!!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by COTSIOS80 »

ΡΕΜΕΝΤΖΟ wrote: 2. Το κατάστημα μας διέθετε όντως το συγκεκριμμένο προίον στην αγορά για περίπου 1 χρόνο. Το πρόβλημα εντοπίστηκε για πρώτη φορά, όχι από πελάτες του καταστήματος μας, αλλά από πελάτη καταστήματος μέλους των MARINA STORES που βρίσκετε σε Ελληνικό νησί το καλοκαίρι του 2010!!!! Ο ιδιοκτήτης του καταστήματος ενημέρωσε ΑΜΕΣΩΣ όλα τα καταστήματα της αλυσίδας όπως επίσης και το αρμόδιο τμήμα της Λάλιζας ΑΕ. Εμείς, ΑΠΟΣΥΡΑΜΕ αμέσως όλη την ποσότητα του προβληματικού αυτού κωδικού
Καλοπροαιρετα κυριοι λεω τωρα...
Αφου ανακαλυψετε οτι εν προβληματικη η παρτιδα γιατι δεν ειδοποιησετε οσους αγορασαν που τουτο το καλωδιο οτι υπαρχει προβλημα για να το φερουν πισω για αντικατασταση η εστω απλα να το ξερουν να μεν το χρησιμοποιουν.
Τωρα να μου πειτε που θυμουμαι η που εννα τους εβρουμε.
Να βαλετε ανακοινωση στην εφημεριδα η στην ιστοσελιδα σας οτι υπαρχει προβλημα με το καλωδια της ταδε παρτιδας οποτε να τεθει εκτος χρησης.
Αν επαιρνε δηλαδη το σκαφος φωτια η μη κακο κατι χειροτερο ποιου ευθυνη θα ηταν :?: :?: :?:
Σιγουρα οχι δικη σας αν ειδοποιουσατε τους καταναλωτες-πελατες σας εγκαιρως :!: :wink:
Ditch the bitch and let's go fishing!

ΡΕΜΕΝΤΖΟ
Posts: 4
Joined: Tue Jun 19, 2012 2:47 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by ΡΕΜΕΝΤΖΟ »

Αγαπητοι Φίλοι καλημέρα σας,

θεωρούμαι αναγκαίο να ξανα μπουμε στην συζήτηση για να ξεκαθαριστούν ορισμένα σημεία:
1. Εάν μπείτε στο πιο κάτω link http://www.westmarine.com/webapp/wcs/st ... arine-Wire θα δείτε τι προδιαγραφές πρέπει να πληρούν οι διάφοροι κατασκευστές καλωδίων για να μπορεί να χαρακτηριστεί ένα καλώδιο "MARINE GRADE". Εκτός από την επικασυτέρωση του χαλκού απαιτείται και θερμομόνωση με αντοχή 105 βαθμούς Κελσίου!!!Θα θέλαμε να ρωτήσουμε τυς φίλους που τους έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα αυτό εάν οι θερμοκρασίες που επικρατούν στις βάρκες τους είναι πέραν των 100 βαθμών κελσίου. Στην αποθήκη μας πάντως που εχουμε όλα τα κατεστραμμένα καλώδια ( και δεν είναι μόνο τα 2,5mm αλλά και 6mm χρώματος κόκκκινου) δεν επικρατούν τέτοιες συνθήκες.
2. Το υλικό της μόνωσης επίσης πρεπεί να περιέχει ποσότητα σιλικόνης για να διατηρείται το καλώδιο εύκαμπτο και μαλακό σε βάθος χρόνου.
3. Αυτό είναι το πρόβλημα των καλωδίων και όχι οι θερμοκρασίες αποθήκευσης τους. Η μόνωση του καλώδίου διαλέται κυριολέκτικά ακόμα και στα ρολά που έχουμε στην αποθήκη μας.

Φίλε COTSIOS80, το ότι δεν βάλαμε ανακοίνωση στον τύπο ίσως να είναι λάθος μας. Η Εταιρεία ΛΑΛΙΖΑΣ που έπρεπε να το πράξει δεν το έκανε, αλλά ούτε μπήκε στον κόπο να αποσύρει τις ποσότητες που είχε στην αγορά, απλώς διαβεβαίωνε τα μέλη της αλυσίδας ότι τα καλώδια ήταν μία χαρά και ότι η περίπτωση στην Ελλάδα ήταν μεμονωμένη.

