕΣ

Πράγματι με την ιστοσελίδα υπάρχει καθυστέριση, αλλά υπάρχει και σελίδα στο FACEBOOK (εμ το λέω για δικαιολογία) και το θέμα της ιστοσελίδας θα τακτοποιηθεί

Υποσχεθήκατε ότι σειρά στις προτεραιότητες του συνδέσμου είναι η απαγόρευση των διχτύων από την ακτή και η αστυνόμευση.
ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΟΙΚΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΑΣ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΣΤΗΝΟΜΕΥΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΥΧΤΙΩΝ κτλ ΠΟΛΛΗΝΙΣΚΟΥΝ ΤΑ ΔΥΧΤΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΝΟΜΟΘΕΣΙΕΣ

Κοίταξε τι γράφω πιο κάτω




Τον Μαρτη από ότι κατάλαβα διαφώνησες με την Ομοσπονδία αλλα ο Χαρης ειπε «Η ομοσπονδια ειναι αναγκαια οσο ποτε αλλοτε.Ειναι μονοδρομος ,το νερο μπηκε στο αυλακι » ΠΟΥΝΤΗ

Δεν διαφώνισα με την ομοσπονδία – νομίζω στο πιο πάνω ποστ μου εξηγώ ξεκάθαρα τη εγινε – επιμένω ότι δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιος μπορεί να συμπέρανε ότι διαφώνισα...


Από τον Απριλιο ρωτουν διάφοροι (Λεω να μεν πω λεξη γιατι όπως συνηθίζει ο Χαρης εν να μας την πει παλε, και αν συνεχίσει εν πολλοί που να παρατηθούν που τον σύνδεσμο και εν θα θελουν να ξανακούσουν λεξη, Τουλαχιστο εσυ Κωστα εβρισαμεν σε που λεει ο λογος αλλα δεν ειπες τιποτε για κανενα.)

Φίλε, εγώ κρατώ ένα πράμα που το σχόλιο σου στον Αγγελο – έχεις όρεξη και την διάθεση να βοηθήσεις – είμαστε δαμέ – δηλώνουμε το θέλουμε και εσένα και οποιονδήποτε άλλον – προσωπικές επιθέσεις είπαμε έν άσκοπες και αχρίαστες.

Παρα πολλης κοσμος περιμένει απαντήσεις:

Τι θα γινει; Θα ενταχθει ο συνδεσμος σε ομοσπονδια; ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ – ΤΟΥΤΑ ΕΙΠΑΜΕΝ ΤΑ
Θα γινει ομοσπονδια; Χρειαζεται; ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ – ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΗΔΗ ΈΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ – ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ Η ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΓΚΡΙΣΗ
Θα βρειτε τροπους να μαθει ο κοσμος, αλλοι εν να θελουν απομακρινση των δυχτιων, αλλοι ζωνες μονο για ψαρεμα


Βαλτε στοχους να ερθει ο κοσμος κοντα σας και να σας παρακαλα οχι αναποδα. Μα ειναι δυνατο 5 πλασματα να το αντιλαμβανονται τουτο;
Εν να απομακρυνθούν τα διχτυα;
Εν να γινει αστυνόμευση; Εχει άλλο τροπο;
Γιατι τα πράγματα από το Κακο παν στο χειροτερο στο τμημα αλιειας; Αφου υποτίθεται συμβουλεύεται σας.

ΜΑΚΑΡΙ να μας συμβουλευόταν το Τμήμα Αλιείας και τα πράγματα θα ήταν πολυ διαφορετικά. Το τί έχει γίνει μέρχρι σήμερα έχουμε καταφέρει να ανοίξουμε ένα διαυλο επικοινωνίας με το ΤΑΘΕ μέσω του οποίου

(1) Απαιτουμε την διαφύλαξη και προστασία των δικαιωμάτων μας σαν Ερασιτεχνική Αλιεία Από την Ακτή
(2) Απαιτούμε την διαφύλαξη και προστασία γενικότερα του θαλάσσιου πλούτου μας
(3) Απαιτούμε τον εμπολουτισμό και την λήψη μέτρων για την βελτίωση του θαλάσσιου πλούτου μας
(4) Απαιτούμε τον περιορισμό της Επαγγελματικής Αλιείας και την αναγνώριση από το ΤΑΘΕ του πραγματικού μεγέθου της (εν γίνεται ο καθένας να δηλώνει ότι εν επαγγελματίας ψαράς – έχουν γίνει ξεκάθαρες γραπτές τοποθετήσεις του Συνδέσμου για το θέμα αυτό ώς και εκφραστήκαν δημόσια από το Συμβούλιο σε συνάντηση στο Υπουργείο Γεωργίας)
(5) Απαιτούμε πραγματική και ουσιαστική Αστυνόμευση – ξεκάθαρο διαχωρισμό καθηκόντων στο ΤΑΘΕ και δημιουργία ξεχωριστής ομάδας η οποία να ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με την αστυνόμευση- Εχουμε δηλώσει ότι είμαστε στην διάθεση τους για εξέυρεση τρόπων συντονισμού μαζί μας ετσι ώστε να γίνεται πραγματική αξιοποιήση των καταγγελιών μας
(6) Για τα δικτυα – οι απαιτήσεις μας ήταν πολλά ξεκάθαρες –
(7) Μαζί με τες πιο πάνω απαιτήσεις μας ΠΑΝΤΑ κάναμε και εισηγήσεις αντιμετώπισης των πιο πάνω.
(8) Καμια νομοθεσία μέχρι σήμερα δεν πέρασε
(9) Το θέμα με τες περιοχές ΝATURA θα μπορούσε πολύ εύκολα να πεί κάποιος αφού εξερείται η αλιεία από την ακτή τι μας κόφτει? Κόφτει μας και παρα κόφτει μας – ο τρόπος που έγινε ο προγραμματισμός στην ουσία δίνει το δικαίωμα σε ορισμένους «επαγγελματίες» να αλωνίζουν μές σε κλειστές περιοχές – και μεταξύ άλλων να αυξάνει την αλιευτική πίεση (επαγγελματική και ερασιτεχνική) στις διπλανές ανοικτές περιοχές.


Πραγματικά, νομίζω τέρμα σε αντιπαραθέσεις και αχρείαστους μηδενισμούς - πλέον τα πράγμτα εν πολλά απλά - ΛΕΜΕΝ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΞΑΝΑ - ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ - ΔΙΑΤΕ ΜΑΣ ΤΗΝ?

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”