JEEP 4X4

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: JEEP 4X4

Post by gptochos »

MariosK wrote:
gptochos wrote: Ευανθη αν ενδιαφέρεσαι για RAV4 είδα ένα πεντάπορτο στη γειτονιά μου d4d σε μια μάντρα αυτοκινήτων! KWN τα νουμερά του πρέπει να είναι του 2007! Ασημί φαίνεται αρκετά καλή κατάσταση εξωτερικά αλλά αν ενδιαφέρεσαι έλα να πάμε να το τσιεκάρουμε τζαι να τον παζαρέψουμε! :D
Ρε μα ο άθρωπος λαλεί σου θέλει οικονομία και συ εν να το βάλεις να πιάσει RAV4? Αφού έχουμεν και οι δύο RAV4 και κλέμεν την μοίρα μας με την πεζίνα :lol:.
Ρε Μάριε εμέναν κάμνει μου 8,2 λτ/100 χλμ στες 3000 - 3200 στροφές με σοβαρό οδήγημα! :D Μια μέρα εγέμωσα το από την Πάφο τζαι ηρτα Λάρνακα τάππο! Ώς την σκάλα έμεινε 1/4 ! :lol: Το σοβαρό οδηγήμα κάμνει κατανάλωση πολύ και ειδικά στο Highway. Μες στην πόλη εν το συζητώ ρουφά την! :doh:

Εν για D4D που είπα ρε Μάριε! :D Αρκέψαν τζαι μπαίνουν μου ιδέες τωρά! :doh:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: JEEP 4X4

Post by gptochos »

MariosK wrote:Α σορρυ εν επροσέξα ότι εμίλαν για διαφορετική μηχανή. Ναι όντος ούτε εγώ έχω ιδέα τι γίνεται με τις D-4D.
Δεν τες έπραξα αλλά ακούγονται τα καλύτερα λόγια από πλευράς αξιοπιστίας και κατανάλωσης ( για τα κυβικά τους μιλούμε πάντα)

Φυσικά ενα RAV4 με μια GT four μηχανούα πάνω εν μια πυραυλάκατος! Χαλάλι οι πεζίνες! :lol:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: JEEP 4X4

Post by giannosP »

ενα samurai πιστεφκω εν οτι πρεπει για τισ απετησεις σας! το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι εν κολυμπα! :D
Life is a game....Fishing is serious!

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: JEEP 4X4

Post by nicolas theocharous »

Εγω νομιζω ειτε Toyota RUSH ειτε Dahiatsu TERIOS ενα απο τα 2

Nikolas Nklou

Re: JEEP 4X4

Post by Nikolas Nklou »

Suzuki Vitara :)

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: JEEP 4X4

Post by sifu-nas »

JIMNY (αν δέν εχεις μονοκόμματα καλάμια)
Άριστη καταναλωση
Πάει όπου θέλεις

Κλώνος
Posts: 57
Joined: Sun Jun 29, 2008 6:32 am

Re: JEEP 4X4

Post by Κλώνος »

ευανθη να κανω μια ερωτηση. ή μαλλον μια συνθετη

το αυτικηνιτο θα ειναι μονο για το ψαρεμα ή θα το εχεις και για καθημερινη χρηση;;;;; η επιλογη ενος αυτοκινητου εξαρτατε απο το τι το θελουμε;;;

αν θα το εχεις για καθημερινο τα πραγματα αλλαζουν. καθημερινα τι κανεις;;; ποσα χιλιομετρα κανεις την εβδομαδα και σε τι περιβαλλον;;; ανηφορα, κατηφορα, αυτοκινητοδρομο, πολη κτλ. αν ειναι λιγο απο ολα σε τι αναλογια;;;

αν μπορεις να μου τα απαντασησεις αυτα θα σου εκανα μερικες προτασεις. αν και πανω κατω τα jeep της αγορας τα προαναφεραν τα παιδια πιο πανω

και μην ξεχνας οτι το "βιτσιο" του καθε ενος απο εμας ειναι σχεδον παντα το κρητιριο αγορας. κανεις δεν θα επερνε αυτοκινητο και να μην του αρεσε

φιλικά

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: JEEP 4X4

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Εχω ενα TOYOTA Landcruiser μακρυ. Κανω πολλα μιλλια και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος γενικα.
Το μονο προβλημα ειναι οτι σε πολυ στενους χωματοδρομους εχει μειονεκτημα στην ευελιξια. Το δευτερο, αρχισα πλεον να σκεφτομαι και την οικονομια. Τριτο στα φραγματα συνηθως παω μονος μου και ενα μικρο, εστω και διθεσιο, μου κανει μια χαρα.
Ναι το θελω κυριως για ψαρεμα και κυνηγι. Υποψιν οτι το μεγαλο δεν το αποχωριζομαι και επισης υποψιν οτι ειμαι σχεδον 57, με υψος 1.90 και ουδεποτε ειχα αυτοκινητο σαλουν. Παντα 4Χ4.
Εχω ομως χασει επαφη με την εξελιξη της τεχνολογιας και τωρα προσπαθω να βρω ακρη.
Σκεφτομαι να παω να ενοικιασω ενα JIMNY για καμια βδομαδα και μετα ενα TERIOS να βγαλω καποια συμπερασματα.
Οι εισηγησεις ολων με βοηθουν αφανταστα :D :D