Όταν είσαι μέλος σε μια αλυσιδα Franchise φίλε COTSIOS80 δεν μπορείς να παίρνεις τέτοιες πρωτοβουλίες από μόνο σου. Όλα Αυτά τα θέματα καθορίζοντε από τα αρμόδια τμήματα της κεντρικής Εταιρείας του franchise.

Εμείς αποσύραμε τις δικές μας ποσότητες όταν είχαμε διακόψει την συνεργασία μας με την εν λόγω αλυσίδα και όταν ο ένας από τους δύο ιδιοκτήτες εγκατέστησε ο ίδιος το καλώδιο των 6 mm στο δικό του σκάφος και είδε ο ιδιος το πρόβλημα σε ολοκαινουργιο ρολό.

Γι αυτό λυπούμαστε ξανά και αναλαμβάνουμε το μερίδιο της ευθύνης που μας αναλογεί.

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by COTSIOS80 »

ΡΕΜΕΝΤΖΟ wrote:Αγαπητοι Φίλοι καλημέρα σας,

θεωρούμαι αναγκαίο να ξανα μπουμε στην συζήτηση για να ξεκαθαριστούν ορισμένα σημεία:
1. Εάν μπείτε στο πιο κάτω link http://www.westmarine.com/webapp/wcs/st ... arine-Wire θα δείτε τι προδιαγραφές πρέπει να πληρούν οι διάφοροι κατασκευστές καλωδίων για να μπορεί να χαρακτηριστεί ένα καλώδιο "MARINE GRADE". Εκτός από την επικασυτέρωση του χαλκού απαιτείται και θερμομόνωση με αντοχή 105 βαθμούς Κελσίου!!!Θα θέλαμε να ρωτήσουμε τυς φίλους που τους έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα αυτό εάν οι θερμοκρασίες που επικρατούν στις βάρκες τους είναι πέραν των 100 βαθμών κελσίου. Στην αποθήκη μας πάντως που εχουμε όλα τα κατεστραμμένα καλώδια ( και δεν είναι μόνο τα 2,5mm αλλά και 6mm χρώματος κόκκκινου) δεν επικρατούν τέτοιες συνθήκες.
2. Το υλικό της μόνωσης επίσης πρεπεί να περιέχει ποσότητα σιλικόνης για να διατηρείται το καλώδιο εύκαμπτο και μαλακό σε βάθος χρόνου.
3. Αυτό είναι το πρόβλημα των καλωδίων και όχι οι θερμοκρασίες αποθήκευσης τους. Η μόνωση του καλώδίου διαλέται κυριολέκτικά ακόμα και στα ρολά που έχουμε στην αποθήκη μας.

Φίλε COTSIOS80, το ότι δεν βάλαμε ανακοίνωση στον τύπο ίσως να είναι λάθος μας. Η Εταιρεία ΛΑΛΙΖΑΣ που έπρεπε να το πράξει δεν το έκανε, αλλά ούτε μπήκε στον κόπο να αποσύρει τις ποσότητες που είχε στην αγορά, απλώς διαβεβαίωνε τα μέλη της αλυσίδας ότι τα καλώδια ήταν μία χαρά και ότι η περίπτωση στην Ελλάδα ήταν μεμονωμένη.

Όταν είσαι μέλος σε μια αλυσιδα Franchise φίλε COTSIOS80 δεν μπορείς να παίρνεις τέτοιες πρωτοβουλίες από μόνο σου. Όλα Αυτά τα θέματα καθορίζοντε από τα αρμόδια τμήματα της κεντρικής Εταιρείας του franchise.

Εμείς αποσύραμε τις δικές μας ποσότητες όταν είχαμε διακόψει την συνεργασία μας με την εν λόγω αλυσίδα και όταν ο ένας από τους δύο ιδιοκτήτες εγκατέστησε ο ίδιος το καλώδιο των 6 mm στο δικό του σκάφος και είδε ο ιδιος το πρόβλημα σε ολοκαινουργιο ρολό.

