SIGN IN | REGISTER
Αρθρογραφία

ΑΚΤΗ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΣΚΑΦΟΣ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.

ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Δημοσίευσηαπό konkon11 » Κυρ Φεβ 24, 2013 3:45 pm

γεια σας κοπελια,σημερα ετυχε να παω να σειρω τα καλαμια μου πισω που την κεο μιασ και ειχεν πολλην καιρο να παω.που λετε ειχεν εναν κυριον ο ποιοσ εσειρνε τα δυχτια του καμιαν 20 μετρα μεσα .μπορι κε πιο λιγο για οσουσ 3ερουν τον τοπο ηταν στο υψος της ηυλομενησ της αποβα8ρασ.τελοσπαντον αρκεπσα εφωναζα του να παει πιο μεσα αλλα χαβαν του ο αθροπος.παντεσ τζε εμιλουν του τοιχου.στο τελος που επια να τα μαζεπσο να φυο ανακαλυπσα οτι ο παρεας εψαρεψε με.
μετακαι που τουτο εμεινε μου η απορια το κατα ποσο δικαιουται να σειρνει δυχτια σε τοση αποσταση απο τη ακτη.
οσο για ελεχο αποτι εκαταλαβα εν νομιζο ναπαρχει ,γιατι ειδαν και αλλα ταμαθκια μου (και ακομα ειμαι νεοσ στο αθλημα).

ουφφφ ε3αλαφροσα....
konkon11

Δημοσ.: 10
Εγγραφη: Τρί Σεπ 11, 2012 4:52 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Δημοσίευσηαπό M.S.BUFFALO » Κυρ Φεβ 24, 2013 4:20 pm

2 σηνεχομενες εξορμησεις στο ladys mile και τις 2 ο ιδιος να σηρνει στα 20-30 μετρα. Πολλα πιο μεσα που τες σημαδουρες.

Οσο και αν φοναξεις ο παρεας το φκιολιν του. Εχω του την ταμενη ομος. Την τριτη φορα εννα ειναι η τελεφτεα του.
M.S.BUFFALO

Δημοσ.: 314
Εγγραφη: Κυρ Αύγ 12, 2012 7:04 pm

Δημοσίευσηαπό michalispsarema » Κυρ Φεβ 24, 2013 4:23 pm

Εν παρανομο ρε φιλε αλλα εφκαλα 2 διχτια εγω με οχταποδιερες 120 γρ... Σιρνεις την πουπανω και φκαλεις τα :P
Αλλα δαμεσα πε μου εση νομο που ακολουθητε ??? :evil: :evil:
michalispsarema

Δημοσ.: 761
Εγγραφη: Τετ Απρ 11, 2012 10:59 am

Δημοσίευσηαπό chrisostomos » Κυρ Φεβ 24, 2013 5:10 pm

Και καλα θα του κανεις....όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ραβδος λεγαν οι αρχαίοι...και δεν είχαν άδικο... Αν έχεις και τον αριθμό του σκάφους αν είναι να βρεθούμε 2-3 άτομα να τον καρτερουμε στο λιμάνι για μασάζ και σερβίς.. :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος
chrisostomos

Δημοσ.: 259
Εγγραφη: Κυρ Οκτ 24, 2010 6:44 pm
Τοποθεσια: ΙΔΑΛΙΟΝ

Δημοσίευσηαπό michalispsarema » Κυρ Φεβ 24, 2013 5:52 pm

chrisostomos έγραψε:Και καλα θα του κανεις....όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ραβδος λεγαν οι αρχαίοι...και δεν είχαν άδικο... Αν έχεις και τον αριθμό του σκάφους αν είναι να βρεθούμε 2-3 άτομα να τον καρτερουμε στο λιμάνι για μασάζ και σερβίς.. :-)

Και τουτο γινετε αλλα και με την οχταποδιερα εν πομπα... :D ¨εν να τα γιρφκουν μετα και να μεν ηξερουν που παν... :lol: :lol: :lol: ετσι να σπαζουν... :dance: :dance: :dance:
michalispsarema

Δημοσ.: 761
Εγγραφη: Τετ Απρ 11, 2012 10:59 am

Δημοσίευσηαπό admin » Κυρ Φεβ 24, 2013 6:14 pm

Δυστηχώς φιλοι μου ενώ κατανοώ την αγανάκτηση σας δυστηχώς δέν μπορούμε να κάνουμε τίποτε γιατί ψαρεύουν νόμιμα , ο νόμος τους επιτρέπει απο την 1η Οκτωβρίου μέχρι 30 Απριλίου να τα ρίχνουν σε ότι βάθος θέλουν.Αν θέλετεε να κάνετε κάτι που θα πιάσει τόπο ενταχθείτε στον σύνδεσμο αλιείας απο την ακτή καιο βοηθήστε στο να δείξουμε τη δύναμη μας και να περάσουμε τον νόμο για ολόχρονη απαγόρευση κάτω απο 5 μέτρα, μόνο οργανωμένα και στοχευμένα θα πετύχουμε κάτι με τσαμπουκάδες καιαπειλές όταν ο νόμος τους καλύπτει δέν κάνουμε τίποτα
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin

