ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by COTSIOS80 »

Ενα μεγαλο μπραβο στον Αριστο και στον Μιχαλη του Νηρεα για την πολυ δυναμικη παρουσια τους σημερα στην εκπομπη Συν Πλην στο ΡΙΚ1 κοντρα στον διευθυντη του ΤΑΘΕ

Δειτε την εκπομπη εδω:
http://www.cybc.com.cy/video-on-demand/ ... 13&sl=cats

:clap: :clap: :clap: :clap:
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by c.nadiotis »

:clap: :clap: :clap:
I live my life a breath at a time

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by goldsargus »

Πάντως ο Λοιζιδης εγλιστρούσε όπως το φιδι, δεν απαντησε εστω σε κατι με ουσιαστικο τροπο.
Εν εχουμε υποθεση αν μεινει τουτος ο άνθρωπος εστω μια μερα ακομα στο Τ.Α.
Εγω δεν τον ήξερα μεχρη σημερα αλλα πραγματικα απογοητευτικα τελια, αναφερθηκαν τοσα και τοσα και δεν ειπε ότι θα καμει κατι να τα διορθώσει.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by gdeme »

Ε οχι κ δεν ειπε. Ειπε

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by sea-hunter »

gdeme wrote:Ε οχι κ δεν ειπε. Ειπε
ειπε καλο. οτι στα λογια ειμαστε πρωτοι και επειραμεν συγχαρητηρια απο την Ευρωπαικη Ενωση. αλλα στην πρα3η επηραμε μια κ@@@@@
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by Greg »

COTSIOS80 wrote:Ενα μεγαλο μπραβο στον Αριστο και στον Μιχαλη του Νηρεα για την πολυ δυναμικη παρουσια τους σημερα στην εκπομπη Συν Πλην στο ΡΙΚ1 κοντρα στον διευθυντη του ΤΑΘΕ

Δειτε την εκπομπη εδω:
http://www.cybc.com.cy/video-on-demand/ ... 13&sl=cats

:clap: :clap: :clap: :clap:
:clap: :clap: ειπατε τα οπως επρεπε.

εχει κανενας παραπανω πληροφοριες για το νηρεα?
Esox Lucius

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by gdeme »

sea-hunter wrote:
gdeme wrote:Ε οχι κ δεν ειπε. Ειπε
ειπε καλο. οτι στα λογια ειμαστε πρωτοι και επειραμεν συγχαρητηρια απο την Ευρωπαικη Ενωση. αλλα στην πρα3η επηραμε μια κ@@@@@
Οχι δεν ειπε ετσι.

Η ,οπως την λεγαμε στο δημοτικο, κεντρικη ιδεα, ηταν : απο τοτε που ανελαβα εγω ολα αλλαξαν προς το καλυτερο.

Εγω παντως περιμενα να του τα χωσετε παραπανω.τους αξιζουν

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by angiec »

Greg wrote:
COTSIOS80 wrote:Ενα μεγαλο μπραβο στον Αριστο και στον Μιχαλη του Νηρεα για την πολυ δυναμικη παρουσια τους σημερα στην εκπομπη Συν Πλην στο ΡΙΚ1 κοντρα στον διευθυντη του ΤΑΘΕ

Δειτε την εκπομπη εδω:
http://www.cybc.com.cy/video-on-demand/ ... 13&sl=cats

:clap: :clap: :clap: :clap:
:clap: :clap: ειπατε τα οπως επρεπε.

εχει κανενας παραπανω πληροφοριες για το νηρεα?
http://www.cyprusfishingmagazine.com/ne ... to-Nireyes

http://www.nireasmare.org/

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλημερα στην "εν αλω ομηγυριν" :D
Ο Κυριος Λοιζιδης ειπε κατι πολυ σωστο.
Εχει ενα νομο και τον εφαρμοζει.
Οσο και να τον σκυλλοβριζουμε εμεις, εκεινος κανει την δουλεια για την οποια πληρωνεται, και μεσα στα πλαισια που του οριζει ο νομος.
Και για την αστυνομευση εχει δικιο διοτι τα σχεδια υπηρεσιας των υπαλληλων του ΔΕΝ προνοουν καθηκοντα διωξης κλπ. Ακουσατε που ελεγε οτι "...σε συνεννοηση με την κλαδικη ....."
Επι πλεον, ο ανθρωπος αυτος εχει και ενα ΟΡΑΜΑ................ Να παρει την συνταξη του και να παει στο περβολουδιν του τζιαι αης τους πελλους της θαλασσας να φακκουν με τον επομενον αμπαλατον που εν να μπει Διευθυντης.
Απο την εποχη της αφυπηρετησης του Δημητροπουλλου, χαθηκε το πραγματικο οραμα για την Θαλασσα. Κανενας Διευθυντης δεν αγαπα την θαλασσα και κανενας δεν εβρεξε τα ποδια του σ'αυτη.
ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΜΕ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΛΟΙΖΙΔΗΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΑΘΕ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΤΗΣ.
Ερχονται Προεδρικες.
Κανενας απο τους υποψηφιους ΔΕΝ μπορει να λυση το Εθνικο και κανενας δεν μπορει να διορθωσει την οικονομια. Εξαλλου ειναι η δικη τους ανικανοτητα που μας εφερε στον κρεμμο.
Το δικο μου κριτηριο για τον επομενο Προεδρο θα ειναι το προγραμμα του για την Θαλασσα και τα Γλυκα Νερα.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by marios »

