ΤΡΟΙΚΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Τωρα στο προκειμενο :idea:
Πληρωννεις που λες Καπετανιε μου διπλασια το μηχανακι απ'οτι ο Εγγλεζος.
Βριζεις τον εισαγωγεα γιατι κλεβει.
Εκεινος ενοχλημενος, διοτι σε σεβεται σαν πελατη, σου ανοιγει τα χαρτια του :o :o
Και ενω αγοραζει το μηχανακι απο το εργοστασιο στην ιδια τιμη με τον Εγγλεζο, καταληγει ο ανθρωπος να εχει τελικο διπλασιο κοστος μεχρι να μπει στην αποθηκη του :shock: :shock: :shock:
ΓΙΑΤΙ :?: :?: :?: :?:
ΜΙΖΕΣ Καπετανιε μου. Μιζα ο τελωνης Α. Μιζα ο τελωνης Β. Μιζα ο Γραφεας, ο Μεταφορεας και παει λεγοντας :evil:
Και καταγγελλει ο εισαγωγεας αυτα στον Υπουργο και περιμενει δικαιωση :think: Αλλα τα παιρνει και ο Υπουργος :x :x :x
Αρα??????????????????/ ΠΟΙΟΣ απο μηχανης Θεος μας σωζει απο τους δικους μας :?: :?:
ΣΚΕΨΟΥ το. :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Ειτε τα ΣΩΜΑΤΑ αν δεν ειχαν διαβρωθει ............. Ειτε οι ξενοι.........................................................

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Τωρα στο προκειμενο :idea:
Πληρωννεις που λες Καπετανιε μου διπλασια το μηχανακι απ'οτι ο Εγγλεζος.
Βριζεις τον εισαγωγεα γιατι κλεβει.
Εκεινος ενοχλημενος, διοτι σε σεβεται σαν πελατη, σου ανοιγει τα χαρτια του :o :o
Και ενω αγοραζει το μηχανακι απο το εργοστασιο στην ιδια τιμη με τον Εγγλεζο, καταληγει ο ανθρωπος να εχει τελικο διπλασιο κοστος μεχρι να μπει στην αποθηκη του :shock: :shock: :shock:
ΓΙΑΤΙ :?: :?: :?: :?:
ΜΙΖΕΣ Καπετανιε μου. Μιζα ο τελωνης Α. Μιζα ο τελωνης Β. Μιζα ο Γραφεας, ο Μεταφορεας και παει λεγοντας :evil:
Και καταγγελλει ο εισαγωγεας αυτα στον Υπουργο και περιμενει δικαιωση :think: Αλλα τα παιρνει και ο Υπουργος :x :x :x
Αρα??????????????????/ ΠΟΙΟΣ απο μηχανης Θεος μας σωζει απο τους δικους μας :?: :?:
ΣΚΕΨΟΥ το. :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Ειτε τα ΣΩΜΑΤΑ αν δεν ειχαν διαβρωθει ............. Ειτε οι ξενοι.........................................................


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΑ :oops:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ
Σήμερα άκουσα από την τηλεόραση είστε το παρά πέντε για το ΔΝΤ , λυπήθηκα πολύ που θα μπλέξετε με αυτούς τους ανθρώπους και εσείς , θα είναι πολύ λυπηρό το συναίσθημα που θα αποκομίσετε με την πάροδο του χρόνου δυστυχώς θα τα δείτε όπως και εμείς εδώ στην μητέρα πατρίδα που είναι για λύπηση πλέον .
Αγαπητοί μου φίλοι σαν άνθρωπος γράφω αυτά που γράφω, μιλά το συναίσθημα μου το όποιον δεν το έχουν καταπατήσει ακόμη το ΔΝΤ , ούτε θα το πατήσουν γιατί είμαι Έλλην , αλλά σαν επιχειρηματίας με έσβησαν από τον χάρτη και κόποι 45 και χρόνων πήγαν χαμένη . Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η κυβέρνηση σας να κάνη καλύτερο διακανονισμό από αυτόν που υπέγραψε ο Γιώργος Παπανδρέου , πρέπει να έχει μάθει από τα δικά μας λάθη , δεν πρέπει να ακούσω από υπουργούς της Κύπρου δεν είχα την ώρα να διαβάσω το μνημόνιο και το υπέγραψα , όπως είπε εδώ ο Χρισοχοιδης τέως υπουργός της Ελλάδος και δεν ντράπηκε καθόλου .
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by apsavvas »

Καπετανιε και εμάς τα ίδια πράγματα κάνουν. ως προχτες ο εν λόγο προεδροσ μας δν υπέγραφε το αναθεματισμενο το μνημόνιο και εχτες του ήρθε η επιφοτηση να το υπογραψη.Τώρα αν μπήκε στο κόπο να το διάβαση είναι αλλού πάπα ευαγγέλιο. Απλά ο κόσμος κατάλαβε ότι ύπαρξη μια πλήρες αδιαφορία και εκμετάλλευση. να τώνια οι μεγάλοι με τους παχουλούς μισθούς που περνούν και ας γ...... τα φτωχαδακια και οι μεσεοι σε εισοδήματα. Στη χώρα μας πλέον πρέπει να είσαι πολιτικός πρόσφυγας για να περνεις και κανένα φιλοδώρημα από τη κυβέρνηση. επειδή μόνο αυτοί περνούν χίλια εύρο το μήνα και όχι μόνο αλλά και έκταση στο ρεύμα τους.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
The only source of knowledge is experience

