Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by Giorkos »

largemouth wrote: που περνουν μπροστά μας ενώ βλέπουν σε και ξιλαόνουν ότι εσυ προσπαθέις να φέρεις κοντά 2 ώρες αλλά εν άσχετο με το θέμα τουτο.
με αφορμή τα λεγόμενα του φίλου largemouth θα ήθελα να ρωτήσω όλους (ψτ-άες και καλαμάες) ποια η γνώμη σας για το πιο πάνω και πως το αντιμετωπίζεται ???


πχ. εγώ ψαρεύκω και καλάμι (σπάνια τώρα) και ψτ !!!

αν πάω κάπου ψτ και στο ψάρεμα (αν είναι ακτογραμμή) δω καλάμι (αντέννα) προσπαθώ να πογυρίσω καμιά 50αρια μέτρα μέσα....πολλές φορές φωνάζω στον καλαμά και του το λέω...κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.. πολλές φορές στραφηκα πίσω ζωρίς να περάσω που τον καλαμά....

το μόνο πρόβλημα που είχα, ήταν μόνο μία φορά που επήα για λαβράκια με ΨΤ...θα έμενα σε ένα σημείο γύρω από μια φυκιά έξω έξω ...ήμουν μέσα και καρτερούσα τα λαβράκια.....είπα να αλλάξω πόστο και ξεκίνησα να πάω καμία 100αριά μέτρα πιο δεξιά...είδα όμως ότι 10 μέτρα δίπλα μου ήρτε ένας καλαμάς με αντένα και έκατσε, (ενώ με είδε που ψάρευα εκεί) !!! ε..τι να κάνω....επογύρισα μέσα καμία 50αριά μέτρα πιο μέσα (για να μην του χαλάω το ψάρεμα) !!!

και άρχισε να φωνάζει....Φύε ρε που δαμέ....εν να μου ξιππάσεις τα ψάρκα...και ενεκάτωννεν τα σιέρκα του πάνω κάτω.... έφκαλα την κεφαλή έξω από το νερό και του είπα...ε καλά...αφού με βλέπεις ψαρεύω εκεί...μετά ήρθες και έκατσε ακριβώς δίπλα μου...και εγώ σαν γάρος πογυρίζω για να μεν σου ξιππάσω τα ψάρκα σου...και φωνάζεις.... Ε...μου λέει...εγώ έρκουμε πάντα δαμέ...και ταίζω τα ψάρκα... του φώναξα ε ..αφούτα ψάρκα εν δικά σου απολογούμε ρε κουμπάρε...έπεξα 2 λαβράκια και ένα σορκό.. να έρτεις να σου τα δώκω.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ετάραξεν τα νεύρα μου και πήγα 100 μέτρα πιο δεξιά και βγήκα από τη θάλασα. μετά ήρθα από λίγο να συζητήσουμε (ήταν καμία 45αριά-50αριά χρονών) ...άρχισε να γλυκομιλά τάχα ότι εν εντάξει ρε φίλε...του είπα, έτα λαβράτζια τζιαμέ..πιάστα τζε τούτα και πήαινε κάτσε στα ψάρκα σου αφού ταίζεις τα ..ε εν δικά σου....... εν αντρέπεσε...50 χρόνων άθρωπος να κάμνεις όπως το μωρό....εκατέβην η μουτσούνα του ωσ τον άμμο...εγύρισε και έφυε !!!!! 8)

άλλες φορές όμως συναντώ καλαμάες πολλα καλούς !!! σαν χτες που μιλούσα με 2 στην περιοχή spyros beach ..εδιπλώναν τα καλάμια να φύουν και πέρασα απο κει..με ρώτησαν αν είδα λαβράκια και μιλούσαμε...εβαρέθηκα και γω στο νερό και βγήκα...κουβεντιάσαμε σαν συνάδελφοι ψαράες (χαιρετίσματα κοπέλλια εν είσαστε στο φόρουμ) μιά χαρά και μιαν ομορφκιά !!!!