παρακολουθώντας και εγώ το πρόγραμμα προσπάθησα από την αρχή να βγάλω από το μυαλό μου αυτά που γνωρίζω και να παρακολουθήσω τι συζήτηση σαν κάποιος τηλεθεατής που δεν έχει καμια απόλυτος γνώση επί του θέματος(αν υπήρχε φυσικά κάποιος τέτοιος που παρακολούθησε) στο τέλος τις εκπομπής σαν απλός τηλεθεατής (οσο το καταφερα) ειδα ένα να λαλεί τα δικά του! για άδειες άδειες άδειες και 2 να επιτίθονται στον διευθυντή του τμήματος αλιείας που ο άνθρωπος κάμνει την δουλειά του σύμφωνα με τον νομο και την νομοθεσία!(άσχετο αν σαν marios ήθελα να παο έξω που το ΡΙΚ να τον τσιλισω με το αυτοκίνητο την ώρα που θα έφκαινε).....
πως είναι για μένα η πραγματικότητα? κάπως έτσι
"εγώ" είμαι κάποιος από τους πολλούς 99% του πληθυσμού πηγαίνω στην θάλασσα κάθε καλοκαίρι στην περίοδο διακοπών πηγαίνω να κολυμπήσω, να μαυρίσω, να κάνω καμάκι,να παίξω ρακέτες!!
ποσο νομίζετε με ενδιαφέρει αν στα 2,3,4,5 ναυτικά μίλια από την ακτή ψαρεύουν τόνους (που σε λίγα χρονια δεν θα υπάρχουν)ποσο νομίζετε με ενδιαφέρει αν έχει στην θάλασσα 2 εκατομμύρια μετρα δίχτυ, ποσο με ενδιαφέρει αν θα έρθει γρι γρι (τι είναι αυτό τρώγεται ? καινούργιο παγωτό? η κάποιο είδος παιχνιδιού σαν γιο γιο) τράτες,παρανομους ψαράδες νuχτό "μπουκαλαδες"...
εγώ στη παραλια που πηγαίνω έχει γαλάζια σημαία και μπαράκι που σερβίρει φραπεδάκι έχει ωραία γκομενάκια και καλογυμνασμένα αγοράκια..η αδερφή μου - αδερφός μου δεν έρχεται σε αυτή την παραλια γιατί έχει παιδιά πηγαίνει σε πιο ήσυχες παραλιες με πιο ρηχά νερά και αμμουδιά να παίζουν τα παιδιά.
τέλος Aυγούστου τελειώνουν η διακοπές μου! :auto-camptrailer: άντε και του χρόνου πάλι με υγεία στην ίδια παραλια θαμαι! λέτε να λήψη το νερό? να μην υπάρχει παραλια? μπαα δεν νομίζω :snooty: ..
Kοπελια τούτη είναι η πραματικοτιτα σαν ανθρώπους δεν μας ενδιαφέρει κάτι που δεν μας επηρεάζει Άμεσα αδιαφορούμε !και δεν μιλώ σαν κυπριους αλλα γενικότερα.
που θέλω να καταλήξω? στο σημείο που βρισκόμαστε δεν είναι προτεραιότητα η ενημέρωση του αδιάφορου πολίτη! δεν έχουμε χρόνο είμαστε με το ένα πόδι στο γκρεμό!
Aν πραγματικά εσύ που λες ότι κατανοείς το πρόβλημα που υπάρχει απόδειξε το έμπρακτα γίνε πιο ενεργητικώς πολέμησε στο πλάι του Αριστου η του Mιχάλη η του A η B συνδέσμου !
Aφιέρωσε λίγο από τονελεύθερο χρόνο σου η "κλέψε" λίγο χρόνο από αυτόν που δεν έχεις ! είμαι σίγουρος ότι ο κάθε ένας μπορεί να βοηθήσει κάπου με τον τρόπο του! τις διασύνδεση του τους γνωστούς του τις επώνυμες καταγγελίες του την επιμονη του σε αυτές κτλ αλλιώς αν καθόμαστε πίσω από το PC και απλός συμφωνούμε ,βρίζουμε τους κακούς και χειροκροτούμε με Εικονίδια smiley ...Κ Λ Α Φ Τ Ε Τ Α!!
Εμάς θα μας βαραίνει η ευθύνη μετά! Εμάς που γνωρίζαμε και δεν κάναμε τίποτα! και όχι τους πoλλους που δεν γνωρίζουν και δεν ασχολούνται με την θάλασσα όσο εμείς
ps: :)αν είναι λίγο μπερδεμένα τούτα που έγραψα συγχωράτε με είμαι με την τσίπα στο μάτι ακόμα αλλα πάνω κάτω θα καταλάβετε τι θέλω να πω
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

