Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by COTSIOS80 »

Απο εφημεριδα Πολιτης 09-08-2013
Attachments
Untitled.jpg
Untitled.jpg (92.73 KiB) Viewed 7095 times
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by angiec »

Ρε παιδια ...τι γίνεται με το γρι-γρι........ εν ενδιαφέρεται κανένας για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε ????????..... :o

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by M.S.BUFFALO »

εν καιρος να λαβουμε και εμεις τα μετρα μας... εν γινετε να του διουν την αδεια να δουλεφκει ανεξελεκτα και ακομα να μαχουντε να πιασουν προσφορες για να του βαλουν καμερες μισιη μου.
η καταστροφη που εννα καμει οσπου να τες βαλουν ειναι πολλη και ανεπανορθοτη. :evil:

πρεπει τουλαχιστον να εβρουμε ενα τροπο να ελεγχουμε εμεις οι ιδιοι τι ψαρια φερνει εξω την ωρα που πιαννει λιμανι. αλλα παλε εν θα ξερουμε τι πετασσει μεσα
(οχι μονο σε ψαρι) πριν ερτει εξω για να μεν χασει την αδεια του. :think: :think:

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by apsavvas »

Δεν θελω να ρίξω λάδι στη φωτιά αλλά για να μπουν καποια θεματα στη θεση τους πρεπει να υπαρχη οργανωμένο συνολο. Τι εννοώ! !!! Μια ομοσπονδια που θα ενεργα για τα συμφέροντα της παράκτιας ερασιτεχνικής αλιείας ετσι θα υπαρχη οργανωμένο συνολο και νομοθεσίες. Με αυτο η ερασιτεχνική αλιεία θα ειναι πιο δυνατη και θα μπορεί να εκφέρει λόγο, και θέματα σαν αυτο στη βουλή.

Π.Σ:
Αν θέλετε να πάει μπροστα ο τοπος τουτος πρέπει να θυσιαστουν ατομα και να αφιερωσουν απο το χρονο τους ώρες και μέρες για να υπάρξει επιτελους οργανομενα σύνολα και να μπορούμε να βοηθηθούμε απο εξωτερικούς παράγοντες
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by angiec »

Εν ναι μόνο να τα λέμε ...........τζιε συνδεσμους εκάμαμε .....τζιε παγκύπρια Ομοσπονδία ....... τζιε προχτες εφωνάζαμε ....εχτος τους επαγγελματίες είμαστε πόσοι ?????10 πλάσματα ναι και όχι........μια γεννική συνάντηση εν κάμνουμε ...... τζιε αν γίνη ......πάλε 10-20........ γι αυτό να βρεθει μια λύση .....να βρεθούν αυτά τα άτομα που πραγματικά εν να ενδιαφερτούν αλλα και να τρέξουν ....γιατι έχει πολλύ δρόμο .................... :evil: :?: :?:

και αν οχι και δεν βρθούν να μείνουμε στον καναπέ μας και να μπαίνουμε εδώ ,να δειχνουμε τα ψαράκια μας μεγάλα και μικρά ....να αραδειάζουμε και κάμποσα ψέματα ..........και σκασ'ιλα μας .......................
Last edited by angiec on Thu Jul 11, 2013 9:03 am, edited 1 time in total.

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by apsavvas »

Angie δεν τα εχω με κανενα απλα για να λειτουργούν ολα σωστα και να μετρα η λαλια μας και ο λογος μας πρεπει να υπαρχουν και να είναι ενεργα αυτα τα σύνολα. Ειναι μεσα του χρονου και εγω προσώπικα δεν ειδα καποιες δραστιριοτητες και απο τα δυο σύνολα.
Ομοσπονδία! !!! Ειναι ενεργή μπηκε νομοσχέδιο? Ενημερωσαν κανένα?


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Last edited by apsavvas on Thu Jul 11, 2013 9:09 am, edited 1 time in total.
The only source of knowledge is experience

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by angiec »

apsavvas wrote:Angie δεν τα εχω με κανενα απλα για να λειτουργούν ολα σωστα και να μετρα η λαλια μας και ο λογος μας πρεπει να υπαρχουν και να είναι ενεργα αυτα τα σύνολα. Που ειναι η ομοσπονδια???? Οι ανθρωποι έκατσαν εκαμαν εκατο συναντήσεις με ολα τα σωματεία και συνδέσμους και απο ολους αυτους ελάχιστοι παρουσιασαν τα χαρτια τους για να προ

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Σάββα μου δεν το λέω για σένα ..........μιλώ γεννικά ........