άλλη φορά ετοιμαζόμουν να μπω μέσα και ακριβώες εκεί που θα έμπενα ήρθε αντενάρης...ε αποφάσισα να πάω πιο δίπλα (50 μέτρα και να κολυμπήσω μέσα 50 μέτρα να ψαρέψω...) του λέω του παρέα...φίλε μου..θα πάω τζικάτω να μπω μέσα και θα έρθω απέναντι σου καμία 50αριά μέτρα..εν οκ ???μου λέει και γιατί ρωτάς ρε φίλε...θάλλασα πολλή...ουτε δική μου..ούτε δική σου !!!!!


Πως το βλέπετε εσεις και πως θα θέλατε τους "άλλους" να αντιμετωπίσουν το ψάρεμα σας.....

πέτε μας να ξέρουμε να μεν παρεξηγηθούμε αν καμία φορά βρεθούμε στη θάλασσα :wink: :wink: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by gptochos »

Ρε φίλε ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιδρά διαφορετικά! Πχ στην πρωτη περίπτωση που εφώναζε εγώ που πίκκα θα εκάθουμουν μπροστά του και θα του εξυλάωνα ούλλα. Κάθε άλλο παρά ψάρεμα θα έκαμνα. Ας έρτει μέσα να με βκάλει. Στην δευτερη και τρίτη περίπτωση σαφώς πιο καλοί ανθρώποι θα έκαμνα το αδύνατο δυνατό να μην τους ενοχλήσω. Φυσικά αυτό εξαρτάται από τον χαρακτήρα του καθενός.

Η τέταρτη περίπτωση που δεν ανάφερες που είμασταν στο Κάβο Γκρέκο και ετράβησα την συρτή του κοπελιού με τον πλωτήρα δεν την ανέφερες :mrgreen: Μια χαρά κοπέλι ήταν. Είπαμεν του και που είχε σορκούς κιόλας. :D

Το ποιο βασικό είναι να μην ενοχλεί και να σέβεται ο ένας τον άλλον. Εγώ πάντως θαυμάζω τους καλαμάες με την υπομονή τους. Πόσην ώρα να στέκουμε ή να κάθουμε με την αντένα. Επήα 2-3 φορές τζαι εσιυλοβαρέθηκα. Άσε που αντακόναμε τες μπύρες τζαι εφευκαμε στουπί :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by Someone »

Προσωπικά ποττέ μου εν είχα πρόβλημα με ψαροτουφεκκάες.
3-4 φορές που έτυχε να βρεθώ μαζί τους που παραλία, εθωρούσαν ή ελαλούσα τους προς τα πού έσυρα τζιαι εππέφταν στο νερό πιό μακρυά. ΄
Όταν είμαι σε βράχους τες παραπάνω φορές έν με προσέχουν τζιαι περνούν ακριβώς που κάτω μου. Ένα "καλημέρα"-"καλησπέρα" τζιαι παν πάρακατω, έν έτυχε κανένας να αρκέψει τες βουθκιές μες τα πόθκια μου! Φυσικά έν έτυχε να κρατώ αντένα οπότε εν με έκοφτε, εν ηξέρω με άλλους που ψαρεύκουν κοντά τί καυκάες μπορεί να γίνουνται.

Α, τζιαι μια φορά έτυχε να μου κορατζιήσει το βαρίδι στην Αμαθούντα τζιαι τζιαμέ που επήρα το απόφαση να τραβήσω τη μισίνα με τα σιέρκα για να την κόψω, εμφανίστηκεν ένας τύπος με ψαροτούφεκκο, ήβρε τη μάνα, εβούττησε τζιαι ελευθέρωσε μου το.

