ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗ ΛΑΓΟΥΤΑΡΕΛΛΗ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗ ΛΑΓΟΥΤΑΡΕΛΛΗ

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

Φιλε Αντωνη,
Mε μεγαλη χαρα σε καλωσοριζω στην παρεα του Κυπριακου FORUM ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ.Η πρωτη μου γνωριμια μαζι σου ηταν πριν σχεδον 5 χρονια ,μεσα απο τα ελληνικα περιοδικα και dvd και ομολογω οτι εχω διδαχθει παρα πολλα απο εσενα.Γνωριζω πολυ καλα ,οπως και εσυ φιλε Αντωνη,οτι στο ψαρεμα δεν ισχυει το :ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ.Αντιθετως ισχυει το
ΓΗΡΑΣΚΩ ΑΕΙ ΔΙΔΑΣΚΟΜΕΝΟΣ.Η δευτερη μου συναντηση μαζι σου ηταν στο Ladys Mile τον Ιουνιο/2012 οταν ο C.A.B.A.C ειχε διοργανωσει σεμιναριο ριψεων.Παρα το οτι επρεπε να ειχες φυγει για το αεροδρομιο,εστω και για 15-20 λεπτα ηρθες να μας δεις, να μιλησεις μαζι μας. Μας υποσχεθηκες οτι θα ερθεις ξανα Κυπρο για να μοιραστεις μαζι μας τις γνωσεις σου και θελω να κρατησεις την υποσχεση σου.Αυτο που με εντυπωσιασε σε σενα φιλε Αντωνη ,ειναι η απλοτητα που σε διακατεχει.Στην Κυπρο για παρα πολλους θεωρεισαι ενα μεγαλο ονομα στο ψαρεμα αλλα αυτο δε σε αγγιζει, παραμενεις απλος.Δυστηχως φιλε Αντωνη
υπαρχουν και οι εξαιρεσεις στους ανθρωπους.Υπαρχουν καποιοι που με το να' βγαζουν' ψαρια ,θεωρουν τους εαυτους τους ΘΡΥΛΟΥΣ ή καποιοι που ειναι ξερολες φοβουντε οτι θα χασουν το μονοπωλιο της προβολης.Γι'αυτο φιλε Αντωνη μη δωσεις καμια σημασια σε αυτους απλα αφησε τους να ζουν στον ΚΟΣΜΟ τους.Ειμαι σιγουρος οτι μεσω του FORUM θα μοιραστεις τις γνωσεις σου με ανθρωπους που ειναι αυθεντικοι ερασιτεχνες ψαραδες

Χαρης Μενελαου

Υ.Γ
Ολο το συμβουλιο του CABAC σε καλωσοριζει
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

dodifish
Posts: 14
Joined: Tue Sep 25, 2012 7:40 pm

Re: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗ ΛΑΓΟΥΤΑΡΕΛΛΗ

Post by dodifish »

Η πρώτη φορά που επισκέφτηκα την Κύπρο ήταν πέρσι το Μάιο του 2011 στην έκθεση που διοργάνωσε το περιοδικό στην Λεμεσό, πριν ακόμα πατήσω το πόδι μου επί Κυπριακού εδάφους καθώς βρισκόμουν στο αεροσκάφος, οι εικόνες που αντίκρισα από ψιλά, ήταν αρκετές για να αγαπήσω αυτό των τόπο. όταν έφτασα στο χώρο που γινόταν η έκθεση μπορεί το σώμα μου να ήταν εκεί, αλλά το μυαλό μου όμως όχι αφού σκεφτόταν δύο πράγματα. Το πρώτο ήταν να πάω για ψάρεμα σε μία από τις όμορφες παραλίες του νησιού και το δεύτερο να γνωρίσω φίλους ψαράδες και να ανταλλάξουμε απόψεις για το αγαπημένο μας χόμπι.Το πρώτο δυστυχώς δεν κατάφερα να το κάνω, το δεύτερο όμως έγινε αφού γνώρισα πολλούς φίλους και συζητήσαμε για διάφορα θέματα. Φέτος πριν από μερικούς μήνες επισκέφτηκα μία ακόμη φορά την Κύπρο, αυτή την φορά κατάφερα να κάνω και τα δύο, να πάω για ψάρεμα με τον πολύ καλό μου φίλο Μηνά και να βρεθώ στο Ladys Mile έστω και για λίγο και να γνωρίσω πολλούς φίλους ψαράδες. Η υπόσχεση που έδωσα τότε στον Χάρη είναι για εμένα μεγάλη τιμή και για αυτό θα κάνω τα πάντα για να την υλοποιήσω. Όσον αφορά το ψάρεμα που μέσα από αυτό κάποιοι θέλουν να προβάλουν τον εαυτό τους, το μόνο που έχω να τους πω είναι ότι:
Τα καλάμια είναι για να ψαρεύουμε και όχι για να τα καβαλάμε.
Τώρα όσον αφορά το φόρουμ είναι μια καλή ευκαιρία να έχω πιο συχνή επαφή με καλούς φίλους.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”