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by apsavvas »

angiec wrote:
apsavvas wrote:Angie δεν τα εχω με κανενα απλα για να λειτουργούν ολα σωστα και να μετρα η λαλια μας και ο λογος μας πρεπει να υπαρχουν και να είναι ενεργα αυτα τα σύνολα. Που ειναι η ομοσπονδια???? Οι ανθρωποι έκατσαν εκαμαν εκατο συναντήσεις με ολα τα σωματεία και συνδέσμους και απο ολους αυτους ελάχιστοι παρουσιασαν τα χαρτια τους για να προ

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Σάββα μου δεν το λέω για σένα ..........μιλώ γεννικά ........
Like

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

antis
Posts: 62
Joined: Sun Jun 10, 2012 8:46 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by antis »

angiec wrote:Εν ναι μόνο να τα λέμε ...........τζιε συνδεσμους εκάμαμε .....τζιε παγκύπρια Ομοσπονδία ....... τζιε προχτες εφωνάζαμε ....εχτος τους επαγγελματίες είμαστε πόσοι ?????10 πλάσματα ναι και όχι........μια γεννική συνάντηση εν κάμνουμε ...... τζιε αν γίνη ......πάλε 10-20........ γι αυτό να βρεθει μια λύση .....να βρεθούν αυτά τα άτομα που πραγματικά εν να ενδιαφερτούν αλλα και να τρέξουν ....γιατι έχει πολλύ δρόμο .................... :evil: :?: :?:

και αν οχι και δεν βρθούν να μείνουμε στον καναπέ μας και να μπαίνουμε εδώ ,να δειχνουμε τα ψαράκια μας μεγάλα και μικρά ....να αραδειάζουμε και κάμποσα ψέματα ..........και σκασ'ιλα μας .......................

Αντζη εν γίνεται να λες τούτα τα πράγματα. Πρώτος και καλύτερος εν ο πρόεδρος που έχει ο σύνδεσμος που εν σηκώνεται που τον καναπέ. Εν θα σου πω πόσες φορές άτομα που γνωρίζω (και εγώ ο ίδιος) προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί του. Ήρθε στο γρι γρι; Έβαλε ο ίδιος τη ταφόπλακα στο σύνδεσμο εδω και πολλη καιρο.

Ήταν και το θέμα πως θα ερχόσασταν κάτω να γνωριστούμε (αναβάλετε τω δήθεν 2 φόρες) Τώρα ειλικρινά και να έρθετε εν θα πατήσει κανένας. Που ακόμα να σηκώστουν άτομα που δακατω να ερτουν Λευκωσία για οποιοδήποτε λόγο.

Είχαμε πει ότι θα προωθήσετε τουλάχιστο το θέμα με τα δίχτυα. Κανένα σχέδιο, κανένας προγραμματισμός τίποτε απολύτως.
Μα με συγχωρείς δηλαδή οι άλλοι όλοι εν κάμνουν καταστροφή;

Εγώ έχει 2 χρόνια σταμάτησα να περιφέρομαι στην θάλασσα της Αμμοχώστου. Εν αντέχω να βλέπω τη γίνεται.


ΥΣ. Δεν έχω τίποτε προσωπικά μαζί σου είτε με το Χάρη γιατί πραγματικά είσαστε άτομα που ενδιαφερθήκατε και αγαπάτε έμπρακτα το καλό του τόπου μας.

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Costas »

Φίλε Άντη,

Ούτε σε ξέρω, ούτε έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου. Δεν μπορώ όμως να αντιληφθώ τον λόγο που συνεχίζεις να έχεις κάτι προσωπικό μαζί μου. Δεν πρόκειται να πώ τι έχω κάνει και τι δεν έχω, αυτά τα αφήνω σε όσους γνωρίζουν την δράση και το έργο του Συμβουλίου του Συνδέσμου αλλά και του κάθε μέλους ξεχωριστά.

Πάντως, δεν έχει προσπαθήσει κανένας να επικοινωνήσει μαζί μου και να μην τα καταφέρει οπόταν, κάπου τα λεγόμενα σου δεν στέκουν.

Μήπως είσαι βαλτός και προσπαθείς να διαβρώσεις το όνομα του Συνδέσμου με προσωπικές επιθέσεις??? Μήπως εξυπηρετείς τα συμφέροντα αυτών που δήθεν είσαι εναντίον???