Που την άλλη, έτυχε να πάω με τον ανηψιό μου για ψαροτούφεκκο στον Άη Γιώργκη του Αλαμάνου. Εκολυμπήσαμε κάμποση απόσταση τζιαι σε κάποια φάση ακούω "πλάφ". Έν έδωκα σημασία. Μετά ξανακούω...."πλάφ". Φκάλλω την τζιεφαλή μου έξω, τζιαι είδα 5-6 τύπους πάνω σε ένα κοφτό βράχο να μας...σύρνουν πέτρες! Είπαμε τα γαλλικά μας, που τη φασαρία ό,τι εκολυμπούσε εκτός που εμάς εξαφανίστηκε, τζιαι εφύαμε. :lol:

Πάντως νομίζω ότι τζιήνος που εκνευρίζεται παραπάνω με κάποιο δίκαιο εν ο καλαμάς. Εν μπορεί εύκολα να αλλάξει τόπο που τη στιγμή που εθκιάλεξε το πόστο του, τζιαι επειδή το ψάρεμα του εν "καρτέρι", αν ενοχλήσει κάποιος τα ψάρκα ετέλειωσε. Ο ψαροτουφεκκάς μπορεί πιό εύκολα να μετακινηθεί αλλού τζιαι πιό βαθκειά.


Η μόνη φορά που ενευρίασα πολλά, εκτός όταν θωρώ δίχτυα μες τα μούτρα μου, ήταν που αποφάσισε ένας παρέας να έρτει μαζί μου ψάρεμα. Πρώτη φορά εθώρε καλάμι που κοντά, σημειώστε το τούτο. ΄Πάμε που λαλείτε πας σε κάτι βραχούθκια σύρνω θκυό πατωτά στα 20 μέτρα, αρχίζει ο κουμπάρος "όι ρε ίντα ωραία" τζιαι "ίντα ησυχία" και τα λοιπα. Πιάνει τζιαι μια πέτρα ΤΟΣΗ, ΣΥΡΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΣ ΤΟ ΝΕΡΟ ΩΣ ΠΟΥ ΕΦΤΑΝΝΕ,ποκνιάζεται τζιαι έρκεται τζιαι κάθεται δίπλα μου. Τζιαι ρωτά με...."Εννα τσιμπήσει λαλείς;" :shock:


Συμπέρασμα: Άσχετους να μεν έσεις δίπλα σου, τζιαι ούλλα τα άλλα λύουνται.

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by mariosko »

gptochos wrote:Ρε φίλε ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιδρά διαφορετικά! Πχ στην πρωτη περίπτωση που εφώναζε εγώ που πίκκα θα εκάθουμουν μπροστά του και θα του εξυλάωνα ούλλα. Κάθε άλλο παρά ψάρεμα θα έκαμνα. Ας έρτει μέσα να με βκάλει. Στην δευτερη και τρίτη περίπτωση σαφώς πιο καλοί ανθρώποι θα έκαμνα το αδύνατο δυνατό να μην τους ενοχλήσω. Φυσικά αυτό εξαρτάται από τον χαρακτήρα του καθενός.

Η τέταρτη περίπτωση που δεν ανάφερες που είμασταν στο Κάβο Γκρέκο και ετράβησα την συρτή του κοπελιού με τον πλωτήρα δεν την ανέφερες :mrgreen: Μια χαρά κοπέλι ήταν. Είπαμεν του και που είχε σορκούς κιόλας. :D

Το ποιο βασικό είναι να μην ενοχλεί και να σέβεται ο ένας τον άλλον. Εγώ πάντως θαυμάζω τους καλαμάες με την υπομονή τους. Πόσην ώρα να στέκουμε ή να κάθουμε με την αντένα. Επήα 2-3 φορές τζαι εσιυλοβαρέθηκα. Άσε που αντακόναμε τες μπύρες τζαι εφευκαμε στουπί :mrgreen:
φιλουι μου πρεπει να ειναι για εμενα που λαλεις, εισουν με ενα παιδι που σου ετραβαν την σημαδούρα και απο οτι εφενετουν πρεπει να ηταν οι πρωτες του φορες που βουτουσε? εκεινη την ημερα ειμουν με τες ειγμοριτιδες μου και δεν μπορουσα να βουτησω, γιαυτο πηρα τα καλαμια και πηγα. οσο για τον τοπο που μου ειπες για τους σορκους, ξερω το φιλουι μου, επεξα καμποσους στον τοπο που κατω που εστεκουμουν. ευχαριστω παντος. ακομα λιο ποιο μεσα να δεις τι ωραιες τρυπουες που εχει. καρτερούι στην γωνια του κοψιματος και ερκουντε τα σορκουθκια βουρητα :wink: Ωστε ειμουν κοπελλι ... Επρεπε να εδιας πανω σε κανενα νευρικοπελλο να δεις τι ωραιες λεξουες ηταν να εμαθενες :D
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by Giorkos »