ΧΑΡΗΣ Μ
Posts: 196
Joined: Tue Jul 05, 2011 1:38 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by ΧΑΡΗΣ Μ »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... c_8SmURmY8

ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΟΣΟ ΠΟΤΕ
ΘΑΛΑΣΣΑ ΧΩΡΙΣ ΖΩΗ=ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

Εάν τελικά συμφωνήσει η κυβέρνηση της Κύπρου με το ΔΝΤ όπως άκουσα αυτήν την στιγμή από της ειδήσεις λυπάμαι φίλοι μου , θα τα δείτε και εσείς μπροστά σας , με μια κουβέντα καλύτερα θα πείτε να μου κόψει η κυβέρνηση τον μισθό ένα χρόνο η την σύνταξη για να ορθοποδήσει το κράτος μας , παρά να δω το ΔΝΤ . :oops:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by chrisostomos »

Και μια παγκόσμια πρωτοτυπία για την Κύπρο.. Σε όλο τον κόσμο και όπου έχει πατήσει το πόδι του το ΔΝΤ ή η τρόικα ο κόσμος χωρίζεται σε στρατόπεδα μνημονιακων και αντι-μνημονιακων. Στην Κύπρο ο κόσμος όμως χωρίστηκε σε αυτούς (που ξέρουν) και σε αυτούς (που δεν ξέρουν).. :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

Αχ φωστήρες φάγατε το βιος του κόσμου πάλι , άκου κούρεμα 9,9 % , δούλευε σαν βλάκας μια ζωή να κάμεις οικονομίες και έρχεται τώρα ο δανειστείς και στα παίρνει , πως το εξηγείτε , να σας πω εγώ το λένε ΔΝΤ που να το πάρει και να το σηκώσει , μας κατέστρεψαν οι φωστήρες μας .
Και να σταματήσουν εδώ καλά θα είναι , πιστεύω τώρα έκαναν την αρχή εδώ στην Κύπρο μας , μυριστήκαν τον μαύρο χρυσό και έπεσαν τα κοράκια ! :twisted: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by mariosko »

πως να το εξηγησουμε? Ας μας το εξηγησουν οι νομπελιστες και οι υπολοιποι που "εμπιστευομαστε". Θα αρχισουμε παλι τα ποιος φταιει, ο κουμουνιστης ή ο φασιστας... Ποιος τους δινει το δικαιομα να βαλουν το χερι τους στην τζεπη μου? Να ξυπνησω 10% φτωχοτερος, λεφτα που φυλαγα για συγκεκριμενο σκοπο?? Εξηγησε μου το αυτο. Ειμαι περιεργος να δω ποιοι καναν αναλυψεις των καταθεσεων τους τα τελευταια 24ωρα ! Δεν ηξεραν να πιστεψω? Τι να πεις πλεων. Ο κατηφορος δεν εχει τελιωμο φενεται...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

ΤΡΟΙΚΑ

Post by belluga »

mariosko wrote:Ειμαι περιεργος να δω ποιοι καναν αναλυψεις των καταθεσεων τους τα τελευταια 24ωρα ! Δεν ηξεραν να πιστεψω? Τι να πεις πλεων. Ο κατηφορος δεν εχει τελιωμο φενεται...
Ακριβως να δουμε ποσοι τα εσηκωσαν τζαι ποσοι αλλοι ανοιξαν λογαριασμους στη ελβετια και ξερω γω που αλλου τον τελευταιο ενα μηνα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by M.S.BUFFALO »

Pzac83 wrote:θέλατε "νικαρο"..τον έχετε έτσι.....κελλέ έτσι ξιουραφι
:text-goodpost:

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by michalispsarema »

Εκαμαν μας τα ΚΑΠΑΡΕ..... :neutral: :neutral:

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by mikrosa »

michalispsarema wrote:Εκαμαν μας τα ΚΑΠΑΡΕ..... :neutral: :neutral:
Ε μηχαλη μου,εν νομιζω να εκαταλαβες καλα τι γινετε γυρων σου...
Πολλοι και διαφοροι τρωωντας τα λεφτα του κρατους(ποιοι εν οι μαλακες που τους τα εδιουσαν?) τοσα χρονια και αψηφωντας την αναμενωμενη οικονομικη κριση,ΕΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ-ΜΟΥ-ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by michalispsarema »

mikrosa wrote:
michalispsarema wrote:Εκαμαν μας τα ΚΑΠΑΡΕ..... :neutral: :neutral:
Ε μηχαλη μου,εν νομιζω να εκαταλαβες καλα τι γινετε γυρων σου...
Πολλοι και διαφοροι τρωωντας τα λεφτα του κρατους(ποιοι εν οι μαλακες που τους τα εδιουσαν?) τοσα χρονια και αψηφωντας την αναμενωμενη οικονομικη κριση,ΕΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ-ΜΟΥ-ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ
Οτι οι δικοι μας γενια εν θα εχει μελλον ξερω το....
εκαταλαβα τι εγινε ρε αντρικο...

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”