Πές μας το όνομα σου, και σε πόσες εκδηλώσεις του συνδέσμου ήρθες μέχρι σήμερα.

Για αποφυγή παρεξηγήσεων, και επειδή δεν γνωρίζω ποιος είναι πίσω από ένα όνομα ANTIS, εάν φίλε μου είσαι καλοπροαίρετος τότε απολογούμαι από τώρα. Φυσικά εάν ήσουν παρόν σε εκδηλώσεις του Συνδέσμου σίγουρα δεν θα εκφραζόσουν για το άτομο μου με τον τρόπο που εκφράζεσαι τώρα.

Ο σύνδεσμος προσπαθεί να κάνει όσα πιο πολλά μπορεί. Είναι με την βοήθεια του Συμβουλίου που διοργανώθηκε η διαμαρτυρία στην βουλή. Ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Έτυχε λόγω σοβαρού κολλήματος να μην τα καταφέρω. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να δικαιολογούμαι περισσότερο δεξιά και αριστερά ειδικά σε κάποιο που δεν γνωρίζω καν ποιος είναι και τί αντιπροσωπεύει, ως και είναι η πρώτη φορά που έτυχε να μην είμαι παρόν σε εκδήλωση του Συνδέσμου.

Οτιδήποτε άλλο είναι περιττό.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Giorkos »

χμμμμ....προσφορές για να αγοράσουν κάμερες.....

ου θκιάολε....εγώ πάντως εν γοράζω κάμερα....τζαι θα πιερώνω φόρους για να βάλουν κάμερα στο κρι κρι.... :think: :think: :think:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by Κώστας »

Costas wrote:Φίλε Άντη,

Ούτε σε ξέρω, ούτε έχω κάποιο πρόβλημα μαζί σου. Δεν μπορώ όμως να αντιληφθώ τον λόγο που συνεχίζεις να έχεις κάτι προσωπικό μαζί μου. Δεν πρόκειται να πώ τι έχω κάνει και τι δεν έχω, αυτά τα αφήνω σε όσους γνωρίζουν την δράση και το έργο του Συμβουλίου του Συνδέσμου αλλά και του κάθε μέλους ξεχωριστά.

Πάντως, δεν έχει προσπαθήσει κανένας να επικοινωνήσει μαζί μου και να μην τα καταφέρει οπόταν, κάπου τα λεγόμενα σου δεν στέκουν.

Μήπως είσαι βαλτός και προσπαθείς να διαβρώσεις το όνομα του Συνδέσμου με προσωπικές επιθέσεις??? Μήπως εξυπηρετείς τα συμφέροντα αυτών που δήθεν είσαι εναντίον???

Πές μας το όνομα σου, και σε πόσες εκδηλώσεις του συνδέσμου ήρθες μέχρι σήμερα.

Για αποφυγή παρεξηγήσεων, και επειδή δεν γνωρίζω ποιος είναι πίσω από ένα όνομα ANTIS, εάν φίλε μου είσαι καλοπροαίρετος τότε απολογούμαι από τώρα. Φυσικά εάν ήσουν παρόν σε εκδηλώσεις του Συνδέσμου σίγουρα δεν θα εκφραζόσουν για το άτομο μου με τον τρόπο που εκφράζεσαι τώρα.

Ο σύνδεσμος προσπαθεί να κάνει όσα πιο πολλά μπορεί. Είναι με την βοήθεια του Συμβουλίου που διοργανώθηκε η διαμαρτυρία στην βουλή. Ο καθένας με τον δικό του τρόπο. Έτυχε λόγω σοβαρού κολλήματος να μην τα καταφέρω. Θεωρώ ότι δεν πρέπει να δικαιολογούμαι περισσότερο δεξιά και αριστερά ειδικά σε κάποιο που δεν γνωρίζω καν ποιος είναι και τί αντιπροσωπεύει, ως και είναι η πρώτη φορά που έτυχε να μην είμαι παρόν σε εκδήλωση του Συνδέσμου.

Οτιδήποτε άλλο είναι περιττό.

Ελεος ρε Κωστα εισαι χασιμιος τοσο καιρο και μονομιας παιρνεις πουρλοτο.

Προσοπικα εγω σε πηρα τηλ 3 φορες σε διαφορες ωρες και δεν μπηκες στον κοπο να παρει εστω μια φορα πισω. Θα εχει ένα χρονο η κουβεντα γιαυτο μεν με ρωτησεις ποτε.