mariosko wrote:
gptochos wrote:Ρε φίλε ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιδρά διαφορετικά! Πχ στην πρωτη περίπτωση που εφώναζε εγώ που πίκκα θα εκάθουμουν μπροστά του και θα του εξυλάωνα ούλλα. Κάθε άλλο παρά ψάρεμα θα έκαμνα. Ας έρτει μέσα να με βκάλει. Στην δευτερη και τρίτη περίπτωση σαφώς πιο καλοί ανθρώποι θα έκαμνα το αδύνατο δυνατό να μην τους ενοχλήσω. Φυσικά αυτό εξαρτάται από τον χαρακτήρα του καθενός.

Η τέταρτη περίπτωση που δεν ανάφερες που είμασταν στο Κάβο Γκρέκο και ετράβησα την συρτή του κοπελιού με τον πλωτήρα δεν την ανέφερες :mrgreen: Μια χαρά κοπέλι ήταν. Είπαμεν του και που είχε σορκούς κιόλας. :D

Το ποιο βασικό είναι να μην ενοχλεί και να σέβεται ο ένας τον άλλον. Εγώ πάντως θαυμάζω τους καλαμάες με την υπομονή τους. Πόσην ώρα να στέκουμε ή να κάθουμε με την αντένα. Επήα 2-3 φορές τζαι εσιυλοβαρέθηκα. Άσε που αντακόναμε τες μπύρες τζαι εφευκαμε στουπί :mrgreen:
φιλουι μου πρεπει να ειναι για εμενα που λαλεις, εισουν με ενα παιδι που σου ετραβαν την σημαδούρα και απο οτι εφενετουν πρεπει να ηταν οι πρωτες του φορες που βουτουσε? εκεινη την ημερα ειμουν με τες ειγμοριτιδες μου και δεν μπορουσα να βουτησω, γιαυτο πηρα τα καλαμια και πηγα. οσο για τον τοπο που μου ειπες για τους σορκους, ξερω το φιλουι μου, επεξα καμποσους στον τοπο που κατω που εστεκουμουν. ευχαριστω παντος. ακομα λιο ποιο μεσα να δεις τι ωραιες τρυπουες που εχει. καρτερούι στην γωνια του κοψιματος και ερκουντε τα σορκουθκια βουρητα :wink: Ωστε ειμουν κοπελλι ... Επρεπε να εδιας πανω σε κανενα νευρικοπελλο να δεις τι ωραιες λεξουες ηταν να εμαθενες :D


xexexxexxee
εσύ είσουν ???

εγώ σπυ είπα για τουσ Σορκούς.... ο gptochos εν ο ΤΥΠΟΣ που σου έκαμε την πατέντα με το κοράτζιμα της μισίνας !!!! :lol: :lol:

μεν φοάσαι όμωε ρε φίλε....εριμώρισεν μας ο Ποσειδώνας...Εκείνη τη μέρα μας έκλεψαν 3-4 λίρες που είχαμε για να φάμε σαντοθιτσ....

φεύγοντας είδαμε ένα τύπο σε ένα defender , ντυμένο αι βασίλη σωρίς νούμερα να φεύκει σκαι νέφος που ποτζί που οι γκρεμμοί !!!!



Τελικά, όσουσ συναντούμε απο τώρα και στο εξής θα πρέπει να τωρούμε αν μπαίνουν στο Φόρουμ !!!!

