ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

Ψές μετά απο μια πολύ κοπιαστική μέρα στην δουλεια΄έιπα να πάω να spinnaro για καμιά ώρα να ηρεμήσει λίγο το μυαλό μου, πήγα στις πέτρες στην αρχή του Lady's mile στγν Λεμεσό. Μέσα στο ψοφόκρυο όσο και κατάφερα να στερεώσω την καλαμαριέρα με το παράμαλο (εν επιαναν ) τα δάκτυλα . Τελικα΄αφού φώτισα και την καλαμαριέρα μου με το ειδικό φαναράκι που αγοράσα!!!! :) ξεκίνησα τις βολές. Σε κάποια φάση μετά παο 10 λεπτά νασου 2 αυτοκίνητα να παρκάρουν εκεί έξω και μετά παο 5-6 λεπτά βλέπω :shock: :shock: δυο ψαροντουφεκάδες με τα φανάρια να έρχονται πρός το μέρος μου. Μαζεύω τα πράγματα μου και φεύγω.

βήμα πρώτο) τηγλεφωνό στον υπέυθυνο της πάταξης της λαθραλιείας στο κινητό του Δέν απάντά[/b
]Βήμα Δεύτερο ) Τηλεφωνό στο τμήμα αλιείας στην Λεμεσό να δώ μπάς και έχουν το τηλέφωνο γυρισμένο κάπου Καμία ανταπόκριση
Βήμα Τρίτο παίρνω τηλέγωνο ένα φίλο που δουλεύει στο Λιμενικό εκεί στο Νέο Λιμάνι. Μου λέει φίλε μόλις σχόλασα, του λεώ πιάσε κανένα συνάδελφο σου να ΄πιάσωι , μου λέει αν πιάσω θα με βρίζουν πιάσε εσύ τον υπέυθυνο αξιωματικό
Βήμα τέταρτο Πιάνω τον υπεύθυνο αξιωματικό λέω του την υπόθεση, λέει μου φίλε μου εν περιοχή των εγγλέζων πιάσε τηλέφωνο το SBA, (τωρά η λιμενική που τσιαμέ ήταν περίπου 500 μέτρα)
Βήμα Πέμπτο, Πιάνω το SBA , λέω του την θπόθεση λέει μου γιατί φίλε μου απαγορεύεται το ψάρεμα την νύχτα, Ναι ρε κουμπάρε απαγορεύεται , ε πιάσε την λιμενική λέει μου

Έκλεισα το τηλέφωνο επεία σπίτι άναψα το τζάκι, τσε λέω πραγματικά εν έχουμε υπόθεση δαμέσα!~!!!

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by belluga »

Η καττα το καττι τζαι το καττι το καττο ! :-( ετσι που περιεργια Αριστε ηταν κανενα pajero μακρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
stathis 1821
Posts: 384
Joined: Thu Oct 14, 2010 12:50 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by stathis 1821 »

ρε φιλε και στην παφο τα ιδια σκατα στην πεγεια αλωνιζουν με το ψαροτουφεκο καθε νυχτα και τα ατομα που πανε αποτι ξερω πιανουν ακομα κια μικρα σορκουθκια και ορφουθκια μικρα και πουλουντα πιανουμε την λιμενικη την αστυνομια και μαλακιζουντε .και μετα λεμε εν να παει καλα τουτος ο τοπος .μονο για να πιανουν το μισθο τους εν καλοι

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

belluga wrote:Η καττα το καττι τζαι το καττι το καττο ! :-( ετσι που περιεργια Αριστε ηταν κανενα pajero μακρι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
ΌΧΙ ΡΕ ΦΊΛΕ

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by COTSIOS80 »

Για καταγγελιες εντος των βασεων: 25276762
Χειμωνα μεχρι τις 17:00 και καλοκαιρι μεχρι τις 19:00

Επισης θα βαλουν την νυκτερινη εποχουμενη περιπολο τους να ελεγχει την περιοχη κοντα στο λιμανι για παρανομους.
Last edited by COTSIOS80 on Fri Jan 11, 2013 1:39 pm, edited 1 time in total.
Ditch the bitch and let's go fishing!

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by inglese.fishing »

πιασε τον «φίλο» σου τον Λοιζιδη να το διερευνήσει :wink:

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by chrysanthos9 »

ιδιαιτερα τουτην την εποχη που κινηται ψαρι στα ρηχα και που οι επιτιδιοι μπενουν νυχτα με προβολεις ειλικρινα καμνουν σφαγες και το τμημα αλιειας κοιματε δεν εχουμε υποθεση ας παρουμε το νομο στα χερια μας 8) κατι λαστιχα αυτοκινητων ισως.... :geek:
Rememper always someone waiting for you at home

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by michalispsarema »

οτι εν εχουμε υποθεση ενεχουμε......... :twisted: :twisted: Ομως εσκεφτικατο τρα να μπει η ΤΡΟΙΚΑ εν να τους καμει να βουρουν και να μεν σιφτανουν........ :D :D :D