AngelosK
Posts: 53
Joined: Thu May 10, 2012 9:19 am

Re: JEEP 4X4

Post by AngelosK »

φιλε μου καλε. Εχω εντελως διαφορετικη αποψη σχετικα με τα 4χ4. Γιατι δεν βλεπεις και για κανενα landrover freelander h discovery. ειναι γεννημενα για χωματοδρομους. Εχω το freelander 2 και σε διαβεβεω οτι κυλαει καλυτερα στο χωμα. Λες και ειναι τρενο σε ραγες. Οικονομικοτατο εργαλειο με μεγαλους χωρους. Τραβας και βαρκα ανετα. Και αμα πας ψαρεμα στο νισσι και βρεισ κανενα καλο κομματι γυρνουν και οι μαξιλαρες....χεχεχε

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Re: JEEP 4X4

Post by belluga »

AngelosK wrote:φιλε μου καλε. Εχω εντελως διαφορετικη αποψη σχετικα με τα 4χ4. Γιατι δεν βλεπεις και για κανενα landrover freelander h discovery. ειναι γεννημενα για χωματοδρομους. Εχω το freelander 2 και σε διαβεβεω οτι κυλαει καλυτερα στο χωμα. Λες και ειναι τρενο σε ραγες. Οικονομικοτατο εργαλειο με μεγαλους χωρους. Τραβας και βαρκα ανετα. Και αμα πας ψαρεμα στο νισσι και βρεισ κανενα καλο κομματι γυρνουν και οι μαξιλαρες....χεχεχε
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: JEEP 4X4

Post by mariosspinning »

Tο τζίμνι τερκάζει γάντι για τες δουλειές που το θές κύριε Ευάνθη,φορει τα καλαμια μια χαρα :)
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

Κλώνος
Posts: 57
Joined: Sun Jun 29, 2008 6:32 am

Re: JEEP 4X4

Post by Κλώνος »

γεια και παλι ευανθη !!!

αφου το εχεις και το ξερεις το ρημαδι γιατι δεν το ξαναπερνει. την εχεις την απαντηση land cruiser!!!!!

οι νεες μηχανες οι d4d ειναι πολυ οικονομικες σε σχεση με της παλιες. το εφερε ενας φιλος (απο Αγγλια) και ειναι απολυτα ευχαριστημενος. και μου ειπε ειναι και οικονομικο για 3.0 λιτρα μηχανη. αυτος ο φιλος ειχε ενα trooper 3.1 λιτρα και ηταν φαγανας

και μεινε μακρια απο τα land rove, freelander κτλ ειναι λες και το αυτοκινητο εχει καρκινο. πολυ καλα για εκτος δρομου αλλα πολλες απισκευες. εχουν παρα μα παρα πολλα προβληματα

αν ειχα την οικονομικη ευχερεια θα επερνα και εγω ενα landcruiser

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: JEEP 4X4

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Το Land Cruiser που εχω το εφερα απο την Αγγλια πριν δυο χρονια. Το προηγουμενο το ειχα για 10 και θα πηγαιννε αλλα 10 αν δεν με κτυπουσε απο πισω ενας παλαβος με 180 χ/ω.
Καιει 9,2 λιτρα τα 100 χμ. Το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι σε υπολογιζουν οι αλλοι στον δρομο.
Εκεινο που με προβληματιζει πλεον ειναι οτι σε δυσκολους, στενους χωματοδρομους, μειονεκτει λογω του οτι ειναι μακρυ και πλατυ.

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: JEEP 4X4

Post by Pambs »

Κ. Ευανθη πιασμε οποτε θελεις να παμε και με το δικο μου να δουμε αν εχει διαφορα η ειναι το ιδιο. Επισης μην ξεχνας οτι και οι 2 εχουμε λαστιχα δρομου ουτε μεσσαια καν. Ατε Επιασα και οπλο :D

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: JEEP 4X4

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Το δικο σου ειναι Ιαπωνιας :!: :!: :!:
Απ'οτι μου λενε οι μηχανικοι τα αυτοκινητα που ερχονται απο Ιαπωνια εχουν πολυ ψηλοτερη προδιαγραφη απο εκεινα της Αγγλιας :think: :think:
Τελικα επιασες BERETTA :?:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”