JEEP 4X4

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: JEEP 4X4

Post by sea-hunter »

Σιγουρα εν γαουρκα τα διπλοκαμπινα αλλα 3εφευγουμε λιγο απο τον στοχο του κ Ευαν8η που ειναι ενα ΜΙΚΡΟ ΕΥΕΛΙΚΤΟ οχημα αλιως επιενε με το landcruiser που εν τζει που τον γαρο!! αρα οι επιλογες εν κανενα vitara, jimny, terios κτλ
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Re: JEEP 4X4

Post by belluga »

jeep wrangler 2.8 crd 2 doors
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (lt / 100 km)
ΕNΤΟΣ ΠΟΛΗΣ 7,1
EKTOΣ ΠΟΛΗΣ 6,5
ΜΕΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 6.9
Image

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: JEEP 4X4

Post by NIKOLAS HARRIS »

to προηγουμενο βιταρα του 2004 εχω εγω διαθετει ακομη τις χειροκινητες βοηθητικες δεν κολωνει πουθενα παει παντου!!ειναι 20αρι πετρελαιο κοντο αρκετα δυσευρετα αλλα ειναι η καλύτερη επιλογη για μενα!με συνετη οδηγηση καιει πιο λιγο που το 16αρι πεζινα!!

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: JEEP 4X4

Post by Pambs »

Προτεινω και εγω το Dahaitsu Terios. Το Rush δεν ειναι 4χ4 για να μειωσουν την καταναλωση

Το Niva θεωρειται απο τα καλυτερα οffroad

Εγω θα σου προτεινα να δωσεις το δικο σου και να πιασεις ενα οπως το δικο μου. Εχει ενα κουκλα στα λατσια του 2007 ασπρο πανεμορφο αν θελεις να παμε να το δουμε.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: JEEP 4X4

Post by AggelosLRK »

belluga wrote:jeep wrangler 2.8 crd 2 doors
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (lt / 100 km)
ΕNΤΟΣ ΠΟΛΗΣ 7,1
EKTOΣ ΠΟΛΗΣ 6,5
ΜΕΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 6.9
Image
Το ονειρο μου :drool:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: JEEP 4X4

Post by marios »

k Ευάνθη επειδή πρέπει να σε "σαντανοσασι" με τόσα διαφορετικά αυτοκίνητα ηπα να σε χαλαρώσω λείο :)
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (lt / 100 km)
ΕNΤΟΣ ΠΟΛΗΣ 0
EKTOΣ ΠΟΛΗΣ 0
ΜΕΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 0
Attachments
moulari2.jpg
moulari2.jpg (33.74 KiB) Viewed 5156 times
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: JEEP 4X4

Post by MariosK »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ρε Μάριε που καυσαέρια τι γίνεται? :lol: :lol: :lol:

Από προσωπικές εμπειρίες:
1) Jimny. Πολλά καλά βοηθητικά και κατανάλωση αλλά η μικρή ιπποδύναμη σε περιορίζει στο να τραβάς βάρκα.
2) RAV4. H 2λιτρη μηχανή είναι τέρας σε δύναμη αλλά τα βοηθητικά του είναι κάτω του μετρίου και τρώει πεζίνα παραπάνο που το νερό που πίνει ο γάρος του Μάριου :lol:

Αν το θέλεις μόνο για φράχτες νομίζω θα είσαι μια χαρά με το Jimny κ. Ευάνθη και ιδικά αν ΔΕΝ σε ενδιαφέρει να ταξιδεύεις με πάνω από 100 χιλίομετρα την ώρα στο highway.

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: JEEP 4X4

Post by COTSIOS80 »

Την ασφαλεια που σου παρεχει το Landcruiser δεν σου την προσφερει κανενα αλλο.
Εγω λεω μεν παεις σε πιο μικρο. Εννα σου βαρυφανει :)
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: JEEP 4X4

Post by admin »

Εγώ πάντος με το TOYOTA RUSH πάω σε αρκετά off the road μέρη, είναι αρκετά οικονομικό 8-9λ/100 χιλ, είναι 15 άρι έχει βοηθιτικές καλές! μπορείς με το κατάλληλο λάστιχο και αναρτήσεις να του δώσει ποιό jeep χαρακτήρα Ευρύχωρο , πολύ καλό στα ταξίδια, με κλιματισμό, και γενικά είναι ένα all around αυτοκίνημε με το οποίο τραβάω και το σκάφος μου (5,70 μ) πάω και κυνήγι η τιμή του είναι γενικά καλή . Συστίνω με ταχύτητες για λόγους κατανάλωσης αλλά και καλύτερου χειρισμού εκτός δρόμου

leshi cy
Posts: 443
Joined: Fri Oct 29, 2010 2:53 pm
Location: marios larnaca http://furnituretown.com.cy/
Contact:

Re: JEEP 4X4

Post by leshi cy »

το wrangler ειναι παραπολι δυνατο αλλα εννα θελισ και ενα βυτιοφορο πουταπισο σου εστο και πετρελαιο !
εμιλουν με ενα πελατη μου που το εχι το 28 πετρελαιο !
γεμονι 120 ευρο και φκερονι αρκετα γλιορα οστε εν εισαι με σιουροσ αν οντος το γεμοσεσ :lol: :lol:
αλλα τραβα οποσ γαρο εν καταλαβη !
αρα η επιλογη παλε του φιλου μου μαριου εν τοπ !! :D