να κάνουμε κανένα μυστικό μιτσοκάμμιμα για σύνθημα :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by Greg »

H thalassa re kopellia en eni kkotsiani kanenos mporoun oloi na psarepsoun mazi mono na sevete o enas ton allos. Etuxen mas peristatiko sto vasiliko pou psarevan kati gnostoi mou me katsosxoirous ke epidi epiannan sunexia jefalous kapioi psarotoufekkaes pigan poupanw pou ton katsosxoiro ke den efefkan!! Fwnes kaka tpt ta kopellia, sto telos ekataliksan oi parees mou na surnoun katsosxoirous dolomenous ke 80rka varidia panw stous psarotoufekkaes gia na tous karfosoun
Esox Lucius

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by largemouth »

Ρε παιθκια για να ξεκαθαρισουμε εν έχω προβλημα με κάποιον ούτε έιπα ποτε κάπιου φυε και λαωνεις μου τα ψαρια μου.Τη μοιρα μας ξέρουμε την(οτι εν θα πιαμε ψάρι)Ειμουν και εγω ψαροτουφεκάς αρκετά χρόνια στον ΟΦΕΚ και παω ακόμα που και που.Απλά είπα ότι πολλοι εν σκεφτουντε και τους γαρους που τους τρωει ο ήλιος που τα χαραματα ως το μεσημερι ή την νυχτα.Ειδα και εγω πολλές φορές που εξικορακούσαν του κατσοχοιρους μες τον βασιλικό και μπράβο τους.Η ουσια του ολου post μου ήταν για το θέμα του μάιου και ότι πρέπει να διουμε και λιο παμο με το ψάρεμα.Εν και εν μόνο για σας αλλά για ουλλους μας
Waiting for the perfect storm

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by mariosko »

φίλε Γιωργο δεν εκαμετε και τιποτε για να σας τιμωρησει ο Πωσειδόνας. εχω και εγω πολλες εμπειριες και γιαυτο εκαταλαβα οτι εν εγινε τιποτε. εκεινη την ημερα μολις εφεια απο το Καβο Γκρεκο επεια που του Αγιους Αβαργηρους και ανοιχαν και εκει αυτοκινητο καποιον εγγλεζων.... αλλη ιστορια τουτον
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by sea-hunter »

Someone wrote:Προσωπικά ποττέ μου εν είχα πρόβλημα με ψαροτουφεκκάες.
3-4 φορές που έτυχε να βρεθώ μαζί τους που παραλία, εθωρούσαν ή ελαλούσα τους προς τα πού έσυρα τζιαι εππέφταν στο νερό πιό μακρυά. ΄
Όταν είμαι σε βράχους τες παραπάνω φορές έν με προσέχουν τζιαι περνούν ακριβώς που κάτω μου. Ένα "καλημέρα"-"καλησπέρα" τζιαι παν πάρακατω, έν έτυχε κανένας να αρκέψει τες βουθκιές μες τα πόθκια μου! Φυσικά έν έτυχε να κρατώ αντένα οπότε εν με έκοφτε, εν ηξέρω με άλλους που ψαρεύκουν κοντά τί καυκάες μπορεί να γίνουνται.

Α, τζιαι μια φορά έτυχε να μου κορατζιήσει το βαρίδι στην Αμαθούντα τζιαι τζιαμέ που επήρα το απόφαση να τραβήσω τη μισίνα με τα σιέρκα για να την κόψω, εμφανίστηκεν ένας τύπος με ψαροτούφεκκο, ήβρε τη μάνα, εβούττησε τζιαι ελευθέρωσε μου το.