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:ιδιαιτερα τουτην την εποχη που κινηται ψαρι στα ρηχα και που οι επιτιδιοι μπενουν νυχτα με προβολεις ειλικρινα καμνουν σφαγες και το τμημα αλιειας κοιματε δεν εχουμε υποθεση ας παρουμε το νομο στα χερια μας 8) κατι λαστιχα αυτοκινητων ισως.... :geek:
εν για να καταντησουμε οπως τις αλλες περιοχες ρε Χρυσανθε??? να φοουμαστε να αφηκουμε τα αυτοκινητα μας τζιαμε που ψαρευκουμε? να φοουμαστε οτι εννα μας σσιησουν τα λαστιχα των αυτοκινητων??? :clap: για το σκεπτικο σου....εννα σου τα πω τζε ενα χερακι που κοντα....
προς το παρων θα πιανουμε τηλεφωνα ωσπου να κοπει το σσιηνη τζε να καμουμε φασαρια για να μας καταλαβουν...συντομα μαλλον,πολλα συντομα....
Never back down

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:ιδιαιτερα τουτην την εποχη που κινηται ψαρι στα ρηχα και που οι επιτιδιοι μπενουν νυχτα με προβολεις ειλικρινα καμνουν σφαγες και το τμημα αλιειας κοιματε δεν εχουμε υποθεση ας παρουμε το νομο στα χερια μας 8) κατι λαστιχα αυτοκινητων ισως.... :geek:
εν για να καταντησουμε οπως τις αλλες περιοχες ρε Χρυσανθε??? να φοουμαστε να αφηκουμε τα αυτοκινητα μας τζιαμε που ψαρευκουμε? να φοουμαστε οτι εννα μας σσιησουν τα λαστιχα των αυτοκινητων??? :clap: για το σκεπτικο σου....εννα σου τα πω τζε ενα χερακι που κοντα....
προς το παρων θα πιανουμε τηλεφωνα ωσπου να κοπει το σσιηνη τζε να καμουμε φασαρια για να μας καταλαβουν...συντομα μαλλον,πολλα συντομα....
Never back down

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by chrysanthos9 »

πρεπει να ξερεις ρε λεβεντη τι εν να καμεις 8) απλα εν και να καμνει παναιρι οτι εσυ το εκαμες :wink: btw γραψε το αλλο καμια φορα :P
Rememper always someone waiting for you at home

cydiver900
Posts: 151
Joined: Mon Apr 09, 2012 11:07 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by cydiver900 »

Πραγματικά άθλια η κατάσταση κοπέλια......
Δυστυχώς παντού έτσι ένει....
Τουτοι οι νυχτερινοι επελλάναν μας, εννα μεν αφήκουν ψάριν για ψάριν.........
Η κατάσταση εν πάει άλλο....
Τζιαι όσον οι αρμόδιοι δεν πράττουν το οτιδήποτε, αυξάνουνται και οι θύτες(διότι περι εγκλήματος προκειται.....).....
Εφκαλασιν τζιαι το σσιοινιν τζιαι το παλλουτζιην....

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Nikolas Nklou »

chrysanthos9 wrote:πρεπει να ξερεις ρε λεβεντη τι εν να καμεις 8) απλα εν και να καμνει παναιρι οτι εσυ το εκαμες :wink: btw γραψε το αλλο καμια φορα :P
εν για να το πιασεις ρε...μιας τζε εν πιανεις τιποτε που την πρωτη φορα :mrgreen:
εννα καμνουν αντιποινα για τουτον ακριβως τον λογο...αφου εν ξερουν ποιος ηταν εννα το καμνουν σε ουλλους...
Never back down

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by leshi cy »

chrysanthos9 wrote:πρεπει να ξερεις ρε λεβεντη τι εν να καμεις 8) απλα εν και να καμνει παναιρι οτι εσυ το εκαμες :wink: btw γραψε το αλλο καμια φορα :P

χρυσανθε μου και τι αποτελεσμα θα εχει νομιζεισ?
εγω σε λεο θα ειναι μπουμερανκ για ολους!
δεν ειναι τροπος αυτος να λυθει το προβλημα και πιστεψεμε οτι αν το καμεις 1-2 στην 3 εννα τα εβρεις σκουρα !!
...και μετα εννα πιενει ο καθε ανενιας στην περιοχη για να πιασει 2 ψαρουδκια και εννα θελει 600 ευρο λαστιχα !!( εν μιλο για νυχτερινουσ )
μπορει να ψαρευκει μερα με ψαροτουφεκο η ακομα και νυχτα με καλαμια , η μπορει να το αφηκε τζιαμε και εν με καμια γενεκα :mrgreen:
λεμε τωρα!
τζιε εννα γινει το ελα να δεις :lol:

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Greg »

Οι δρομοι τον τελευταιο καιρο με την 'κριση' εγεμωσαν με αστυνομικους commandos. Χωσμενοι πισω που κολονες, δεντρα ,θαμνους, καφενεια, περιπολικα με κλειστους φαρους και οτι αλλο φανταστεις. 101 τεχνασματα για να κοψουν μπικεττα ειτε εισαι παρανομος ειτε και δεν εισαι. Τουτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι δεν παν να μαζεψουν λαπορτα που τουτους ουλλους τους παρανομουντες σε θαλασσες και φρακτες, αφου ΤΟΣΟ πολλα τα ελυφτικε τα ρυαλλια η ''κυβερνηση''
Esox Lucius

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”