Γι αυτό λυπούμαστε ξανά και αναλαμβάνουμε το μερίδιο της ευθύνης που μας αναλογεί.
Φιλτατε,
Δεν κανω την συζητηση για να σου επιρριψω καμια ευθυνη προσωπικα.
Απλως εξεφρασα την αποψη μου στο πως θα ηταν πιο σωστο παντα κατα την δικη μου αποψη να αντιδρασει ο εκαστοτε μαγαζατορας.
Αυτος ειναι και ο σκοπος του forum αλλωστε... η ανταλλαγη αποψεων :) :)
Το τι προβλημα ειχε το καλωδιο.. αν ηταν η σιλικονη κτλ λιγη σημασια εχει. Σημασια οτι εχει προβλημα και δεν εννοω οτι ευθυνεσαι εσυ η ο τροπος που το φυλαξες. Αφου εσυ λεεις οτι εχει προβλημα ολοκληρη η παρτιδα.

Μπορει να εισαι/ησουν μελος αλυσιδας και καταλαβαινω οτι ενεργεις εντος καθορισμενων πλαισιων, η ευθυνη ομως απεναντι στους πελατες ΣΟΥ βαρενει εσενα κατα την αποψη μου. Με αυτους θα δουλευεις (μακαρι για πολλα χρονια) οποτε δεν εχει σχεση κατω απο ποια επωνυμια δουλευει το καταστημα την εκαστοτε περιοδο αλλα η διαχρονικη σχεση με τον πελατη.

Τουτα δεν τα λεω για να σου καμω μαθημα. :lol: αλλα για να τα ακουν τζε οι αλλοι καταστηματαρχες που πουλουν οτιδηποτε προιοντα στην "ναυτικη κοινοτητα" της Κυπρου.

Για το αρχειο.. σε ετσι περιπτωσεις πρεπει να ειδοποιειται η ΗΜΥ για δειγματοληψεια και ελεγχο και αν εχει οντως προβλημα το προιον, να εκδιδει εντολη αποσυρσης.
Ditch the bitch and let's go fishing!

ΡΕΜΕΝΤΖΟ
Posts: 4
Joined: Tue Jun 19, 2012 2:47 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by ΡΕΜΕΝΤΖΟ »

ΑΠΟ ΡΕΜΕΝΤΖΟ ΛΤΔ

Φίλε μου σε ευχαριστούμαι για τα σχόλια σου τα οποία και συμμεριζόμαστε απόλυτα.

Επειδή πάγια θέση μας είναι η προστασία των πελατών μας , απόφασίσαμε να κάνουμε ότι μπορούσε από το χέρι μας. Σε καλώ να επισκεφτείς το κατάστημα μας για να δεις πόσα προίοντα έχουμε αντικατστήσει χωρίς καμιά αντίρηση. Σε πληροφορώ ότι ποτέ αυτά τα προίοντα δεν αντικατάστάθηκαν από την ΛΑΛΙΖΑΣ. Αυτός ήταν και ένας απο τους κυριότερους λόγους για τους οποίους ήρθαμε σε ρίξη μαζί τους.

Μετά την διακοπή την συνεργασίας μας αντικαθιστούσαμε όλα τα προβληματικά προίοντα της ΛΑΛΙΖΑΣ με άλλα δική μας εισαγωγής. Ο CP379 ανάφερε χαρακτηριστικά ότι του αντικατέστησα bilge pump lalizas made in china με ATTWOOD MADE IN USA και ότι είδε μπόλικες τις ίδιες σε μία τσάντα.

Στόχος μας ειναι η σωστή εξυπηρέτηση των πελατών μας και όχι μόνο, και αυτό προσπαθούμε να κάνουμε. ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ και δεν προσπαθήσαμε ΠΟΤΕ να ξεγελάσουμε κανένα με σκοπό το κέρδος.

Σας προσκαλώ όλους ξανά στο κατάστημα μας για να βγάλετε οι ίδιοι τα δικάς σας συμπεράσματα

Σας περιμένουμε.

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by COTSIOS80 »

:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Ditch the bitch and let's go fishing!


LALIZAS
Posts: 5
Joined: Mon Jun 11, 2012 1:19 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by LALIZAS »

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους της θάλασσας

Παρατηρήσαμε πως στην απάντηση της ΡΕΜΕΝΤΖΟ αναφέρεται η επωνυμία της εταιρείας LALIZAS και σχολιάζει πως από τους κυριότερους λόγους που ήρθαμε σε ρήξη, ήταν η μη αντικατάσταση των ελαττωματικών προϊόντων.