Που την άλλη, έτυχε να πάω με τον ανηψιό μου για ψαροτούφεκκο στον Άη Γιώργκη του Αλαμάνου. Εκολυμπήσαμε κάμποση απόσταση τζιαι σε κάποια φάση ακούω "πλάφ". Έν έδωκα σημασία. Μετά ξανακούω...."πλάφ". Φκάλλω την τζιεφαλή μου έξω, τζιαι είδα 5-6 τύπους πάνω σε ένα κοφτό βράχο να μας...σύρνουν πέτρες! Είπαμε τα γαλλικά μας, που τη φασαρία ό,τι εκολυμπούσε εκτός που εμάς εξαφανίστηκε, τζιαι εφύαμε. :lol:

Πάντως νομίζω ότι τζιήνος που εκνευρίζεται παραπάνω με κάποιο δίκαιο εν ο καλαμάς. Εν μπορεί εύκολα να αλλάξει τόπο που τη στιγμή που εθκιάλεξε το πόστο του, τζιαι επειδή το ψάρεμα του εν "καρτέρι", αν ενοχλήσει κάποιος τα ψάρκα ετέλειωσε. Ο ψαροτουφεκκάς μπορεί πιό εύκολα να μετακινηθεί αλλού τζιαι πιό βαθκειά.


Η μόνη φορά που ενευρίασα πολλά, εκτός όταν θωρώ δίχτυα μες τα μούτρα μου, ήταν που αποφάσισε ένας παρέας να έρτει μαζί μου ψάρεμα. Πρώτη φορά εθώρε καλάμι που κοντά, σημειώστε το τούτο. ΄Πάμε που λαλείτε πας σε κάτι βραχούθκια σύρνω θκυό πατωτά στα 20 μέτρα, αρχίζει ο κουμπάρος "όι ρε ίντα ωραία" τζιαι "ίντα ησυχία" και τα λοιπα. Πιάνει τζιαι μια πέτρα ΤΟΣΗ, ΣΥΡΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΣ ΤΟ ΝΕΡΟ ΩΣ ΠΟΥ ΕΦΤΑΝΝΕ,ποκνιάζεται τζιαι έρκεται τζιαι κάθεται δίπλα μου. Τζιαι ρωτά με...."Εννα τσιμπήσει λαλείς;" :shock:

Συμπέρασμα: Άσχετους να μεν έσεις δίπλα σου, τζιαι ούλλα τα άλλα λύουνται.
looooooool :D :D :D efantstika tin eikona k ediplo8ika p ta gelia giati etuxe m kati paromoio :lol:
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by caveman »

Someone wrote:Άσχετους να μεν έσεις δίπλα σου, τζιαι ούλλα τα άλλα λύουνται.

...τζαι μέναν εν ο χειρότερος μου εφιάλτης..... μετό που πάεις να "στήσεις" τα καλάμια, αρκέφκει....ε...έχεις μισίνα για παράμαλλο? ε.....έχεις αγγίστρια? ε....τι αγγίστρι να βάλω? ε......έχεις βαρίδια? ήντα βαρίδι να βάλω για τούντο καλάμι? ε....μα ήντα κόμπο κάμμεις εσεί στο παράμαλλο? ε....μα γιατί βάλλεις νήμα? ε....νάμπον τούτες οι πιλιούες? ε....εν τα καταφέρνω...δίννεις μου τα? ε....σίρνεις μου τζαι το καλάμι? μα ήντα δόλωμα βάλλεις? γιατί? τζιάμαν μετά που χίλια ζώρια εφτάναμεν να σίρουμεν μέσα τα δολώματα.......μα ωσήντα ώρα εννα κάτσουμεν δαμέ ρε πελλέ :?: :?: άρκεψα τζαι πινώ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ώσες φορές επείρα άσχετους μαζί μου ΕΣΠΑΣΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ειδικά όταν ήμουν εξωτερικό, που οι υπόλοιποι φοιτιτές,"ψαράδες" στο χόμπυ, εν εξέραν ότι κυκλοφορούν τζαι εχτός Μεσογείου...ψάρκα :lol: τζαι μόλις τους έλεα για τες λίμνες κτλ επελανίσκαν με :!:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
StephanosNic
Posts: 329
Joined: Wed Sep 19, 2007 12:38 pm
Location: Lefkosia

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by StephanosNic »

caveman wrote:
Someone wrote:Άσχετους να μεν έσεις δίπλα σου, τζιαι ούλλα τα άλλα λύουνται.