Πια είναι τα σχεδια του συνδεσμου και ποτε σκοπευεται να τα ανακινωσεται;
Πιον προσπαθεις να πισεις;

Δεύτερη Γενική Εκλογική Συνέλευση
15 Δεκεμβρίου 2011
Κέντρο Βασιλική, Χοιροκιτία
Αυτή είναι η τελευτεα ανακινωση που εβαλεν ο Αριστος

Λεβεντη μου, ο ανθροπος που σου εγραψε ότι σου εγραψε εν λια. Εχω και εγω κατι μαζι σου;

antis
Posts: 62
Joined: Sun Jun 10, 2012 8:46 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by antis »

Costas wrote:Φίλε Άντη,
Costas wrote: Μήπως είσαι βαλτός και προσπαθείς να διαβρώσεις το όνομα του Συνδέσμου με προσωπικές επιθέσεις??? Μήπως εξυπηρετείς τα συμφέροντα αυτών που δήθεν είσαι εναντίον???
[/quote]
Ναι είμαι βαλτός από τον σύνδεσμο Επαγγελματιών και Γρι Γρι.

Άντης Πέτρου για σενα οχι φιλος.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by admin »

Αγαπητοί φίλοι ήρεμα, δέν νομίζω κανένας να θέλει το κακό του ερασιτέχνη ψαρά, δυστηχώς όταν πήγαμε σε εκλογική συνέλευση πρίν απο 2 χρόνια δυσκολευτήκαμε να βρούμε 6 άτομα να σχηματίσουν συμβούλιο. Πέραν απο τον Κώστα , τον Χάρη και την Άντζυ οι υπόλοιποι είναι άφαντοι εδώ και δύο χρόνια. Ο Κώστας με τις δουλειές του και ιδιαίτερα με τα κουρέματα και τα παρακουρέματα ίσως να μην κατάφερε να σταθεί όπως έπρεπε δίπλα στον σύνδεσμο, η Άντζη και ο Χάρης έτρεχαν όσο μπορούσαν χωρίς βοήθεια απο κανένα άλλο. Τον Δεκέμβριο έχει εκλογές έχουμε πέραν των 150 μελών και μπορούν να γραφτούν όσοι θέλουν. Θέλουμε νέο αίμα νέους ανθρώπους με όρεξη να προσφέρουν ελάτε κοντά......

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: Αναπομπη του Νομου για το Γρι-Γρι

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Φιλοι Αντη και Κωστα
θελω να πιστευω οτι αυτα που γραφετε ειναι καλοπροαιρετα αλλα θελω να σχολιασω τα εξης:
Τα τηλ της Αντζιης και εμενα ειναι επισης γνωστα.
Εκλογικη συνελευση 12/2011.Ειδαμε και ποσοι ηρθαν - ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ
Φιλοξενια επι Κυπριακης Προεδριας της ΕΕ -ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ
Γρι-γρι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ
εκδηλωσεις του συνδεσμου -ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ (Μονο ο Χρυσοστομος ηταν παρων σε ολες και τον ευχαριστω)
Αντιλαμβανομαι οτι καποιοι ισως να ειχαν κωλυμα αλλα οχι σε ετσι βαθμο
Για τον καναπε το εχω γραψει ξανα και το ξαναγραφω -Ρε εν βαρκεσε που εν να βουρω τωρα,βουρουν αλλοι
Η Αντζιη εχει βαλει παμπολλες ανακοινωσεις για εγγραφη μελων -ΚΑΝΕΝΑΣ
Για την εκδηλωση στην περιοχη Αμμοχωστου εχετε απολυτο δικαιο και δε θα δωσω καμια δικαιολογια αν και υπαρχει.Για τα διχτυα εχουμε δωσει τις θεσεις μας και πιεζουμε σε αυτο το θεμα(ολοχρονη απαγορευση στη ρηχη ζωνη και αστυνομευση)
επισης ειχαμε προβει και σε καταγγελιες οι οποιες μετατραπηκαν σε κατηγοριες για τους παρανομουντες.Κανεις δε ισχυριζεται οτι τα εχουμε κανει ολα σαν συμβουλιο αλλα αντιθετως εχει παρα πολλα να γινουν.Εδω να αναφερω οτι μερικα μελη του συμβουλιου ειναι μονιμως αποντα αλλα αυτο δεν σταματα τα υπολοιπα απο το να συνεχισουν
Οσοι απο εσας εχετε την ορεξη και το ενδιαφερον να προσφερετε παρακαλω κοπιαστε
Φιλικα παντα
Χαρης Μενελαου 99342442
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”