Η LALIZAS ενημερώνει πως η ρήξη μεταξύ των δύο εταιρειών προήλθε από την καταστρατήγηση του συμφωνητικού και τη μη καταβολή των χρημάτων για εμπορεύματα που αγόρασε από τη LALIZAS για τα οποία υπάρχει και η ανάλογη αγωγή στα δικαστήρια της Κύπρου.

Η LALIZAS συμβουλεύει τη ΡΕΜΕΝΤΖΟ να σταματήσει να χρησιμοποιεί την επωνυμία της εταιρείας LALIZAS και να κάνει δηλώσεις για θέματα που δεν ισχύουν, γιατί το πιο πιθανό είναι να βρεθεί με μια ακόμη αγωγή σε βάρος της για συκοφαντική δυσφήμιση.

Ζητούμε συγνώμη από τα μέλη του forum που για ένα ελαττωματικό προϊόν κατέληξε ανάμεσα στην αντιδικία των 2 εταιρειών, ενώ εκκρεμεί ήδη μια αγωγή από τη LALIZAS προς τη ΡΕΜΕΝΤΖΟ.

Σας ανακοινώνουμε πως σταματάμε οποιαδήποτε άλλη επικοινωνία επί του συγκεκριμένου θέματος και με μεγάλη μας χαρά θα συνεχίσουμε να σχολιάζουμε και να απαντούμε σε οποιαδήποτε απορία σας έχει σχέση με τα προϊόντα της εταιρείας.

Η LALIZAS βρίσκεται στο ναυτιλιακό χώρο 30 χρόνια και σε καθημερινή βάση αποδεικνύει πως όλη αυτή η πορεία της δεν είναι τυχαία.
Επιπρόσθετα, δεν είναι τυχαίο το γεγονός πως το πελατολόγιό της σε Ελλάδα και Κύπρο ξεπερνά τις 20.000 ενεργές εγγραφές σε πελάτες λιανικής.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας.

Με εκτίμηση,

LALIZAS Team

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by GFISH »

Έχω αρκετό καιρό να μπώ στο site να γράψω αλλά αφού βλέπω ότι υπάρχουν και κάποιοι επαγγελματίες που συμμετέχουν θέλω να κάνω μια ερώτηση. Εγώ πρίν απο την συζήτηση αυτή με τα καλώδια αγνοούσα την ύπαρξη και των δύο εταιριών στην Κύπρο, εντούτοις μέσο Ελληνικών περιοδικών βλέπω τουλάχιστο για την εταιρεία Laliza αρκετές διαφημίσεις και δελτία τύπου . Για ποιό λόγω δέν έχει διαφημιστεί η παρουσία σας στην Κύπρο? Για ποιό λόγω ούτε το Rementza δέν έχει στείλει ένα δελτίο τύπου η μια κοινοποίηση πρός το περιοδικό για την διακοπή της συνεργασίας σας. Απο ότι μπορώ να αντιληφθώ απλα΄υπάρχει μια αντιπαράθεση αναμεσα στις δύο εταιρείες αλλά καμία δέν έχει βγεί πριν δημοσιευτεί το πρόβλημα στο περιοδικό ή στην ιστοσελίδα να βάλει μια ανακοίνωση ή μια διαφήμιση για να προστατέψει ή να ενημερώσει τους πελάτες τους. Εάν δέν έβγαινε ο φίλος να πεί το πρόβλημα του δημόσια και να μείνετε ακάλυπτει και να ξεκινήσετε να ρίχνετε ο ένας την ευθύνη στον άλλο όλα μέλη γάλα!!!. Πρίν απο μερικές μέρες υπήρχε έκθεση αλιείας στην Λευκωσία αλλά δέν είδα κανένα σας εκεί. . Δηλαδή τελικα΄επιζητάτε μόνο τις πωλήσεις και μέχρι εκεί?? Αφού θέλετε να δείξετε ποιά εταιρεία δουλεύει ποιό επαγγελματικά να το κάνετε σε όλο του το εύρος όχι μονο όταν μένετε εκτεθιμένοι :snooty: :snooty: :snooty:

cp379
Posts: 10
Joined: Tue Jun 19, 2012 4:27 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by cp379 »