marios wrote:!
Aν πραγματικά εσύ που λες ότι κατανοείς το πρόβλημα που υπάρχει απόδειξε το έμπρακτα γίνε πιο ενεργητικώς πολέμησε στο πλάι του Αριστου η του Mιχάλη η του A η B συνδέσμου !
Aφιέρωσε λίγο από τονελεύθερο χρόνο σου η "κλέψε" λίγο χρόνο από αυτόν που δεν έχεις ! είμαι σίγουρος ότι ο κάθε ένας μπορεί να βοηθήσει κάπου με τον τρόπο του! τις διασύνδεση του τους γνωστούς του τις επώνυμες καταγγελίες του την επιμονη του σε αυτές κτλ αλλιώς αν καθόμαστε πίσω από το PC και απλός συμφωνούμε ,βρίζουμε τους κακούς και χειροκροτούμε με Εικονίδια smiley ...Κ Λ Α Φ Τ Ε Τ Α!!
Εμάς θα μας βαραίνει η ευθύνη μετά! Εμάς που γνωρίζαμε και δεν κάναμε τίποτα! και όχι τους πoλλους που δεν γνωρίζουν και δεν ασχολούνται με την θάλασσα όσο εμείς

Αν το 10% απο ολους εμας σκεφτονταν οπως σκεφτεσαι εσυ και εγω και μερικοι αλλοι Μαριε,τα πραγματα θα ηταν παρα μα παρα πολλα καλυτερα.Γι'αυτο εμεις οι λιγοι που σκεφτομαστε ετσι πρεπει να δρασουμε και θα δρασουμε.Για να κερδισεις χρειαζεται τολμη , αποφασιστικοτητα και ΟΡΑΜΑ.Εμεις τα εχουμε και πρεπει να δρασουμε απο σημερα
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by angiec »

Εγώ πάλι από χθές που έδειξε το πρόγραμμα μέχρι σήμερα το πρωί το είδα 6 φορές ,ξανα και ξανά .Στο μυαλό μου τον είχα κάτι διαφορετικό και έλεγα να του δώσουμε ΄και άλλη ευκαιρία και να πάμε να μιλήσουμε μαζί του να βρούμε λύσεις και διάφορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Από την συμπεριφορά του μονο και μόνο ,το ότι κάθε φορά που μιλούσε ο Μιχάλης έκανε εκείνους τους μορφασμούς και γελούσε σαν να έλεγε .....λέγετε ότι θέλετε εδώ σας έχω.............και κουνούσε τα χέρια
δημόσια ...ότι είχα γι αυτό το άνθρωπο χάθηκαν όλα ...................ΤΩΡΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ.....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΦΥΝΤΗΣ ....ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by marios »

Mε το να ταυτοποιούμε το πρόβλημα δεν κερδίζουμε τίποτα! δεν φταίει μονο αυτός για την κατάντια την σημερινή !! όπως δεν φταίει και μονο ο "λαγοκεφαλος" που του τα φορτώνοuv όλα.
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by inglese.fishing »


Ο τύπος είχε 45 εκατομμύρια και δεν ξόδεψε ούτε 50 χιλιάδες για τις παρανομίες και για αστυνόμευση. Ήταν υπό την δική του διακριτική εξουσία να πάρει αυτή την απόφαση.
Μόνο οι μορφασμοί που έκαμνε ήταν ένδειξη ενός σάπιου μυαλού αλλά δυστυχώς πέρασε αλώβητος από την εκπομπή.
Κατανοώ ότι ήταν μια προσπάθεια, αλλα πιστέυω αφού έγινε η αρχή πρέπει να βρεθεί ο τρόπος να πάει η συζήτηση στην βουλή.


Εψες πηγα καπου στην Λάρνακα και ο δήμος ειχεν 15 τροχονόμους να βάζουν 2 ευρω για παρκινγκ, αν το έκαμνε και η κυβέρνηση για τις παρανομίες θα ήταν η ποιο πλούσια κυβέρνηση στον κόσμο.

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: ΤΗΛΕΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΑΘΕ

Post by Costass »

να "καμουμεν" λύειν υπομονή οι εκλογές εν κοντά. προσωπικά είμαι έτοιμος να τους τα σύρο μες τα μούτρα tze τα βιβλιάρια tze ότι ευρώ μπροστά μου.. άνθρωποι που skeftountai έτσι κατάστρεψαν την κύπρο.ότι πόρτα χτυπήσεις υπάρχει ένας βοσκός διευθυντής που κάμνει ότι θέλει..ούτε δεύτερην ευκαιρία ούτε τίποτε (angie) κλοτσιά tze έξω.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”