Δημοσ.: 3149
Εγγραφη: Τρί Δεκ 19, 2006 1:38 pm

Δημοσίευσηαπό konkon11 » Κυρ Φεβ 24, 2013 7:02 pm

οκ, αλλα και λλιος σεβασμος εν και βλαφτει, εν νομιζο να τους ενοχλει κανενασ που ψαρεφκει που τη ακτη,εν γιαυτο που παμεν πισω πισω δαμεσα τελοσ παντον....
konkon11

Δημοσ.: 10
Εγγραφη: Τρί Σεπ 11, 2012 4:52 pm

Δημοσίευσηαπό Neos » Κυρ Φεβ 24, 2013 7:17 pm

Τωρα που αλλαξαμε κυβερνηση εν να αλλαξει και ο Λοιζιδης ?
Neos

Δημοσ.: 170
Εγγραφη: Τετ Ιουν 06, 2012 10:52 am

Δημοσίευσηαπό M.S.BUFFALO » Κυρ Φεβ 24, 2013 7:27 pm

admin έγραψε:Δυστηχώς φιλοι μου ενώ κατανοώ την αγανάκτηση σας δυστηχώς δέν μπορούμε να κάνουμε τίποτε γιατί ψαρεύουν νόμιμα , ο νόμος τους επιτρέπει απο την 1η Οκτωβρίου μέχρι 30 Απριλίου να τα ρίχνουν σε ότι βάθος θέλουν.Αν θέλετεε να κάνετε κάτι που θα πιάσει τόπο ενταχθείτε στον σύνδεσμο αλιείας απο την ακτή καιο βοηθήστε στο να δείξουμε τη δύναμη μας και να περάσουμε τον νόμο για ολόχρονη απαγόρευση κάτω απο 5 μέτρα, μόνο οργανωμένα και στοχευμένα θα πετύχουμε κάτι με τσαμπουκάδες καιαπειλές όταν ο νόμος τους καλύπτει δέν κάνουμε τίποτα

μπωρει να επιτρεπει ο νομος σε οτι βαθος θελουν αλλα οταν η περιοχη ειναι οριοθετιμενη με σημαδουρες για κολυμβηση τοτε νομιζω απαγορευετε μεσα απο τες σημαδουρες (δεν ξερω αν η οριοθετιση δεν ισχιει για τον χειμωνα)... ειδηκα σε περιοχες οπος το ladys mile που παν χειμερινοι κολυμβητες απο τις 6 το πρωι...

και εγω ασχολουμε αποκλιστικα με το καστιγκ και οταν σε μια παραλια που ειμε για ψαρεμα και ειναι οριοθετιμενη για κολυμβητες αρχιζει και ερχετε ο κοσμος το πρωι τα μαζευω, ασχετα αν ειμουν εκει απο το προιγουμενο μεσημερι.
M.S.BUFFALO

Δημοσ.: 314
Εγγραφη: Κυρ Αύγ 12, 2012 7:04 pm

Δημοσίευσηαπό admin » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:29 am

όλα αυτά αποτελούν γκρίζες ζώνες και παραθυράκια η λύση είναι η μόνιμη απαγόρευση κάτω απο τα 5 μέτρα ολόχρονα
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin

Δημοσίευσηαπό COTSIOS80 » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:51 am

admin έγραψε:όλα αυτά αποτελούν γκρίζες ζώνες και παραθυράκια η λύση είναι η μόνιμη απαγόρευση κάτω απο τα 5 μέτρα ολόχρονα

...και η αστυνομευση :!:
Ditch the bitch and let's go fishing!
Άβαταρ μέλους
COTSIOS80

Δημοσ.: 519
Εγγραφη: Πέμ Μαρ 05, 2009 9:56 am

Δημοσίευσηαπό admin » Δευτ Φεβ 25, 2013 7:45 am

όταν η παρανομία είναι δεδομένη τότε απαιτούμε αστυνόμευση!!!! και αν δέν έρχονται τότε μπορούμε να 'πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας' αφού η αρμόδιοι δέν μπορούν να ανταποκριθούν
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin

Επιστροφή στην Διάφορα Θέματα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

USEFUL LINKS

- Windfinder forecast
- CYCOFOS weather forcecast
- Google weather forcecast

Navionics Cyprus Maps

SISTER SITES

HUNT & SHOOT
MAGAZINE
CYPRUS YACHTING
MAGAZINE
MAGAZINES

Cyprus Fishing Magazine
P.O. Box 55329, 3821 Limassol, Cyprus | Telephone: +357 25577750 | e-mail: info@cyprusfishingmagazine.com

Copyright © Dacor Advertising & Media LTD 2012
Designed by Dacor