Καλά τα λέτε όλοι σας. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε gfish αλλά ένα πράμμα δεν έχω καταλάβει. Η ΛΑΛΙΖΑΣ είπε σε παλαιότερο της μήνυμα ότι είναι ευχαριστημένη με την ΡΕΜΕΝΤΖΟ που αναλαμβάνει την ευθύνη. Δεν θυμάμαι εάν της είπε και ΜΠΡΑΒΟ. Εγώ επειδή είμαι και άνθρωπος αγράμματος θα ήθελα να ρωτήσω την ομάδα της ΛΑΛΙΖΑΣ (που σίγουρα πρέπει να έχει και δικηγόρους μέσα) εάν θεωρούν ότι έχουν οι ίδιοι ευθύνη? και δεύτερον το περιστατικό στην Κύπρο ήταν το μόνο σε όλο τον κόσμο? Εάν όχι (που είμαι σίγουρος ότι δεν είναι γιατί δουλεύω σε χημική εταρεία και ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΜΕΡΙΣΜΟΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ και από που προέρχετε!!!) τι μέτρα πήρε η ΛΑΛΙΖΑΣ?

Για το θέμα της αντιδικίας σας με την ΡΕΜΕΝΤΖΟ κύριοι συμφωνώ ότι είναι δικό σας θέμα και τα παιδκιά στην ΡΕΜΕΝΤΖΟ οφείλουν να το σεβαστούν, αλλά θεωρώ ότι εσείς ήσασταν οι ΠΡΩΤΟΙ που ρήξατε την ευθύνη σε άλλους (ευθύνη δηλαδή έχει ο άνθρωπος που πουλά κάτι και όχι ο κατασκευαστής-ποιος έπρεπε να κάνει ελέγχους στο προίον ο ΠΩΛΗΤΗΣ ή ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ). Επίσης κύριοι στην ΛΑΛΙΖΑΣ αναφερθήκατε σε καπήλευση του ονόματος σας (ενώ οι ίδιοι χρησιμοποιούσατε μέχρι χθες το πρωί τα ονόμα των παιδκιών στην Λευκωσία και αυτών της Λεμεσού).

Αυτά

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by gdeme »

Cp379 διακρινω μια εμπαθεια προς την εταιρια Lalizas ή ειναι η ιδεα μου;

Εκανες join 2 μερες νωριτερα κ η μονη σου εγνοια απο ολο το φορουμ ειναι το εν λογω thread;

Αν βγει η Lalizas κ πει οτι το προιον ηταν ελλατωματικο θα εισαι happy; Ξερεις αν οντως ηταν μιας εξ αρχης ελλατωματικο ή αν οντως για τον χ ψ λογω επαθε φθορα ειτε κατα την μεταφορα ή κατα την φυλαξη του ή ακομα κ μετα την πωληση; Ή μπορεις να αποδειξεις κατι απο ολα αυτα;

Νομιζω κ οι δυο εταιριες ανελαβαν μεριδιο της ευθυνης κ εδωσαν ικανοποιητικες λυσεις για τους πελατες.

Πως ειπαμε οτι σε λενε; ( για να γνωριζομαστε δλδ).

Οι δυο εταιριες οπως μαθαμε ειναι στα δικαστηρια για τους χ λογους. Ας αφησουμε τους αρμοδιους να κρινουν ποιος εχει δικαιο κ ποιος οχι κ ο καθενας μας ας επιλεξει το καταστημα που του ταιριαζει για να ειναι πελατης του.

Γιωργος Δημητριαδης.

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

!!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by belluga »

gdeme wrote:Cp379 διακρινω μια εμπαθεια προς την εταιρια Lalizas ή ειναι η ιδεα μου;

Εκανες join 2 μερες νωριτερα κ η μονη σου εγνοια απο ολο το φορουμ ειναι το εν λογω thread;

Αν βγει η Lalizas κ πει οτι το προιον ηταν ελλατωματικο θα εισαι happy; Ξερεις αν οντως ηταν μιας εξ αρχης ελλατωματικο ή αν οντως για τον χ ψ λογω επαθε φθορα ειτε κατα την μεταφορα ή κατα την φυλαξη του ή ακομα κ μετα την πωληση; Ή μπορεις να αποδειξεις κατι απο ολα αυτα;

Νομιζω κ οι δυο εταιριες ανελαβαν μεριδιο της ευθυνης κ εδωσαν ικανοποιητικες λυσεις για τους πελατες.

Πως ειπαμε οτι σε λενε; ( για να γνωριζομαστε δλδ).