ειλικρινα εν πιστευκο οτι οι μικρεσ μηχανες ειναι οικονομικες ειδικα για εχτος πολης!
αν παεισ σε 16-20 αρι αυτοκινητο εννα σου προσφερη καλυτερη καταναλοση και πιο ασφαλη και ανετη οδηγηση !
...τελικα δαμεσα εν εσιη κανενα να πουλα αυτοκινητα α :lol: :lol: :lol:

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: JEEP 4X4

Post by gptochos »

admin wrote:Εγώ πάντος με το TOYOTA RUSH πάω σε αρκετά off the road μέρη, είναι αρκετά οικονομικό 8-9λ/100 χιλ, είναι 15 άρι έχει βοηθιτικές καλές! μπορείς με το κατάλληλο λάστιχο και αναρτήσεις να του δώσει ποιό jeep χαρακτήρα Ευρύχωρο , πολύ καλό στα ταξίδια, με κλιματισμό, και γενικά είναι ένα all around αυτοκίνημε με το οποίο τραβάω και το σκάφος μου (5,70 μ) πάω και κυνήγι η τιμή του είναι γενικά καλή . Συστίνω με ταχύτητες για λόγους κατανάλωσης αλλά και καλύτερου χειρισμού εκτός δρόμου
Αριστε μα το Rush κάμνει 8-9 Λτ/ 100 Κατανάλωση? :shock: Ενομιζά εν πιο κάτω!!!

Ευανθη αν ενδιαφέρεσαι για RAV4 είδα ένα πεντάπορτο στη γειτονιά μου d4d σε μια μάντρα αυτοκινήτων! KWN τα νουμερά του πρέπει να είναι του 2007! Ασημί φαίνεται αρκετά καλή κατάσταση εξωτερικά αλλά αν ενδιαφέρεσαι έλα να πάμε να το τσιεκάρουμε τζαι να τον παζαρέψουμε! :D
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: JEEP 4X4

Post by gptochos »

AggelosLRK wrote:
belluga wrote:jeep wrangler 2.8 crd 2 doors
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ (lt / 100 km)
ΕNΤΟΣ ΠΟΛΗΣ 7,1
EKTOΣ ΠΟΛΗΣ 6,5
ΜΕΙΚΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 6.9
Image
Το ονειρο μου :drool:
Οτι καταναλώσεις διούν στα χαρτια προσθέστε 1 με 1.5 λτ /100 για την πραγματική! 8-) Πάντως τζαι εμένα αρέσκει μου το Wrangler αλλά νομίζω η ποιότητα κατασκευής του εν χάλια. Σίουρα η τιμή του είναι υπερεκτιμημένη λόγω των φορολογίων και το aftersales service από ότι ακούω δεν είναι και τόσο καλό! Πάντως στη Λάρνακα από ότι ακούω οι εταιρειες με το ΤΟΠ Aftersales service είναι η ΤΟΥΟΤΑ και η HONDA. Η Τουοτα που την έπρααξ κόφκει λίον κκελέ αλλά η δουλεία τους εν πόμπα και συνεννοήσε μαζί τους. Tη HONDA δεν την έπραξα αλλά άκουσα καλά λόγια.
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: JEEP 4X4

Post by MariosK »

gptochos wrote: Ευανθη αν ενδιαφέρεσαι για RAV4 είδα ένα πεντάπορτο στη γειτονιά μου d4d σε μια μάντρα αυτοκινήτων! KWN τα νουμερά του πρέπει να είναι του 2007! Ασημί φαίνεται αρκετά καλή κατάσταση εξωτερικά αλλά αν ενδιαφέρεσαι έλα να πάμε να το τσιεκάρουμε τζαι να τον παζαρέψουμε! :D
Ρε μα ο άθρωπος λαλεί σου θέλει οικονομία και συ εν να το βάλεις να πιάσει RAV4? Αφού έχουμεν και οι δύο RAV4 και κλέμεν την μοίρα μας με την πεζίνα :lol:.

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

JEEP 4X4

Post by belluga »

MariosK wrote:
gptochos wrote: Ευανθη αν ενδιαφέρεσαι για RAV4 είδα ένα πεντάπορτο στη γειτονιά μου d4d σε μια μάντρα αυτοκινήτων! KWN τα νουμερά του πρέπει να είναι του 2007! Ασημί φαίνεται αρκετά καλή κατάσταση εξωτερικά αλλά αν ενδιαφέρεσαι έλα να πάμε να το τσιεκάρουμε τζαι να τον παζαρέψουμε! :D
Ρε μα ο άθρωπος λαλεί σου θέλει οικονομία και συ εν να το βάλεις να πιάσει RAV4? Αφού έχουμεν και οι δύο RAV4 και κλέμεν την μοίρα μας με την πεζίνα :lol:.
Φιλε Mαριε εν ξερω ανεν το d4d που εχετε αλλα εχουν καλο ονομα οι μηχανες οι d4d που θεμα καταναλωσης τζαι αξιοπηστιας φυσικα εν εχω εγω ουτε κανενας παρεας μου για να σου πω σιγουρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: JEEP 4X4

Post by MariosK »

Α σορρυ εν επροσέξα ότι εμίλαν για διαφορετική μηχανή. Ναι όντος ούτε εγώ έχω ιδέα τι γίνεται με τις D-4D.

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”