...τζαι μέναν εν ο χειρότερος μου εφιάλτης..... μετό που πάεις να "στήσεις" τα καλάμια, αρκέφκει....ε...έχεις μισίνα για παράμαλλο? ε.....έχεις αγγίστρια? ε....τι αγγίστρι να βάλω? ε......έχεις βαρίδια? ήντα βαρίδι να βάλω για τούντο καλάμι? ε....μα ήντα κόμπο κάμμεις εσεί στο παράμαλλο? ε....μα γιατί βάλλεις νήμα? ε....νάμπον τούτες οι πιλιούες? ε....εν τα καταφέρνω...δίννεις μου τα? ε....σίρνεις μου τζαι το καλάμι? μα ήντα δόλωμα βάλλεις? γιατί? τζιάμαν μετά που χίλια ζώρια εφτάναμεν να σίρουμεν μέσα τα δολώματα.......μα ωσήντα ώρα εννα κάτσουμεν δαμέ ρε πελλέ :?: :?: άρκεψα τζαι πινώ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ώσες φορές επείρα άσχετους μαζί μου ΕΣΠΑΣΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ειδικά όταν ήμουν εξωτερικό, που οι υπόλοιποι φοιτιτές,"ψαράδες" στο χόμπυ, εν εξέραν ότι κυκλοφορούν τζαι εχτός Μεσογείου...ψάρκα :lol: τζαι μόλις τους έλεα για τες λίμνες κτλ επελανίσκαν με :!:
hehehe e kala re, ama en rwtiseis pws enna matheis? :p ntaksei simfwnw oti ws ena simeio prepei na rwtas gia na matheis alal oi je sirmou to kalami mesa hehehehe
I MAKE FISH YOU GO DISCO !!!! DISCO DISCO GOOD GOOD !!!!

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by sotiris »

PANTOS KAI EGW PAIDIA POTE DEN EIXA PROBLIMA ME KALAMAES ( K EGW KALAMAES EIMOUN STA 10-14 XRONON ALA EPIDI EN EPIANA TIPOTE ASXOLITHIKA ME PSAROTYFEKO META APO TA 13-14, ARA ENA MEGALO EYXARISTW )

EINAI THEMA XARAKTIRA KAI IDIOSIGRASIAS TOY KATHE ANTHROPOU AKOMA KAI PSYHOLOGIAS MPORW NA PW ,AMA PIASEIS ME STO FILOTIMO TON ALON EN PISTEYW NA DIMIOURGITHOUN PAREKSIGISEIS.



KALES BOLES K KALES TSIMPES

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by no-nick »

ψες ψαρευαμαι με το κωλουη στο λειτης σμαηλ και σε καπια φαση στα 20 μετρα αριστερα μας και στα 10 μετρα απο παραλια ηταν 2 τυποι μεσα με φαναρια, λογικα πρεπει να ηταν παρανομοι ψαροτουφεκαδες, τους φωναξα οτι εχουμαι καλαμια μεσα και ψαρευουν και εφυγαν μια χαρα χωρις κανενα επισοδειο

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by caveman »

no-nick wrote:στα 10 μετρα απο παραλια ηταν 2 τυποι μεσα με φαναρια

ρε αντί να πιάσεις την λιμενική είπες του να φίγουν :?: :?: :?: :!: τι λέμεν τόσον τζερόν ρε :oops: :oops: :oops: :oops:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
no-nick
Posts: 898
Joined: Thu Feb 15, 2007 9:45 pm

Re: Ψαροντουφεκάδες και Καλαμάες.. πως ψαρεύουμε δίπλα δίπλα ???

Post by no-nick »

δεν ξερω το τηλεφωνο τους,. μπορει να μην βαστουσαν ψαροτουφεκκα

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”