Οι δυο εταιριες οπως μαθαμε ειναι στα δικαστηρια για τους χ λογους. Ας αφησουμε τους αρμοδιους να κρινουν ποιος εχει δικαιο κ ποιος οχι κ ο καθενας μας ας επιλεξει το καταστημα που του ταιριαζει για να ειναι πελατης του.

Γιωργος Δημητριαδης.
πολυ σωστη τοποθετηση Γιωργο!!!
:clap: :clap: :clap: :clap:


Sent from my iPhone using Tapatalk

cp379
Posts: 10
Joined: Tue Jun 19, 2012 4:27 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by cp379 »

Φίλοι μου,

αυτό που θέλω να πω είναι ότι ο καθένας πρεπει να αναλαμβάνει τις ευθύνες του καθαρά και ξάστερα. Το να ρίχνεις την μπάλα σε άλλους και να λες ότι φταίνε αυτοί για τους εξής λόγους είναι άδικο προς όλους εμας.

Στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό έγινα μέλος μόλις είδα την απάντηση της Ελληνικής Εταιρείας που έλεγε καθαρά ότι εμείς δεν έχουμε σχέση με το θέμα αυτό και την ευθύνη την έχει αυτός που το διέθεσε και είμαστε στα δικαστήρια μαζί τους!! Γι αυτό τον λόγο δεν είμαι και τόσο φιλικός προς την εταιρεία αυτή.

Αυτά,

κατα το άλλα το όνομα μου άμα το θες να μου το ζητήσεις προσωπικά και να σου το πω ευχαρίστως.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by gdeme »

Ειμαι απο αυτους που χρησιμοποιησα το φορουμ για να προασπισω τα δικαίωματα μου σαν καταναλωτης και αν δω κατι στραβο το λεω (αν το παρακολουθεις καιρο θα εχεις δει το post μου για την attwood καθως και για τις μισινες)

Απο εκει και περα ξαναλεω οτι και οι 2 εταιριες εδωσαν λυσεις σεβαστες που κατα την γνωμη μ εξυπηρετουν τον πελατη.
Οποτε η επιμονη σου με βρισκει αντιθετο.

Σου ζητησα προσωπικα το ονομα σου,αλλα δεν μ το ειπες. Αν ηθελες να μου το πεις εστω και private θα το ειχες κανει.

Anw ερχετε ΣΚ και λιγο ψαρεμα θα μας χαλαρωσει ολους

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by COTSIOS80 »

Παιδες επειδη το θεμα παει και παει... οχι πως με ενοχλει προσωπικα.. αλλα νομιζω τα συμπερασματα ειναι τα εξης:

1. Ο εκαστοτε κατασκευαστης / διανομεας / εισαγωγεας / μεταπωλητης εχει ευθυνη απεναντι στον καταναλωτη για οτι και να του πουλησει και εχει υποχρεωση να του παρεχει τεχνικη υποστηριξη αλλα και εγγυηση για την ποιοτητα των προιοντων που διαθετει. Οφειλει οταν βρεθουν προιοντα ελαττωμτικα να τα αποσυρει εγκαιρως και να ειδοποει αναλογος τους πελατες. Ολοκληρες αυτοκινητοβιομηχανιες τουτο καμνουν και δεν εζημιωσε καμια. Απλα ξερουν οτι αμαν σκοτωθει κανενας τοτε θα κλεισουν που τις αγωγες.

2. Ο εκαστοτε καταναλωτης-πελατη εχει δικαιωμα να ζητα αντικατασταση του ελαττωματικου προιοντος εφοσον καλυπτεται απο εγγυηση. Επισης εχει διακαιωμα να προσφυγει στο συνδεσμο καταναλωτων η σε αλλη αρμοδια υπηρεσια του κρατους για να ενημερωσει αναλογος.

Τα πιο πανω δεν χρειαζεται να ειναι αμεσα συνδεδεμενα με το θεμα των καλωδιων. Αυριο κατι αλλο θα προκυψει που και θα λεμε τα ιδια.

Ατε πιεννετε να σασετε τα ψαρικα σας :D :D :D
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: !!!! ΕΛΕΞΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !!!!

Post by COTSIOS80 »

Το θεμα για τις τουνες ειναι εδω: :wink:

http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... &start=195
Ditch the bitch and let's go fishing!

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”